2008/2009

19 czerwca 2009r. Zakończenie nauki w roku szkolnym 2008/2009

 

Uroczystą mszą św. w Kościele Parafialnym w Krzywczy rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia nauki. Do świetlicy wiejskiej przybyli wszyscy uczniowie wraz z rodzicami. Na wstępie pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursów oraz najlepszym uczniom. Wychowawcy rozdali świadectwa i zaczęły się wakacje.
Wszystkim uczniom życzymy słońca, radości, uśmiechu na twarzy, wielu przygód na całe dwa miesiące odpoczynku!!!

18 czerwca 2009r. Warzywa i owoce na 5!

 

Uczniowie klasy IV pod opieką pani Dyrektor przygotowali program edukacyjny pt. "Warzywa i owoce na 5". Przedstawili zebranym wartości odżywcze, walory smakowe warzyw i owoców oraz ich znaczenie dla organizmu. Zwrócili również uwagę na skutki, jakie niesie za sobą niedobór witamin. Zachęcali do jedzenia jak największej ilości sezonowych warzyw i owoców.

17 czerwca 2009r. Pożegnania nadszedł czas!

6 lat w naszej szkole przeminęło i nadszedł dzień pożegnania: z wychowawcami, nauczycielami, kolegami. murami. W świetlicy wiejskiej cała społeczność szkolna oraz rodzice zebrali się aby obejrzeć program w wykonaniu klasy VI i V. Nie obyło się bez łez wzruszenia, które nawet Pani Dyrektor stanęły w oczach. Po południu odbyła się jeszcze ostatnia wspólna dyskoteka. Ale to przecież nie koniec- zawsze będziemy na Was czekać! Powodzenia!

 

17 czerwca 2009r. Karta rowerowa

 

 

8 uczniów klas IV- VI przystąpiło dziś do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Egzamin teoretyczny odbył się w ubiegłym tygodniu. Zdającym kibicowali koledzy z całej szkoły, trema była wielka.

Życzymy szerokiej drogi, wiatru we włosach i rozwagi na drodze.

16 czerwca 2009r. Konkurs literacki o Gminie Krzywcza

 

Anita Pakuła uczennica klasy V zajęła II miejsce w konkursie literackim o zasięgu powiatowym pt. "Walory ekologiczne, przyrodnicze i turystyczne Gminy Krzywcza". Organizatorem był Urząd Gminy w Krzywczy. Anita napisała wiersz, który oceniono wysoko. Otrzymała cenne nagrody. Tak trzymaj!!!

Laureat konkursu plastycznego z języka niemieckiego Wydawnictw Szkolnych PWN

 

Uczeń klasy drugiej Arkadiusz Martyn zajął II miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Wydawnictw Szkolnych PWN pod tytułem „Theos Bildwörterbuch”. Tematem konkursu był słownik, ilość zaprezentowanego słownictwa i jego funkcjonalność. Jury zwróciło uwagę na samodzielność wykonania pracy, kreatywność. Nagrodami są encyklopedia multimedialna PWN, gry w języku niemieckim. Mamy nadzieję, że Arek nadal będzie rozwijał zdolności i swoje talenty.

Gratulujemy!!!

09 czerwca 2009r. Wycieczka Koleją Wąskotorową

87 uczniów naszej szkoły wraz z 9 nauczycielami pod kierownictwem pani Dyrektor wyruszyło na wycieczkę kolejką wąskotorową na trasie Przeworsk- Dynów- Przeworsk. Pogoda dopisała i wesoło zrobiło się w każdym z wagonów składu pociągu. Podziwialiśmy piękne widoki i bacznie obserwowaliśmy przyrodę. "Pod semaforem" zjedliśmy smaczny obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Najgłośniej było podczas przejazdu w tunelu. Zadowoleni i troszeczkę zmęczeni wróciliśmy szczęśliwie do domów.

03 czerwca 2009r. Podsumowanie Gminnego Konkursu Języka Niemieckiego

 

01 czerwca 2009r. Przyjaciele książek! Pasowanie na Czytelnika

Uczniowie klasy I zostali uroczyście włączeni w poczet Czytelników i Przyjaciół Książek. W świetlicy wiejskiej w Krzywczy złożyli ślubowanie, w którym przyrzekali czytać i szanować książki. Zostały im wręczone akty mianowania oraz piękne kolorowe legendy. Mamy nadzieję, że często będą odwiedzać naszą bibliotekę.

01 czerwca 2009r.

Dzień Dziecka

W tym jedynym dniu roku szkolnego to uczniowie rządzą szkołą. Chociaż pogoda robiła nam psikusy, to i tak na boisko wyszły klasy IV- VI. Najważniejsza była przecież dobra zabawa i radość. Inni mogli zmierzyć się w konkursie karaoke, matematycznym czy ortograficznym. Na zwycięzców czekały skromne nagrody. Urząd Gminy był sponsorem słodkiej niespodzianki dla wszystkich uczniów. Dziękujemy!

Wszystkim dzieciom życzymy zdrowia, radości, szczęścia
i wielu oddanych kolegów i koleżanek!

28 maja 2009r. TOBIE MAMO!

 

Uczniowie nauczania zintegrowanego zaprosili Swoje Mamy. Tuż po Dniu Matki w świetlicy wiejskiej w Krzywczy przed południem rozpoczęła się uroczysta akademia, podczas której nie zabrakło pięknych słów o Mamie. Był również Koncert Życzeń. A na koniec jeszcze kwiaty i gorące życzenia i uściski. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Naszym Kochanym Mamom życzymy zdrowia, słońca
w każdym dniu i zapewniamy o naszej wielkiej miłości.
Sto lat!!!

 

28 maja 2009r. IV Edycja Gminnego Konkursu Z Języka Niemieckiego

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Sybiraków
w Bachowie odbyła się IV edycja gminnego konkursu z języka niemieckiego, który jest organizowany pod patronatem Szkoły Podstawowej w Reczpolu i Bachowie. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Marlena Dudzińska, Agnieszka Gurba i Weronika Wolańska.

Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie, które odbędzie się w Reczpolu.

 

 

28 maja 2009r. Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów

 

OKE w Krakowie ogłosiła wyniki Sprawdzianu. Nasi uczniowie uzyskali średni wynik 24.3 jest to 7 stanin (skala od 1 do 9) poziom wysoki. Średni wynik dla Polski wyniósł 22.64, województwa podkarpackiego 23.0, powiatu przemyskiego 20,7, gminy Krzywcza 21.1.

 

28 maja 2009r. Spotkanie integracyjne Klubu Młodego Europejczyka

Po raz drugi członkowie Klubu Młodego Europejczyka spotkali się z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Ruszelczycach. Uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym państw europejskim, poprzez zabawy mięli okazję bliżej się poznać. Czas szybko leciał, humory dopisywały, aż szkoda się było żegnać.

20 maja 2009r. Dyskoteka

Tuż po wywiadówce odbyła się dyskoteka. W piękne majowe popołudnie uczniowie klas IV- VI wraz ze swoimi wychowawcami bawili się w świetlicy wiejskiej. Humory i nogi dopisywały i trudno było zejść z parkietu.

20 maja 2009r.

Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej

 

 

Uczniowie z SP Krzywcza, SP Ruszelczyc i SP Babic wzięli udział w turnieju. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Babic po zwycięstwach z SP Krzywcza 3:1 i SP Ruszelczycach 5:1. II miejsce zajęła nasza szkoła po zwycięstwie 3:0 z SP Ruszelczyce. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Grzegorz Goraś, Łukasz Sitnik, Marcin Kurasz, Ireneusz Draganik, Piotr Kruk, Mateusz Łoziński, Jakub Sobol.

8 kwietnia 2009r. Powitanie Wiosny!

Uczniowie z klas I- V postanowili swoimi występami przywitać radośnie Wiosnę. Pojawiła się Pani Wiosna w osobie dziewczynek
z klasy I, II, III i V. Kolorowo zrobiło się od zwierzątek i baśniowych postaci, które też nie mogły się doczekać wiosny. Wesoło, ze śpiewem i tańcem spędziliśmy wspólne chwile na terenie szkoły. Na zakończenie odbył się konkurs na Marzannę, którą kolorowym barwnym wyprawiliśmy hen, za siódme morze! Mamy nadzieję, że nieprędko do nas wróci.

02 kwietnia 2009r. Sprawdzian szóstoklasistów

 

Nasi szóstoklasisci mają swój pierwszy ważny egzamin za sobą. W skupieniu i ciszy pracowali nad zadaniami całą godzinę pod okiem komisji. Pogoda dopisała i już po oddaniu prac egzaminacyjnych mogli odpocząć w prawdziwie wiosennej aurze. Na wyniki prac muszą poczekać do maja, a my trzymamy za nich kciuki. Potem już tylko GIMNAZJUM!

04 marca 2009r. Finał IX edycji akcjiPomóżmy zwierzakom

4 marca delegacja uczennic z klasy III pod opieką koordynatora – pani Ekiert udała się do Rzeszowa do Kina Helios na podsumowanie akcji.
3 uczennice z VI klasy zostały laureatami konkursu plastycznego
i otrzymały nagrody książkowe:
Marlena Dudzińska
Agnieszka Gurba
Weronika Wolańska
A po dokonaniu formalności obejrzeliśmy film „Hotel dla psów”.

04 marcam on polega.10 uczniów pod bacznym okiem komisji przez 60 minut rozwiązywało 27 zadań. Sprawdzian zorganizowali portal GazetaEdukacja.pl, "Gazeta Wyborcza" oraz wydawnictwo OPERON. Do bezpłatnego udziału w ogólnopolskiej próbie zgłosiło się 59 proc. wszystkich szkół podstawowych w kraju.
20 lutego 2009r. Z kopyta kulig rwie...

 

Chociaż ferie zimowe już za nami pogoda właśnie przypomniała, że wciąż mamy zimę. Śniegu nie brakuje, mróz szczypie w nosy, zatem najlepszy czas na kulig. Dzięki jednemu z rodziców, panu Markowi Mroczka mogliśmy poczuć radość z prawdziwego kuligu. Dwa wspaniałe, spokojne konie ciągnęły nas na sankach w przepięknej scenerii. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz pociągną nas koniki.

28 stycznia 2009r. Zabawa noworoczna

 

Zabawa noworoczna to nagroda za pierwszy semestr roku szkolnego 2008/2009. Dziewczyny od rana rozmawiały tylko o zabawie. Od południa bawili się uczniowie klas I- III. A po południu do tańca ruszyli starsi z klas IV- VI. Rodzice zadbali o smaczny poczęstunek. Sił do zabawy nikomu nie brakowało, szkoda tylko, że jeszcze w piątek trzeba iść do szkoły. Ale już od poniedziałku FERIE ZIMOWE!!!

Wszystkim życzymy udanych, bezpiecznych i radosnych zabaw!

 


LAUREATKA KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

To już 3 Laureat w historii szkoły z języka niemieckiego.
Uczennica klasy VI – Agnieszka Gurba udowodniła, że język niemiecki w naszej szkole stoi na wysokim poziomie. Konkurs w tym roku odbył się wcześnie, etap szkolny 21.10.2008 , w którym Agnieszka zdobyła 47 pkt. i zajęła 100 miejsce. Na etapie wojewódzkim 22.11.2008 było już zdecydowanie lepiej. Agnieszka zdobyła 51,5 pkt. i zajęła 44 miejsce w konkursie, w którym wzięło udział 121 uczniów z całego województwa podkarpackiego.

Gratulujemy sukcesu!

Od 04.11.2008r. do 15.01.2009r. Akcja „Pomóżmy zwierzakom!”


Od 04.11.2008r do 15.01.2009r braliśmy udział w 9 edycji Akcji „Pomóżmy zwierzakom!”. Koordynatorem akcji była p. Anna Ekiert, podczas której uczniowie zebrali 67,21 zł. Pieniądze przesłane zostały na konto Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt.
W ramach przedsięwzięcia uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym. Najlepsze prace zostały wysłane do Rzeszowa, a uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody
1 miejsce – Marlena Dudzińska – klasa VI
2 miejsce – Agnieszka Gurba – klasa VI
3 miejsce – Weronika Wolańska – klasa VI
Wyróżnieni zostali:
Aleksandra Pawłowska – klasa III
Karolina Rachwał – klasa IV
Anna Kuźbida – klasa IV

Na spotkaniach Klubu Wiewiórka uczniowie klas II – III przedstawili referaty o delfinach butelkonosych, psach dalmatyńczykach, tygrysach syberyjskich i innych egzotycznych zwierzętach. Dowiedzieli się również, jak pomóc zwierzętom i jakie procedury muszą być spełnione, by zaadoptować zwierzęta. Poprzez obserwację zachowania okolicznych zwierząt, poszerzyli swoją wiedzę o ich zwyczajach, opiece i pielęgnacji.

09 stycznia 2009r.

Bądź bezpieczny

Do uczniów klasy I i II przybył sierżant Maciej Świrk, który rozmawiał o bezpieczeństwie na drodze w czasie zimy. Mówił o zabawach, podczas których należy zachować szczególną ostrożność. Wręczył uczniom znaczki odblaskowe w ramach akcji "Widzę i jestem widoczny".

19 grudnia 2008r.

Szkolna Wigilia

Na ten szczególny dzień w roku czekali wszyscy. Rano odbyły się lekcje, potem w świetlicy wiejskiej uczniowie pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Daraż przedstawili piękny program artystyczny o poszukiwaniu miejsca w dzisiejszym świecie dla Dzieciątka. Wspólnie kolędowaliśmy i składaliśmy życzenia.

10 grudnia 2008r.

Wizyta Mikołaja!

Ze względu na ogrom pracy Święty Mikołaj przybył do nas dopiero po 4 dniach. Na szczęście dzieci już wróciły do szkoły po chorobach i mogły odebrać nagrodę za swoje całoroczne zachowanie. Gość pytał i uważnie słuchał, także i panie wychowawczynie. Radości było wiele.

27 listopada 2008r.

Andrzejki

Wieczór andrzejkowy już od dawna uważano za magiczny. Nasi uczniowie również czekali na zabawę andrzejkową. Był słodki poczęstunek, o który zadbała Rada Rodziców. Nie obyło się od wróżb przy których emocji nie brakowało. Oby sprawdziły się tylko te szczęśliwe!

10 listopada 2008r.

90. rocznica Odzyskania Niepodległości

W tym roku wypadła wielka, 90. rocznica Odzyskania Niepodległości. Z tej tez okazji uczniowie klasy piątej i szóstej pod kierunkiem pani mgr Alicji Atak przygotowali piękny montaż słowno- muzyczny, który rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego.

28 października 2008r.

Pasowanie na Ucznia klasy I

 

14 uczniów klasy I zostało dziś uroczyście włączonych w poczet społeczności szkolnej. Po ciekawym programie przygotowanym przez starszych kolegów chłopcy i dziewczęta uroczyście ślubowali. Pokazali również to, czego nauczyli się w naszych murach. A na koniec były prezenty i zabawa.

14 października 2008r.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji święta uczniowie przybyli do szkoły w odświętnych ubraniach i radosnych nastrojach. Nie było zajęć lekcyjnych, ale spotkania z wychowawcami i nauczycielami. Były słowa wdzięczności i kwiaty. Następnie wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Pani Dyrektor wręczyła Nagrody zasłużonym Nauczycielom.

 

10 października 2008r. 30 lat temu!
16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym ukazali sylwetkę Jana Pawła II. Zorganizowano wystawę publikacji poświęconych Wielkiemu Polakowi. Program wzbogaciła prezentacja fotografii Ojca Świętego, tych z dzieciństwa, jak i z najdłuższego pontyfikatu.

8 października 2008r.

Historycznym szlakiem

Uczniowie klas IV- VI wraz z nauczycielami i panią dyrektor wybrali się do Regionalnej Izby Pamięci, gdzie zwiedzali wystawę poświęconą uprawie lnu. W jednej z sal ekspozycyjnych mieli możliwość obejrzenia narzędzi, którymi posługiwali się nasi dziadkowie. Kolejnym punktem zajęć była wizyta w Muzeum Skamieniałości pana Roberta Szybiaka.

   
26 września 2008r. Europejski Dzień Języków

Jest to święto różnorodności językowej ustanowione w roku 2001 przez Radę Europy.
Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego. Uczniowie klasy V pod kierunkiem pani Anny Ekiert przygotowali inscenizację z okazji Europejskiego Dnia Języków. Na plaży, w biurze i w kafejce internetowej przekonywali, że warto uczyć się języków obcych, a XXI wiek i Zjednoczona Europa do czegoś zobowiązują. Nasza szkoła otrzymała od Instytutu Goethego w Warszawie ulotki informacyjne, broszurki i naklejki. Chętnych nie brakowało.

1 września 2008 r.

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

 

87 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywczy o godz. 815 mszą św. powitało nowy rok szkolny 2008/2009. Pani dyrektor przedstawiła zebranym uczniom i rodzicom przydział czynności i zaprosiła do wytężonej pracy od samego początku. W 6 oddziałach nauka będzie się rozpoczynać od godz. 815. Na uczniów czekają odmalowane sale lekcyjne, kółka zainteresowań
i wiele uroczystości życia szkolnego. Zaczynamy!!!

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy