REALIZACJA PROJEKTU WESOŁE PRZEDSZKOLE W KRZYWCZY

 

30 sierpnia zakończenie roku przedszkolnego w ,,WESOŁYM PRZEDSZKOLU”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki.

 

29 sierpnia odbył się PIKNIK RODZINNY, na którym były  wspomnienia, podsumowania, podziękowania i wspólne zabawy. Dzieci wraz z rodzicami mogli tez upiec sobie kiełbaski na ognisku.

28 sierpnia odwiedziliśmy Centrum Rozrywki Dinozekolandię  w Radymnie. Z zachwytem dzieci poznawały kolejne dinozaury. Były też zabawy  na dmuchanych.

27 sierpnia to DZIEŃ OTWARTY w naszym przedszkolu. Odwiedzili nas rodzice z dziećmi, które od  1 września będą razem z nami  bawiły  się i uczyły.

12 sierpnia byliśmy na wycieczce w Dworze Wapowce, gdzie oglądaliśmy owady w  dużym powiększeniu. Dzieci zainteresowała pszczoła, której bardzo uważnie przyglądały się. W  upalny dzień spacerowaliśmy także po PARKU KRASICZYŃSKIM i poznawaliśmy historię zamku.

W lipcu obchodziliśmy urodziny Jasminy. Życzymy wszystkiego najlepszego!

15 lipca swoje urodziny obchodził Olek.  Życzymy dużo prezentów Olku!

Urodziny Jagody.

 

Urodziny Miłosza.

 

Urodziny Krzysia.

 

Dzieci w czasie zajęć z rytmiki. 

 

14.06.2019 r. swoje urodziny obchodził Jaś. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

 

14.06.2019 r. odwiedziła nas Pani Marzena Seńczyszyn-  kierownik Gminnej Biblioteki  w Krzywczy i Pani Agata Wiśniowska -pracownik UG   i wręczyły nagrodę Kamilkowi Skubiszowi dla najlepszego i najmłodszego czytelnika Gminnej Biblioteki w Krzywczy.

13.06.2019 r. byliśmy na wycieczce w Rzeszowie. Oglądaliśmy przedstawienie w Teatrze Maska pt. ,,Bambusowa Księżniczka” oraz eksponaty w Muzeum Dobranocek. Odwiedziliśmy także MacDonalda. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

12.06.2019 r. odwiedził nas po raz kolejny st. sierż. Paweł Pawłowski funkcjonariusz Komendy Policji w Dubiecku, który rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

11.06.2019 r. dzieci brały udział w Gminnym Dniu Dziecka w Babicach. Były zabawy z animatorem, konkursy. Nie zabrakło malowanych buzi i smacznej kiełbaski z grilla. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

10.06.2019 r. dzisiaj odwiedzili nas aktorzy z  Teatru KOKON. Przedstawili dzieciom bajkę pt.,, Księżniczka o złotym sercu”, która uświadomiła im,  że nie ważny jest wygląd zewnętrzny, ale to co się robi dla drugiego człowieka.

31.05. 2019 r. dzieci z ,, Wesołego Przedszkola’’ odwiedziły Gminną Bibliotekę w Krzywczy i dowiedziały się jak korzysta się z biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Oglądały zbiory książeczek przygotowanych dla najmłodszych.

29 maja odwiedziła nas Pani Marzena Seńczyszyn - kierownik Gminnej Biblioteki w Krzywczy. Przeczytała dzieciom  historyjki pt.,,Rower Walentynki" i,,Mój przyjaciel Kemushi" z użyciem Teatrzyku Papierowego KAMISHIBAL, pochodzącego z Japonii. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań. 

28 maja byliśmy  na wycieczce w  Arboretum w Bolestraszycach. Oglądaliśmy piękną  wiosenną przyrodę. Były kwitnące kwiaty i krzewy, wsłuchiwaliśmy się w ptasie śpiewy. Atrakcją  tego kompleksu była wystawa ptaków i hodowla pawia.

27 maja w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie pod hasłem „ WSZYSTKIE KWIATY DLA  MAMY I TATY”. Dzieci bardzo długo przygotowywały się do tego święta. Były wiersze, piosenki i tańce oraz słodki poczęstunek dla Mam i Tatusiów. Pani Dyrektor podziękowała Mamusiom za współpracę, zaangażowanie i pomoc w organizacji imprez i uroczystości przedszkolnych.

13 maja w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy akcję „Cała Polska czyta  dzieciom”. Do wspólnego czytania  i rozmów z dziećmi zostały zaproszone   osoby z lokalnego środowiska.

26 kwietnia bawiliśmy się z Iluzjonistą, który pokazywał dzieciom ciekawe sztuczki. Było głośno i wesoło. 

 

25 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,WIOSNA TUŻ, TUŻ…Dzieci z naszego przedszkola także  brały udział w tym konkursie i zdobywały nowe doświadczenia.

Z życzeniami świątecznymi w Urzędzie Gminy w Krzywczy.

12 kwietnia udaliśmy na warsztaty do MUZEUM ZIEMI PRZEMYSKIEJ, gdzie pod fachowym okiem dzieci zapoznały się z tradycjami świątecznymi naszego rejonu. Upiekły wielkanocne babki, które wraz z życzeniami zabrały do swoich domów. Odwiedziliśmy również Straż Pożarną gdzie oglądaliśmy sprzęt potrzebny do ratowania i pomocy ludziom. 

Nauczyciele z naszego przedszkola bardzo cenią sobie możliwość aktywnej współpracy z rodzicami.
W poniedziałek 8 kwietnia odbyły się WARSZTATY WIELKANOCNE. Mamusie w czasie wykonywania ozdób miały możliwość wymiany doświadczeń. Dzieci bardzo chętnie obserwowały prace dorosłych i same pomagały oklejać wydmuszki i wykonywać krokusy. Składamy podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy wzbogacili nasz KĄCIK WIELKANOCNY poprzez udział w warsztatach, a także wykonanie prac w domu.

9 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski Dzieci przygotowały i recytowały  wiersze znane i lubiane   o wiośnie. Występom towarzyszyła podniosła atmosfera. Jury wybrał dzieci, które będą reprezentowały ,,WESOŁE PRZEDSZKOLE” na konkursie gminnym. Wyróżnione dzieci    otrzymały nagrody.

5 kwietnia dzieci z przedszkola udały się na wycieczkę do Przemyśla. W Centrum Kulturalnym oglądały spektakl teatralny pt. ,,Pszczółka Maja”. Z wielkim zainteresowaniem śledziły losy znanych owadów. Potem zwiedziły zakład wyrabiający fajki, które są znane w wielu krajach. Zmęczeni i zadowoleni wróciły  do przedszkola.

W pierwszym tygodniu kwietnia dzieci poznawały tajniki EKOLOGII. Poznały kolory pojemników na śmieci i uczyły się je segregować. Wybrały się również na wycieczkę do oczyszczalni ścieków gdzie spotkały się z Panem R. Kaszyckim - pracownikiem UG, który opowiedział dzieciom  o sposobach oczyszczania ścieków w krzywieckiej oczyszczalni. Najmłodsi wiedzą, że kurczą się zasoby słodkiej wody na Ziemi. A bez wody nie ma życia, dlatego starają się z niej mądrze korzystać i oszczędzać gdy jest to możliwe.

21 marca to PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Dzieci z naszego przedszkola wraz ze swoimi  Marzannami wybrały się nad rzekę San, aby pożegnać złą zimę. Odbyły się zabawy przy wiosennych melodiach. Wszyscy w tym dniu byli ubrani na zielono.

20 marca w naszym przedszkolu wylądowało  UFO. Nie to kino sferyczne z filmem wyświetlanym w kopule w 3D. Przedszkolaki oglądały bajkę o rafie koralowej. Były niezapomniane wrażenia.

Wspólnie robimy MARZANNĘ symbol złej zimy, którą będziemy żegnać 21 marca.

Z okazji zbliżającej się wiosny dzieci z przedszkola znowu miały możliwość  pobawić się na dmuchanych zamkach. Było wiele ruchu i niezapomnianej zabawy.

12 marca swoje urodziny obchodziła Zosia. Wszystkiego najlepszego!

Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody. Wszystkie dzieci bardzo starannie przygotowywały się do tego pokazu. Były stroje balowe, wyjściowe, sportowe i codzienne. Dzieci śpiewały piosenki i  wesoło się bawiły. 

2m

8 lutego 2019 r. dzieci w naszym przedszkolu oglądały przedstawienie kukiełkowe pt. „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek”. Przedszkolacy bawili się przy znanych utworach muzycznych. Oczywiście nie zabrakło pączków ufundowanych przez rodziców.

26 lutego 2019 r. obchodziliśmy DZIEŃ KOTA. Panie z przedszkola  przygotowały inscenizację do utworu S. Jachowicza „Chory kotek ”. Były zabawy i konkursy przy muzyce.

20 lutego Anetka obchodziła .swoje urodziny. Koledzy odśpiewali tradycyjne  STO LAT!

30 stycznia  2019 r. dzieci wzbogacały swoją wiedzę o zachowaniu w sklepie  i sposobie robienia zakupów. Odwiedziły   delikatesy pani Magdaleny Rodzeń. Swoje doświadczenia wykorzystały w zabawach tematycznych.

30 stycznia odwiedziła nas Pani  Marzena Seńczyszyn – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywczy. Przeczytała najmłodszym bajkę pt. „ Pan Paluch” z  użyciem Teatrzyku Papierowego KAMISHIBAI, pochodzącego z Japonii. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o paluszkach.

29 stycznia w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Rodzice  przygotowali  na tą imprezę piękne stroje. Były zabawy i konkursy przy znanych i lubianych utworach. 

25 stycznia grupa przedszkolaków udała się do Kina Helios na film pt. „Sekretny świat kotów”. Z przejęciem i zaciekawieniem śledziła  przygody małego kotka Oskara, który szukał swojej mamy. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

24 stycznia swoje urodziny obchodził Karol. Sto lat Karolku! 

23 stycznia dzieci z ,, WESOŁEGO PRZEDSZKOLA” odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. Brata Alberta w Dynowie. Wprowadziły wszystkich mieszkańców w doniosły  nastrój prezentacją swoich piosenek i wierszy oraz Jasełek. 

21 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wnukowie bardzo solidnie się do tego święta przygotowywali. Były wiersze i piosenki okolicznościowe, a także własnoręcznie zrobione prezenty. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek.

16 stycznia dzieci z naszego przedszkola spotkały się  z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Dubiecku- st. sierż. Pawłem Pawłowskim i sierż. szt. Markiem Undziakiewiczem. Policjanci przypomnieli zasady poruszania się na drogach, podróżowania w samochodzie oraz autobusie szkolnym. Wspomnieli również o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu i lodzie.

stycznia cała społeczność przedszkolna witała Zimę. Dzieci bardzo cieszyły się z jej przyjścia. Będą mogły zjeżdżać z górki na sankach i lepić bałwana. Były zabawy i tańce przy zimowych piosenkach i muzyce.

2 stycznia swoje urodziny obchodziła Maja. Wszyscy odśpiewali  głośne  sto lat.

23 grudnia swoje urodziny obchodził Miłosz. Wszystkiego najlepszego  Miłoszku!!!

Wigilia przedszkolaków rozpoczęła się od prezentacji artystycznych umiejętności dzieci . Były Jasełka przygotowane przez dzieci oraz  kolędy  i pastorałki. Pani Dyrektor  złożyła wszystkim rodzicom i dzieciom życzenia świąteczne. Był tradycyjny barszcz  z uszkami i pierogi.

20 grudnia dzieci odwiedziły Pana Wójta Wacława Pawłowskiego, by zaśpiewać kolędy, złożyć życzenia i wręczyć ozdobione pierniki. Z odwagą rozmawiały z Panem Wójtem, odpowiadały na pytania. W nagrodę otrzymały słodki upominek.

Serdecznie dziękujemy NADLEŚNICTWU BIRCZA za podarowanie nam pięknego drzewka, które wniosło do naszego przedszkola radosną atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA i stało się kolorową ozdobą przedszkolnego holu.

17 grudnia cała grupa rozpoczęła przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia od pieczenia pachnących pierników. Każde z dzieci wycinało swoje kształty, które po upieczeniu czekają, by zawisnąć na naszej choince.

14 grudnia udaliśmy się na wycieczkę do Ośrodka Edukacyjnego w Birczy, gdzie dzieci rozpoznawały  zwierzęta zamieszkujące w naszych lasach. Mali przyrodnicy rozmawiali  również  o ekologii. Interesowali się warunkami życia drapieżników naszych lasów. Poznali pojęcie zwierzęta chronione. Pełni wrażeń i nowych informacji  wróciliśmy do przedszkola.

Mikołajkowe zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach.

11 grudnia swoje urodziny obchodziła Karolinka. Wszystkiego naj…naj najlepszego!

Zajęcia plastyczne- Święta tuż, tuż...

Zabawy na magicznym dywanie.

30 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ze swoimi maskotkami. Mieliśmy też gości. Pani Dyrektor opowiedziała dzieciom historię pluszowego  misia Tedy, a Pani Seńczyszyn przeczytała jedną z przygód Kubusia Puchatka. Były zabawy i wspólne zdjęcia.

27 listopada to dzień WRÓŻB I ZABAW ANDRZEJKOWYCH. Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały w niej udział. Były zabawy  oraz muzyka przy pomocą której pani Kasia przenosiła nas z planety  na planetę. Odwiedziliśmy cały UKŁAD SŁONECZNY i zmęczeni wróciliśmy na Ziemię. Fotogaleria

 

W  listopadowy ciemny ,pochmurny i deszczowy  dzień zapragnęliśmy zobaczyć trochę słońca. Wszystkie dzieci  ubrały się w  żółte bluzeczki. Wspominaliśmy długie i bardzo upalne wakacje oraz żółty kolor morskiego piachu.

W odwiedziny przyszła do nas kaczuszka, która wspólnie z dziećmi wykonywała zadania. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

22  listopada swoje urodziny obchodził Hubert, który dla swoich kolegów miał słodką niespodziankę.

19 listopada swoje urodziny obchodził Maksymilian. Wszyscy odśpiewali gromkie STO LAT.

16 listopada grupa przedszkolaków udała się na kolejną wycieczkę do Przemyśla. Dzieci odwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną  gdzie brały udział w   ciekawych zajęciach. Rozpoznawały postacie z  bajek oraz poznały wartości terapeutyczne wskazanych książek. Dzieci bardzo chętnie zgłaszały się do odpowiedzi, za co otrzymywały nagrody. Pani bibliotekarka  zachęcała do częstego odwiedzania swoich bibliotek i   codziennego czytania przez rodziców około 20 minut. Potem dzieci wraz ze swoimi opiekunami udały się do pracowni ,,Zapiecek”  gdzie pod okiem fachowców  lepiły  z gliny ozdobne ramki do zdjęć. Swoje prace podarują najbliższym z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. 

8 listopada w Zespole Szkół w Krzywczy odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski PRZEDSZKOLACY- NIEPODLEGŁEJ. Do konkursu zgłosiły się dzieci z Przedszkola w Babicach, Reczpola  i Krzywczy. Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do występu, co zostało docenione przez jury. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe książeczki.

7 listopada  świętowaliśmy DZIEŃ POSTACI BAJKOWYCH . Uczniowie z klasy VI i VIII  przy współpracy z paniami z biblioteki przygotowali scenki z różnych bajek. Przedszkolaki również przebrały  się w stroje znanych i lubianych bajkowych postaci. Były konkursy,  zagadki i nagrody dla uczestników. Na koniec odbył się bal  przy dźwiękach znanych i lubianych przez dzieci utworów.

 

6 listopada w Zespole Szkół w Krzywczy odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Wszystkie grupy przedszkolne bardzo starannie przygotowywały się do tej uroczystości. Zaprezentowały swoim  rodzicom krótkie programy artystyczne. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na pełnoprawnego PRZEDSZKOLAKA dużym cukierkiem. Rodzice zaprosili na słodki poczęstunek. Były pamiątkowe dyplomy i upominki.

3 listopada swoje urodziny obchodziła Karolinka, która  częstowała swoich kolegów słodyczami.

Terapia logopedyczna w przedszkolu

Na początku roku szkolnego za zgodą rodziców w przedszkolu przeprowadzane są badania przesiewowe. Ich celem jest ustalenie aktualnego poziomu rozwoju mowy dzieci.

W zakresie badania wstępnego logopeda szczególną uwagę zwraca na:
1) rozumienie przez dziecko poleceń słownych,
2) zdolność wypowiadania się,
3) prawidłowość wymawiania dźwięków mowy i wyrazów,
4) budowę i sprawność aparatu artykulacyjnego.

Na podstawie wyników badań przesiewowych zostaje ustalona lista dzieci, które powinny uczestniczyć w zajęciach logopedycznych.
Pełna diagnoza logopedyczna obejmuje:

1) badanie artykulacji poszczególnych dźwięków mowy
2) budowę i sprawność narządów mowy 
3) badanie słuchu fonemowego 
4) analizę stanu uzębienia (wady zgryzu)
5) weryfikację sposobu oddychania, żucia, połykania.

Rodzice uzyskują pisemną informację o wynikach badań przesiewowych.
Terapia logopedyczna prowadzona jest indywidualnie lub grupowo w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń. Przeprowadzana jest zgodnie z zasadami dydaktycznymi, opiera się na zasadzie: systematyczności, stopniowania trudności, utrwalania, aktywnego i świadomego udziału dziecka. 

Ćwiczenia prowadzone na zajęciach obejmują:

• pracę nad bogaceniem słownika dziecka,
• pracę nad stymulacją świadomości językowej m. in. kształceniem form gramatycznych,
• pracę nad korygowaniem wymowy (zaburzeń artykulacyjnych).

Cała terapia składa się z dwóch zasadniczych etapów:

1) wywołanie prawidłowego wzorca artykulacyjnego danej głoski,
2) utrwalenie tego wzorca w mowie spontanicznej. 

W czasie zajęć logopedycznych prowadzone są również ćwiczenia wspomagające artykulację:

- ćwiczenia usprawniające narządy mowy,

- ćwiczenia oddechowe,

- ćwiczenia słuchu fonemowego.

 

31 października urodziny Miłoszka.

26 października wszyscy przedszkolacy wybrali się na pierwszą wyjazdową wycieczkę  do 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu,  gdzie oglądali  bojowy  sprzęt wojskowy. Zwiedzili   izbę tradycji i słuchali wojskowych piosenek. Mają  również ciekawe zdjęcia i niezapomniane wspomnienia. W tym dniu byli również  na przemyskim rynku, gdzie poznali zabytki   miasta oraz zwiedzili podziemia. Fotogaleria

21 października urodziny Kamilka.

19 października urodziny Antosia.

19 października dzieci wzięły udział w pokazie cyrkowym. Bardziej odważni włączali się w sztuczki i zabawy. Śmiechu było baaardzo dużo!

12 października w naszej grupie obchodziliśmy urodziny MARCHEWKI, która jest wszystkim dzieciom znana i przez nich bardzo lubiana. Dzieci brały udział w ciekawych zabawach, jak również w degustacji soku marchewkowego.

12 października odwiedził nas st. sierż. Paweł Pawłowski policjant Komendy Policji w Dubiecku, który rozmawiał z dziećmi o bezpiecznej drodze do przedszkola. Przypomniał również numery alarmowe, a także uczył jak dzieci powinny się zachować gdy najbliższa osoba będzie potrzebowała pomocy.

Grupa przedszkolaków podczas zajęć z języka angielskiego.

5 października w naszej grupie obchodziliśmy urodziny Bartusia. Było głośno i wesoło.

W tygodniu ,,Dbajmy o zęby”. Odwiedziła nas higienistka szkolna Pani Lucyna Sobol, która rozmawiała z dziećmi na temat codziennej higieny całego ciała. Nauczyła przedszkolaków prawidłowego szczotkowania zębów. Dzieci poznały słowa piosenki pt.,, Myj zęby’’. Przeprowadziły również wywiad z Panią stomatolog Anną Łabudzką lekarzem przychodni DOROMED. Mimo chłodnej pogody nie rezygnujemy z codziennej aktywności na świeżym powietrzu. Wykonały również prace plastyczne.

 

24 września przedszkolaków odwiedziła Pani Marzena Seńczyszynkierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywczy. Przeczytała najmłodszym bajkę pt. „Szukając Marudka” z użyciem Teatrzyku Papierowego KAMISHIBAI, pochodzącego z Japonii. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o chłopcu Leosiu i jego piesku Marudku. Wszyscy już umówili się na kolejne spotkanie.

 

24 września to pierwszy dzień kalendarzowej JESIENI w naszym przedszkolu. Odwiedziła nas Pani Dyrektor, która rozmawiała z dziećmi o tej pięknej i kolorowej porze roku oraz przeczytała opowiadanie ,,Jesienny szal” . Wszyscy w tym dniu przyszli ubrani na pomarańczowo. Były wspólne zabawy i śpiew. Przedszkolaki ze zgromadzonych liści zrobiły ciekawe prace plastyczne.dzieci z naszego przedszkola witały jesień. Na początku uroczystości pani dyrektor E. Urban przeczytała dzieciom opowiadanie A. Galicy Nadeszła Jesień. Następnie pod hasłem "dzieci- dzieciom"poszczególne grupy prezentowały wyuczone piosenki i wiersze. Całość uroczystości dopełniły wspólne zabawy, tańce i pląsy. Pani jesień zagościła w naszych kącikach  przyrody i w pracach plastycznych, które potem wykonywały grupy w swoich salach. 

 

 Wesołe chwile na placu zabaw.

Przedszkolaki w tygodniu ,,Bezpieczna droga” poznały niektóre znaki drogowe, nauczyły się wiersza W. Chotomskiej oraz wybrały się na wycieczkę, gdzie w praktyce stosowały 5 zasad przechodzenia przez jezdnię. 

Ćwiczenia gimnastyczne w plenerze.

7 września obchodził Olek, który częstował swoich kolegów i koleżanki słodyczami.

2 września swoje urodziny obchodziła Pola. Dzieci zaśpiewały koleżance sto lat. Mamusia Poli przygotowała słodki poczęstunek.

31 sierpnia 2018 r. w godz. 9-16 odbył się DZIEŃ OTWARTY w przedszkolu. Dzieci wraz z rodzicami mogli zobaczyć sale przedszkolne oraz pobawić się na placu zabaw. Wielką atrakcją był magiczny dywan. Na zmęczonych przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 

Została podpisana umowa na dofinansowanie

projektu „Wesołe Przedszkole w Krzywczy”Miło nam poinformować, iż w dniu 15 grudnia 2017 roku Gmina Krzywcza podpisała umowę z Województwem Podkarpackim – Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na dofinansowanie projektu pod nazwą: „Wesołe Przedszkole w Krzywczy”.

Kwota dofinansowania wynosi 209 117,50 zł, środki finansowe Gminy Krzywcza 27 000,00 zł. Całkowita wartość wydatków kwalifikowanych Projektu wynosi 236 117,50 zł.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku 3-6 lat w Gminie Krzywcza poprzez utworzenie dodatkowych 25 miejsc wychowania przedszkolnego w Zespole Szkół w Krzywczy.

W ramach projektu prowadzone będą zajęcia zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego, zajęcia dodatkowe: logopedyczne, zajęcia taneczne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia z rytmiki. Zostanie zakupione niezbędne wyposażenie do przedszkola oraz zabawki i materiały edukacyjne.

Projekt realizowany będzie w okresie od 02.07.2018 r. do 31.08.2019 r.

 

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy