2002/2003

ROK SZKOLNY 2002/2003

 

 

2 września Zebraliśmy się wspólnie z rodzicami i nauczycielami w Kościele Parafialnym w Krzywczy na Mszy Św. Następnie Pani Dyrektor inż. Barbara Stodolak powitała zebranych i przedstawiła projekt organizacyjny na nowy rok
 

2 października Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata"
9 października Odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Na początku uczniowie klasy II pod opieką pani mgr Barbary Sobol powitali młodszych kolegów dedykując im wiersze i piosenki. Następnie na scenę wkroczyli bohaterowie dnia - klasa I. Po zaśpiewaniu piosenek i wyrecytowaniu wierszy nastąpił najważniejszy moment - akt pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor.

15 października Zebraliśmy się w świetlicy wiejskiej, aby uczcić święto wszystkich nauczycieli - Dzień Edukacji Narodowej. Przybyli również goście - nauczyciele przebywający obecnie na emeryturze oraz wójt Gminy Krzywcza pan Zbigniew Korytko. Było bardzo dużo ładnych wierszy i piosenek przedstawiających pracę nauczyciela. Następnie złożyliśmy naszym nauczycielom wiele serdecznych życzeń: sukcesów w pracy i powodzenia w życiu osobistym.

15 listopada Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie profilaktycznym "Bezpieczna droga" przygotowanym przez artystów z Rzeszowa.
 

28 listopada Zebraliśmy się w świetlicy wiejskiej na zabawie andrzejkowej. Na początku odbył się konkurs na najzabawniejszą scenkę humorystyczną.
 

11 grudnia Odbył się próbny sprawdzian szóstoklasistów
15 grudnia Wraz z wychowawcami przygotowaliśmy kiermasz świąteczny połączony z programem artystycznym. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony był na cele szkoły, a w szczególności na dofinansowanie wycieczek.

19 stycznia Uczniowie klas IV - VI zaprezentowali Jasełka w Kościele Parafialnym w Krzywczy. Dochód przeznaczony był na cele szkoły.

23 stycznia

Odbyła się zabawa noworoczna klas I-VI. Na początku uczniowie klas I - III zaprezentowali swoje zdolności artystyczne przedstawiając Jasełka, a następnie wszyscy ruszyli do tańca.

 

 

10 marca „Kobiety?! Dawniej ich uroda była natchnieniem dla poetów. Dziś kobiety są ..... jeszcze piękniejsze.” Tymi słowami przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maciej Wanat rozpoczął uroczystą akademię z okazji Dnia Kobiet. Na początku zaprosił wszystkie kobiety na krótką wędrówkę przez wieki, w której przedstawiono jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach.
Następnie uczniowie klasy II pod opieką pani mgr Barbary Sobol zaprezentowali swoje zdolności artystyczne wykonując tańce ludowe i deklamując wiersze. Wszyscy byli zachwyceni młodymi artystami.

22 marca Wreszcie koniec zimy! Dnia 22 marca wszyscy z radością zebrali się przed szkołą, aby tradycyjnie już uczcić ten fakt. Każda klasa przygotowała Marzannę i odbył się konkurs na najładniejszą kukłę. Wszyscy uczniowie brali udział w głosowaniu. Największą pomysłowością przy robieniu kukły wykazała się klasa VIa i to ona zdecydowanie zwyciężyła.
Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami radośnie udali się nad San, aby utopić przygotowane Marzanny – pożegnać w ten sposób zimę i jednocześnie powitać wiosnę.

6 kwietnia Dnia 6 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Krzywczy odbył się kiermasz wielkanocny. W przygotowanie tego kiermaszu zaangażowani byli wszyscy uczniowie z klas I-VI wraz ze swoimi wychowawcami, jednak głównym koordynatorem tej akcji była pani mgr Agata Wolarz. Dochód z kiermaszu przeznaczony był na cele szkoły – głównie na dofinansowanie wycieczek szkolnych.
Bardzo ładnie prezentowały się koszyki wielkanocne, pisanki, baranki, witraże oraz oczywiście młodzi sprzedawcy zachęcający do kupowania towarów.

 

8 kwietnia Dnia 8 kwietnia o godzinie 9.00 uczniowie klas szóstych z naszej szkoły przystąpili do pisania sprawdzianu przedgimnazjalnego. Dla wszystkich piszących uczniów był to duży stres. Nad prawidłowym przebiegiem sprawdzianu czuwała nasza Pani
Dyrektor. Na początku przedstawiciele uczniów z poszczególnych sal sprawdzili nienaruszalność pakietu ze sprawdzianami, następnie wszyscy udali się do swoich sal, gdzie przystąpili do pracy. Po godzinie wszyscy wyszli uśmiechnięci – pierwsze wyniki sprawdzianu pojawią się w maju w Internecie.
 

5 maja Zebraliśmy się na placu szkolnym, aby uczcić Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowała klasa IVa pod opieką pani mgr Alicji Atak. W programie wykorzystano wiersze i pieśni patriotyczne, całość przeplatana była wypowiedziami narratora, który przybliżał nam najważniejsze fakty związane z tym wydarzeniem.
 

15 maja Odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski utworów Jana Brzechwy. Wzięli w nim udział uczniowie klas III i IV. Każdy uczestnik przedstawił swoją interpretację dowolnie wybranego wiersza ze zbioru „Brzechwa dzieciom”. Zwycięzcami zostali:
I miejsce: Maria Fedyk – uczennica kl. IVb
II miejsce: Emilia Wanat – uczennica kl. IIIb
                   Konstancja Sawicka – uczennica kl. IVa
III miejsce: Karol Kwaśny – uczeń kl. IVb
IV miejsce: Dominika Tomaszewska – uczennica kl. IVb
                    Paweł Nessel – uczeń kl. IVa
                   Estera Zatwardnicka – uczennica kl. IIIa
31 maja Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka odbyły się w naszej szkole rozgrywki sportowe między poszczególnymi klasami. Młodsi uczniowie uczestniczyli w różnych grach i zabawach przygotowanych przez swoich wychowawców oraz próbowali swoich sił w grach komputerowych.
 

Ponadto chętni uczniowie brali udział w konkursie plastycznym o tematyce antyalkoholowej.

4-5 czerwca

Wczesnym rankiem o godzinie 5.00 grupa 40-stu uczniów z klas IV-VI wyruszyła autokarem z Krzywczy. Kierownikiem wycieczki była pani mgr Agata Wolarz, ponadto opiekę nad uczniami sprawowały panie: mgr Maria Gajdzik, mgr Maria Kwaśna oraz mgr Elżbieta Daraż.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy w Krakowie Wawel, Rynek, Kościół pw. M. Panny z ołtarzem Wita Stwosza. Wszyscy byli zachwyceni urokami Krakowa.
Następnie udaliśmy się do Poronina na nocleg. Kolejnego dnia czekały na nas jeszcze większe atrakcje. Pojechaliśmy do Zakopanego i na początek wyjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch – widoki były piękne.
Kolejną atrakcją był wyjazd kolejką na Gubałówkę oraz spacer po Krupówkach. Dzień szybko minął i niestety musieliśmy się już udać w drogę powrotną.

5 czerwca Uczniowie klas IV-VI udali się na wycieczkę do arboretum w Bolestraszycach. Arboretum obejmuje park i klasyczny dwór, w którym w połowie XIX wieku mieszkał malarz Piotr Michałowski.  Wiekowe drzewa, pozostałe z dawnych ogrodów zamkowych, stanowią malowniczy akcent wśród nowych nasadzeń, na które składają się egzotyczne i rodzime drzewa, krzewy oraz rzadkie, zagrożone i ginące gatunki roślin zielonych. Arboretum zajmuje powierzchnię 17,3 ha, w tym 0,83 ha stawów.
9 czerwca Uczniowie z naszej szkoły brali udział w I Gminnym Dyktandzie Języka Polskiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Babicach. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów I-III oraz IV-VI. Nasi uczniowie bardzo ładnie zaprezentowali się i zdobyli zaszczytne miejsca:
W kategorii dla uczniów kl. I-III
    I miejsce: Estera Zatwardnicka
    II miejsce: Justyna Kwaśna
W kategorii dla uczniów IV-VI
    I miejsce: Maciej Wolarz
    II miejsce: Maciej Wanat
13 czerwca Nadszedł czas na upragnioną wycieczkę dla najmłodszych uczniów, czyli dla klas I-III. Udali się oni wraz ze swoimi wychowawcami, do Figlolandu w Rzeszowie. Było tam pięknie, kolorowo i zabawnie – szkoda tylko, że czas tam tak bardzo szybko płynie; żal im było opuszczać salę zabaw. Jeszcze tylko ostatnie spojrzenie na nasze miasto wojewódzkie i musieli wracać do domu.
16 czerwca Uczniowie klas IV-VI wraz ze swoimi wychowawcami i Panią Dyrektor zebrali się w świetlicy wiejskiej w Krzywczy, aby uroczyście pożegnać klasy szóste. Przybyli również rodzice uczniów klas szóstych, aby towarzyszyć swoim pociechom w tej ważnej chwili. Klasy szóste i piąta przygotowały program artystyczny pt.: „Idziemy do gimnazjum”.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor inż. Barbara Stodolak – życzyła absolwentom powodzenia na następnej stacji ich życia, jaką jest GIMNAZJUM.
 

18 czerwca O godzinie 9.15 zebraliśmy się w Kościele Parafialnym w Krzywczy na Mszy Św., a następnie pod opieką naszych wychowawców udaliśmy się na plac szkolny. Tutaj powitała nas Pani Dyrektor inż. Barbara Stodolak. Podsumowała mijający rok szkolny, gratulowała uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach. Wyróżnieni uczniowie dostali nagrody książkowe i wszyscy otrzymali świadectwa.
I w ten sposób skończył się kolejny rok szkolny. Po całorocznych trudach możemy udać się na zasłużony odpoczynek. A po dwóch miesiącach znowu do szkoły...
 

 

 

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy