Nasza szkoła włącza się też do tej akcji. Zapraszamy 26 października 2022 r. wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników szkoły do „zaczytania się” na wszystkich przerwach w różnych miejscach naszej szkoły. Będziemy czytać nasze ulubione książki.
Koordynatorzy akcji: Joanna Kapuśniak, Maria Amarowicz, Marta Bucik, Liliana Jaszczak.
W bibliotece szkolnej organizowany jest kiermasz książek z księgarni Tuliszków. Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki i zakupu książek po bardzo atrakcyjnych cenach.
https://drive.google.com/
Klasa III uczestniczyła w lekcji bibliotecznej "Dlaczego warto czytać książki?"
Dzieci z "zerówki" brały udział w zajęciach bajkoterapii.
Uczniowie klasy 5 realizowali projekt edukacyjny "Dlaczego warto czytać książki?" Efektem ich pracy było opracowanie prezentacji multimedialnej.
Zajęcia biblioteczne - Dlaczego warto czytać książki?
Uczniowie klasy 2 oraz 5 podczas prezentacji filmu, "Dlaczego warto czytać książki?", zapoznawali się z korzyściami, jakie wynikają z czytania książek.
Uczniowie kl. 5 i 7 na lekcjach j. polskiego chętnie angażowali się w realizację projektów edukacyjnych, promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży:
-
„TURNIEJ CZTERECH DOMÓW”- cykl lekcji poświęconych utworowi
J. K. Rowling pt. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” (kl. 5)
Uczniowie kształcili różne umiejętności np.:
-
sprawdzali swoją wiedzę o lekturze w „Konkursie wiedzy magicznej”,
-
pakowali do walizek niezbędny do niezwykłej szkoły ekwipunek,
-
tworzyli „pudełka skarbów” poszczególnych bohaterów,
-
projektowali i opisywali kostiumy dla bohaterów,
-
tworzyli magiczne zaklęcia np. ma nudę, smutek, a nawet na COVID- 19,
-
redagowali opis z elementami charakterystyki bohaterów,
-
opisywali ikony i symbole itp.
-
„OSWOIĆ LEKTURĘ” - cykl lekcji poświęconych lekturom szkolnym. (kl. 5 i 7)
Dzięki zróżnicowanym zadaniom uczniowie kształcili umiejętności pracy z tekstem, wyszukiwali niezbędne informacje oraz redagowali różnorodne teksty np. opis placu, dialog, powiastkę filozoficzną, opowiadanie twórcze, charakterystykę postaci. Efektem pracy,
a zarazem podsumowaniem wiedzy, były barwne lapbooki.
-
Klasa piąta – Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni” czas realizacji:
-
Klasa siódma – Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”
Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, a niecodzienne podejście do lektur zaowocowało ich dużym zaangażowaniem w wykonanie powierzonych zadań.
W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” zakupiliśmy 182 książki do naszej biblioteki szkolnej. Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z nowych zbiorów biblioteki.
W naszej szkole realizowana jest przez pedagoga i psychologa szkolnego bajkoterapia pod hasłem „Zdrowie Psychiczne Malucha”. Działania prowadzone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Dzieci słuchają bajek terapeutycznych, a potem podczas wspólnej rozmowy o bohaterach opowieści i problemach rzeczywistych dzieci, oswajają się z emocjami, wskazuje im się zagrożenia i daje wskazówki na pozytywne rozwiązanie.
W ten sposób maluch otrzymuje osobisty kompas – narzędzie skrojone na jego własne potrzeby, które pomoże mu w drodze do właściwego celu. Często nasze dzieci wykonują ilustracje, ponieważ niejednokrotnie łatwiej im narysować co czują niż powiedzieć.
Andrzejki w bibliotece
Od połowy października w naszej bibliotece trwał Kiermasz Tanich Książek, udostępnianych dzięki internetowej księgarni z Tuliszkowa, z którą współpracujemy od kilku lat. Można było nabyć różne pozycje książkowe w naprawdę korzystnych cenach. Chętnych nie brakowało! Wśród kupujących byli uczniowie i nauczyciele, a także rodzice.
Z radością informujemy, że dotarły do naszej biblioteki książki zamówione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupu nowości wydawniczych można było dokonać dzięki temu, iż nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie rządowym, skąd otrzymała 4 tysiące złotych, a tysiąc złotych otrzymała od organu prowadzącego szkołę – Gminy Krzywcza. Wiele nowo zakupionych pozycji pochodzi z wyboru samych uczniów i rodziców oraz nauczycieli.