2006/2007

04 września 2006

Inauguracja nowego roku szkolnego 2006/2007

O godz. 8.15 zebraliśmy się w Kościele Parafialnym w Krzywczy, aby rozpocząć Mszą Św. nowy rok szkolny 2006/2007. Następnie Pani Dyrektor Barbara Stodolak omówiła sprawy organizacyjne związane z początkiem roku szkolnego.

21 września 2006

Akcja "Sprzątanie świata"

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Na początku przypomniana została zasada segregacji śmieci oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zbierania odpadów. Następnie każda klasa otrzymała pewien obszar do posprzątania i ruszyliśmy w teren.

13 października 2006

Dzień Nauczyciela

Zebraliśmy się w świetlicy wiejskiej, aby uczcić święto naszych Nauczycieli. Na początku Pani Dyrektor Barbara Stodolak złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła niektórym tzw. Nagrody Dyrektora Szkoły. W tym roku w ten szczególny sposób zostali wyróżnieni: p. Alicja Atak, p. Ewa Korytko oraz p. Maria Gajdzik. Następnie wszyscy wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Agaty Wolarz.


10 listopada 2006

Rocznica Odzyskania Niepodległości

W dniu 10 listopada cała społeczność uczniowska zebrała się na akademii poświęconej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
17 grudnia 2006

Jasełka połączone z kiermaszem świątecznym

Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agaty Wolarz przygotowali dla społeczności lokalnej kiermasz ozdób bożonarodzeniowych oraz wystawili jasełka. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Maria Gajdzik. Młodzi aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

22 grudnia 2006

Wigilie klasowe

W ten szczególny dzień czuć był atmosferę świąt. Wszyscy uczniowie dzieląc się opłatkiem składali sobie nawzajem życzenia. Po skromnym poczęstunku przyszedł czas na kolędowanie...

24 stycznia 2007 Szkolna zabawa choinkowa

Tradycyjnie już na zakończenie I semestru odbyła się szkolna zabawa choinkowa dla wszystkich uczniów. Najpierw bawili się uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami a następnie uczniowie klas IV-VI. Mamy przygotowały słodki poczęstunek...

styczeń-luty 2007 Kursy komputerowe

Nasza szkoła otrzyma nową pracownię komputerową. W związku z tym część nauczycieli brała udział w kursach komputerowych w PCEN w Przemyślu.


SUKCES!!!
Uczennica klasy VIb Joanna Dudzińska została laureatką interdyscyplinarnego konkursu z języka niemieckiego oraz finalistką interdyscyplinarnego konkursu humanistycznego. Serdecznie gratulujemy!!!
21 marca 2007 Powitanie wiosny
Nadszedł długo oczekiwany dzień, pierwszy dzień wiosny. Przeżyliśmy go w sposób szczególny. Na początku uczniowie z klasy V przedstawili bajkę „O biednym wilku i Zielonym Kapturku”, a następnie uczniowie z klasy IV zaprezentowali dialog zwierząt oczekujących na wiosnę. Ponadto nie zabrakło piosenek i wierszy o tematyce wiosennej.

22 marca 2007 III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas VI „Der, die, das – Kenner”
22 marca 2007 r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie odbył się wojewódzki etap III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów klas VI „Der, die, das – Kenner”, w którym uczestniczyło 30 uczniów z Podkarpacia, w tym uczennica naszej szkoły – Joanna Dudzińska.
Liczba szkół, w których uczniowie zdobyli w etapie szkolnym min. 75 pkt.: 20
Liczba uczestników etapu szkolnego: 234
Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Wydawnictwa Szkolnego PWN oraz na stronie Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie.


Asia na sali gimnastycznej koduje test, pani Monika Kata, pomysłodawczyni konkursu, udziela technicznych wskazówek.


Od strony lewej:
pan Tomasz Czarnota - koordynator konkursu i przedstawiciel Wydawnictwa Szkolnego PWN
pani Marta Kozubska - współautorka podręczników "Der, Die Das neu"
pani dyrektor Barbara Filip
pani Monika Kata


Asia Dudzińska, p. Tomasz Czarnota i p. Monika Kata

12 kwietnia 2007 Sprawdzian szóstoklasistów

Nadszedł ten dzień... Wszyscy szóstoklasiści, pełni obaw rano przyszli do szkoły na swój pierwszy egzamin. Był pisany w trzech salach lekcyjnych. W tym roku sprawdzian był zatytułowany "W szkole". Składał się z 26 zadań - a jak wpadł? Dowiemy się o tym w maju...

30 kwietnia 2007 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Cała społeczność uczniowska zebrała się wspólnie na uroczystej akademii poświęconej 216 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzony w dniu 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypomina trudne dzieje naszej Ojczyzny, a święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja przypomina o pierwszej w Europie nowoczesnej i spisanej konstytucji, która miała zreformować I Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Akademię przygotowała kl. V pod opieką pani Alicji Atak.

23 maja 2007 Pasowanie na czytelnika  

Uczniowie pierwszej klasy zostali uroczyście włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki. Na początku w części artystycznej wystąpili uczniowie klasy IV, a następnie pasowania dokonała pani M. Kwaśna - nasza pani bibliotekarz.

 

5-6 czerwca 2007 Wycieczka Kraków-Częstochowa  

Już o 5.00 wszyscy punktualnie wstawili się, aby wyjechać na 2-dniową wycieczkę. Na początku zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce a następnie udaliśmy się do Częstochowy na Jasną Górę. Na drugi dzień pojechaliśmy do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy ZOO, na Wawelu komnaty królewskie oraz krakowski rynek. Ok. 17-stej udaliśmy się w drogę powrotną do Krzywczy. Dużo zobaczyliśmy i humory nam dopisywały - wycieczka była udana!

21 czerwca 2007 Pożegnanie klas szóstych  

 

   
 
22 czerwca 2007 Zakończenie roku szkolnego  

 

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy