Biblioteka szkolna

Nasza szkoła włącza się też do  tej akcji. Zapraszamy 26 października 2022 r. wszystkich uczniów i nauczycieli oraz pracowników szkoły do „zaczytania się” na wszystkich przerwach w różnych miejscach naszej szkoły. Będziemy czytać nasze ulubione książki.

Koordynatorzy akcji: Joanna Kapuśniak, Maria Amarowicz, Marta Bucik, Liliana Jaszczak.

 

 

W bibliotece szkolnej organizowany jest kiermasz książek z księgarni Tuliszków. Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki i zakupu książek po bardzo atrakcyjnych cenach.

https://drive.google.com/drive/folders/1wJWOBXP-vU55sg9dVGUHqCfOVaR0iV7c?usp=sharing

 

 

Klasa III uczestniczyła w lekcji bibliotecznej "Dlaczego warto czytać książki?"

Dzieci z "zerówki" brały udział w zajęciach bajkoterapii. 

Uczniowie klasy 5 realizowali projekt edukacyjny "Dlaczego warto czytać książki?" Efektem ich pracy było opracowanie prezentacji multimedialnej.

 

 

Zajęcia biblioteczne - Dlaczego warto czytać książki? 
Uczniowie klasy 2 oraz 5 podczas prezentacji filmu, "Dlaczego warto czytać książki?",  zapoznawali się z korzyściami, jakie wynikają z czytania książek.

Uczniowie kl. 5 i 7 na lekcjach j. polskiego chętnie angażowali się w realizację projektów edukacyjnych, promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży:

 1. TURNIEJ CZTERECH DOMÓW”- cykl lekcji poświęconych utworowi
  J. K. Rowling pt. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” (kl. 5)

Uczniowie kształcili różne umiejętności np.:

 • sprawdzali swoją wiedzę o lekturze w „Konkursie wiedzy magicznej”,

 • pakowali do walizek niezbędny do niezwykłej szkoły ekwipunek,

 • tworzyli „pudełka skarbów” poszczególnych bohaterów,

 • projektowali i opisywali kostiumy dla bohaterów,

 • tworzyli magiczne zaklęcia np. ma nudę, smutek, a nawet na COVID- 19,

 • redagowali opis z elementami charakterystyki bohaterów,

 • opisywali ikony i symbole itp.

 1. OSWOIĆ LEKTURĘ” - cykl lekcji poświęconych lekturom szkolnym. (kl. 5 i 7)

Dzięki zróżnicowanym zadaniom uczniowie kształcili umiejętności pracy z tekstem, wyszukiwali niezbędne informacje oraz redagowali różnorodne teksty np. opis placu, dialog, powiastkę filozoficzną, opowiadanie twórcze, charakterystykę postaci. Efektem pracy,
a zarazem podsumowaniem wiedzy, były barwne lapbooki.

 • Klasa piąta – Ferenc Molnar „Chłopcy z Placu Broni” czas realizacji:

 • Klasa siódma – Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, a niecodzienne podejście do lektur zaowocowało ich dużym zaangażowaniem w wykonanie powierzonych zadań.

 

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” zakupiliśmy 182 książki do naszej biblioteki szkolnej. Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z nowych zbiorów biblioteki.

 

BAJKOTERAPIA

W naszej szkole realizowana jest przez pedagoga i psychologa szkolnego bajkoterapia pod hasłem „Zdrowie Psychiczne Malucha”. Działania prowadzone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Dzieci słuchają bajek terapeutycznych, a potem podczas wspólnej rozmowy o bohaterach opowieści i problemach rzeczywistych dzieci, oswajają się z emocjami, wskazuje im się zagrożenia i daje wskazówki na pozytywne rozwiązanie.

W ten sposób maluch otrzymuje osobisty kompas –  narzędzie skrojone na jego własne potrzeby, które pomoże mu w drodze do właściwego celu. Często nasze dzieci wykonują ilustracje, ponieważ niejednokrotnie łatwiej im narysować co czują niż powiedzieć.

Andrzejki w bibliotece

 

Od połowy października w naszej bibliotece trwał Kiermasz Tanich Książek, udostępnianych dzięki internetowej księgarni z Tuliszkowa, z którą współpracujemy od kilku lat. Można było nabyć różne pozycje książkowe w naprawdę korzystnych cenach. Chętnych nie brakowało! Wśród kupujących byli uczniowie i nauczyciele, a także rodzice.

 

Z radością informujemy, że dotarły do naszej biblioteki książki zamówione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupu nowości wydawniczych można było dokonać dzięki temu, iż nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie rządowym, skąd otrzymała 4 tysiące złotych, a tysiąc złotych otrzymała od organu prowadzącego szkołę – Gminy Krzywcza. Wiele nowo zakupionych pozycji pochodzi z wyboru samych uczniów i rodziców oraz nauczycieli.

 

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy