pożegnania najstarszych uczniów naszej szkoły. Część artystyczną rozpoczęła klasa szósta, która
zaprezentowała inspirujące przedstawienie o drzemiącym w z nas diamencie. Każdy jest cudem- te
słowa są ważnym drogowskazem na kolejnym etapie życia naszych absolwentów. Klasa Pani Renaty
Zaleskiej przygotowała również nagrody w różnych kategoriach: ZŁOTE PIÓRO, ZACZAROWANY
PĘDZEL, DIAMENTOWĄ PIŁKĘ, PAPUŻKI NIEROZŁĄCZKI, ZŁOTY ORDER ZASŁUG, LUSTERECZKO
POWIEDZ PRZECIE, ŁAMACZ SERC, BRYLANTOWA KŁÓDKA, ZŁOTA RACZKA, SZKOLNEGO
MASTERCHEFA, SUPER DJ, SUPER WOMEN, ŚPIEWACZKA ROKU, STREETWEAROWCA, ZA ANIELSKĄ
CIERPLIWOŚĆ. Nagrodom nie było końca- ósmoklasiści otrzymali od szóstoklasistów również
pamiątkowe STATUETKI ABSOLWENTA SZKOŁY. Kolejnym punktem programu był występ uczniów
klasy ósmej, która w humorystyczny sposób przedstawiła swoją szkolną drogę od przedszkola,
poprzez nauczanie początkowe, aż do obecnego momentu czyli zakończenia szkoły. Piosenka „Tanie
dranie” z repertuaru „Kabaretu Starszych Panów”, czy „Nic dwa razy” Sanah do słów noblistki
Wisławy Szymborskiej uatrakcyjniały zabawne wspomnienia ósmoklasistów. Nie zabrakło
podziękowań skierowanych do Pań Dyrektor: Agnieszki Popowicz i Elżbiety Urban, nauczycieli i
rodziców. Były kwiaty, czekoladki, medale: „Cudowni Rodzice” i łzy wzruszenia. Rodzice: Julii Bajdy,
Julii Witkowskiej, Bogusława Wanata i Dominiki Pasternak odebrali listy gratulacyjne. A potem….
Niech żyje bal, czyli prawdziwy BAL ABSOLWENTÓW rozpoczęty polonezem. Szaleństwom na
parkiecie przy wtórze muzyki DJ Jakuba Buchowskiego nie było końca- tańczyli wszyscy: uczniowie,
rodzice i nauczyciele. Wystarczy dodać jeszcze, że stoły uginały się pod ciężarem smakołyków- i ja
tam byłam, a co widziałam, to opisałam. (oprac. Liliana Jaszczak)
Młodsi uczniowie samodzielnie wykonywali kolorowe, zdrowe pancakes- alternatywę dla kanapek. Dzieci poznały zasady przygotowania pełnowartościowych posiłkówz wykorzystaniem owoców, warzyw, orkiszu. Natomiast starsza grupa przygotowywała wrapy - roladki z tortilli, czyli domowy fast food. W tym celu samodzielnie wykonali m. in.
pastę z avokado, sos czosnkowy, a potem dekorowali kolorowymi warzywami tortille.
Podczas przygotowywanych wspólnie zdrowych posiłków, dzieci świetnie się bawiły i przekonały się, że zdrowe jest pyszne.
W dniu 28 kwietnia br. w Kalwarii Pacławskiej odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej Powiatu Przemyskiego. Do rywalizacji przystąpiła młodzież szkół podstawowych i średnich. Szkołę Podstawową w Krzywczy reprezentowało troje uczniów klasy VIII: Julia Bajda, Antoni Wanat i Bogusław Wanat. Młodych ludzi w nowo oddanej sali konferencyjnej powitał gospodarz O. Krzysztof Hura. Zmaganiom przewodniczył prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Przemyskiego druh Witold Kazieńko. Do pierwszej części pisemnej przystąpili wszyscy uczestnicy. Po niej nastąpiła przerwa, w której młodzi ludzie zapoznali się z historią kalwaryjskiego sanktuarium. Zwiedzili także najcenniejsze obiekty, przewodnikiem był ojciec gwardian. Do drugiej części – ustnej przystąpili tylko najlepsi uczestnicy pisemnego testu. Krzywieccy uczniowie dobrze się zaprezentowali, ale do finału nie weszli. Dziękujemy za trud przygotowania, za udział, życzymy sukcesów w przyszłości.
26 kwietnia uczniowie naszej szkoły (kl. 4 – 8) uczestniczyli w pieszym rajdzie zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu z okazji Światowego Dnia Ziemi - pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.
Na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego wraz z pracownikami Zespołu, nauczycielami i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Reczpolu odwiedziliśmy ścieżkę przyrodniczo - dydaktyczną "Poznajemy bliżej Reczpol".
Odwiedziliśmy m.in. punkt widokowy na dolinę Sanu, gdzie stoi krzyż upamiętniający bitwę z 13 września 1939 r. pomiędzy polskimi i niemieckimi wojskami. Przeszliśmy w kierunku doliny Sanu, zbierając po drodze śmieci na trasie ścieżki. Zaangażowanie młodzieży w czystość terenu ścieżki było bardzo duże, pomimo niezbyt łatwej trasy.
W otoczeniu pięknej przyrody, w miłej atmosferze - aktywnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu.
Dziękujemy wszystkim za wspólne wędrowanie.
w ramach ogólnopolskiej akcji "Łączą Nas Drzewa".
W związku z przyjęciem przez Senat RP uchwały ustanawiającej Rok 2023 - Rokiem Mikołaja Kopernika, w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny pt. „Na tropach nauki - Mikołaj Kopernik i jego odkrycia”. Zaproponowano uczniom przygotowanie przestrzennego modelu Układu Słonecznego. Jest nam niezmiernie miło, że pomysł spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ aż 45 pięknych prac przygotowali nasi uczniowie, często przy wielkim zaangazowaniu rodziców. Początkowo przedsięwzięcie było planowane dla uczniów starszych klas, ale okazało się, że nawet najmłodsze dzieci przedszkolne interesują się kosmosem, planetami i chciały uczestniczyć w projekcie. Jesteśmy mile zaskoczeni ilością prac, ich kreatywnością i estetyką wykonania. Prace można obejrzeć na szkolnym korytarzu jeszcze przez miesiąc. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja” uczniowie klasy IV mieli okazję poznać gry i zabawy najmłodszych Brytyjczyków. Oprócz tradycyjnych planszówek czy domina czwartoklasiści poznali najbardziej popularne zabawy wielkanocne. Co więcej, 5 kwietnia klasa IV wzięła udział w Ogólnopolskim Wydarzeniu Kulturowym „Easter Egg Hunt”. Była to pierwsza edycja tego wydarzenia w Polsce. Akcja miała formę gry terenowej, w której uczniowie wykonywali różnorodne zadania w rozmieszczonych na terenie szkoły stanowiskach. Za poprawne rozwiązanie zadań uczniowie otrzymywali nagrody (żetony od króliczka) do wykorzystania podczas sprawdzianów czy kartkówek.
Zapraszamy Wszystkich uczniów do zapoznania się z zakładką dla uczniów - > Konkursy
https://krzywcza.edu.pl/dla-ucznia/konkursy.html
4 kwietnia w Muzeum Historii Miasta Przemyśla odbyło się ogłoszenie wyników Konkursu Świątecznego na Najpiękniejsze Wielkanocne Jajo oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
W kategorii wiekowej klasy II- III:
- miejsce zdobył Kacper Iwaszko z klasy drugiej,
- miejsce uzyskała Maja Mroczka z klasy drugiej,
- miejsce przypadło Wiktorii Owsiany z klasy drugiej.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dnia 30 marca 2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w Babicach odbył się konkurs recytatorski pod hasłem : „Poznajemy twórczość Aleksandra Fredry”. W konkursie wzięło udział ok. 40 uczniów, z czterech szkół podstawowych. Recytatorzy byli oceniani w dwóch kategoriach - uczniowie młodsi (klasy 4-6) i starsi (klasy 7, 8). Nasi artyści godnie reprezentowali naszą szkołę , osiągając wysokie wyniki. Na podium znaleźli się:
- Michał Wąsowicz- II miejsce (klasa 4.)
-Antoni Wanat- I miejsce (klasa 8.)
- Julia Witkowska- II miejsce (klasa 8.)
- Maja Fednar- III miejsce (klasa 8.)
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów.
Wtorek, 21 marca, w Zespole Szkół w Krzywczy był wyjątkowym dniem. To przede wszystkim pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, co oznacza, że można było przyjść do szkoły bez książek i zeszytów. 21 marca to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczennice i uczniowie, solidaryzując się z tymi osobami, założyli kolorowe skarpetki nie do pary. To nie jedyne wydarzenie organizowane tego dnia w naszej szkole. Dla uczniów wszystkich klas przygotowano niezwykłe lekcje. W klasach rozłożono materace, koce, poduszki i rozpoczęły się seanse filmowe. Uczniowie mogli obejrzeć filmy: „Magiczna słonica”, „Wicher”. Oprócz strawy duchowej zadbano także o tę cielesną - podczas przerwy między projekcjami uczniowie zajadali się popcornem i watą cukrową.
"Sami możemy zrobić niewiele, razem tak dużo"
Z radością przyjęliśmy informację, że udało się zebrać całą kwotę na lek dla Frania Karasia. Cieszymy się razem z jego rodzicami i jeszcze raz serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej, która włączyła się w organizację akcji charytatywnej w naszej szkole "WTORKI dla FRANIA". Wspólnie dołożyliśmy naszą cegiełkę - 5 800 zł. Akcja trwała przez cztery kolejne tygodnie. Rozprowadzaliśmy różne smakołyki, w których przygotowanie włączyło się wiele osób: pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy.
10 marca obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO KOBIET. Jak co roku uroczystość dla Pań i Dziewczyn przygotowała męska część Samorządu Uczniowskiego. Jedną z atrakcji był pokaz mody w wykonaniu chłopców z klas IV- VIII, którzy zaprezentowali najmodniejsze kreacje
dla dziewczyn i pań na wiosnę 2023 r. Widowisku towarzyszyła odpowiednia choreografia i charakterystyczna dla danego stroju muzyka. Pokaz spotkał się ze wspaniałym odbiorem, występom modelek towarzyszyły nieustające brawa. Wszyscy bawili się wspaniale. Przedstawiciele SU przeprowadzili również konkurs na SUPER DZIEWCZYNĘ szkoły. Męska część społeczności szkolnej zdecydowała o przyznaniu tego tytułu: w kategorii klas I- III : Paulinie Wojtowicz i Jagodzie Bukowskiej, a w kategorii klas IV- VIII: Laurze Kaczmarskiej. Na zakończenie programu chłopcy złożyli wszystkim dziewczynom i kobietom życzenia, wręczyli kwiaty i drobne upominki.
W marcu uczniowie z klas III - VIII uczestniczyli w warsztatach na temat dbania o zdrowie psychiczne, które przeprowadził pedagog szkolny. Inicjatorem programu profilaktycznego była Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna dla Powiatu Przemyskiego. Uczniowie dowiedzieli się, że należy dbać o zdrowie psychiczne. Zgłaszali swoje propozycje na zdrowy styl życia i dobre samopoczucie. Zostali uświadomieni, gdzie szukać pomocy w razie potrzeby. Końcowym zadaniem uczniów było stworzenie plakatów zachęcających do dbania o zdrowie psychiczne.
#dbamozdrowiepsychiczne
15.02.2023 r. uczniowie klas: 6. i 8. odwiedzili kręgielnię „Japa” w Przemyślu. Część wycieczkowiczów poznawała tajniki tej gry, więc pierwsze rzuty były nie do końca udane. Zabawa jednak okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja na torach dostarczyła uczniom silnych emocji. Po zjedzeniu smacznej pizzy oraz w myśl zasady: „coś dla ciała, coś dla ducha”, przyszła kolej na ostatni punkt programu wycieczki -spektakl teatralny przygotowany przez KATOLICKI TEATR EDUKACJI z KRAKOWA. Sztuka była niekonwencjonalną wizją dzieła A. Mickiewicza pt. „Dziady” cz. II . Zrelaksowani, zintegrowani uczniowie powrócili do szkoły.
Uczniowie z naszej szkoły (kl. 5, 6 i 8) brali udział w Konkursie Pingwin z matematyki, biologii, fizyki, organizowanym przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe. Wyróżnienie uzyskała Maja Łozińska, zajmując 9. miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
„Każdy ma coś, co może dać innym” - Barbara Bush
Dziś, czyli 02.02.2023 roku, uczniowie naszej szkoły aktywnie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu odwiedzili pensjonariuszy Domu Pogodnej Starości im. Brata Alberta w Dynowie. W duchu świątecznej atmosfery młodzież zaśpiewała kolędy przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i skrzypiec.
Wolontariusze nie próżnowali też w grudniu, organizując zbiórkę potrzebnych artykułów dla Placówki Szkolno-Wychowawczej w Nienadowej. Akcje SKW wspiera cała społeczność szkolna - dziękujemy !
Zabawa karnawałowa 2023- uczniowie klas IV-VIII
,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta...
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
12 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie wz. Dyrektora Pani Agnieszka Popowicz przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanym holu szkoły dzieci z przedszkola i klas IV i VIII przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się Jasełka, bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony
w ich wychowanie.
Nauczyciele przedszkola składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.
Laureaci etapu szkolnego:
1. Julia Witkowska
2. Gabriela Pająk
3. Bogusław Wanat
Konkursu Wiedzy o Lasach, organizowanego przez Nadleśnictwo Krasiczyn - 20 grudnia godnie reprezentowali naszą
szkołę w etapie centralnym w siedzibie Nadleśnictwa - w Przemyślu. Konkurencja była duża – uczestnicy z 15 szkół
z Przemyśla i okolic. Nie udało się zdobyć jednego z trzech pierwszych – nagradzanych miejsc, ale nasi reprezentanci
wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie się do konkursu.
Wigilia szkolna
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja” uczniowie klasy IV na zajęciach listopadowych stworzyli w klasie „mini kino”. Czwartoklasiści poznali najbardziej popularne brytyjskie seriale animowane oraz komediowe – „Jaś Fasola”, „Świnka Peppa”, Strażak Sam” czy „Listonosz Pat”. W grudniu każdy uczeń pracował nad własnym „Christmas Dictionary”- słownikiem skoncentrowanym na tematyce Świąt Bożego Narodzenia.
Dnia 5 grudnia uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu wraz z opiekunami świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Gościem specjalnym tego spotkania był Pan Rafał Włodek, który opowiadał o swojej działalności w ramach wolontariatu m.in. udzielając pomocy uchodźcom z Ukrainy. Później był słodki poczęstunek oraz wspólne gry i zabawy. Podsumowaliśmy dotychczasowe akcje SKW i planowaliśmy działania na przyszłość.
W dniach 21 -25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości zorganizowany w związku z przypadającym 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu już od rana przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu witali wszystkich wchodzących uśmiechem i dobrym słowem oraz częstowali cukierkami. W ciągu całego tygodnia uczniowie wraz z wychowawcami zwracali szczególną uwagę na postawę życzliwości, a podczas zajęć wypełniali graficzne karty pracy. W świetlicy szkolnej zostały wykonane okolicznościowe kartki. Jak co roku, w każdej klasie zostali wybrani Najżyczliwsi. Tytuł Najżyczliwszych 2022 otrzymali: Aleksander Gierula (kl.I), Szymon Sitnik (kl. II), Jan Gąska (kl. III), Kinga Sidor (kl. IV), Milena Kroczek (kl. V), Kamila Wojdylak (kl. VI), Sylwester Łukasiewicz (kl. VII), Kamil Łukasiewicz (kl. VIII). Pamiętajmy, że życzliwość nic nie kosztuje, a uprzyjemnia życie, więc warto być życzliwym na co dzień !!!
W dniach 14 -18 listopada w naszej szkole rozmawialiśmy o prawach dziecka. Ten temat łączył się z kolejną rocznicą
uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka i ustanowienia dnia 20 listopada Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka.
Uczniowie podczas zajęć oglądali prezentacje, tworzyli plakaty, malowali kolorowanki. Poznawali w ten sposób prawa
wszystkich dzieci na świecie i uczyli się szacunku dla praw innych ludzi.
W dniu 18 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej w Reczpolu odbył się Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 5 szkół z terenu naszej gminy. Każda szkoła zgłaszała do konkursu 3 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Julia Bajda, Szymon Głowacz i Michał Król . Zadnia konkursowe obejmowały zagadnienia gramatyczne i leksykalne objęte programem nauczania języka angielskiego dla klas VII- VIII Szkoły Podstawowej. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły JULIA BAJDA zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy bardzo serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.
15 listopada uczniowie klasy pierwszej otrzymali książkę Pierwsze abecadło przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej Mała książka - wielki człowiek, realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Celem akcji jest rozbudzanie w dzieciach miłości do książek oraz zachęcanie rodziców do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Przed wręczeniem książek uczniowie i rodzice obejrzeli film pod tytułem Dlaczego warto czytać książki, który został opracowany przez uczniów klasy szóstej i nauczyciela bibliotekarza. Wszyscy zapoznali się z korzyściami jakie wynikają z czytania książek. Opiekun biblioteki zachęcał również do czytania i korzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Dyrektor Szkoły Agnieszka Popowicz wręczyła książki i życzyła pierwszoklasistom, aby pasja czytania i miłość do książek towarzyszyły im na co dzień.
Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krzywczy rozpoczęły się mszą święta w kościele parafialnym. Uczestniczyli w nich przedstawiciele szkół podstawowych, ochotniczych straży pożarnych, władz powiatowych i gminnych oraz mieszkańcy gminy Krzywcza. Dalsza część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Obrońców Ziemi Krzywieckiej w latach 1939 – 1946, gdzie po podniesieniu flagi i odśpiewaniu hymnu państwowego odczytano Apel pamięci oraz złożono kwiaty. Wydarzenie uświetniła swoim udziałem kompania żołnierzy z 3.Batalionu Strzelców Podhalańskich.
Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy uroczystości przeszli do Zespołu Szkół w Krzywczy, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty przygotowali patriotyczny program artystyczny. Rozpoczął się polonezem W. Kilara z filmu „Pan Tadeusz” w wykonaniu uczniów z klas V - VIII
w strojach szlacheckich i mundurach z czasów Księstwa Warszawskiego. Przepiękny, porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. W ciekawej i poruszającej inscenizacji pt. „Pociąg do wolności” uczestnicy przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Wzruszające teksty o Polsce przepleciono pięknymi pieśniami patriotycznymi, wśród których nie mogło zabraknąć „Roty” i „Pierwszej brygady”. Wspomniano ważne historyczne daty i przypomniano, czym dla każdego Polaka powinna być Ojczyzna. Część artystyczną zakończył występ dzieci z klasy „O”, które zatańczyły krakowiaka.
#NiepodległaDoHymnu #NiepodleglaDoHymnu #DlaNiepodleglej #DlaNiepodległej #HymnPolski #SpKrzywcza
26 października 2022 r. nasza szkoła włączyła się w bicie rekordu w czytaniu na przerwie - III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie”. Akcja miała przede wszystkim na celu promocję czytelnictwa, pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.
W akcji „Przerwa na czytanie” w naszej szkole uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście, którzy czytali najmłodszym.
Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas.
#przerwanaczytanie
Nasza szkoła bierze udział w 2 edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”. W ramach kółka zainteresowań z języka angielskiego klasa IV będzie wykonywać zadania dotyczące wybranego przez nas kraju – Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Meldujemy, że październikowe zadanie zostało wykonane! Naszą podróż do United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland rozpoczęliśmy od poznania kraju - pracowaliśmy z mapą świata, oglądaliśmy prezentację oraz omówiliśmy symbole narodowe, które stały się dla nas inspiracją do wykonania plakatu.
Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się się w akcję przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".
Przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Szkolnego i Szkolnego Klubu Wolontariatu porządkowali grób żołnierzy 11.Karpackiej Dywizji Piechoty, którzy zginęli w czasie bitwy pod Krzywczą 13 września 1939r. oraz mogiły osób związanych z lokalną społecznością: nauczycieli, księży proboszczów, poety Jana Zachariasiewicza oraz pomniki rodziny Joczów i Bocheńskich na miejscowym cmentarzu w Krzywczy. Wzorem lat ubiegłych pod koniec października w naszej szkole została zorganizowana zbiórka zniczy. Zebrane lampiony zostały zaniesione na cmentarz i zapalone na uporządkowanych grobach.
W klasach 0 – 8 „Czytając z sercem” uczniom zostały zaprezentowane fragmenty utworów Justyny Bednarek „Serce”, Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel „Pracownia Aurory”, Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”, Justyny Wodowskiej „Moja krew ma moc”. Ósmoklasiści zastanawiali się też co to znaczy „złamać serce”, jakie są tego powody i jak można „naprawić” złamane serce.
6 października 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. Dla drużyn klas IV - V oraz VI - VIII matematycy przygotowali turniej szybkości bezbłędnego wyliczania wylosowanych działań. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach: układanie wieży, losowanie łyżeczek, celowanie łapkami.W kategorii klas IV - V Mistrzem Tabliczki Mnożenia została drużyna kl.V w składzie: Maja Sroka, Oliwka Skubisz, Santiago Flader, Szymon Śliwiak. Wicemistrzami drużyna kl.IV czyli Julia Sroka, Helena Pawłowska, Julia Daraż, Wiktor Wolański. W kategorii klas V I- VIII Mistrzem Tabliczki Mnożenia została drużyna kl.VIII w składzie: Julia Bajda, Julia Witkowska, Michał Król, Bogusław Wanat. Natomiast Wicemistrzami drużyna kl.VI czyli Maja Wojdyło, Kornelia Szmyd, Bartłomiej Pakuła. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”!
13 września społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona, włączając się równocześnie w gminne obchody 83. rocznicy bitwy na ziemi krzywieckiej. Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym w Krzywczy, a następnie oddali hołd bohaterom września 1939 roku, biorąc udział w Apelu poległych przy Pomniku Obrońców Ziemi Krzywieckiej w latach 1939- 1946. Uroczystości te odbywały się z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej wystawionej przez żołnierzy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz przedstawicieli władz samorządowych, a także pocztów sztandarowych szkół podstawowych i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krzywcza, a uczniowie naszej szkoły zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny.
2 września 2023 - Nasza szkoła po raz kolejny, przy współpracy Gminną Biblioteką Publiczną w Krzywczy, wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. To już 11. edycja tej akcji, w ramach której Para Prezydencka zaprasza do wspólnego czytania. W tym roku czytamy Ballady i romanse Adama Mickiewicza.
Opublikowanie “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza Wilnie w 1822 roku, uważane jest za symboliczny początek romantyzmu. Tomik ballad dzisiaj uznany za klasykę literatury,
200 lat temu był przewrotem w myśleniu i w oświeceniowym postrzeganiu świata.
W naszej szkole, we wspólnym czytaniu utworów uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie
z klas: V, VI, VIII
01 września 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Agnieszkę Popowicz. Pierwszaki głośno z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
1 września 2023 Rozpoczęcie Roku Szkolnego