2013/2014

27 czerwca 2014r. Uroczyste zakończenie nauki w roku szkolnym 2013/2014

Mszą świętą rozpoczęła się uroczystość zakończenia nauki w roku szkolnym 2013/2014. Następnie w świetlicy wiejskiej w Krzywczy pani Dyrektor dziękowała i gratulowała uczniom za ich całoroczna pracę. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, świadectwa z wyróżnieniem. 11 uczniów otrzymało również kartę rowerową. A potem jeszcze życzenia, podziękowania i wakacje!!!

26 czerwca 2014r. Pożegnanie klasy VI

 

Uczniowie klasy szóstej ostatni raz przygotowali szkolną uroczystość z okazji swojego pożegnania ze szkołą. Następnie koledzy z klasy piątej uroczyście przyrzekli, że przejmą obowiązki najstarszych w szkole już od września!

18 czerwca 2014r. Wycieczka do DINOZEKOLANDII

Uczniowie klas I-VI pod opieką wychowawców najmłodszych wybrali się na wycieczkę do Dinozekolandii- Centrum Rozrywki w Radymnie. Na początku zwiedzili park z przewodnikiem, który oprowadził i objaśnił jakie pradawne gady można obejrzeć w parku. Monstrualnych rozmiarów zwierzęta zrobiły ogromne wrażenie, szczególnie na najmłodszych. Kolejnym punktem była zabawa w centrum rozrywki, pogoda dopisała, humory również i śmiechom nie było końca! Zmęczeni i szczęśliwi po południu wrócili do domu.

 

13 czerwca 2014r. Przyjacielem książki jestem od dziś!

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy pierwszej uroczyście zostali włączeni w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Klasa II i III przygotowała okolicznościowy program artystyczny a pani mgr Maria Kwaśna odczytała akt przyrzeczenia czytelnika i pasowała kolorową książką każdego pierwszoklasistę. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom i oczywiście książkę!

13 czerwca 2014r. Egzamin na kartę rowerową

11 uczniów klas IV-VI przystąpiło dziś do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową. Komisja, z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Dubiecku, bacznie przyglądała się każdemu z kandydatów, jego umiejętnościom i technice jazdy. Wszyscy szczęśliwie zaliczyli każdy z elementów toru i już za niedługo otrzymają kartę rowerową. Po egzaminie uczniowie w dwóch grupach wiekowych wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszem, który mówił o bezpieczeństwie podczas wypoczynku letniego, nad wodą, w lesie. Przestrzegał również przed kontaktami z nieznajomymi.

11 czerwca 2014r. Do stolicy... Podkarpacia!

 

Do stolicy Podkarpacia wybrali sie uczniowie klas IV- VI oraz klasy III. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej, gdzie poznali historię miasta oraz historię naszego regionu. W upalny dzień zwiedzanie 10 m pod ziemią było wielką przyjemnością. Po wyjściu na słońce spacerkiem udali sie do Teatru im. Wandy Siemaszkowej na spektakl pt. "Tim Talar albo sprzedany śmiech". Następnym punktem była wizyta w Porcie Lotniczym Rzeszów Jasionka. Niektórzy po raz pierwszy obserwowali przylot i odlot samolotów. Dzięki uprzejmości Funkcjonariuszy Straży Granicznej poznali specyfikę lotniska, jego budowę, służby dbające o bezpieczeństwo podróżnych. Mogli zobaczyć Straż Pożarną i jej specjalistyczne wyposażenie, robota pirotechnicznego (i jego możliwości) oraz psa operacyjnego, którego każdy chciał pogłaskać i podrapać. Przeszli również przez odprawę, którą przechodzą podróżni, by wejść na płytę lotniska. Zadowoleni udali się na wspólny posiłek i drogę powrotną do domu.

02 czerwca 2014r. SZKOLNY DZIEŃ SPORTU

 

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Szkolnym Dniu Sportu, który co roku odbywa się z okazji Dnia Dziecka. W sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum rozegrali mecze z piłki nożnej, piłki siatkowej. Rywalizacja była zacięta, chociaż zawodnicy starali sie grać fair play, faule się zdarzały. Rada Rodziców przygotowała pyszne drożdżówki oraz napoje dla uczniów.

30 maja 2014r. Wycieczka klas I-III

 

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I-III wybrali się pod opieką swoich wychowawczyń do Wapowiec. W sali zabaw Koliberek mogli bawić się swobodnie, śmiejąc się i hałasując na całego. Wszystkie atrakcje przygotowane w sali były dokładnie przetestowane przez najmłodszych. Po zabawie zwiedzili również Park Robali Parkus Gigantus, gdzie eksponaty były zdecydowanie większe od uczniów. Na koniec przyszedł czas na plac zabaw i wreszcie powrót do domu.

25 maja 2014r. Dla jednych to Dzień Matki a dla mnie Dzień Mamusi

 

Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy I, II, II i IV pod kierunkiem swoich wychowawczyń przedstawili w Kościele parafialnym w Krzywczy montaż słowno- muzyczny dla MAM. Trudno wymienić to, za co jesteśmy wdzięczni naszym mamusiom, jak bardzo je kochamy. Uczniowie zaprezentowali wiersze i zaśpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. W programie nie zapomnieli o najlepszej Matce- wszystkich ludzi- Maryi, dla której były także wiersze i pieśni. Mamy były bardzo dumne z występu swoich pociech o czym świadczyły gromkie brawa i łzy wzruszenia. Uczniowie po występie, z bukiecikiem kwiatów w dłoniach, złożyli gorące życzenia swoim Mamom.

 
30 kwietnia 2014r. 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tuż przed Świętem Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani A. Atak przygotowali w świetlicy wiejskiej w Krzywczy uroczystą akademię. Program rozpoczęli od hymnu państwowego by następnie słowami opisać historię pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. Z akompaniamentem pani M. Gajdzik zaśpiewali Rotę, Mazurek Trzeciego Maja i Witaj Majowa Jutrzenko. Słowami poezji opisali piękno i miłość naszej Ojczyzny. Najmłodsi uczniowie z klasy I, II, III przygotowali chorągiewki z barwami ojczystymi, które dumnie nieśli do swietlicy.

25 kwietnia 2014r.

SANTO SUBITO!

 

Z okazji zbliżającej się kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II uczniowie klas IV-VI pod opieką pani A. Wolarz przygotowali uroczystą akademię dla całej społeczności. W montażu słowno- muzycznym szukali recepty na świętość według Jana Pawła II. Opowiedzieli o życiu, zainteresowaniach papieża, Jego powszednim dniu przepełnionym modlitwą za człowieka i cały świat. Przedstawili również cuda, których doświadczyli ludzie na całym świecie. Uczniowie wszystkich klas przygotowali chorągiewki z barwami papieskimi, z którymi kolorowy pochód przemaszerował ze szkoły do świetlicy wiejskiej.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy
aby Zmartwychwstały Chrystus
obudził w nas to, co jeszcze uśpione,
ożywił to, co już martwe.
By Święta Wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.

12 kwietnia 2014r. Cudze chwalicie...

Uczniowie klasy czwartej pod opieką wychowawczyni wyjechali do Przemyśla. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty pt. "Od ziarenka do bochenka- pieczemy babki wielkanocne" w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Kiedy babki powędrowały do piekarników uczniowie zwiedzali wystawę Credo, gdzie poznali zabytki sztuki sakralnej trzech religii. Po wspólnym posiłku spotkali się na spacerze starymi uliczkami z panią przewodnik, która zapoznała dzieci z zabytkami i historią miasta Przemyśla. Zwiedzając świątynie, poznali historię chrześcijan i greko- katolików, na Wieży Katedralnej podziwiali panoramę miasta, zaś na wzgórzu zamkowym usłyszeli historię Zamku Kazimierzowskiego. W punkcie Informacji Turystycznej obejrzeli makietę Twierdzy Przemyśl. Pełni wrażeń udali się szczęśliwie w drogę powrotną.

10 kwietnia 2014r. Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasistów z Operonem

 

Uczniowie klasy trzeciej przystąpili w dniu dzisiejszym do Próbnego Sprawdzianu Trzecioklasistów z wydawnictwa Operon. Egzamin składał sie z dwóch części, najpierw rozwiązywali zadania z edukacji polonistycznej, po przerwie zadania z edukacji matematycznej. W maju czeka jeszcze Sprawdzian z OBUT-u.

1 kwietnia 2014r.

Sprawdzian Szóstoklasistów

14 uczniów klasy szóstej przystąpiło do pierwszego egzaminu- ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasistów. Egzamin jest podsumowaniem sześciu lat nauki w szkole podstawowej. W ciągu 60 minut mieli do rozwiązania zadnia zamknięte i otwarte z języka polskiego i matematyki.

21 marca 2014r.

Powitanie wiosny!

Już dawno Wiosna nie przyszła w tak pięknej szacie! Słoneczna pogoda, śpiew ptaków i rozwijająca się zieleń od rana przywitały uczniów klas I-III. Aby tradycji stało się zadość chłopcy i dziewczynki kolorowym pochodem zanieśli wykonane własnoręcznie Marzanny nad San. Tam, na wszelki wypadek, spalili ekologiczne kukły i już z wesołą piosenką wrócili do szkoły!

25 lutego 2014r.

Zasoby wody na Ziemi

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach dydaktycznych dotyczących zasobów wody na świecie. W dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VI pracowali nad tematem. Dowiedzieli się między innymi w jaki sposób dbać o zasoby wody i jak zapobiegać zanieczyszczeniu wody w każdej dziedzinie życia. Zajęcia prowadziły Panie Katarzyna Łukasiewicz i Agnieszka Szybiak z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.

24 lutego 2014 r Gminny Turniej Mini Piłki Siatkowej

 

 

Na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Krzywczy odbył się Gminny Turniej w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Reczpolu, a drugie dziewczęta z Babic. W kategorii chłopców udział wzięły szkoły z Babic, Bachowa, Krzywczy i Reczpola.
I miejsce zajęła drużyna SP Reczpol, II SP Krzywcza, III SP Bachów, IV SP Babice. Turniej zorganizował pan Piotr Haszczyn- nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Babicach. Turniej dał możliwość zmierzenia się z innymi, poznania rówieśników i wiele radości!

 

20 lutego 2014r. Bezpieczna droga do szkoły

Uczniowie klasy I i II wzięli dziś udział w zajęciach dydaktycznych na temat zasad ruchu drogowego, poruszania sie po drogach, prawach i obowiązkach uczestników ruchu drogowego. Otrzymali elementy odblaskowe oraz materiały edukacyjne "Bezpieczna droga do szkoły". Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Przemyślu.

19 lutego 2014r. O segregacji odpadów w naszej gminie

 

W naszej szkole gościł dziś pan inż. Robert Kaszycki- Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Krzywczy. Tematem spotkania z uczniami była segregacja odpadów, skutki spalania śmieci w przydomowych piecach. Uczniowie zapoznali zostali z zasadami zbiórki odpadów na terenie naszej Gminy.

15 lutego 2014r. Zabawa karnawałowa

 

Uczniowie naszej szkoły bawili się w świetlicy wiejskiej w Krzywczy na zabawie karnawałowej. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek i zadbali o napoje. Niespodziankę i rozrywkę zapewnił pan Sławek- animator i wodzirej, który przygotował mnóstwo zabaw, w których brali udział również rodzice i nauczyciele. Wszyscy, bez względu na wiek, bawili sie razem i wcale nie chcieli wracać do domu.

14 lutego 2014r. Rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu "Zapobiegajmy pożarom"

 

W dniu dzisiejszym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbyło się wręczenie nagród dla laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". Laureatem w swojej kategorii wiekowej został uczeń klasy IV Bartłomiej Wojdyło, zaś wyróżnienie otrzymał Damian Pękalski uczeń klasy III. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach!

 

   
19 stycznia 2014r. Babcia z Dziadkiem dziś świętują!

 

W dniu dzisiejszym w świetlicy wiejskiej w Krzywczy uczniowie klas I-IV jako wdzięczne wnuczęta gościli swoje kochane Babcie i Dziadków. Z okazji Ich święta zaprezentowali program artystyczny, który rozpoczął skoczny krakowiak w wykonaniu klasy II i III. Były piękne wiersze o miłości i wdzięczności najmłodszych wnucząt- uczniów klasy I. Nie obyło się bez humorystycznych scenek o Dziadkach w wykonaniu klasy IV, zaś na koniec bajka "Czerwony Kapturek" klasy II i III. Wszyscy zaśpiewali gromkie 100 lat i dzieci wręczyły upominki. O słodki poczęstunek zadbali Rodzice, po kawie i herbacie było wspólne śpiewanie piosenek i kolędowanie przy akompaniamencie akordeonu. Jeszcze raz- kochani Dziadkowie 100 lat!

9 stycznia 2014r. Próbny sprawdzian z Operonem

Uczniowie klasy szóstej przystąpili dziś do próbnego sprawdzianu wydawnictwa Operon. Do rozwiązania w ciągu 60 minut mieli 26 zadań. Oprócz zadań zamkniętych, musieli napisać zaproszenie i opowiadanie, obliczyć czas trwania spektaklu. Musieli również poradzić sobie ze stresem, który było widać na twarzach uczniów.

6 stycznia 2014r. Po kolędzie
W uroczystość Objawienia Pańskiego uczniowie klas I-IV zaprezentowali w Kościele parafialnym program słowno- muzyczny o narodzeniu Jezusa. W pięknej scenerii betlejemskiej szopki wesoło kolędowali i śpiewali pastorałki.

 

20 grudnia 2013r. Świąteczny czas

W dniu dzisiejszym po lekcjach odbyła się szkolna wigilia. Uroczystość poprzedził program słowno- muzyczny pt. "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi" w wykonaniu uczniów klas I-IV. Wierszem opowiedzieli historię narodzin Dzieciątka i chóralnie zaśpiewali pastorałki i kolędy. Następnie pani dyrektor złożyła życzenia całej społeczności i przeczytała życzenia nadesłane przez nauczycieli. Wreszcie przyszedł czas na wspólne składanie życzeń, łamanie sie opłatkiem i kolędowanie w klasach. Niech wszystkie życzenia dziś wypowiedziane spełniają się przez cały Nowy Rok.

18 grudnia 2013r. Warsztatów c.d.
 

Uczniowie klasy czwartej kontynuowali warsztaty z ceramiki, które w naszej szkole poprowadziła pani Kasia z Pracowni Ceramiki Artystycznej "Zapiecek". Tematem dzisiejszego spotkania było zdobienie czyli malowanie farbami szkliwionymi. Teraz prace znów trafią do pieca by osiągnąć piękny połysk szkliwa.

18 grudnia 2013r. O promocji zdrowego stylu życia

 

W dniu dzisiejszym na spotkanie z uczniami naszej szkoły przybyła pani Lucyna Sobol- pielęgniarka Przychodni Lekarskiej Doromed. Tematem spotkania w dwu grupach wiekowych była higiena i zdrowy styl życia. Ogromny nacisk w spotkaniu prowadząca położyła na zdrowe zęby i prawidłowy sposób dbania o śnieżnobiały uśmiech.

10 grudnia 2013r. Najpiękniejsza ozdoba wybrana!

 

Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Komisja oceniała 446 prac, które wykonało 399 dzieci. Uczennica klasy V Dominika Sikora zajęła 2. miejsce w swojej kategorii za ozdobę współczesną. Doceniono ogromny wkład samodzielnej pracy Dominiki w wykonanie ozdoby. Laureatce serdecznie gratulujemy!!!

4 grudnia 2013r.  
Spotkanie z Mikołajem

 

Grzeczni uczniowie klasy I wybrali się na spotkanie z Mikołajem. Tym razem Mikołaj czekał na wszystkie dzieci w Świetlicy Wiejskiej w Skopowie. Zanim powitały Mikołaja, obejrzały krótki spektakl teatralny pt. "Bałwanek" w wykonaniu aktorów teatru Zielony Melonik. Mikołaj przybył gdy dzieci śpiewały piosenkę i wszystkim rozdał prezenty.

4 grudnia 2013r. Warsztaty klas IV-VI

 

Uczniowie klas IV-VI wyjechali na warsztaty do Przemyśla. Klasa V i VI pod opieką wychowawców brała udział w warsztatach historycznych w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, podczas których poznali historię Zamku Kazimierzowskiego, wykonali makietę zamku i wieży kar oraz zwiedzili wystawę "Twierdza Przemyśl". Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą udali się do Pracowni Artystycznej Zapiecek, gdzie wykonywali ozdoby świąteczne z gliny, pracowali na kole garncarskim.

2 grudnia 2013r. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

 

 

Uczniowie klas I-III gościli w dniu dzisiejszym funkcjonariuszy Posterunku Policji w Dubiecku. Goście przeprowadzili pogadankę dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa na drodze. Jednym z punktów spotkania był konkurs wiedzy nt. przepisów ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz elementy odblaskowe.

30 listopada 2013r. Laureaci konkursu plastycznego

 

W Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XII konkursu plastycznego ilustracji do utworów Czesława Janczarskiego.
Laureatami zostali:
Hubert Podolak kl. V, Bartłomiej Wojdyło kl. IV, Magdalena Rostecka kl. IV, Weronika Fudali kl. IV i Damian Pękalski kl. III. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

 

   
29 listopada 2013r. Wycieczka najmłodszych

Uczniowie klas I- III pod opieką wychowawczyń, rodziców wyruszyli o Rzeszowa na wycieczka. Jednym z punktów wyjazdu była wizyta w Multikinie, gdzie obejrzeli film pt. "Kraina Lodu" 3D. Główna bohaterka- Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. Po projekcji był czas na wspólny posiłek i szczęśliwie wszyscy wrócili do domów.

09 listopada 2013r.

Spacerkiem po Przemyślu

Uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni wybrali sie do Przemyśla na wycieczkę. Pierwszym punktem dnia były warsztaty w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, które poprzedziło zwiedzanie wystawy "Twierdza Przemyśl". Następnie uczniowie wykonywali papierowy model samolotu Aviatik. Zwiedzając obejrzeli Gemmę bizantyjską, najstarszy i najcenniejszy zabytek w zbiorach muzeum. Kolejnym punktem była wizyta w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, gdzie po rozmowie z lek. wet. Andrzejem Fedaczyńskim zwiedzili ośrodek i obejrzeli zwierzęta przebywające w placówce. Stamtąd udali się na Rynek. Jeszcze wspólny posiłek i powrót do domu.

08 listopada 2013r. WSTAŃ POLSKO MOJA!

 

Z okazji 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani Agaty Wolarz przygotowali uroczystą akademię, która odbyła się w świetlicy wiejskiej. Na program złożyły się słowa poezji, pieśni patriotycznych i komentarze do wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. Uczniowie klasy I przynieśli wykonane chorągiewki a klasy II i III biało- czerwone kotyliony.

28 października 2013r.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej

Nadszedł dzień, w którym 10 uczniów klasy I pierwszej uroczyście włączono do społeczności Szkoły Podstawowej w Krzywczy. W świetlicy wiejskiej, w obecności starszych kolegów, nauczycieli i Rodziców pierwszoklasiści pokazali, czego się nauczyli od września. Następnie pani dyrektor uderzeniem w ramię pasowała każdego ucznia klasy I. Jeszcze odcisk paluszka w kronice szkolnej jako przypieczętowanie ślubowania i można odetchnąć z ulgą. Wychowawczyni- pani mgr Maria Kwaśna wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki, które wywołały radosny uśmiech na twarzach dzieci. Były również prezenty od starszych kolegów. Pamiątkowe zdjęcie i WITAJCIE WŚRÓD NAS!!!

 

16-24 października 2013r. Konkursy przedmiotowe

 

Trzech uczniów klasy VI i jedna uczennica klasy V wzięli udział w etapie szkolnym konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zmierzyli się z zadaniami z zakresu matematyki, języka polskiego i historii. Na wyniki czekamy.

 

22 października 2013r. Powitanie jesieni

 

 

Wycieczką pieszą do Chyrzyny rozpoczęło się powitanie jesieni przez uczniów klas I-III. Przeprawą promową udali się na drugi brzeg Sanu, gdzie czekało przygotowane przez Rodziców ognisko. Sami musieli sobie upiec kiełbaskę, której smak znacznie się różnił od tej grillowanej w domu. Był także czas na spacer po miejscowości, w której mieszka Madzia i Konrad - uczniowie klasy I.

13 września 2013r. 74. rocznica bitwy krzywieckiej

Z okazji 74. rocznicy bitwy na wzgórzach krzywieckich w szkole odbył się apel upamiętniający bohaterska postawę polskich żołnierzy walczących z hitlerowskim najeźdźcą. Pani A. Wolarz przedstawiła postać płk Bronisława Prugara- Ketlinga, który dowodził 11 KDP. Po apelu uczniowie udali się na cmentarz, by na mogile poległych w bitwie złożyć kwiaty, zapalić znicze i odmówić modlitwę.

2 września 2013r. Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Wspólną modlitwą podczas mszy św. w Kościele parafialnym w Krzywczy rozpoczęliśmy naukę w nowy roku szkolnym. Po mszy pani dyrektor przedstawiła organizację nauki, wychowawców i nauczycieli. Nie zapomniała również o 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Wszystkim życzymy dużo zdrowia , sił i sukcesów!!!

 

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy