Z życia przedszkola

2021/2022

Dzieci 6 - Letnie pożegnały przedszkole. Po wakacjach przekroczą próg szkoły. Życzę Wam udanych wakacji.

Uśmiech dziecka największym skarbem. Dzieci z przedszkola zebrały się na podwórku, aby radośnie obchodzić swój ulubiony Dzień Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno - ruchowych prowadzonych przez Panią Katarzynę Kubicką. A po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na swobodne zabawy na placu zabaw. Dla chętnych przedszkolaków zorganizowano stanowisko rysowanie kredą, zabawy z chustą animacyjną a także puszczanie baniek mydlanych - tych ogromnych i maleńkich, które wznosząc się w górę pod niebo, powodowały prawdziwy zachwyt i radość dzieci. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak dostał słodki poczęstunek.

26 maja w grupie sześciolatków panowało wielkie poruszenie. Dzień Mamy to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoje mamy.

Najmłodsi świętowali Dzień Matki.

16 maja 2022 r. przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Kresowej Osady w Baszni Dolnej. Głównym celem wycieczki była integracja grupy, ale także propagowanie aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu, pobudzania dziecięcej wyobraźni i kreatywności podczas warsztatów garncarskich i pieczenia pierników, a przede wszystkim dobra zabawa. Każdy mógł ulepić swój własny garnek czy figurki z gliny lub upiec pierniczki. Dzieci bawiły się wyśmienicie i pełne wrażeń żegnały się z Kresową Osadą. Był to dzień pełen radości oraz niezapomnianych przeżyć.

 

W dniu 13 maja w grupie 6 - latków odbyły się warsztaty dla dzieci z zakresu „Pierwszej pomocy przedmedycznej”. Zajęcia w grupie przeprowadziła Pani Marta Bucik ich celem było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami". Dzięki tej wspaniałej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

12 maja maluszki wyjechały do Wapowiec. W Choco Factory uczestniczyły w słodkich warsztatach, do woli testując poziom słodkości. Nadmiar energii spożytkowały podczas radosnej zabawie w Koliberku. 

Wizyta 6- latków w Straży Pożarnej.

 

Dzieci z grupy "Słoneczka" świętowały Dzień Strażaka!

Majowe święta w grupie 3- latków flaga: Polska (Flagi - Flaga paÅ„stwa)

WITAJ MAJ  flaga: Polska (Flagi - Flaga paÅ„stwa) w grupie 6-Latków.
Święta majowe, to najlepszy czas na budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania świadomości narodowej. W tych dniach pielęgnowane są i przekazywane dzieciom polskie tradycje, kształtujące postawę braterstwa, szacunku do ojczystego kraju. Dzieci poznały symbole narodowe, a w tym barwy narodowe. Wszystko po to, by mieć świadomość bycia Polakami. Warto podkreślić, że dzieci znają hymn narodowy, godło i flagę Polski. Potrafią wymienić znane polskie miasta i rzeki, z uwzględnieniem stolicy naszego kraju.

22 kwietnia- Dzień Ziemi u najmłodszych

Zabawy badawcze z mikroskopem w grupie sześciolatków. Dzieci z zaciekawieniem oglądały gotowe preparaty dostępne w szkolnej pracowni przyrodniczej np. czerwone krwinki.

Pożegnanie zimy w wykonaniu trzylatków.

6 - Latki żegnały zimę i witały wiosnę. Wyruszyliśmy wesołą gromadą, na przedzie szła oczywiście MARZANNA - ZIMOWA PANNA. Zebrane wokół słomianej panny dzieci krzyczały donośnym głosem Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy. Panowanie zimy zakończyło się na dobre, kiedy Marzanna odpłynęła do morza.... Wreszcie Pani Wiosna mogła poczuć się najważniejsza!

  

 

WALENTYNKI w grupie sześciolatków.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w przedszkolu 7 stycznia. Tego dnia od rana pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Przedszkolaki świetnie się bawiły. Muzyka porywała wszystkich do tańca.

Najmłodsze dzieci i zabawa w teatr.

ZIMOWE ZABAWY!

6- latki spędziły dzień na świeżym powietrzu.

Kochani!
Z okazji DNIA BABCI I DZIADKA życzymy Wam wszystkiego o czym marzycie i pragniemy Wam podziękować za Wasz trud.

18 stycznia w grupie trzylatków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 21 grudnia. Iskrzące się choinki, brzmienie polskich kolęd, składanie sobie serdecznych życzeń, płynące z kuchni zapachy i spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw wprowadziły nas w odświętny nastrój.

6 grudnia jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci 6 - Letnie spotkały się ze Świętym Mikołajem w Mass Media San w Krzywczy. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność lub obawę - jednak trwało to tylko chwilę, gdyż Mikołaj dla każdego miał dużo ciepłych oraz miłych słów. Przedszkolaki przygotowały dla Mikołaja program artystyczny. W zamian Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami i pozował do wspólnych zdjęć. Pomocnik Mikołaja przygotował poczęstunek pyszne, kruche ciasteczka. Spotkanie minęło w miłej atmosferze i wzbudziło mnóstwo pozytywnych emocji.

Wizyta długo oczekiwanego Gościa- Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, w grupie trzylatków.

 

MIKOŁAJ U CZTEROLATKÓW

Dzieci z grupy najmłodszej świętowały BARBÓRKĘ!

 

Hokus - Pokus, Czary - Mary czyli Andrzejki w grupie 6 - Latków. 29 listopada obchodziliśmy Andrzejki. W tym dniu nie zabrakło tańców, swawoli, wróżb i czaru. Na balu każdy Przedszkolak miał dobry humor oraz przebranie. Pomysłów na poszukiwanie odpowiedzi, co nas czeka było wiele, zawsze towarzyszyła temu świetna zabawa. Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że zabawy andrzejkowe przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

26 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w pięknych strojach przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw
andrzejkowych.


26 listopada 6- Latki po raz pierwszy udały się na lekcję biblioteczną do Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci podczas zajęć wysłuchały opowieści pod tytułem Kubuś okazuje życzliwość, oglądały książki dostępne w bibliotece, rozpoznawały postacie bajkowe oraz w grupach układały puzzle. Celem zajęć było zapoznanie młodego czytelnika z miejscem przyjaznym dzieciom, uświadomienie roli książki w życiu człowieka, która rozwija myślenie, pamięć i mowę dziecka. Na koniec swojej wizyty każde dziecko otrzymało bajkę.

25.11.2021r. dzieci z najmłodszej grupy w przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

20 listopada to wyjątkowy dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Z tej okazji w grupie trzylatków odbył się Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa czyli przedszkolaków. W dniu 10 listopada w grupie trzylatków obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo.

15 października 6-Latki obchodziły Światowy Dzień Czystych Rąk, który miał na celu przypomnieć, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie. Dzieci wzięły udział w zajęciach na temat konsekwencji zdrowotnych związanych z brudnymi rękami. Chętnie uczestniczyły w prezentacji prawidłowego sposobu mycia rąk, rozwiązywały zagadki, wykonały plakaty, nauczyły się rymowanki dotyczącej prawidłowego mycia rąk. Była to nie tylko nauka, ale i dobra zabawa.

21 września jesień zawitała do naszego przedszkola z koszem pełnym darów z sadu, ogrodu i lasu. Obchody ,,Powitania Jesieni' 'zapoczątkowała Pani Dyrektor. Przeczytała dzieciom opowiadanie Agnieszki Galicy ,,Nadeszła Jesień' 'i przeprowadziła rozmowę z dziećmi na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Dzieci włączyły się w organizowanie jesiennego kącika. Chętnie bawią się przy piosenkach ,,Szyszkowy Dziadek i Kolorowe liście'' oraz wykonują prace plastyczne o tematyce jesiennej.

20 września 6 - latki świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo gier i zabaw. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, grach zespołowych, bawiły z chustą animacyjną. Dobry humor, chęć zabawy, kolorowe balony, głośna muzyka i tańce dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie. Każdy przedszkolak obdarowany został słodką niespodzianką. 

Dzień kropki,, 15 września obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci z Grupy Trzylatków poznały historię Vasthi, bohaterki ,,Kropki,, Petera Reynoldsa. Tego dnia ubrania przedszkolaków wzbogacone zostały akcentem kropek.
 

 

2020/2021

 

Sześciolatki pożegnały przedszkole! Tuż po wakacjach rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Dwa miesiące zasłużonych wakacji, odpoczynku, zabawy! 

5 i 6- latki wyjechały na wspólną wycieczkę 24 czerwca. Głównym celem były słodkie warsztaty w Pijalni Czekolady M. Pelczar w Korczynie. Podczas zajęć degustowały różne rodzaje czekolady, poznały produkcję czekolady od ziarna do tabliczki czekolady. Komponowały swoją czekoladę i lizaka. Obejrzały film, wzięły udział w quizie sprawdzającym zdobytą wiedzę, nagrodę zdobyła Martynka! Przed zakupami zjadły pyszne, prawdziwe lody. Z zapasami czekolady udały się do Muzeum Misyjnego Sióstr Klawerianek w Krośnie. Niesamowite zbiory eksponatów z Afryki, Azji, Oceanii i Ameryki Południowej za pomocą samolotu przeniosły dzieci do wioski, w której mieszkają ich rówieśnicy. Wizyta w grocie zakończyła pobyt w muzeum. Jeszcze pyszny obiad i troszeczkę zmęczone, jednak bardzo zadowolone i szczęśliwe wróciły do domu. Fotorelacja 

 
 
Niezwykłe spotkanie z bohaterami baśni miały dziś przedszkolaki. Do naszej szkoły przybył bowiem Teatr Lalek Kukiełka z inscenizacją pt. "Dobro zawsze powraca", którego głównym bohaterem był dobrze znany widzom Szewczyk Dratewka. Dzieci z uwagą śledziły losy głównego bohatera, żywiołowo reagując na jego przygody. Bezinteresowna pomoc okazana małym stworzeniom została nagrodzona. I jak to w baśniach bywa, zło zostało pokonane, zaś dobro zwyciężyło. Po zakończeniu przedstawienia dzieci musiały odpowiedzieć na pytania związane z obejrzaną historią. Poradziły sobie doskonale, choć każde z pytań było coraz trudniejsze. Na zakończenie miały okazję dowiedzieć się, jak nazywają się lalki grające w teatrze, przekonać się, że wcale nie jest tak łatwo utrzymać oraz poruszać nimi. Roześmiane i bardzo zadowolone pożegnały aktorów gromkimi brawami.
 
Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku. Czekają na to święto wszystkie dzieci, zarówno te najmłodsze, jak i te całkiem duże. Przedszkolaki od rana spędzały czas na wesołych zabawach, konkursach, sportowej rywalizacji, seansach filmowych, by na koniec spędzić taneczne chwile z panią Kasią. Radosny śmiech dzieci rozlegał się głośno w każdym miejscu naszej szkoły. Przyłączając się do dorosłych życzymy wszystkim dzieciom dużo zdrowia, niegasnącej radości, wielkiej ciekawości świata i uśmiechu na buzi każdego dnia!
 
W grupie czterolatków obchodziliśmy kolejne urodziny. 30 kwietnia Milenka i Wiktor  a 14 maja Karolinka ukończyli 4 lata. Naszym solenizantom życzymy dużo uśmiechu na twarzy, zdrowia i mnóstwo radości.
 
Wiosna w pełni, maj kusi nas zielenią traw i drzew, kolorami kwiatów na łące. Sześciolatki podczas spacerów bacznie obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Stąd powstał pomysł, by na podsumowanie majowego tygodnia zieloną łąkę przenieść do przedszkolnej sali. Praca powstawała etapami przez kilka dni. Wszyscy bardzo się zaangażowali przy okazji podpatrując, doradzając i ucząc się nawzajem. Efekt końcowy zachwycił zarówno małych twórców jak i odwiedzających nas nauczycieli! 
Na nadchodzące święta majowe sześciolatki przygotowały prace plastyczne w barwach narodowych. Kodowały flagę, uczyły się wiersza "Kim jesteś?"  Był to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy POLAKAMI!
 
 
Dzieci w grupie 4- latków włączyły się w obchody Dnia Flagi i Święta Konstytucji. Obejrzały film "Polskie symbole narodowe'', wspólnie tańczyły do piosenki ,,Jesteśmy Polką i Polakiem'', wysłuchały wiersza ,,Barwy ojczyste'' w połączeniu z demonstracją flagi. Aktywnie włączyły się w wykonanie flagi z kawałków białej i czerwonej wydzieranki.

22 kwietnia nasza planeta ma swoje święto. Światowy Dzień Ziemi to okazja by zastanowić się nad stanem Matki Ziemi. Do uczczenia tego dnia sześciolatki przygotowywały się od kilku dni poszerzając swoją wiedzę i umiejętności ekologiczne. Zastanawiały się co każde z nich może zrobić dla ratowania i poprawy kondycji globu. Wykonały prace plastyczne, kolorowe opaski i plakietki. Od rana w zielonym kolorze bawiły się z balonami. Układały ekologiczne sudoku. Wzięły udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi. Segregowały śmieci utrwalając znajomość ekologicznych działań. Mamy ogromna nadzieję, że każdy z nas przyczyni się do tego, by Ziemia była piękna przez wiele nadchodzących tysiącleci. 

Miniony piątek minął nam w przyjaznej i… słodkiej atmosferze. Stało się to za sprawą Mai, która świętowała w przedszkolu swoje 5 urodziny. Maja zrobiła dzieciom niespodziankę przynosząc do przedszkola jednorożca Piniata wypełnionego słodyczami. Aby móc się nimi poczęstować dzieci cierpliwie pociągały za wstążeczki szukając tej, która spowoduje otwarcie konika i wysypanie słodyczy. Jak zawsze było mnóstwo śmiechu i zabawy. Solenizantce życzymy dużo uśmiechu i samych wesołych dni! 

          

Sześciolatki obchodziły Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe i religijne. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Poznaliśmy legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczaje i symbole związane z tym świętem oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga tego kraju. Poznaliśmy małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun,  który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. 

Dzień Kobiet w grupie czterolatków.

W naszym przedszkolu 3 marca swoje 5-te urodziny obchodził Kacper. Z tej okazji wszyscy głośno zaśpiewali mu "Sto lat"
i złożyli życzenia urodzinowe. Naszemu solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wszystkich marzeń!

 

W piątek dzieci z grupy najmłodszej żegnały Hanię. Życzymy Ci Haniu w Twoim nowym przedszkolu, duużo wesołych kolegów i koleżanek  i radości każdego dnia.

Dzisiaj w naszym przedszkolu  swoje 5-te urodziny obchodził Piotruś. Z tej okazji wszyscy głośno zaśpiewali mu "Sto lat" i złożyli życzenia urodzinowe. Naszemu solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wszystkich marzeń!

 
Kolejne lutowe  urodzinki :) Oliwka z grupy ,czterolatki', obchodziła we wtorek swoje 4 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały sto lat i częstowały się pysznymi cukierkami. Oliwce życzymy dużo uśmiechu i samych radosnych dni!
W naszej grupie w piątek swoje 4-te urodziny obchodził Antoś. Z tej okazji wszyscy głośno zaśpiewali mu "Sto lat" i złożyli życzenia urodzinowe. Naszemu solenizantowi  dziękujemy za słodki poczęstunek, życzymy wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wszystkich marzeń!
 
9 lutego sześciolatki świętowały Dzień Pizzy. Poznały historię najpopularniejszego chyba dania na całym świecie, wymieniały swoje ulubione rodzaje pizzy, rozwiązywały łamigłówki i zadania matematyczne. Na zakończenie przygotowały wspólnie pizzę, do której samodzielnie kroiły składniki. Układały, przyprawiały i wspólnie zaniosły do piekarnika. Czas oczekiwania trochę się dłużył, ale za to efekt zadowolił wszystkie dzieci, które ze smakiem zjadły przygotowane danie! Kto wie, może wśród nas jest przyszły Master Chef???
 

Miniony poniedziałek minął nam w przyjaznej i… słodkiej atmosferze.. Stało się to za sprawą Mikołaja,  który świętował w przedszkolu swoje 5 urodziny. Mikołaj zrobił dzieciom niespodziankę przynosząc pyszne babeczki. Jak zawsze było mnóstwo śmiechu i zabawy. A Solenizantowi życzymy dużo uśmiechu i samych wesołych dni! 

Karnawałowa zabawa w oddziale sześciolatków!
Bal karnawałowy u naszych maluszków!
28 stycznia czterolatki bawiły się podczas balu karnawałowego.
 
 
21 grudnia wszystkie dzieci spotkały się w swoich salach na wspólnej wigilii. Spotkania rozpoczęła pani dyrektor i ksiądz proboszcz. Po złożeniu życzeń dzieci gromko kolędowały, a następnie zasiadły do słodkiego poczęstunku. 

8 grudnia swoje urodziny obchodziła Zosia. Zaś 15- go Nicolas. Życzymy duuuużo zdrówka i wiele radości!
Wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę o Mikołaju w języku angielskim!
Tuż przed świętami przedszkolaki ozdabiały, lukrowały pierniczki.
            
30 listopada dzieci z oddziału sześciolatków bawiły się w tradycyjne przepowiadanie przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, losowania karteczek z imionami przyszłych wybranków, lania wosku i wrzucania pieniążków do wody. Oby marzenia się spełniły! Najważniejsza była jednak wspólna zabawa, salwy śmiechu i miłe towarzystwo. 
W czwartek  (26 11) w grupie 4- latków odbyły się obchody ,,Dnia Pluszowego Misia''. Dzieci w tym dniu
-opowiadały o swoich pluszakach
-wysłuchały historii o powstaniu pluszowego misia, obejrzały film edukacyjny o życiu niedźwiedzi
-bawiły się ze śpiewem do piosenki ,,Jadą jadą misie''  i ,,Stary niedźwiedź''
-wysłuchały urywków opowieści o przyjacielach misia, które przeczytała im pani Liliana Jaszczak
-w ramach propozycji,, Zaprojektuj swojego misia'' malowały postać misia kredkami i lepiły z plasteliny
Zaprosiliśmy do nas grupę 5- latków i w ramach akcji ,,Dzieci-dzieciom'' odbył się koncert piosenek o jesieni zaśpiewach przez obydwie grupy

25 Listopada grupa 5-latków obchodziła "Dzień Pluszowego Misia". Dzieci wysłuchały historię misia Teda, układały puzzle oraz wykonały sylwetki misia z kółek dobrze się przy tym bawiąc. 

Światowy Dzień Pluszowego Misia (przypadający 25 listopada) to doskonała okazja, by przytulić swojego najukochańszego przyjaciela. Nie znamy chyba osoby (bez względu na wiek), która nie miała, nie ma lub nie marzy o pluszowej zabawce, Miś to wierny towarzysz, pocieszyciel i powiernik najskrytszych tajemnic. Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas dzisiejszego dnia miały przy sobie pluszowe misie: małe, duże, różowe, brązowe, ze szklanymi oczkami, czasem potargane od częstego przytulania. Poznały historię święta, które zapoczątkowano ponad 100 lat temu. Zapoznały się z wszystkimi niedźwiedziami żyjącymi na ziemi, poznały bohaterów książek i filmów. Wykonały misiowe opaski, ubierały swojego misia. Bawiły się w Starego niedźwiedzia i śpiewały piosenkę O kochaniu misia. Utrwalały kolory w języku angielskim wskazując barwne misie. Na zakończenie były zdjęcia, słodka niespodzianka i Dyplom Prawdziwego Przyjaciela Pluszowego Misia. Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci! GALERIA

We wtorek, 6 października w grupie czterolatków odbył się  Dzień Spadającego Liścia. Dzieci w tym dniu wielozmysłowo poznawały liście dębu, klonu i kasztanowca. Miały możliwość poznać kształt i budowę liści poprzez zabawy badawcze i oglądanie przez lupy. Odbył się taniec ze swoim listkiem, wykonały również pracę plastyczną- malowały liście farbami w kolorach jesiennych a potem odbijały je na sukni Pani Jesieni.

2 października 4, 5 i 6- latki wyjechały do Kina Helios w Przemyślu. W sali kinowej zaopatrzone w popcorn obejrzały film "Trolle 2". 

21 września w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Obchody tego dnia zaczęła pani dyrektor czytając dzieciom opowiadanie "Pierwszy Dzień w Przedszkolu". Odbył się Bal Przedszkolaków z balonami, zabawy z chustą. Dzieci z oddziału przedszkolnego samodzielnie kolorowały medale przedszkolaka. Na koniec dzieci otrzymały słodkie niespodzianki.

2019/2020

21 lutego w przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Wszystkie dzieci    przygotowały  sobie balowe  stroje. Brały udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez Animatora - Panią Kasię. Przy znanej i lubianej muzyce prezentowały swoje umiejętności taneczne. 

20 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr KOKON z Krakowa, który przedstawił dzieciom bajkę pt. „Droga do odwagi". Dzieci nauczyły się zachowań, które pomagają  w  dążeniu  do  celu. Przy tym jeszcze wesoło się bawiły.

13 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu pana Piotra Wanat i pana Adama Sosnowskiego oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywczy pana Marka Chomkę, którzy pokazywali dzieciom sprzęt potrzebny do ratowania życia i mienia. Dzieci obejrzały krótkie filmy edukacyjne kierowane do najmłodszych. W trakcie omówienia ich treści dzieci wykazały się dużą znajomością tematu. W drugiej części spotkania Pan Maciej Staruch z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszelczycach i jednocześnie ratownik medyczny przeprowadził szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej. Dzieci same mogły poćwiczyć etapy udzielania pomocy pod fachowym okiem ratownika.  Podczas niesienia pomocy należy postępować według zasady "patrz, czuj, słuchaj". Na zakończenie pani dyrektor serdecznie podziękowała przybyłym gościom.

8 lutego swoje 6 urodziny obchodził Maksymilian .Wszystkiego najlepszego!

6 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Każda grupa przygotowała dla swoich najbliższych coś wyjątkowego. Wnuki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przedstawiały różne tańce. Wszyscy zaśpiewali gromkie STO LAT. Były życzenia i prezenty własnoręcznie wykonane. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. 

 

6 lutego byliśmy w Centrum Kulturalnym w Przemyślu gdzie dzieci pod fachowym okiem aktorów brały udział w nagrywaniu bajki pt.,, Kot w butach”. Było wiele radości , emocji i nowych wrażeń.


4 lutego w klasie wykonywaliśmy eksperymenty i doświadczenia.


1 lutego swoje 6 urodziny obchodziła Paulinka. Wszystkiego najlepszego!


30 stycznia bawiliśmy się na dmuchanych zamkach. Dzieci spędziły wiele niezapomnianych chwil na zjeżdżalniach i ściankach spinaczkowych. Wszyscy bawili się wesoło.

22 stycznia świętowaliśmy 5. urodziny Patryka, a 24 stycznia  szóste urodziny Karola. Były to wspaniałe dni. Nie zabrakło życzeń, uśmiechu, zabawy i pysznych słodyczy. Chłopakom  życzymy dużo zdrówka i uśmiechu na co dzień. 

10 stycznia 2020 r. odwiedził nas po raz kolejny st. sierż. Paweł Pawłowski funkcjonariusz Komendy Policji w Dubiecku, który rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu , lodowisku i stoku narciarskim.

23 grudnia 6 urodziny obchodził Miłosz. Wszystkiego Najlepszego!

Wigilia w Przedszkolu rozpoczęła się od zaprezentowania całej społeczności „Jasełek” w wykonaniu „Zerówki”. Były życzenia składane przez Panią Dyrektor, Rodziców i Nauczycieli, tradycyjne potrawy oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. 

,,Najpiękniejsza   choinka jest  w sali przedszkolaków”

Dzieci ubrały klasowe drzewko własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Ze świątecznymi życzeniami u Pana Wójta Wacława Pawłowskiego w Urzędzie Gminy w Krzywczy .

Przedszkolaki samodzielnie pieką i ozdabiają pierniki, które wraz ze świątecznymi kartkami i życzeniami przekażą  Rodzicom.

Zabawy na dmuchanych zamkach.

Kolejny raz dzieci wysłuchały  bajki terapeutycznej  czytanej przez Panią  pedagog Ewę Pawlus.

Samodzielnie wykonujemy  ozdoby choinkowe.

5 grudnia dzieci w przedszkolu odwiedził Święty Mikołaj!

4 grudnia dzieci bawiły się radośnie na dmuchanych zjeżdżalniach!

4 grudnia przedszkolaki z grupy Smerfy ubierały choinkę w swojej sali. 

28 listopada w naszym przedszkolu odbył się ,,Bal andrzejkowy”. Rodzice przygotowali piękne stroje. Były konkursy i zabawy przy muzyce.  Po wyczerpującej zabawie  dzieci zasłużyły na owocowy poczęstunek .

25 listopada obchodziliśmy ,, Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu  dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Z uwagą wysłuchały bajki  muzycznej o Michalinie i jej misiu. Bardzo wesoło bawiły się przy misiowych utworach. Po udanej zabawie było owocowe ,,co nieco”.

22 listopada w zerówce odbyły się warsztaty. Dzieci uczyły się radzić sobie ze swoimi emocjami.

22 listopada 6. urodziny obchodził Hubert,  który przygotował dla kolegów niespodziankę!

21 listopada w naszej szkole oglądaliśmy pokazy iluzjonisty. Każde  z dzieci chciało być pomocnikiem mistrza. Nauczyły się nawet jednej sztuczki do pokazania rodzicom.

Smok wawelski z plasteliny.

6 listopada dzieci z przedszkola bawiły się na dmuchanych zamkach. Było bardzo głośno i wesoło.

 

5 listopada w przedszkolu obchodzony był DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Dzieci bardzo sumiennie przygotowały się do tego dnia. Każde włożyło strój swojej ulubionej postaci bajkowej. Prezentowały  i bawiły się wspaniale przy dźwiękach znanych i lubianych melodii.

W czwartek (18 listopada) w przedszkolu w grupie Smerfy odbyły się warsztaty, w których udział wzięli rodzice i pani dyrektor. Rodzice podczas warsztatów poznawali atmosferę panującą w grupie, sposoby prowadzenia zajęć z rytmiki, tańca. Mieli możliwość wykonać pracę wg. origami, wykazali się kreatywnością podczas współpracy z dziećmi przy ozdabianiu karty rodzinnej ,,Las jesienią". Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności podczas zajęć muzycznych i plastycznych, wykazywały się odwagą i zaangażowaniem.

 

Bardzo dziękujemy rodzicom i pani dyrektor za przybycie, wspólną zabawę,  pomoc dzieciom i poświęcony czas.

 

Mamo, tato- zobacz, jak ćwiczę!

3 listopada swoje urodziny obchodziła Karolinka. Dzieci odśpiewały koleżance głośne STO LAT.

29 października Pani pedagog przeczytała dzieciom bajkę pt. „Tajemnica tatusiowej szuflady”. Po wysłuchaniu utworu dzieci wraz z Panią  stworzyły pudełko radości, pełne niespodzianek.

 

Kolejne październikowe urodzinki :) Kamil z grupy smerfy obchodził swoje 5 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały sto lat i częstowały się pysznymi cukierkami. Kamilkowi życzymy dużo uśmiechu i samych radosnych dni!

 

25 października  gościliśmy w naszej sali Panią Ewę Pawlus, która przeczytała  dzieciom bajkę terapeutyczną ,, O lisku Urwisku”. Dzieci oceniały zachowanie bohatera i  ustalały sposoby radzenia sobie z emocjami.

22 października  urodzinowe życzenia składaliśmy Szymonowi, który podarował kolegom wiele słodkości.

 

22 października odwiedziła nas higienistka szkolna Pani Lucyna Sobol, która omówiła zasady zdrowego dożywiania oraz właściwego ubioru późną jesienią. 

6 urodziny Bartusia. Wszystkiego najlepszego!

10 października dzieci z naszej grupy zaśpiewały i zatańczyły gościom zaproszonym na Gminny Dzień Seniora, który odbył się  w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzywczy.

5 października swoje urodziny obchodził Łukaszek. Wszystkiego najlepszego!

3 października odwiedziła nas Pani  Ewa Pawlus pedagog szkolny, która przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Miasteczko Wesołych Filiżanek ’’ oraz rozmawiała o prawach i obowiązkach każdego dziecka, poczuciu własnej wartości i akceptacji siebie i innych.

27 września witaliśmy Jesień w naszym przedszkolu. Dzieci ubrały się w bluzeczki koloru jesiennych liści. Gościem  naszym była Pani Dyrektor, która przeczytała opowiadanie pt. „ Nadeszła jesień”. Rozmawiała z dziećmi na temat kolorów jesieni oraz zgromadzonych darów w kąciku przyrody. Były gry i zabawy w jesiennych rytmach.

24 września ogniskiem z pieczoną kiełbasą powitaliśmy JESIEŃ– najbardziej kolorową porę roku.

23 września swoje urodziny świętowali Marcin i Gabrysia. Życzymy sto lat!

23 września odwiedził nasze przedszkole Teatr,, KOKON’’ z Krakowa. Aktorzy przygotowali dla dzieci spektakl pt. „ Tajemnica skarbca Sułtana”. Dzieci poznały losy księżniczki Amiry i rybaka Basima. Bohaterowie pokazali dzieciom, że w dążeniu do spełnienia własnych  marzeń trzeba być pracowitym i wytrwałym.

16 września obchodziliśmy urodziny Leny, która wraz z mamusią przygotowała dla koleżanek i kolegów słodką niespodziankę.

We wrześniu dzieci z grupy Smerfy poznawały zasady ruchu drogowego. Pogoda sprzyjała spacerom, zatem przedszkolaki udały się na przejście dla pieszych, gdzie mogły wykazać się swoimi umiejętnościami.

7 września swoje 6 urodziny obchodził Olek. Koledzy zaśpiewali mu głośne „STO LAT”.

5 września odwiedził nas  st. sierż. Paweł Pawłowski funkcjonariusz Komendy Policji w Dubiecku, który przypomniał dzieciom zasady poruszania się po drodze. Wspomniał o właściwym podróżowaniu dzieci w samochodzie i autobusie szkolnym.

2018/2019

6 maja swoje 5. urodziny obchodził Bartek. Były życzenia, gromkie 100 lat! oraz słodkie cukierki. Bartkowi życzymy duuużo zdrowia i radości, uśmiechu na twarzy!

 

21 marca pożegnaliśmy odchodzącą zimę i powitaliśmy nadchodzącą wiosnę. Z tej okazji dzieci założyły zielone części garderoby. Podczas wspólnego spaceru wrzuciliśmy do wody symbol zimy- Marzannę. Wracając dzieci wesoło śpiewały piosenki o wiośnie z nadzieją, że na dobre u nas zagości!

21 marca swoje 5. urodziny obchodził Michał. Były serdeczne życzenia, pyszne cukierki i wiele radości. Życzymy 100 lat! i duuuużo zdrowia.

11 marca w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody z okazji Dnia Kobiet.

 

W dniu 29 stycznia nasze przedszkolaki wesoło bawią się na balu karnawałowym!

24 stycznia Patryk z grupy Misiów obchodził swoje 4 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały głośne „Sto lat" i częstowały się pysznymi cukierkami:).  Kochanemu solenizantowi życzymy samych słonecznych dni i wiele radości! 

8 stycznia grupa przedszkolna "MISIE" powitała uroczyście zimę  tańcem i piosenką. Dzieci wykonały pracę plastyczną "Bałwankowa rodzina".

2 stycznia swoje 5. urodziny obchodziła Michalina- życzymy spełnienia marzeń i 100 lat!

4 grudnia przedszkolaki z grupy ,,Misie'' wraz z pozostałymi grupami wybrały się na wycieczką do Ośrodka Edukacji Leśnej w Birczy. Na miejscu powitała nas pani przewodnik i zaprosiła do Sali Konferencyjnej. Tam dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o bogatej faunie bieszczadzkich lasów, po czym zapoznały się z ekspozycją przyrodniczą. Podziwiały spreparowane eksponaty zwierząt m. in. wilka, niedźwiedzia, żubra, jelenia, różne okazy ptaków drapieżnych. Uwieńczeniem naszej wycieczki jest przywieziona do przedszkola świąteczna jodła, za którą bardzo dziękujemy Leśnemu Kompleksowi Promocyjnemu ,,Lasy Birczańskie''. 

 

Niespodzianka dla dzieci na gwiazdkę- 13 grudnia dzieci z naszego przedszkola miały możliwość wybawić się do woli na dmuchanych zjeżdżalniach rozłożonych w hali gimnastycznej. 

 

4 grudnia Adaś z grupy  Misiów obchodził swoje 3 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały głośne "Sto lat" i częstowały się pysznymi cukierkami:) Kochanemu solenizantowi życzymy samych słonecznych dni i wiele radości! 

W dniu 30 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Z misiem na kolanach dzieci przywitały zaproszonych gości: Panią Dyrektor która zapoznała dzieci z historią pluszowego misia i Panią Bibliotekarkę, które przeczytały dzieciom fragmenty książki  ,,Przygody Kubusia Puchatka’’. Tego dnia nie zabrakło wesołej zabawy  i tańców ze swoimi misiami.

 

W dniu 16 XI 2018 r.  Dzieci z grupy ,,Misie'' wraz z pozostałymi grupami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Przemyślu.Na miejscu poznawały zawód bibliotekarza, oglądały zasoby biblioteki, brały u dział w mini-konkursie na odgadywanie imion bohaterów bajek. Na końcu panie bibliotekarki obdarowały dzieci szablonami zakładek do książek, które zostaną pokolorowane w przedszkolu. Za prezent i miłe przyjęcie bardzo dziękujemy. 

Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie Pracowni Ceramiki Artystycznej, gdzie dzieci wykonywały ozdoby ceramiczne.

 

W dniu 8.11.2018 r. w Zespole Szkół w Krzywczy w przeddzień 100-lecia Niepodległości Polski odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Przedszkolaki - Niepodległej".  W konkursie wzięła udział liczna grupa przedszkolaków ze szkół z terenu gminy. Grupę ,,Misie'' z naszego przedszkola reprezentowali: Paulina Wojtowicz która zajęła - I miejsce Michalina Pawłowska i Maksymilian Kieryk - II miejsca, za co otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy. 

7 listopada przedszkolaki z grupy ,,Misie''  wraz z innymi oddziałami i uczniami z klasy I'' wzięły udział  we wspólnym świętowaniu ,,Dnia Postaci z bajek".

W dniu 06.11. 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci  z trzech grup zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Pomimo tremy głośno śpiewały poznane piosenki i recytowały wierszyki. Kolejnym punktem programu było złożenie przyrzeczenia i pasowanie olbrzymim  cukierkiem, którego dokonała Pani Dyrektor.

 

Przedszkolakom życzymy samych słonecznych i radosnych dni wypełnionych zabawą i uśmiechem.

W piątek tj. 26 października dzieci z grupy ,,Misie'' wraz z dwoma pozostałymi grupami udały się na wycieczkę do Przemyśla na ,,Dzień Otwartych Koszar''. Na terenie jednostki powitali nas żołnierze 5- go Batalionu Strzelców Podhalańskich. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różnego rodzaju uzbrojenie i sprzęt wojskowy: czołg, wyrzutnie, moździerze, broń. Zwiedziliśmy również salę tradycji.
Po opuszczeniu terenu jednostki udaliśmy się na zwiedzenie Przemyskich Podziemi. Tam dzieci miały możliwość obejrzeć krótki film o historii Przemyśla a przechodzenie podziemnymi korytarzami i zwiedzanie piwnic dostarczyło dzieciom wiele ciekawych wrażeń.

W piątek Łukasz obchodził swoje 5 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały głośne "Sto lat" i częstowały się pysznymi cukierkami :) Kochanemu solenizantowi życzymy samych słonecznych dni i wiele radości!

Ćwiczenia korekcyjne w naszej sali.

Mamo, tato zobacz, jak bawimy się na placu zabaw!

24 września urodziny obchodził Marcinek, któremu życzymy dużo radości i zdrówka.

24 września dzieci z naszego przedszkola witały jesień. Na początku uroczystości pani dyrektor E. Urban przeczytała dzieciom opowiadanie A. Galicy Nadeszła Jesień. Następnie pod hasłem "dzieci- dzieciom"poszczególne grupy prezentowały wyuczone piosenki i wiersze. Całość uroczystości dopełniły wspólne zabawy, tańce i pląsy. Pani jesień zagościła w naszych kącikach  przyrody i w pracach plastycznych, które potem wykonywały grupy w swoich salach. 

 

Nasze przedszkolaki tworzą prace plastyczne...

Nasze przedszkolaki wracają ze spaceru...

 

 

2017/2018

10 maja nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka szkolna pani L. Sobol. Celem zajęć w tym dniu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat znaczenia spożywania zdrowych posiłków. Podczas prelekcji pani pielęgniarka zapoznała dzieci z piramidą żywieniową, promowała spożywanie warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki. W dalszej części dnia dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Marchew w ogródku"

 

Ćwiczenia korekcyjne i zabawy ruchowe przedszkolaków. Fotorelacja

W ramach edukacji ekologicznej dzieci w naszym przedszkolu realizują zadania, służące im do kształtowania przyjaznego stosunku do świata przyrody.

W poniedziałek 9 kwietnia dzieci wybrały się na wycieczkę do kwiaciarni. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z różnymi rodzajami kwiatów, nazywanie kwiatów wiosennych, określanie kolorów. Kwiaciarnia jest niezwykle interesującym miejscem, ponieważ bez względu na porę roku zawsze możemy znaleźć w niej mnóstwo żywych kwiatów, pełnych niesamowitych barw. Przedszkolaki poznały różne kwiaty cięte i doniczkowe, nazywały je i rozróżniały. Dowiedziały się w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły. Poza kwiatami miały możliwość zapoznania się z innymi akcesoriami dostępnymi w kwiaciarni. Wizyta w kwiaciarni była bardzo ciekawa dla naszych przedszkolaków za co bardzo dziękujemy właścicielce oraz pani florystce. Fotorelacja

W środę 11 kwietnia zakładaliśmy w przedszkolu ,,zielony ogródek’’. Dzieci będą dokonywać obserwacji– czego rośliny potrzebują do życia.

W czwartek 12 kwietnia dzieci poznały historię ,,Żółtego tulipanka” a potem samodzielnie wykonały tulipanki wykorzystując rolki po papierze toaletowym.

W nastrój Świąt Wielkanocnych wprowadziła nas ,,Bajeczka Wielkanocna''. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, pracy w grupie i pracy samodzielnej. Okazją do poznawania kolorów była zabawa ,,Jajecznica'',  podczas pracy w grupach układały jajko rozcięte na drobne elementy, rozwijały przy tym spostrzegawczość. Bardzo spodobała im się zabawa sprawnościowa - wyścigi z jajkiem. Okazją do świetnej zabawy było wykonanie ,,Zajączka Wielkanocnego''.

22 marca- Światowy Dzień Wody. W tym dniu dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się jakie znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi roślin i zwierząt. Dzieci zapoznały się z utworem ,,Straszne Przygody Kropelki Wody'', ćwiczyły umiejętności wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji: co pływa w wodzie a co tonie, wsłuchiwały się w odgłosy wody nagranych na płycie CD, oglądały film edukacyjny ,,Obieg wody w przyrodzie". Najbardziej spodobało im się malowanie kropelki wody farbami i ćwiczenia oddechowe ,,burza w szklance wody", gdzie za pomocą słomek trzeba było wprawić wodę w ruch.

 21 marca Panna Marzanna- nasza zima popłynęła do morza, a dzieci z naszego przedszkola  korzystały z zimowej pogody i jeździły na saneczkach.

20 marca podczas rekolekcji wielkopostnych do przedszkolaków przybyły siostry zakonne Paulina i Anna, które nauczyły piosenki "To Maryja- moja mama".We wtorek- 6 marca w naszym przedszkolu odbył się dzień dinozaura. Na tę okazję w przedszkolu utworzyliśmy kącik dinozaura, gdzie znalazły miejsce bajki o dinozaurach i dinozaury zabawki przedszkolne jak i te przyniesione z domu. Atrakcją tego dnia były obserwacje związane z wykluwaniem się z jaja dinozaura. Dodatkowo odbyły się zabawy z chustą Klanza w spadające meteoryty, zabawy muzyczne, zabawa w ,,liczbowe grzbiety''. Na zakończenie tego dnia odwiedziła nas pani Ewa Pawlus i przeczytała dzieciom opowiadanie ,,Jak nasza mama odczarowała wielkoluda'' za co bardzo dziękujemy!

15 grudnia w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Powiatowego konkursu na „ Stroik Bożonarodzeniowy”. Delegacja dzieci z przedszkola odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w tym konkursie. Złożenia życzeń, wręczenia nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym dokonał Starosta Przemyski- Jan Pączek. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane słodkościami.

8 grudnia byliśmy na spotkaniu z magikiem.

Dzień 6 grudnia przyniósł dzieciom wiele radości. Do przedszkola przyszedł Święty Mikołaj i przyniósł wór prezentów. Dzieci go powitały i przedstawiły krótki program artystyczny. Dopełnieniem niespodzianek tego dnia były dmuchane zjeżdżalnie w hali sportowej.

Przedszkolaki roztańczone  na zabawie andrzejkowej w dniu 29 listopada.

27 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia połączonych z akcją ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Z misiem na kolanach dzieci przywitały zaproszonych gości: panią sekretarkę i panią logopedę, które przeczytały dzieciom fragmenty książki ,,Przygody Kubusia Puchatka’’, ,,Masza i Niedźwiedź’’. Tego dnia nie zabrakło wesołej zabawy przy piosence ,,Jadą, jadą misie”, jak również małego ,,co nieco’’. Na koniec dnia dzieci wykonały misie z masy solnej.

 

Dzieci wystąpiły podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości, które odbyły się w naszej szkole 12 listopada. Recytowały i śpiewały.

W ramach realizacji zajęć pt „Od ziarenka do bochenka’’ dzieci z przedszkola wybrały się do Piekarni w Krzywczy. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie z etapami powstawania chleba, poznawanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Dziękujemy właścicielowi oraz pracownikom Piekarni za okazaną nam życzliwość i gościnność.

 

 W poniedziałek (6 listopada) w przedszkolu odbył się ,,Dzień Postaci z Bajek’’. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje. Na tę okazję dzieci zostały zaproszone do obejrzenia teatrzyku ,,Czerwony Kapturek’’. Po przedstawieniu przedszkolaki wspaniale się bawiły przy skocznej muzyce tańcząc ,,Taniec Mai i Kaczuchy’’, brały również udział w rozwiązywaniu zagadek i rebusów. Za udział w zabawach i konkursach była słodka nagroda. Wszyscy uczestnicy zabawy dostali kolorowankę z bajkowymi postaciami. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie często sięgać.

 

 

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy