2011/2012

29 czerwca 2012r.

O bezpiecznych wakacjach. Zakończenie nauki!

Po 10-ciu miesiącach nauki przyszedł wreszcie czas na wakacje! Po uroczystej mszy świętej cała społeczność szkolna wraz z rodzicami zebrała się w świetlicy wiejskiej w Krzywczy. Na wstępie w obecności Komendanta Posterunku Policji w Dubiecku rozdano karty rowerowe oraz elementy odblaskowe z programu "Bezpieczna jazda". Zebrani wysłuchali informacji nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad użytkowania jezdni. Następnie ratownik medyczny przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Aż wreszcie nadszedł czas wręczania nagród i świadectw.

Pięknej pogody, wspaniałych przygód, radosnych spotkań i miłego odpoczynku na całe wakacje!!!

28 czerwca 2012r. ... i by to, co minęło, było wciąż przed nami!

 

 

Tymi właśnie słowami uczniowie klasy szóstej żegnali się ze szkołą. W programie słowami wierszy i piosenek wspominali, przepraszali i dziękowali za sześć wspólnych lat. Nie mogło zabraknąć wspomnień z pierwszych dni w szkole, które znalazły się w szkolnej kronice. Następnie uczniowie klasy piątej w humorystyczny sposób przedstawili portrety absolwentów oraz wręczyli miłe prezenty na pożegnanie.

16 czerwca 2012 r. Kraków Królewski

 

20 uczniów klasy III i V udało się ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Krakowa. Po całym deszczowym tygodniu gród królewski przywitał gości słońcem i bezchmurnym niebem. Zwiedzanie rozpoczęli na Placu Matejki, gdzie spotkali się z panią Dominiką- przewodnikiem. Trasą Królewską zwiedzili Kraków, także Okno Papieskie, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ołtarz Wita Stwosza, Zamek Królewski. Po smacznym obiedzie był czas na zwiedzanie Sukiennic i lody. I wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

15 czerwca 2012r. Święto Rodziny

 

Z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca w świetlicy wiejskiej w Krzywczy odbyła się uroczystość z okazji Święta Rodziców. W programie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Rodzice przybyli punktualnie i mogli usłyszeć słowa poezji, piosenek a także humorystyczne scenki z życia naszych rodzin. Nie mogło również zabraknąć gromkiego 100 lat!

11 czerwca 2012r. Nasi górą!!!

 

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego gościła uczestników II etapu Gminnego Międzyszkolnego Dyktanda z Języka Polskiego dla Szkól Podstawowych Gminy Krzywcza w kategoriach wiekowych: kl. I - III oraz IV - VI.
Znowu najlepsi okazali się nasi uczniowie:
w kategorii klas I-III 1. miejsce zajął Eryk Czajkowski, 2. miejsce Norbert Podolak,
w kategorii klas IV- VI 1. miejsce zajęła Joanna Wanat, zaś 3. miejsce Gabriela Dec.

Konkurs przygotowały panie Barbara Haszczyn i Anna Majda z SP Babice.

Gratulujemy!!!

30 maja 2012r. Karta rowerowa - Bezpieczna jazda

Uczniowie klasy czwartej w bieżącym roku szkolnym przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej pod patronatem programu "Bezpieczna jazda". Po zadaniu egzaminu teoretycznego przystąpili do części praktycznej. Członkami komisji egzaminacyjnej byli Funkcjonariusze Policji z Posterunku w Dubiecku.

22 maja 2012r. OBUT 2012

 

Uczniowie klasy trzeciej przystąpili w dniu dzisiejszym do pierwszego w swoim życiu ogólnopolskiego egzaminu. W tegorocznej edycji Sprawdzianu trzecioklasistów OBUT 2012 przygotowanego przez CKE, uczniowie mieli m.in. odpowiedzieć na pytania do tekstu o nietoperzach, dopisać określenia do podanych wyrazów oraz obliczyć ile waży łącznie 6 krasnali ogrodowych.

 

16 maja 2012 r. Sukces Eryka!!!

 

Uczeń klasy trzeciej Eryk Czajkowski zdobył I miejsce w X już edycji Spotkań Ortograficznych, które tym razem odbyły się w Szkole Podstawowej w Krasiczynie. Gratulujemy naszemu reprezentantowi
i pani mgr Ewie Korytko- wychowawczyni Eryka.

 

30 kwietnia 2012 r. 217. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie klasy czwartej i szóstej pod kierunkiem pani mgr Alicji Atak przygotowali dla całej społeczności montaż słowno- muzyczny z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

03 kwietnia 2012 r. Pierwszy Egzamin Szóstoklasistów
21 marca 2012 r. Wiosnę witamy- zimę żegnamy!!!

A już wszyscy myśleli, że Wiosna o nas zapomniała i w tym roku do nas nie przyjdzie! Znalazł się jednak sposób na przywołanie Wiosny- uczniowie klas I-III przygotowali Marzannę i udali się nad San by tam ją spalić i pożegnać zimę. Mamy nadzieję, że ich starania przyniosą efekty!

12 marca 2012r. O lekach i zdrowiu
Na spotkanie z uczniami naszej szkoły przybył pan Jan Mrozek- mgr farmacji. Podczas spotkania przedstawił zasady bezpiecznego stosowania leków, pierwszej pomocy oraz odpowiadał na pytania uczniów.
16 lutego 2012r. Zabawa noworoczna
22 grudnia 2011r. Szkolna wigilia

W ostatnim dniu nauki roku kalendarzowego zebraliśmy się na wspólnej modlitwie i składaniu życzeń w obecności pani dyrektor, księdza proboszcza, wychowawców, nauczycieli. A nastrój był wyjątkowy- w klasach paliły się świece, na choinkach iskrzyły się światełka a za oknem padał śnieg. Nie mogło zabraknąć radosnego śpiewu kolęd. I jak w piosence, wszyscy wszystkim składali życzenia. Następnie w poszczególnych klasach zasiedliśmy do wspólnego posiłku. A później był czas na odwiedzanie kolegów z innych klas i wspólne oglądanie filmu.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy życzenia błogosławionych świąt a w Nowym Roku 2012 wielu łask od Dzieciątka!

 

18 grudnia 2011r. Świąteczny czas

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas I, II, III i V pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali dla mieszkańców Jasełka. W programie opowiedzieli o wędrówce Maryi
i Józefa, o narodzeniu Dzieciątka i o tych, którzy przyszli witać Dziecinę. Był również wspólny śpiew kolęd i pastorałek Nie mogło zabraknąć łamania się opłatkiem i składania sobie nawzajem życzeń. Rodzice przygotowali degustację ciasta świątecznego, a starsi uczniowie zaprosili na kiermasz ozdób i stroików. Dochód w całości zasilił konto Rady Rodziców.

Za przybycie, zaangażowanie Rodziców i ofiary dziękujemy!

13 grudnia 2011r. Sprawdzian próbny

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy szóstej przystąpili do pierwszego sprawdzianu próbnego. W ciągu 60 minut rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte. Przed sprawdzianem kwietniowym jeszcze kilkakrotnie zmierzą się z testami próbnymi.

12 grudnia 2011r. Świat piernika wczoraj i dziś

Na pachnące piernikami warsztaty wyjechali uczniowie klas IV- VI do Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Podczas prezentacji poznali historię wypiekania piernika w Polsce i tradycje, zwyczaje piernikowe.
W części praktycznej wycinali z ciasta pierniczki, które następnie pieczono. Ale najciekawsza okazała się część ozdabiania gotowych pierniczków. Ilu uczniów tyle pomysłów. Pachnące, udekorowane pierniczki zostały zabrane do domu! A wraz z nimi przepis na tradycyjne ciasto piernikowe

06 grudnia 2011r. Witaj Mikołaju!

Do grzecznych dzieci z klas I- III przybył długo oczekiwany Gość. Maluch przywitały Mikołaja piosenkami i wierszami. Święty długo rozmawiał z dziećmi, pytał czy nadal będą grzeczne a później rozdał prezenty. Wśród przybyłych byli również rodzice z maluszkami, które także otrzymały prezenty. Pamiętaj o nas Mikołaju za rok!

28 listopada 2011r. Laureaci konkursu

 

Troje uczniów naszej szkoły pod opieką pani Jadwigi Korytko wyjechało do Przemyśla po odbiór nagród w XI Powiatowym Konkursie na ilustrację do utworów Mateusza Pieniążka. Poetę gościliśmy w naszej szkole wcześniej zaś Jego utwory znamy i czytamy. Nagrodzeni to: Dominika Sikora z klasy III, Maciej Nessel z klasy IV i Damian Dudycz z klasy V. Gratulujemy!

22 listopada 2011r. Zabawa andrzejkowa
Konkurs z języka polskiego!

Uczennica klasy szóstej- Gabriela Dec zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu z języka polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W sobotę 26 listopada w Przemyślu przystąpi do rozwiązywania zadań konkursowych. Będziemy trzymać za nią kciuki!

 

11 listopada 2011r. Gminny konkurs "Moja Mała Ojczyzna"

Podczas gminnej akademii z okazji Święta Niepodległości odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców IV Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja Mała Ojczyzna”. Uczniowie klasy trzeciej: Dominika Sikora zdobyła III trzecie miejsce a Mateusz Le Anh wyróżnienie
w kategorii klas I-III.

 

10 listopada 2011r. 93. rocznica Odzyskania Niepodległości

Od hymnu rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana pod kierunkiem pani mgr Alicji Atak. Nie mogło zabraknąć przypomnienia historii naszego kraju, który przez123 lata był w niewoli. Uczniowie recytowali słowa poezji
i śpiewali pieśni.

25 października 2011r. Ślubuję być dobrym Polakiem!

Takie słowa ślubowanie wygłosili najmłodsi uczniowie szkoły. W tym uroczystym dniu była z nimi Wychowawczyni mgr Danuta Sobol oraz Rodzice. Po części artystycznej pani Dyrektor pasowała wielkim ołówkiem, a nowi uczniowie zostawiali odcisk linii papilarnych w kronice szkolnej. Wielką niespodziankę przygotowali Rodzice, którą były rożki słodyczy!

21 października 2011r. Witamy jesień!

 

Jesień w tym roku okazała się dla nas bardzo łaskawa. Stąd też pomysł wspólnego ogniska i pieczenia kiełbaski. Po zajęciach uczniowie klas IV- VI wraz z wychowawcami udali się do parku i tam w ciepłych promieniach jesiennego słońca bawili się przy ognisku.

13 października 2011r. Dzień Nauczyciela

 

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w świetlicy wiejskiej zebrała się cała społeczność naszej szkoły. Było to podwójne święto, ponieważ w tym dniu oficjalnie pożegnaliśmy panią mgr Marię Smorąg, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Dyrektor przyznała z tej okazji Nagrody dla Nauczycieli. Uczniowie klasy II i V przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym podziękowali pani Smorąg za wiedzę i serce. Natomiast Klasa VI przygotowała humorystyczny program o uczniach i nauczycielach.

 

01 września 2011r. Inauguracja nauki w roku szkolnym 2011/2012

O godz. 815 rozpoczęliśmy Mszę Św. w intencji nowego roku szkolnego. Następnie pani Dyrektor przedstawiła nauczycieli, którzy będą pracować z nami. Wśród nich pojawił się ksiądz Probosz Janusz Wilusz.

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy