2012/2013

28 czerwca 2013r.

Zakończenie nauki w roku szkolnym 2012/2013

Uczestnictwem we mszy św. i dziękczynieniem za udany rok szkolny rozpoczęliśmy ostatni dzień w szkole. Po modlitwie zebraliśmy się w świetlicy wiejskiej, gdzie wręczono nagrody dla najlepszych uczniów, podziękowania dla aktywnych Rodziców, świadectwa z paskiem lub bez Na koniec grupa 12 uczniów otrzymała kartę rowerową..
A potem już tylko WAKACJE! Słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji życzymy Wszystkim!

27 czerwca 2013r. Dziękując za trud wychowania

 

9 uczniów klasy szóstej w uroczystym programie artystycznym pożegnało się dziś z kolegami i koleżankami, nauczycielami, wychowawcami naszej szkoły. W obecności grona pedagogicznego, rodziców dziękowali za trud wychowania jednocześnie przepraszając za wszystkie swoje wybryki. Uczniowie klasy piątej w żartobliwy sposób przedstawili portrety uczniowskie i wręczyli na pamiątkę prezenty.

Niech Wasze marzenia dodają Wam skrzydeł!- nie tylko w gimnazjum!!!

20 czerwca 2013r. Karta rowerowa i o bezpieczeństwie na wakacjach!

 

12 uczniów przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Skoro zaliczono część teoretyczną należało wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze. Trema była duża ponieważ uczniom bacznie przyglądał się starszy posterunkowy z Komisariatu Policji w Dubiecku. Uczniowie pokonali tor i już wkrótce otrzymają kartę rowerową. Funkcjonariusz podczas spotkań z uczniami wszystkich klas przypomniał zasady bezpiecznego wypoczynku, korzystania z kąpielisk a także spotkań ze zwierzętami.

14 czerwca 2013r.

Dzień Rodziny w szkole!

 

Za miłość rodzicielską, za trud wychowania, za ranne wstawanie i za utulanie uczniowie wszystkich klas dziękowali słowami poezji i piosenek, tańcem i humorystycznymi scenkami. A było komu, bo do szkoły przybyli Rodzice, Dziadkowie, Rodzeństwo! I chociaż trema była wielka, mocno świeciło słońce to dzieci całym sercem recytowały i śpiewały. Nawet to, że jednak Wilk zjadł Czerwonego Kapturka nie przeszkodziło w świętowaniu. Życzenia zebranym złożyła pani dyrektor i przyszedł czas na zabawę z Wodzirejem. W przerwach były pyszne ciasta przygotowane przez Rodziców i napoje dla wszystkich. Po zakończeniu zabawy ze szkoły ruszył barwny pochód dzieci z wymalowanymi buziami.

10 czerwca 2013r. Gminne Międzyszkolne Dyktando

 

Troje uczniów z klas IV-VI pod kierunkiem pani mgr Alicji Atak reprezentowało naszą szkołę na Gminnym Międzyszkolnym Dyktandzie z Języka Polskiego w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Babicach. II miejsce zajęli Eryk Czajkowski z klasy IV i Maciej Nessel z klasy V, Ewelina Iwanicka z klasy VI zajęła miejsce III. Uczniowie przywieźli dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

05 czerwca 2013r. Wycieczka na Ranczo Pstrągowa

Przyjemne z pożytecznym- tak można nazwać wyjazd uczniów klas I-III na Ranczo Pstrągowa. Wśród zwierząt w mini zoo poznawali wygląd i upodobania, funkcjonowanie ekosystemu. Zajęcia warsztatowe pozwoliły na zabawę, zgadywanie odgłosów zwierząt, tropienie śladów w lesie. Było wspólne łowienie ryb, które dzieci zabrały do domu, najlepsi pływali motorówka po stawie. Nie obyło się bez pieczenia ziemniaków i kiełbaski.

05 czerwca 2013r. Wycieczka do Kazimierza Dolnego

 

Uczniowie klas IV-VI ze swoimi wychowawcami wczesnym rankiem wyruszyli do Kazimierza Dolnego. To stare, zabytkowe i jakże piękne miasteczko przywitało nas piękną pogoda, stąd tez humory dopisywały. Pani przewodnik oprowadzała grupę opowiadając historie najcenniejszych zabytków oraz kazimierskich kogutów. Po uspokajającym rejsie statkiem w górę Wisły przyszedł czas na obiad i zakup pamiątek!

12 kwietnia 2013r.

Warsztaty z dogoterapii

Do naszej szkoły przybył niecodzienny gość- Pani Monika Morawska, fizjoterapeutka i dogoterapeutka ze swoim psem rasy golden retrier wabiącym się Duduś. Podczas trwania wizyty uczniowie mogli nauczyć się bezpiecznych zachowań w kontakcie z psami. Kontakt z Dudusiem ma również wielopłaszczyznowe oddziaływanie na zmysły- może pomóc dzieciom pokonać nieśmiałość, poprawić kontakty z rówieśnikami i pozwala wyciszyć emocje, w pełni się zrelaksować. Celem wizyty jest również poprawa sprawności ruchowej i koncentracji uwagi. W zajęciach wzięły i\udział dzieci z klas I-IV. Wszyscy podziwiali cierpliwość Dudusia, który dawał się przytulać i drapać.

04 kwietnia 2013r. Sprawdzian szóstoklasistów

 

 

9 uczniów najstarszej klasy przystąpiło do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Szóstoklasistów. Tematem przewodnim były słowa. Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte. Egzamin jest obowiązkowy i daje możliwość przejścia do gimnazjum. Wyniki uczniów poznamy w czerwcu.

Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, wielu łask od Pana, rodzinnych spotkań przy wielkanocnym stole i mokrego dyngusa!

Wesołego Alleluja!

24 marca 2013r.

Kiermasz wielkanocny

w niedzielę Palmową w świetlicy wiejskiej w Krzywczy odbył się kiermasz wielkanocny, który przygotowali uczniowie naszej szkoły. W programie artystycznym ukazali zwyczaje związane z obchodami Wielkiej Nocy. Starali się również przywołać wiosnę, choć za oknem padał świeży śnieg. Rodzice przygotowali degustację ciasta, na końcu przybyli mogli zakupić ozdoby świąteczne. Wszystkim przybyłym Gościom serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie wycieczek uczniów.

14 marca 2013r. Próbny sprawdzian trzecioklasistów

Uczniowie klasy trzeciej przystąpili do pierwszego na swojej edukacyjnej drodze sprawdzianu, który przygotowało wydawnictwo OPERON. W pierwszej części rozwiązywali zadnia z języka polskiego, po przerwie test z matematyki. Miłą niespodzianką dla uczniów był krótki film, który obejrzeli przed rozpoczęciem pracy. Wyniki poznamy w maju.

 

8 lutego 2013r. SPOTKANIE Z PANEM HASZCZYNEM

Do naszej szkoły przybył pan Piotr Haszczyn- nauczyciel pracujący w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Babicach, pasjonat i badacz historii Krzywczy. Podczas spotkania z uczniami zaprezentował niezwykłe miejsca, pamiątki i źródła historyczne mówiące o kulturze ludzi mieszkających na terenie Krzywczy. Pan Piotr jest administratorem portalu Krzywcza- Trzy Kultury, dzięki któremu możemy przenieść się do czasów, gdy obok siebie w zgodzie żyli wyznawcy trzech religii. Witryna promuje naszą małą ojczyznę i dla wielu mieszkających poza granicami kraju jest źródłem informacji o Krzywczy.

7 lutego 2013r. ZABAWA KARNAWAŁOWA

31stycznia 2013r. PODSUMOWANIE WYNIKÓW NAUKI W I SEMESTRZE
W czwartek, 31 stycznia o godz. 1530 w Szkole Podstawowej w Krzywczy odbędą się zebrania z wychowawcami klas.

 

O CYFRYZACJI NA PODKARPACIU

17 CZERWCA 2013R. na Podkarpaciu zostanie wyłączony sygnał analogowy telewizji publicznej. Do tego czasu należy przygotować telewizory do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Więcej informacji na stronach http://rzeszow.uw.gov.pl/cyfryzacja.html oraz http://ko.rzeszow.pl

 

10 stycznia 2013r. Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM

Uczniowie klasy szóstej przystąpili do kolejnego już próbnego sprawdzianu, któremu patronuje wydawnictwo OPERON. W ciągu 60 minut rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte, których tematem przewodnim był czas. Wyniki poznamy w marcu.

 

 

Na radosne Święta Bożego Narodzenia składamy Wszystkim życzenia zdrowia, miłości, bliskich spotkań przy wigilijnym stole oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2013 Roku!

21 grudnia 2012r. Przy wigilijnym stole


Jak co roku w ostatnim dniu nauki przed przerwa świąteczną uczniowie spotykają się na wspólnym składaniu życzeń. Tradycyjnie pani dyrektor z białym opłatkiem w ręku życzyła całej społeczności szkolnej zdrowia, radości i sukcesów w nowym roku. Następnie w każdej z klas przy stole kolędowano i ucztowano- bo rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

7 grudnia 2012r. Witamy Świętego Mikołaja!!!

 

 

Święty Mikołaj chodził w pobliżu szkoły już od poniedziałku, odwiedził przedszkole, grzeczne dzieci w domach aż zawitał do uczniów klasy I, II i III.. Dzieci piosenką przywitały Dostojnego Gościa, który był już bardzo zmęczony. Każdy, kto był grzeczny otrzymał prezent, także Panie wychowawczynie! Dzieci wesoło zaśpiewały Mikołajowi piosenki, wyrecytowały wiersze i już nie mogły się doczekać, żeby zajrzeć do prezentów!

27 listopada 2012r. Sprawdzian próbny szóstoklasistów

 

 

Uczniowie klasy szóstej przystąpili do sprawdzianu próbnego z wydawnictwa WSiP. Tematem przewodnim był jakże znany uczniom telefon komórkowy.

9 listopada 2012r. 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji 94. rocznicy Odzyskania Niepodległości w świetlicy wiejskiej w Krzywczy odbyła się szkolna akademia. Uczniowie klas IV-VI przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym ukazali polską drogę do niepodległości. W słowach poezji i pieśni wojskowych radośnie uczcili najważniejsze dla nas- Polaków- święto. Z tej okazji przygotowali również pod kierunkiem pani Agaty Wolarz kotyliony, które z dumą przypięli na swym sercu, zaś klasy młodsze przyniosły własnoręcznie wykonane chorągiewki.

8 listopada 2012r. Konkurs "KRAJOBRAZY"

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV Aleksandra Wojdyło, Hubert Podolak, Norbert Podolak i Wojciech Wolański uczeń klasy V zostali nagrodzeni za prace plastyczne w konkursie "KRAJOBRAZY". Prace uczniów zakwalifikowały się do etapu powiatowego. Pani Agata Wiśniowska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

 

25 października 2012r. Pasowanie Pierwszoklasistów

 

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy pierwszej uroczyście zostali włączeni w poczet społeczności naszej szkoły. W świetlicy wiejskiej w Krzywczy zebrali się rodzice, wychowawcy oraz uczniowie klas I-III. W programie artystycznym najmłodsi zaprezentowali zebranym efekty swojej pracy od września. Złożyli uroczyste ślubowanie, następnie pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała ich na Pierwszoklasistę. Były również pamiątkowe dyplomy, prezenty od starszych kolegów oraz słodycze od rodziców. I nikt naprawdę nie wiedział, kto bardziej był wzruszony: czy pani Danuta Sobol, uczniowie, czy ich rodzice!

16 października 2012r. Nauczycielom

 

Z okazji Święta Nauczyciela pani dyrektor złożyła całemu gronu pedagogicznemu życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności. Wręczyła również Nagrody Dyrektora nauczycielom pracującym w naszej szkole.

16 października 2012r. Błogosławiony Jan Paweł II

Z okazji 34. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską uczniowie klas IV- VI pod kierunkiem pani Alicji Atak przygotowali montaż słowno- muzyczny. W krótkiej biografii błogosławionego Jana Pawła II nie mogło zabraknąć słów poezji, modlitwy i pieśni. Przy akompaniamencie pani Marii Gajdzik wszyscy gromko zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża oazową pt. "Barka". W szkole przygotowana została również wystawa książek, wydawnictw i pamiątek związanych z Ojcem Świętym. To szczególny dla nas czas, bowiem już w najbliższy czwartek, 18-stego będziemy przeżywać peregrynację Krzyża Papieskiego oraz Relikwii w naszej Parafii.

12 października 2012r. W Nadleśnictwie Bircza

Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców i rodziców udali się z wizytą do Izby Przyrodniczej w Nadleśnictwie Stara Bircza. Obejrzeli eksponaty muzealne, film a następnie rozpalili ognisko i w jesiennym słońcu piekli kiełbaski.

12 października 2012r. Wizyta w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu

11 października 2012r. Warsztaty piekarnicze klasy III

Uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem pani Marii Kwaśnej uczestniczyli we wspaniałych warsztatach dotyczących wypieku chleba. Dzięki uprzejmości pani Magdaleny Rodzeń- właścicielki Piekarni w Krzywczy mogli się przekonać, jak trudną pracą jest wypiek chleba. Brali udział we wszystkich etapach przygotowania pieczywa, aż do wyjmowania z pieca pachnącego chleba. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki ochoczo i z wielkim poświęceniem zabrali się do pracy. W nagrodę przynieśli własnoręcznie upieczone pieczywo, którym pachniała cała szkoła.

Całej załodze Piekarni z Właścicielką na czele serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i anielską cierpliwość!

06 października 2012r. Rajd rowerowy

Uczniowie klasy IV, V i VI pod opieką swoich wychowawców wyjechali rano na rajd rowerowy do Chyrzynki. Po przeprawie promem dotarli do Cerkwi na Chyrzynce, gdzie trwają prace konserwatorskie. Zapalili na polanie ognisko i rowerem zwiedzali najbliższą okolicę.

15 września 2012r. Podsumowanie akcji "Zachowaj trzeźwy umysł"

 

 

Dla uczestników konkursu akcji "Zachowaj trzeźwy umysł" rozdano nagrody. Miłym zaskoczeniem były dyplomy i gry zarówno planszowe, jak i komputerowe.

10 września 2012r. O puchar premiera Donalda Tuska

Reprezentacja chłopców klasy IV i V wzięła udział w Turnieju Mini Piłki Nożnej w Nienadowej o puchar premiera Donalda Tuska. Nasza drużyna zajęła 3. miejsce. Pani Maria Gajdzik była dumna z pierwszego występu uczniów. Tak trzymać!
03 września 2012r. Inauguracja nauki w roku szkolnym 2012/2013

O godz. 815 rozpoczęliśmy Mszę Św. w intencji nowego roku szkolnego. Następnie pani dyrektor przedstawiła nauczycieli, którzy będą pracować z nami. Szczególnie serdecznie przywitała Pierwszoklasistów i ich rodziców. Nie zapomniała również o 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrońcach ojczyzny.

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy