2010/2011

22 czerwca 2011r.

Koniec roku!

21 czerwca 2011r. Żegnamy szkolne mury!
22 uczniów klasy szóstej słowami wierszy i piosenek pożegnało nauczycieli, kolegów Szkoły Podstawowej w Krzywczy.

 

03 czerwca 2011r. Warzywa i owoce są zdrowe!

 

 

Uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawczyni pani Danuty Sobol przygotowali wesoły program na podsumowanie akcji "Warzywa i owoce w szkole". Młodsi uczniowie z klasy I i II mogli jeszcze raz się dowiedzieć ile cennych składników i witamin mają owoce i warzywa. Były piosenki, warzywny domek Baby Jagi i zabawy.

01 czerwca 2011r. Dzień Dziecka

Uczniowie klas I-VI pod opieką wychowawców wyjechali rano w kierunku Rzeszowa. Wycieczkę rozpoczęli w Teatrze im. W. Siemaszkowej, gdzie obejrzeli piękną baśń muzyczną pt." O dwóch takich, co ukradli księżyc". Następnie zwiedzali zabytki Rzeszowa, Rynek. Była wizyta w sieci Mc Donalds i obowiązkowe lody. Niespodziankę przygotowała również Rada Rodziców w postaci soków i słodyczy. To był naprawdę udany dzień!

26 maja 2011r.

Dzień Mamy!!!

 

Jest tylko jedno takie święto, w którym miłość i wdzięczność wszystkich dzieci jest najbardziej widoczna. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klasy I, II IV i V przygotowali montaż słowno- muzyczny dla wszystkich MATEK. W Kościele parafialnym, po nabożeństwie majowym popłynęły słowa miłości. Każdy ofiarował mały bukiet majowych kwiatów.

19 maja 2011r. Bezpieczniej na drogach

 

 

Do szkoły przyjechał pan Ryszard Zioło- Kierownik Posterunku Policji w Dubiecku. Z uczniami klas IV- VI, a następnie I- III przeprowadził warsztaty na temat bezpieczeństwa. Jednym z tematów było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niespodzianką dla uczniów były opaski odblaskowe, które otrzymali na koniec spotkania.

17 maja 2011r. Trzecioklasiści podczas egzaminu

 

Uczniowie klasy III przystąpili dziś do pierwszego w swoim życiu egzaminu. Badanie polega na wypełnieniu przez uczniów dwóch testów, z których jeden mierzy wiadomości i umiejętności z języka polskiego, a drugi z matematyki. Czas przeznaczony na wypełnienie jednego testu to godzina lekcyjna (45 minut). Pomiędzy testami uczniowie mieli 15 minutową przerwę. W roku 2014, po napisaniu przez biorących udział w tegorocznym badaniu trzecioklasistów sprawdzianu w klasie szóstej, CKE przekaże szkołom kalkulator EWD, który pozwoli na obliczenia Edukacyjnej Wartości Dodanej dla drugiego etapu kształcenia w każdej szkole.

14 maja 2011r.

Zwiedzamy Rzeszów!

 

Uczniowie klasy IV oraz klasy V i VI wybrali się do Rzeszowa. Pogoda była piękna i z prawdziwą przyjemnością spacerowali po Rynku rzeszowskim. Zwiedzali Trasę Podziemną, gdzie mogli usłyszeć o historii miasta oraz genezie powstania trasy. Obejrzeli wiele eksponatów, które zgromadzone tematycznie, były atrakcją podczas zwiedzania. Na Rynku był także czas na lody. W Kinie Helios obejrzeli film w technologii 3D "Gnomeo i Juliet".

11 maja 2011r. Finał IX Spotkań Ortograficznych klas III

Maciej Nessel z wychowawczynią panią Danutą Sobol wyjechali do Żurawicy, gdzie odbył się finał Spotkań Ortograficznych. Poziom był znacznie trudniejszy, ale Maciej poradził sobie świetnie i uzyskał tytuł Finalisty. Gratulujemy!!!

10 maja 2011r. Pasowanie na Czytelnika!

Klasa pierwsza została dziś włączona w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Jak na pasowanie przystało pani Maria Kwaśna każdego z uczniów pasowała książką. Pierwszoklasiści otrzymali dyplom i dowiedzieli się jak kochać i szanować książki.

29 kwietnia 2011r. 220. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
To już 220. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem pani Alicji Atak przygotowali akademię, w której nie zabrakło zarówno historii najważniejszej uchwały, wierszy i pieśni. Oprawę muzyczną przygotowała pani Maria Gajdzik.

29 kwietnia 2011r.

Santo Subito!

Tuż przed 1 maja, czyli przed Beatyfikacją Jana Pawła II uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem pani Agnieszki Cempury przygotowali akademię poświęconą Słudze Bożemu. W programie usłyszeliśmy słowa poetów i dzieci, które pisały o Ojcu Świętym. Na zakończenie zaśpiewaliśmy głośno wszyscy "Barkę".

13 kwietnia 2011r. Klasa II uczy się ratować.

 

Uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem pani Ewy Korytko wzięli udział w szkoleniu "Ratujemy i uczymy się ratować".

 

06 kwietnia 2011r. Konkurs ortograficzny

 

 

 

Uczniowie klasy trzeciej Marek Pakuła i Maciej Nessel pod kierunkiem wychowawczyni pani Danuty Sobol wyjechali do Przemyśla na międzyszkolny etap IX spotkań orograficznych uczniów klas trzecich. Po napisaniu tekstu, w którym trudności ortograficzne czyhały w każdym zdaniu okazało się, że najmniej błędów i tym samym najwięcej punktów zdobył Maciej Nessel, 11 maja w Żurawicy czeka na niego kolejny etap! Gratulujemy!

05 kwietnia 2011r. SPRAWDZIAN

 

 

 

Dokładnie o godzinie 900 uczniowie klasy szóstej rozpoczęli rozwiązywanie sprawdzianu, którego tematem przewodnim była "Matematyka i matematycy". Oprócz 20 zadań zamkniętych rozwiązywali 4 zadania otwarte z matematyki i 2 z języka polskiego. Wyniki poznamy pod koniec maja.

28 lutego 2011r.

Kulig

25 lutego 2011r.

Wirtualna wycieczka do Arboretum w Bolestraszycach

 

W dniu dzisiejszym do szkoły zapukali mili Goście. Pani Marzena i Pani Ewa- pracownicy Arboretum w Bolestraszycach. Uczniowie klas IV- VI odbyli wirtualną wycieczkę do arboretum, młodsi zaś wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Musieli wykazać się znajomością przyrody ożywionej i nieożywionej. Wszyscy mogli spróbować kiszonych owoców derenia, które panie panie same przygotowały.

9 lutego 2011r.

Zabawa karnawałowa

13 stycznia 2011r.

Próbny sprawdzian z OPERONEM

 

Po raz drugi szóstoklasiści zasiedli do arkusza egzaminacyjnego. Tym razem próbny test przygotowało wydawnictwo OPERON. Tematem przewodnim były podróże. Uczniowie rozwiązali 20 zadań zamkniętych i 7 zadań otwartych. Sprawdzian nie był trudny i mamy nadzieję, że wyniki będą wysokie.

22 grudnia 2010r.

Szkolna Wigilia

W ostatnim dniu nauki przed świętami odbyło się szkolne spotkanie nauczycieli i uczniów. Życzenia zebranym uczniom i nauczycielom złożyła pani Dyrektor, która na ręce przedstawicieli samorządu przekazała symboliczny opłatek Pani Beata Wąsowicz przedstawiła wyniki międzyklasowego konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. Najpiękniejsze ozdoby przygotowali uczniowie klas I-III! Pomysłowość i różnorodność materiałów zaskoczyła wszystkich nauczycieli.

8 grudnia 2010r.

Test próbny szóstoklasistów

Szóstoklasiści po raz pierwszy zmierzyli się z testem próbnym, który przygotowały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Pisali przez 60 minut i po wyjściu z sal miny mieli nietęgie. Wyniki będą znane za miesiąc.

7 grudnia 2010r. Spotkanie ze Św. Mikołajem!

Uczniowie klas I-III wyruszyli do Babic do GCK na spotkanie z Mikołajem. A że dzieci były cały rok bardzo grzeczne więc wszystkie otrzymały prezent.

 

Andrzejki

 

Zbliża się adwent zatem czas na wieczór wróżb, staropolskie Andrzejki. Zabawa odbyła się w świetlicy wiejskiej i wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wróżby. Ile było śmiechu i radości, gdy okazywało się, że wybranek będzie grabarzem o imieniu Adolf!

22 listopada 2010r.

W Bibliotece Powiatowej w Przemyślu

 

Uczniowie klas I- III udali się do Przemyśla na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ilustrację do utworów Wandy Chotomskiej. Nagrodzono 3 prace uczniów klasy I, 2 prace uczniów klasy II i 2 prace uczniów klasy II. Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

10 listopada 2010r.

96. rocznica Odzyskania Niepodległości

 

Barwny korowód uczniów naszej szkoły z biało- czerwonymi chorągiewkami przemaszerował do świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem pani Alicji Atak i Marii Gajdzik zaprezentowali montaż słowno- muzyczny.

29 października 2010r.

 

PASOWANIE

 

Dziś właśnie 11 uczniów klasy pierwszej stało się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. w świetlicy wiejskiej zgromadzili się starsi koledzy z klasy II i III, rodzice, koledzy z Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele. Uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Ewy Korytko przygotowali inscenizację pt. "Czerwony Kapturek". Po części artystycznej pani dyrektor uroczyście pasowała najmłodszych. Na końcu bohaterowie dnia otrzymali prezenty, były te do czytania i te do zjedzenia.

28 października 2010r. Konkurs z matematyki

Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w szkolnym etapie konkursu organizowanego przez Kuratora Oświaty z matematyki.

 

25 października 2010r. DYSKOTEKA

 

21 października 2010r. Szkolny etap konkursu z historii

Uczniowie klasy piątej: Gabriela Dec, Aleksandra Pawłowska, Joanna Wanat i Bartosz Zatwardnicki zmagali się z zadaniami pierwszego etapu konkursu przedmiotowego z historii. Tematem konkursu był starożytny Egipt, Grecja, Rzym i Izraelczycy. Najwięcej punktów zdobyły uczennice G. Dec i J. Wanat.

 

14 października 2010r. Święto Komisji Edukacji Narodowej

Akademią dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły rozpoczęliśmy Dzień Nauczyciela. Wesołe piosenki i wiersze dedykowano Tym, którzy uczą i wychowują. Były słodkie upominki, a następnie uczniowie z wychowawcami wyjechali do Rzeszowa. Celem podróży było kino "Helios" i zwiedzanie stolicy Podkarpacia. Pogoda dopisała i w jesiennym słońcu Rzeszów wyglądał naprawdę okazale.

 

Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady

Sprzątanie świata – Polska 2010

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątania Świata". Pani Dyrektor przedstawiła cele akcji, wyjaśniła jak należy dbać każdego dnia o środowisko naturalne. Wyposażeni w rękawiczki i kolorowe worki do segregacji odpadów wyruszyli porządkować najbliższą okolicę.

12 września 2010r. Rekonstrukcja Bitwy Krzywieckiej

13 września 1939 roku na wzgórzach krzywieckich rozegrała się bitwa, w której wojskami polskimi dowodził płk B. Ketling- Prugar. 12 września na polach przy boisku w Krzywczy tłumy mieszkańców mieli możliwość obejrzenia rekonstrukcji wydarzeń sprzed 71 lat. Uroczystości rozpoczęły się w Kościele parafialnym w Babicach. Następnie na cmentarzu w Krzywczy odbył się Apel Poległych. Najważniejsza część miała miejsce obok stadionu. W uroczystościach wziął udział również syn płk Prugara- Ketlinga.

09 września 2010r. Ratujemy i uczymy się ratować

 

 

Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli zajęcia z cyklu szkoleń dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzi pani Ewa Korytko, która wraz z zestawem "Mała Ania" przybliża zasady ratowania.

1 września 2010r. Inauguracja nauki w roku szkolnym 2010/2011

Jeszcze nie dzwonek, ale dzwon w Kościele parafialnym w Krzywczy ogłosił koniec wakacji. Uczestnictwem we Mszy św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, dziękując za udane wakacje i prosząc o opiekę w nauce. Powitały nas czyste, odmalowane klasy, puste ławki i korytarze. Ale już od jutra będzie wesoło i głośno!

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy