2020/2021 (2)

4 września, przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Krzywczy, w naszej szkole odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania. W specjalnym przesłaniu, które zachęca do udziału w akcji, Prezydent RP Andrzej Duda napisał : „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy (…)
Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę,a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem”.
Fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego - z podziałem na role i zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, w naszej szkole czytali: Pan Wójt Wacław Pawłowski, Panie: Barbara Stodolak i Maria Kwaśna oraz uczniowie klasy szóstej Sandra Furman, Bogusław Wanat, Martyna Wojdyło z klasy siódmej. Galeria

 

 

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

Znajdź nauczyciela odpowiedzialnego za projekt i zdobądź profesjonalne umiejętności  programistyczne.

CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów.

Więcej informacji na stronie www.cmi.edu.pl

 

  

DOWOZY UCZNIÓW:
RUSZELCZYCE 6.40
CHYRZYNA 6.50
ŚREDNIA LAS 7.10
ŚREDNIA KUŹNIA 7.25
WOLA KRZYWIECKA SKLEP 7.40
WOLA KRZYWIECKA PRZY GŁÓWNEJ 7.50

ODWOZY UCZNIÓW:

1. 12.45 Wola Krzywiecka, Średnia

2. 14.25 Wola Krzywiecka, Średnia

3. 15.30 Wola Krzywiecka, Średnia

1. 13.40 Chyrzyna, Ruszelczyce

2. 15.15 Chyrzyna, Ruszelczyce

Jednocześnie informujemy, że podane godziny mogą ulec zmianie. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ- SPOT TVP

WYTYCZNE GIS DLA DYREKTORÓW PRZEDSZKOLI

Aplikacja ProteGO Safe- list MEN i GIS

LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

SZANOWNI NAUCZYCIELE!

DRODZY RODZICE NASZYCH UCZNIÓW!

KOCHANE DZIECI!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie miało inny charakter i formę niż dotychczas.  Związane jest to z sytuacją zagrożenia epidemicznego w kraju. Na rozpoczęcie roku szkolnego nie ma dowozów autobusem - dzieci przyjeżdżają z rodzicami. Dowóz dzieci od środy - 2 września.

1 września o godz. 8.00 planowana jest msza św. w kościele parafialnym w Krzywczy. Po mszy, ok. 9.00 spotykamy się w szkole. Nie będzie wspólnego apelu tylko spotkania z wychowawcami i dyrektorem na szkolnych holach i korytarzach. Na tych spotkaniach wychowawcy rozdadzą plany lekcji oraz przedstawią procedury związane z bezpieczeństwem na czas trwania nauki.  Podręczniki będziemy rozdawać w środę, kiedy uczniowie przyjdą z plecakami.

  1. Dzieci i rodzice z oddziałów przedszkolnych będą mieć spotkanie na sali gimnastycznej. (Wejście od strony hali) Opiekunowie obowiązkowo muszą być w maseczkach.

  2. Uczniowie wchodzą do szkoły sami. Opiekunowie zostają przed budynkiem.

  3. Uczniowie pierwszej, drugiej i trzeciej klasy - spotkanie na korytarzu, na piętrze obok biblioteki i pokoju dyrektora.

  4. Uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstej - spotkanie na korytarzu, na parterze szkoły (parter nad szatniami).

  5. Najstarsi uczniowie - klasa siódma i ósma ustawi się na dużym, górnym holu (przy wejściu na halę sportową).

Dzieci powyżej czwartego roku życia i uczniowie mają obowiązek zakrywania nosa i twarzy na szkolnych holach i korytarzach. Wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk przed wejściem, zachowanie odpowiedniego dystansu, obowiązkowo - unikanie tłoku.

Budynek naszej szkoły jest bardzo duży, korytarze obszerne, duży hol przy sali gimnastycznej są do dyspozycji uczniów. W związku z tym nie powinno być problemu z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

Przypominam, że od 1 września w szkole będzie funkcjonował dziennik elektroniczny. Proszę rodziców o przesyłanie swoich adresów e-mail do wychowawców klas.   Będzie to podstawą do logowania się na dziennik elektroniczny. Uczniowie również proszeni są o przesyłanie swoich adresów e-mail.

Można zapisywać dzieci na świetlicę szkolną. Ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo do zapisu mają dzieci tych rodziców, gdzie oboje rodzice pracują zawodowo, dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w strefie czerwonej i żółtej.

Szczegółowy harmonogram dowozu (kursy autobusów) będzie podany w poniedziałek 31 sierpnia. 

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Proszę o zapoznanie się z umieszczonymi poniżej procedurami i wytycznymi dotyczącymi powrotu do szkoły 1 września 2020 roku.

Elżbieta Urban - dyrektor Zespołu Szkół w Krzywczy


PROCEDURY SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

ZALECENIA DLA SZKÓŁ 

 

 

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy