2009/2010

25 czerwca 2010r.

Zakończenie nauki w roku szkolnym 2009/2010

 

Jak co roku od uczestnictwa we mszy świętej rozpoczęliśmy uroczyste zakończenie nauki w roku szkolnym. Następnie w świetlicy wiejskiej pani dyrektor uroczyście wręczyła nagrody najlepszym uczniom. Na specjalne słowa uznania i gromkie brawa od zebranych na sali zasłużył Radosław Michalski, który pokazał klasę w różnych konkursach z języka niemieckiego. A potem wychowawcy rozdali świadectwa i nadszedł czas na WAKACJE!

23 czerwca 2010r. Żegnamy VI klasę!!!

Chyba wszystkim trudno było uwierzyć, że to już koniec! Że minęło sześć lat i nadszedł czas, by pożegnać szkolne mury. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w świetlicy wiejskiej, by obejrzeć program artystyczny
w wykonaniu klasy piątej i szóstej. Słowami wierszy i tekstami piosenek szóstoklasiści dziękowali nauczycielom i wychowawcom, pani dyrektor
i pracownikom szkoły za wspólne dni spędzone razem.

   
22czerwca 2010r. Karta rowerowa

Uczniowie klas IV- VI jak co roku przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Po pomyślnie zaliczonym teście teoretycznym nadszedł czas na egzamin praktyczny.

21 czerwca 2010r. Wycieczka do Muzeum Lalek

 

Uczniowie klas I- III pod opieka swoich Wychowawczyń wcześnie rano wyjechali na wycieczkę w Pilźnie w Muzeum Lalek brali udział
w warsztatach, gdzie własnoręcznie wykonywali lalki. Potem była wizyta w Karczmie u Wiedźmy i wesoły powrót do domu.

14-16 czerwca 2010r. Krzywcza- Zakopane- Kraków
1 czerwca 2010r. Dzień Dziecka

W tym szczególnym dniu władzę w szkole oddano uczniom. Klasy I- III wybrały się do Przemyśla na Zamek Kazimierzowski, by obejrzeć sztukę pt. "Baśnie polskie". Starsi pozostali w szkole gdzie rozgrywali mecze tenisa stołowego, brali udział w konkursie z języka niemieckiego, konkursie karaoke i polonistycznym. Rodzice przygotowali słodką niespodziankę. A po południu klasy IV- VI bawiły się na dyskotece szkolnej.

26 maja 2010r. Kochanej Mamie!

Z okazji Dnia Matki uczniowie klas I-III przygotowali montaż słowno- muzyczny. Na program do kościoła zaproszono wszystkie Mamy.
Dzieci z bukiecikami kwiatów w ręce wypowiedziały i wyśpiewały słowa miłości i wdzięczności najdroższym na świecie Matkom.

Majowa Jutrzenka

To już 219. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa piąta z panią Alicją Atak przygotowała program okolicznościowy, w którym przybliżyła historię i istotę pierwszej w Europie ustawy rządowej.

16 kwietnia 2010r. KATYŃ- pamiętamy!

 

Z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej w świetlicy wiejskiej odbył się uroczysty apel, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. W słowach poezji, pieśni uczczono pamięć zamordowanych w roku 1940 polskich oficerów, urzędników, żołnierzy. Nie zabrakło również słów o ofiarach katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Następnie wszyscy przeszli na cmentarz, gdzie zapalono znicze, złożono kwiaty na grobie żołnierzy i zmówiono modlitwę.

O PIÓRO MISTRZA

15 kwietnia odbył się szkolny konkurs „O pióro mistrza ortografii niemieckiej” dla uczniów klasy IV i V, którzy poczuli ducha rywalizacji i z wypiekami na twarzy rozwiązywali test składający się z dyktanda, tekstu słuchanego i zadań gramatycznych w których roiło się od czasowników nieregularnych (Ufff).

I miejsce zdobyła Joanna Wanat z kl.IV

II miejsce Patryk Leszczak z kl.V

III miejsce Anna Kuźbida z kl.V

W konkursie wzięło udział 14 uczniów, 7 z nich uzyskało ponad 60% punktów, ale każdy uczestnik otrzymał dyplom, nagrodę pocieszenia, a laureaci 3 miejsc książki do nauki języka niemieckiego. Konkurs przeprowadziła pani Ekiert, a nagrody ufundowało Wydawnictwo Szkolne PWN.

Radek to prawdziwy KENNER!

 

O tym, że Radosław Michalski to prawdziwy znawca języka niemieckiego nie trzeba nikogo przekonywać. Jako jedyny uczeń klasy VI w roku szkolnym 2009/2010 reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym konkursu z języka niemieckiego. Zajął 61 miejsce na 187 uczniów i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Podczas ostatniego etapu otrzymał tytuł finalisty, zajmując 106 miejsce na 121 uczestników.

Następnie Radek zakwalifikował się do konkursu „Der, die, das Kenner” organizowanego od 5 lat przez Wydawnictwo Szkolne PWN i znalazł się wśród 37 najlepszych uczniów z Podkarpacia i tylko on przeszedł kwalifikacje z powiatu przemyskiego. W etapie wojewódzkim, który odbył się w SP nr 25 w Rzeszowie zajął 29 miejsce. Jesteśmy przekonani, że Radek dał z siebie wszystko i może być wzorem pracowitości i wiedzy dla wszystkich.

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów językowych

8 kwietnia 2010r. SPRAWDZIAN

18 uczniów klasy szóstej wraz z 380 tys. rówieśników w całym kraju przystąpiło do pierwszego w życiu egzaminu- sprawdzianu szóstoklasistów. Tematem przewodnim był sport. Rozwiązywali 20 zadań zamkniętych i 5 otwartych. Wyniki poznamy w czerwcu.

 

 

Na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy składamy wszystkim życzenia zdrowia, radości, miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, wielu łask od Zmartwychwstałego.

22 marca 2010r. Witamy Panią Wiosnę!!!

Jak co roku w naszej szkole nadszedł dzień, w którym żegnamy się z zimą i witamy wiosnę. Z tej też okazji odbył się międzyklasowy konkurs na palmę wielkanocną i Marzannę. Najdłuższą palmę wykonała klasa V, ale wszyscy uznali iż palmy są tak piękne, że trudno wyłonić jednego zwycięzcę. Wszystkie palmy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie barwny korowód ruszył nad rzekę, gdzie pożegnano zimę paląc i topiąc kukły ze słomy.

12 marca 2010r.

X Finał AkcjiPomóżmy zwierzakom

12 marca delegacja 3 uczennic z klasy V udała się do Rzeszowa do Kina Helios na uroczyste podsumowanie akcji, w której wzięło udział 125 placówek oświatowo – wychowawczych z Podkarpacia. Komisja wyłoniła spośród 412 prac plastycznych i literackich 20 najlepszych. Aleksandra Kuźbida z klasy V została laureatką konkursu o zasięgu wojewódzkim, a jej pracę i inne można oglądać w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie przy ul. Słowackiego 11.

Po wręczeniu nagród wyświetlony został film „Alvin i Wiewiórki 2”.

04 marca 2010r.

Sprawdzian próbny z OPERONEM

 

18 uczniów klasy szóstej dokładnie o godzinie 9 przystąpiło do próbnego sprawdzianu szóstoklasistów organizowanego przez wydawnictwo OPERON. Z wypiekami na twarzy przez 60 minut wypełniali arkusz. Prace poprawi komisja i okaże się co jeszcze trzeba przypomnieć sobie.

11 lutego 2010r. Dyskoteka walentynkowa
5 lutego 2010r.

 

Zimowe radości

 

  "GÓRA GROSZA"
Nasza szkoła kolejny już raz przystąpiła do zbiórki monet w akcji "GÓRA GROSZA". Każda klasa zbierała u siebie i łącznie zebraliśmy 136, 40 zł. Zwyciężyła klasa V, która zebrała najwięcej. Pieniądze zostały przeliczone, zapakowane i odesłane. Paczka ważyła jedyne 15 kg! Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i ofiarowali grosz dla rówieśników z domów dziecka.

 

Podsumowanie akcji "POMÓŻMY ZWIERZAKOM"

 

 

Po raz drugi wzięliśmy udział w 10 jubileuszowej edycji akcji "Pomóżmy Zwierzakom" zorganizowanej przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt. Już we wrześniu rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy do puszki zrobionej specjalnie na ten cel. Kampanią na rzecz zwierząt kierowała pani Anna Ekiert. Plakat wykonany przez kl. VI miał na celu zachęcać do ofiarności i humanitarnego traktowania zwierząt. Ogłoszono konkurs na najlepszych wolontariuszy. Klasy najstarsze rywalizowały ze sobą o kwoty ze zbiórek. 1 miejsce zdobyła klasa VI, która zebrała 106,34 zł, 2 miejsce zdobyła klasa V, która zebrała 67,23 zł, 3 miejsce zdobyła klasa IV, która zebrała 31,74 zł.
Najlepsi wolontariusze, wykonawcy prac plastycznych i literackich oraz właściciele maskotek otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

29 stycznia 2010r.

Święto Babci i Dziadka

"U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką..." takie słowa piosenki usłyszeli zacni goście, którzy przybyli do świetlicy wiejskiej
w Krzywczy. Uczniowie klas I- III pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali program artystyczny dla swoich najukochańszych na świecie. Pierwszym punktem były jasełka, podczas których do stajenki podążali i królowie, górale, pasterze oraz biedroneczka. Następnie odbył się koncert życzeń z piosenkami i wierszami. Na koniec wręczono kwiaty i całusy babciom i dziadkom. Program nagrodzono gromkimi brawami. Wśród zaproszonych gości przybyła pani Z- ca Wójta Ewa Szymańska oraz pani Ewa Pękalska.

21 stycznia 2010r. Zabawa noworoczna

Doczekaliśmy się pierwszej w tym roku zabawy. Od południa w tany ruszyli najmłodsi- uczniowie klas I- III. Na sali pojawiły się wróżki, księżniczki, kowboje. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek a później również bawili się z nami. Klasy starsze bawiły się w godzinach popołudniowych. Był zatem czas aby po lekcjach przygotować fryzury i makijaże. Chłopcy chętnie prosili do tańca koleżanki, prym wiedli uczniowie klasy czwartej.

Cicha noc, święta noc,

pokój niesie ludziom wszem...

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, radości, miłości, która rozjaśnia wszystkie cienie. Niech Boża Dziecina błogosławi na nadchodzący Nowy 2010 Rok.

22 grudnia 2009r. Wigilijny czas

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się spotkania opłatkowe. Na początku pani Dyrektor i ksiądz Proboszcz złożyli całej społeczności życzenia. Następnie klasa szósta i piąta przygotowała program, w którym nie zabrakło słów poezji i wspólnie śpiewanych kolęd.

15 grudnia 2009r. Podsumowanie konkursu "Moja mała ojczyzna"

W Gminnym Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Moja mała ojczyzna". Wśród wyróżnionych prac znalazły się rysunki Aleksandry Brożyniak z klasy V i Norberta Ziemiańskiego z klasy IV. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i bombki choinkowe.

10 grudnia 2009r. Der die das Kenner

10 grudnia odbyła się w naszej szkole edycja konkursu z języka niemieckiego zorganizowanego przez Wydawnictwo Szkolne PWN. 5 uczniów wzięło w nim udział. Konkurs w tym roku ma strukturę dwuetapową i do etapu wojewódzkiego może zakwalifikować się tylko 30 najlepszych uczniów z województwa podkarpackiego, którzy spełnią 2 warunki:

1. zdobędą co najmniej 75% maksymalnej liczby punktów

2. w szkolnej klasyfikacji zajmują miejsca od 1 do 3

Na wyniki kwalifikacji trzeba będzie poczekać do 1 lutego 2010r., ale uczeń klasy VI Radosław Michalski spełnił te 2 warunki i teraz będziemy mocno trzymać kciuki!

5 grudnia 2009r.

Mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa

 

 

 

20 uczniów klasy szóstej i piątej pod opieka pani Agaty Wolarz wybrali się na spotkanie z Mikołajem do Rzeszowa do kina "HELIOS". Uczniowie otrzymali słodycze od Mikołaja, który witał ich przy wejściu a następnie obejrzeli film pt. "Opowieść wigilijna" w wersji 3D.

 

1 grudnia 2009r. ADVENTSKALENDER

1 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy. Ta piękna tradycja kalendarza adwentowego powstała w 1851 roku w Niemczech i sukcesywnie rozpowszechniała się w innych krajach. Od niedawna kalendarze takie pojawiły się również jako polski zwyczaj, który urozmaica nam czas oczekiwania na wigilię i ułatwia odliczanie przedświątecznych dni. Uczniowie klasy V zrobili wystawkę ze swoich prac, a pomysłów na kalendarz było dużo. Uczniowie najlepszych prac otrzymali dyplomy oraz nagrody od pani Ekiert, która zorganizowała i przeprowadziła konkurs.

12 listopada 2009r. 91. rocznica Odzyskania Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani mgr Alicji Atak przygotowali montaż słowno- muzyczny.

04 listopada 2009r. Wyjazd do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

 

Tuż po lekcjach uczniowie wszystkich klas z wychowawcami wyjechali do Przemyśla z wizytą do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Zwiedzanie rozpoczęła prezentacja multimedialna o historii grodu Przemyśl. Następnie uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe z przewodnikami zwiedzali wystawy. Największe wrażenia zrobiła na nas niewątpliwie ekspozycja poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi, która na rok przybyła z Muzeum w Oblęborku. Mogliśmy obejrzeć wyposażenie gabinetu i innych pomieszczeń dworku, także drewniane pióro, którym Pisarz napisał Trylogię. Poznaliśmy wiele ciekawostek o życiu Noblisty, jego twórczości malarskiej. Opowieści pani przewodnik na długo zostaną w pamięci zwiedzających i okażą się przydatne na lekcjach. Druga wystawa pt. "100 na 100" ukazywała dorobek Muzeum od początku powstania tej instytucji. Wśród eksponatów mogliśmy obejrzeć między innymi dzieła ikonograficzne dwóch religii: rzymskokatolickiej i greckokatolickiej, czyli naczynia liturgiczne, szaty i wiele obrazów, rzeźb oraz ikon pisanych na drewnie.

21-23 października 2009r. Konkursy interdyscyplinarne

W ciągu trzech dni w naszej szkole, tak, jak i w całym województwie uczniowie klasy piątej i szóstej przystąpili do etapów szkolnych konkursu matematyczno-przyrodniczego, humanistycznego i z języka niemieckiego. Na ogłoszenie wyników trzeba było czekać 2 tygodnie. Do drugiego etapu, rejonowego konkursu z języka niemieckiego zakwalifikował się uczeń klasy szóstej Radosław Michalski. Będziemy trzymać za Niego kciuki!!!

23 października 2009r. Oto Pierwszaki- dawne Maluchy!

 

Nadszedł dzień, w którym uczniowie klasy Pierwszej zostali włączeni w poczet Uczniów Naszej Szkoły. A nie było wcale łatwo! Starsi koledzy i koleżanki przygotowali konkursy, testy wiedzy i umiejętności, którymi musieli się wykazać najmłodsi. Po zaliczonych zadaniach złożyli uroczyste ślubowanie i Pani Dyrektor pasowała 11 uczniów wielkim ołówkiem. Wzruszeni rodzice gratulowali swoim pociechom, a na zakończenie wręczono pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.

16 października 2009r. Jan Paweł II- Papież wolności

To już 31. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Tron Piotrowy. Z tej tez okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali montaż słowno- muzyczny poświęcony pamięci Największego Polaka. W programie nie zabrakło ulubionej pieśni "Barki", słów poezji i wspomnień przyjaciół Papieża. Wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewu, który przygotowali uczniowie kółka muzycznego. Na zakończenie zebrani odmówili modlitwę o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

29 września 2009r. Języki otwierają drzwi do Europy!

Uczniowie klasy V pod kierunkiem pani mgr Anny Ekiert przygotowali zabawny program artystyczny z okazji Europejskiego Dnia Języków. Nie zabrakło w nim postaci z ulubionych bajek: Koziołka Matołka, Rumcajsa, Czerwonego Kapturka, Pinokia, Kopciuszka i wielu innych. Ich pojawieniu towarzyszyły salwy radości i śmiechu najmłodszych. Dziś chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że języki obce otwierają drzwi nie tylko Europy, ale całego świata.

28 września 2009r. Powitanie Jesieni

Korzystając z pierwszych słonecznych dni września klasy starsze wraz ze swoimi wychowawcami urządziły powitanie jesieni. W Chyrzynie nad Sanem rozpalili ognisko i w promieniach ciepłego słońca piekli kiełbasę. Pogoda dopisała i nikt nie odczuł, że to już jesień. W doskonałych humorach wszyscy roześmiani wrócili do szkoły.

21 września 2009r. Akcja "Sprzątanie świata"
 

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki na selektywną zbiórkę śmieci ruszyli porządkować miejscowość. Najmłodsi sprzątali okolice szkoły, klasy starsze centrum Krzywczy. Uzbierano 6 worków. Miejmy nadzieję, że za rok będzie ich mniej.

 

1 września 2009r. Inauguracja roku szkolnego 2009/2010

Jeszcze nie dzwonek, ale dzwon w Kościele parafialnym w Krzywczy ogłosił koniec wakacji. Uczestnictwem we Mszy św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, dziękując za udane wakacje i prosząc o opiekę w nauce. Po zakończeniu pani Dyrektor przedstawiła uczniom przydział czynności i zaprosiła do zdobywania wiedzy, rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy