2014/2015

26 czerwca 2015 r. Uroczystość zakończenia nauki w roku szkolnym 2014/2015 Uroczystą mszą św. w kościele parafialnym rozpoczęli dzień uczniowie Zespołu Szkół w Krzywczy. Po jej zakończeniu udali się do hali sportowej, gdzie zebranych powitała pani Dyrektor. Po powitaniu odbyło się wręczenie Nagrody Wójta pani mgr Marii Kwaśnej i pani mgr Marii Gajdzik, które z dniem 1 września odchodzą na zasłużoną emeryturę, przepracowawszy w szkole 37 lat. Nagrody wręczył Wójt Gminy Krzywcza pan Wacław Pawłowski. Po gromkich brawach i słowach wdzięczności pani Dyrektor przystąpiła do wręczenia absolwentom świadectw ukończenia Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Jeszcze wspólne zdjęcia i wręczenie świadectw przez wychowawców pozostałym uczniom. Życzenia zdrowego, bezpiecznego i udanego wypoczynku, a potem już tylko WAKACJE!!!

25 czerwca 2015 r. Pożegnanie Szkoły

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy szóstej i klas trzecich gimnazjum w uroczystym programie pożegnali Szkołę. Koncert życzeń poświęcili wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom oraz rodzicom,. którym szczególnie dziękowali za dar życia. Mieli również okazję zaprezentować swoje talenty, te aktorskie, muzyczne czy taneczne. Program przyjęto z wielkim aplauzem, niejedna łza spłynęła po policzku i niejeden raz rozlegał się gromki śmiech. Gdy wręczono kwiaty nadszedł czas na podsumowanie pracy w mijającym roku szkolnym. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła nagrody najlepszym uczniom, w tym także stypendia naukowe. Podsumowano również wszystkie konkursy, pracę Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu i Kółka Teatralnego. Jeszcze wspólne spotkanie w klasach a po południu dyskoteka gimnazjalistów.

23 czerwca 2015 r. Dzień Sportu

Uczniowie klas IV-VI rozpoczęli dzień od rajdu pieszego poświęconego bohaterom bitwy krzywieckiej. Udali się na cmentarz, gdzie pan dr Piotr Pękalski przedstawił wydarzenia 13 września 1939 roku. Zapalono znicze i złożono kwiaty na mogile poległych. Następnie udano się pod Krzyż na wzgórzu krzywieckim. Pod Krzyżem również złożono wiązankę i zapalono znicze. Gimnazjaliści również udali się na cmentarz, gdzie odwiedzili groby poległych żołnierzy, grobowiec rodziny Joczów i Bocheńskich oraz mogiły nauczycieli i zasłużonych. Po powrocie do szkoły odbyły się rozgrywki sportowe na hali. Hitem okazał się mecz Nauczyciele kontra Uczniowie, który dostarczył wielkich emocji.

18 czerwca 2015 r. Święto Rodziny

Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek. Żadne miejsce nie jest milsze nad domowe pielesze.
Wczesnym popołudniem w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny, na który przybyły całe rodziny uczniów. Na wstępie pani Dyrektor przywitała szanownych gości i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego. Pierwszą część montażu przygotowali wszyscy uczniowie szkoły podstawowej pod opieką swoich wychowawców. Były zatem wiersze, wesołe piosenki w wykonaniu klas I-III, życzenia i słowa wdzięczności oraz gromkie sto lat. Zarówno rodzice, jak i dziadkowie z wielkim zaciekawieniem obejrzeli poleczkę, trojak i taniec zbójnicki. W drugiej części członkowie Kółka Teatralnego pod kierunkiem pani L. Jaszczak, pani M. Bucik i pani M. Amarowicz zaprezentowali przepiękne przedstawienie "Małego Księcia". Zebrani zostali przeniesieni na odległą planetę, by wraz z bohaterami przeżyć niesamowite przygody. Podczas występów często rozlegały sie brawa świadczące o docenieniu artystów. Następnie rodzice, dziadkowie i pozostali członkowie rodzin udali się na słodki poczęstunek, zaś dzieci mogły korzystać ze zjeżdżalni, które przygotowano z okazji święta. Zabawa trwała do godz. 20 i wszyscy z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń opuszczali mury szkoły. Składamy gorące podziękowania drogim gościom za przybycie, poświęcony czas i wspólnie spędzone chwile.

 

16-17 czerwca 2015 r. Wycieczka do Krakowa

Uczniowie klasy 4, 5, 6 wyjechali na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Następnie udali się na Wzgórze Wawelskie, gdzie rozpoczęli zwiedzanie zabytkowego miasta. Pani przewodnik oprowadzała w Katedrze Wawelskiej, Kryptach Królewskich, zaprowadziła na wieżę by zobaczyć Dzwon Zygmunta, dziedziniec Zamku, uczniowie zwiedzili również Muzeum Katedralne. Kolejnym punktem była wizyta w Manufakturze Słodyczy Ciu Ciu. Nie mogło zabraknąć okna papieskiego, wizyty w najstarszej uczelni Krakowa, potem spacer po Rynku, zwiedzanie Bazyliki Mariackiej, słuchanie hejnału i zakup pamiątek, Barbakan i Brama Floriańska. Troszeczkę zamęczeni udali się do zajazdu, gdzie po obiedzie był czas na wspólne sportowe zabawy. Drugiego dnia tuż po śniadaniu udali się do Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema, gdzie zgłębiali tajniki fizyki z zakresu optyki, mechaniki, akustyki, hydrostatyki i magnetyzmu. Doświadczyli składania twarzy, siły odśrodkowej, zgłębiali tajemnice dźwięku grając na trąbach, ksylofonie, trójkątach, próbowali doliczyć się uczniów w kalejdoskopie itp. Drugim punktem dnia była wizyta w Muzeum Lotnictwa. Uczniowie mieli okazję zobaczyć historię polskiego i światowego lotnictwa, którą ciekawie opowiedział były pilot pan Jan Hoffman. Obejrzeli najstarsze samoloty oraz te najnowsze, w tym wyposażenie śmigłowca Ojca Świętego z ostatnich pielgrzymek do Ojczyzny. Na zakończenie wesoło spędzili czas w Parku Wodnym. Jeszcze tylko obiad i zmęczeni, ale zadowoleni wrócili szczęśliwie do domów. Opiekę nad uczniami sprawowały panie A. Wolarz i A. Atak.

15 czerwca 2015 r.

KONKURS PRZYRODNICZY „PARKI NARODOWE POLSKI”

Uczniowie klasy V i VI wzięli udział w konkursie przyrodniczym, który zorganizowała i przeprowadziła pani Joanna Kapuśniak. Celem konkursu jest zapoznanie z walorami przyrodniczymi polskich parków narodowych, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej, samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności oraz zrozumienie współzależności człowieka i środowiska oraz wrażliwości ekologicznej uczniów. Laureatami konkursu zostali: Dominika Sikora kl. VI - I miejsce, Piotr Martyn kl. V i Patryk Sus kl. V - II miejsce. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane ze środków pozyskanych z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 

10-11 czerwca 2015 r. Wycieczka do Wrocławia

Gimnazjaliści wyjechali do stolicy Dolnego Śląska- Wrocławia. Podczas pobytu uczestnicy zwiedzali najciekawsze zabytki miasta, w tym Panoramę Racławicką upamiętniającą bitwę pod wodzą Tadeusza Kościuszki, kamieniczki Jaś i Małgosia, Sky Tower, katedrę, kościół św. Elżbiety, kościół św. Bartłomieja, kościół św. Krzyża, pomnik św. Nepomucena, pomnik Chrystusa Króla, fontannę z Szermierzem, Halę Stulecia Ogród Japoński, Fontannę i Pergole, Stare Jatki i Pomnik Zwierząt Rzeźnych, Aulę Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim, Wieżę Matematyczną. Wśród odwiedzonych miejsc nie mogło zabraknąć Ostrowa Tumskiego i Mostu Tumskiego, zwanego Mostem Zakochanych. Wielką atrakcją wycieczki było Afrykarium mieszczącym się na terenie wrocławskiego Zoo, w którym zgromadzone są najciekawsze okazy fauny i flory Czarnego Lądu. Niezapomniane wrażenia dostarczył spacer w przezroczystym tunelu pod ogromnym akwarium pełnym pływających płaszczek, rekinów, żółwi i innych zwierząt afrykańskich. Po dniu pełnym wrażeń uczniowie relaksowali się, korzystając z atrakcji Parku Wodnego. Przez cały czas dopisywała pogoda i dobry humor. Po 2 dniach pełnych wrażeń uczniowie
i opiekunowie: p. Renata Zaleska, p. Maria Amarowicz, p. Agnieszka Popowicz i p. Marta Bucik z żalem opuszczali malowniczy Wrocław. Dowodem udanej wycieczki są piękne wspomnienia, pamiątki i liczne fotografie.

 

9 czerwca 2015 r. PODSUMOWANIE VI EDYCJI KONKURSU MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZEGO

Uczniowie klas drugich wzięli dziś udział w szkolnym konkursie matematyczno-przyrodniczym w Zespole Szkół Krzywczy. W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas drugich. Podczas konkursu zastosowano zadania aktywizujące cały zespół i wykorzystujące nowoczesne technologie informacyjne.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce kl. II a w składzie: Maksymilian Szpiech i Karol Staszkiewicz, II miejsce kl. II b w składzie: Patrycja Krawczyk i Jakub Kurasz. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane ze środków pozyskanych z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Organizatorzy konkursu: mgr Ewa Pawlus, mgr Renata Zaleska, mgr Joanna Kapuśniak, mgr Bernarda Kaszycka, mgr Jolanta Sas-Flisak.

2 czerwca 2015 r. Bal w Grimmlandii

Utwory braci Grimm cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, od wielu lat figurują na liście lektur obowiązkowych szkoły podstawowej. Niezwykle piękne baśnie przemawiają do uczuć i wyobraźni młodego czytelnika. W świecie tych baśni panuje żelazne prawo moralne - dobro i przezorność zwycięża zło i niegodziwość. Przekonać się o tym mogli uczniowie klas 1- 3 ze szkoły podstawowej, którzy w przebraniach z niecierpliwością oczekiwali na bal w Grimmlandii, który odbył się w dniu dzisiejszym. Starsze koleżanki z klasy II b w asyście pani Marii Amarowicz opowiedziały o braciach Jakubie i Wilhelmie Grimm, następnie wprowadziły dzieci na bal do sali udekorowanej balonami, gdzie pani Dyrektor przeczytała bajkę pt. Pani Zamieć w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały baśni i chętnie odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanego tekstu, mogły obcować z pięknem żywego słowa, wysłuchując następnej pięknej opowieści o sile charakteru w baśni pt. Król Drozdobrody w wykonaniu Wiktorii Zawada. Odgadli również morał, iż najważniejsze jest piękne wnętrze i charakter człowieka. Gimnazjalistki przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek liczne konkursy z nagrodami, w których musieli się wykazać znajomością baśni. Nasi milusińscy musieli nieźle się natrudzić i uważnie słuchać, by zdobyć zakładkę, czy naklejkę za trafną odpowiedź. Po czasie spędzonym przy wspaniałej lekturze była wspólną zabawę, śpiewanie piosenek i taniec. W rytmie baśniowej muzyki uczniowie prezentowali swoje stroje. A było na co popatrzeć. Podziwialiśmy tańczące Czerwone Kapturki, Kopciuszki, Jasia i Małgosię, Śmierć, Roszpunki, Koty w butach, Królewnę Śnieżkę i krasnoludki, czy wWiedźmę. Nad bezpieczeństwem uczestników bali czuwał policjant Jacek Fudali i strażak Kewin. Na zakończenie spotkania pani Dyrektor wręczyła dzieciom książki, zakładki i dyplomy. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki przygotowanej przez gimnazjalistki. Dzieci doskonale bawiły się podczas zajęć ze swoimi starszymi kolegami i z niecierpliwością oczekują kolejnych gości. Bal należy uznać za udany, gdyż czytanie otwiera dostęp do skarbnicy ludzkiej myśli i wiedzy.

30 maja 2015 r. MŁODY NOBEL W ZESPOLE SZKÓŁ

Niecodzienne zajęcia, które śmiało można nazwać Świętem Nauki odbyły się w dniu dzisiejszym w Zespole Szkół. Uczniowie gimnazjum i wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy wzięli udział w Pikniku Naukowym. Młody Nobel- to kampania edukacyjna realizowana we współpracy z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która ma na celu popularyzację nauki przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Tuż przed godz. 9 pani Dyrektor powitała przybyłych: pana Wójta- Wacława Pawłowskiego, uczniów, wraz z nauczycielami oraz Wolontariuszy z panią Anną Maciołek- koordynatorem Pikniku- która przedstawiła prowadzących poszczególne zajęcia. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i według harmonogramu z opiekunami grup uczestniczyli w pokazach i warsztatach. Na kilka godzin sale lekcyjne zamieniły się w prawdziwe laboratoria. Równolegle odbywały się zajęcia z biologii (w tym genetyki), pierwszej pomocy, chemii, fizyki, robotyki, kryminalistyki. W czasie tych zajęć dzieci i młodzież zobaczyli między innymi: jak bananem wbić gwóźdź, jak w środku lata boisko zamienić w małe lodowisko i w jaki sposób zaprogramować do pracy robota. Na własnej skórze doświadczali praw chemii czy fizyki, zobaczyli budowę serca, samodzielnie próbowali zdjąć odciski palców. Niejednokrotnie mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami (co czynili bardzo chętnie), nikogo nie trzeba było namawiać do aktywności. Prowadzący zajęcia z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem przekazywali tajniki nauk ścisłych. Tuż przed godz. 14 nastąpiło podsumowanie Pikniku, podczas którego pani Dyrektor razem z uczniami podziękowała Wolontariuszom za czas spędzony w naszej Szkole. Gromkie brawa świadczyły wymownie o udanym przedsięwzięciu. Szczególne podziękowania należą się pani Renacie Zaleskiej za pomysł i organizację Pikniku. Nikt nie żałował spędzonego czasu (soboty), wiedza zaś zdobyta poprzez doświadczenie zapewne na długo zostanie w umysłach uczniów, którzy mogli odkrywać swoje pasje i rozwijać zainteresowania. Dzisiejszy dzień był naprawdę wyjątkowy.

 

29 maja 2015 r.

KONKURS PROFILAKTYCZNY „MASZ TYLKO JEDNO ŻYCIE”

W dniu dzisiejszym przeprowadzony został szkolny konkurs profilaktyczny „Masz tylko jedno życie” dla uczniów klas pierwszych gimnazjum w Zespole Szkół Krzywczy, który zorganizowała i przeprowadziła pani Joanna Kapuśniak. Celem konkursu jest promowanie zasad zdrowego stylu życia (bez nałogów, prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej), ukazywanie zdrowotnych, społecznych i moralnych następstw uzależnień oraz uświadamianie młodym ludziom, jak istotną sprawą w życiu jest podejmowanie właściwych decyzji. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z klas pierwszych. Uczniowie mieli za zadanie udzielić pisemnie odpowiedzi na 19 pytań. Największą ilość punktów uzyskały: Gabriela Grzegorzak z kl. I a, Sabina Leszczak z kl. I b oraz Weronika Burchała z kl. I a.
Nagrody książkowe zostały ufundowane ze środków pozyskanych z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

25 maja 2015 r. Konkurs z języka angielskiego

O tym jak ważne są języki obce w dzisiejszym świecie, wiedzą chyba wszyscy. A w szczególności nasi szóstoklasiści, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w I Edycji Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego dla klas V i VI szkoły podstawowej, który odbył się w dniu 25 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Bachowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Materusz Le Anh, Norbert Podolak i Dominika Sikora. Test nie był najprostszy, a nasi uczniowie dali z siebie wszystko. Najlepszy wynik osiągnęła Dominika zajmując II miejsce. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po wysiłku umysłowym był czas na poczęstunek i rozmowę z rówieśnikami z innych szkół, z którymi być może nasi uczniowie spotkają się po wakacjach w gimnazjum.
Gratulujemy odwagi i dobrych wyników !!!

22 maja 2015 r. Dzień szalonej fryzury!

W szkole wcale nie jest nudno, o czym mogliśmy sie przekonać właśnie dzisiaj. Samorząd uczniowski z opiekunem panią Anną Ekiert ogłosił piątek dniem szalonej fryzury. Do zabawy włączyli sie uczniowie klas I-VI. Każdy z uczestników musiał się przedstawić szanownej komisji konkursowej a następnie przemaszerować przed całą społecznością uczniowską by zaprezentować swoje uczesanie. A było na co popatrzeć- kucyki, warkocze, irokezy, kolorowe włosy i pasemka, kokardki, spinki itp. Były fryzury a'la Rudolf Valentino, Panna z mokrą głową, ekologiczna fryzura Oliwii z klasy II. Konkurencja odbyła sie w dwóch grupach: kategorii męskiej i damskiej. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Kewin z klasy I, zaś wśród dziewcząt znowu Ola z klasy VI. Zabawa była rewelacyjna i na buziach wywołała radosny uśmiech. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, dzięki pani Annie Ziemiańskiej mogli cieszyć sie profesjonalnym akcesoriami firmy Inglot. Pozostali podziwiali i żałowali. Może za rok...

20 maja 2015 r. Konkurs wiedzy ekologicznej

 

 

 

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu odbył się VI Konkurs wiedzy ekologicznej uczniów klas trzecich Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Gabriela Dec, Joanna Wanat i Kamila Waśko. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie zainteresowań związanych z tematyką energii odnawialnej. Po przeprowadzonym finale uczestnicy wzięli udział w wykładzie dotyczącym odnawialnych źródeł energii i budownictwa pasywnego. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Joanna Kapuśniak.

19 maja 2015 r. Rajd pieszy śladami bitwy krzywieckiej

Gimnazjaliści wzięli udział w rajdzie pieszym w ramach projektu „Zwykli niezwykli ku chwale krzywieckim bohaterom wojennym– cykl zajęć edukacyjnych związanych z losami Ziemi Krzywieckiej”. Rajd rozpoczął sie o godz. 12 przed budynkiem Zespołu Szkół. Uczestnicy udali się na cmentarz, gdzie zapalono znicze i odmówiono modlitwę przy zbiorowej mogile poległych żołnierzy. Kolejnym punktem było zwiedzanie terenu bitwy krzywieckiej i wyjście pod Krzyż. Rajd prowadził pan Piotr Haszczyn.

19 maja 2015 r. Wyjazd do Przemyśla

Uczniowie klas I-VI wyjechali do Przemyśla na Koncert poświęcony wiosennym inspiracjom w muzyce. Grali uczniowie ze szkół muzycznych z Przemyśla i Przeworska przy akompaniamencie nauczycieli. Prowadząca pani Anna Wiatrowska - Wawro na początku pytała, jak należy zachowywać sie na koncercie- dzieci chętnie odpowiadały. Po każdym utworze pani zadawała różne pytania: dotyczące utworu, instrumentów, pytała jak się dzielą i dlaczego, tempo, nastrój, porównywali to dźwięku owadów. Opowiadała również o występujących dzieciach, ile godzin dziennie poświęcają na naukę gry na instrumencie. Dzieci uczyły się bić brawo przed występem i po. Kolejnym punktem było zwiedzanie Podziemi Przemyskich. Młodsze dzieci obejrzały panoramę miasta z wieży katedralnej i wszyscy zwiedzili podziemia pod Archikatedrą Przemyską. Był czas na pyszne lody i pizzę, a potem spalano kalorie w parku miejskim na placu zabaw i mini siłowni. Przemyśl przywitał odwiedzających piękną pogodą, stąd tez wszyscy uśmiechnięci po południu wrócili do domów. Wyjazd zorganizowała pani Anna Ekiert.

15 maja 2015 r. PRZYJACIELE KSIĄŻKI

W dniu dzisiejszym społeczność Zespołu Szkół wzięła udział w uroczystości Pasowania na Czytelnika uczniów klasy I. Z tej tez okazji gimnazjaliści pod kierunkiem pani Marii Amarowicz przygotowali inscenizację na temat historii książki. Oprócz historii materiałów piśmienniczych, którymi na przestrzeni wieków posługiwała sie ludzkość, aktorzy przybliżyli postaci ważne dla czytelnictwa. Następnie uczniowie klasy II i III sprawdzali wiedzę kandydatów na Czytelników. Był zatem żuraw i czapla, chora żabka i pan doktor, Kaczka Dziwaczka, piękna biedroneczka i żuk. Przygotowali również zagadki słowne, w których najmłodsi musieli odgadnąć bohaterów książkowych. Pierwszoklasiści także wykazali sie wiedzą i swoimi umiejętnościami- śpiewali piosenki i pięknie recytowali wiersze. Złożyli uroczyste ślubowanie przyrzekając szanować i kochać książki. Pani Dyrektor wręczyła kolorowe książeczki i akt pasowania każdemu uczniowi.

14 maja 2015 r. Gminny Konkurs z zakresu wiedzy BHP

W Zespole Szkół odbył się gminny konkurs z zakresu wiedzy uczniów BHP w rolnictwie o tematyce "Bezpiecznie na wsi- Znam zasady bezpiecznych zachowań, unikam zagrożeń" szkół podstawowych i gimnazjum. Konkurs przeprowadził pracownik PT KRUS w Przemyślu Specjalista pan Grzegorz Finik wraz z pracownikiem PIP w Rzeszowie Specjalistą panią Małgorzatą Jacek. Do testu wiedzy o bezpieczeństwie przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Krzywcza oraz uczniowie gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, najlepsi piłki.

13 maja 2015 r. Zebranie z Rodzicami

O godz. 15 rozpoczęło się zebranie Rodziców uczniów Zespołu Szkół, któremu przewodniczyła pani Dyrektor. W pierwszej części- ogólnej zebrani wzięli udział w warsztatach ze specjalistą do spraw nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu- młodszym aspirantem panią Małgorzatą Czechowską. Tematem warsztatów było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Drugim punktem zebrania był projekt przygotowany przez gimnazjalistów pod opieką pani Joanny Kapuśniak na temat spalania śmieci. Następnie pani Dyrektor przedstawiła największe osiągnięcia uczniów oraz sprawy bieżące. Końcowym punktem zebrania były indywidualne spotkania z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

13 maja 2015 r. Tajemnicza Księga Przygód

Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców wybrali się do Przemyśla. Celem ich wycieczki były Interaktywne Warsztaty Telewizyjne dla dzieci, które odbyły się na Zamku

Kazimierzowskim. W trakcie zajęć uczniowie odkrywali trzy karty Tajemniczej Księgi Przygód. Każda z nich przedstawiał inny świat, w każdej panowały inne zasady. Dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami dzieci poznały podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania i komendy, istotę współdziałania w grupie. Podsumowaniem warsztatów będzie film zrealizowany podczas zajęć.

 

11 maja 2015 r. WSIĄŚĆ DO POCIĄGU BYLE JAKIEGO – PODRÓŻ W POEZJI

 

 

W dniu dzisiejszym odbył się powiatowy Konkurs Recytatorski dla Gimnazjów Wsiąść do pociągu byle jakiego – podróż w poezji zorganizowany przez Przemyską Bibliotekę Publiczną. Spośród 38 recytatorów komisja wyróżniła Natalię Leszczuch. Do konkursu recytatorów przygotowała pani Maria Amarowicz.

6 maja 2015 r. Z wizytą na Politechnice

Uczniowie gimnazjum pod opieką pani Ewy Pawlus i pani Renaty Zaleskiej udali się na pokaz doświadczeń fizycznych, który odbył się na Politechnice Rzeszowskiej. Mieli tam możliwość obejrzenia wielu ciekawych eksperymentów przypominających im podstawy fizyki m. in. zasady dynamiki Newtona, załamywanie światła przez pryzmaty, bezwładność ciał, drgania. Wcześniej uczniowie obejrzeli w Multikinie film pt. Ze wszystkich sił. To piękna i wzruszająca opowieść o nastolatku, który chce wystartować w najtrudniejszym triatlonie świata. Udaje mu się dzięki ojcu, który wspólnie z nim wystartował. To doświadczenie bardzo wzmocniło ich więzi rodzinne. Wczesnym popołudniem uczniowie wrócili do domów.

5 maja 2015 r. Kampania wrześniowa-utracone nadzieje

Uczennice klasy drugiej gimnazjum: Patrycja Krawczyk, Arleta Łysik, Izabela Pawłowska pod opieką Pana dr Piotra Pękalskiego opracowały projekt edukacyjny pt.: "Kampania wrześniowa-utracone nadzieje." Prezentacja multimedialna głównie opisywała pierwsze ataki ZSRR i III Rzeszy Niemieckiej na Polskę, przez które doszły do II wojny światowej. W projekcie umieszczono także slajdy dotyczące bitwy rozegranej na ziemi krzywieckiej. O świcie 13 września 1939 r. 11 Karpacka Dywizja Piechoty pod dowództwem płk Bronisława Prugara- Ketlinga dotarła do Krzywczy i rozpoczęła obronę, podczas której była bombardowana i ostrzeliwana przez samoloty niemieckie. Około godz. 16.00 ruszyło ponowne natarcie, lecz już na szerszym froncie. O zmierzchu 11. Karpacka Dywizja Piechoty oderwała się od nieprzyjaciela i wycofała w kierunku Przemyśla. Na miejscu bitwy pozostali zabici żołnierze, a także ciężko ranni.

5 maja 2015 r. Święto Majowe

Społeczność szkolna wzięła dziś udział w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą wspólnie przygotowali gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Bernardy Kaszyckiej i Alicji Atak. Wysłuchano wiadomości ze stolicy, które nadawano 3 maja 1791 roku. Nie mogło zabraknąć radosnego Mazurka 3 Maja, Roty i hymnu narodowego, którym rozpoczęto akademię. Młodsi uczniowie recytacją strof o Ojczyźnie uczcili Majowe Święto. Wymownym symbolem były biało- czerwone kotyliony i chorągiewki wykonane przez uczniów.

4 maja 2015 r. Konkurs chemiczny

W gimnazjum odbył się konkurs chemiczno- fizyczno- matematyczny dla klas pierwszych. Była to już XII edycja. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z klasy Ia i Ib. Uczniowie rozwiązywali zadania problemowe i praktyczne. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy Ia (Gabriela Grzegorzak, Gabriela Tomaszewska, Maciej Nessel), natomiast drugie, drużyna z klasy Ib (Sabina Leszczak, Joanna Dec, Marek Pakuła). Organizatorami konkursu były: Panie Renata Zaleska i Ewa Pawlus

 

30 kwietnia 2015 r. Spotkań z książką ciąg dalszy

W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu ze słowem czytanym w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie klasy drugiej gimnazjum pod kierunkiem pani Marii Amarowicz przygotowali baśń pt. Opowieści smoka Podpuszczyka. Partycja Krawczyk pięknie przeczytała tekst, zaś smok z rycerzem ruchem inscenizowali. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały baśni o czym świadczyły trafne odpowiedzi udzielane na pytania dotyczące opowieści. Potrafili również odnaleźć morał wysłuchanej baśni. Najlepsi otrzymali słodką nagrodę, a potem były wesołe zabawy ze smokiem i rycerzem. Dziękując zaśpiewali piosenki o bohaterach dziecięcych książek. Żegnając gości serdecznie zaprosili na kolejne spotkanie.

29 kwietnia 2015 r. Dzień otwarty w gimnazjum

Od samego rana gościliśmy w naszej szkole szóstoklasistów szkół podstawowych z terenu gminy Krzywcza. Wizytę rozpoczęli od spotkania z panią Dyrektor. która serdecznie przywitała uczniów i przybyłych wychowawców. Następnie oprowadziła po szkole, opowiadając o jej specyfice, przestawiła przybyłym niezastąpioną panią Agnieszkę- sekretarkę i Dobrego Ducha placówki. O godz. 9 na pokaz chemiczny zaprosili uczniowie klas drugich, którzy pod opieką pań- Renaty Zaleskiej i Ewy Pawlus zaprezentowali doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Kolejnym punktem była prezentacja projektów edukacyjnych o sposobach mierzenia czasu oraz o telefonach komórkowych, które przygotowali gimnazjaliści pod kierunkiem pani Bernardy Kaszyckiej i pani Joanny Kapuśniak. Cała społeczność obejrzała także akademię poświeconą Świętemu Janowi Pawłowi II. Potem był smaczny poczęstunek i wreszcie wspólne zabawy i rozgrywki sportowe na hali. Po zakończonych zajęciach razem z gimnazjalistami szóstoklasiści odjechali do swoich domów.

29 kwietnia 2015 r. Wdzięczni za kanonizację z okazji 1. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II uczniowie pod kierunkiem ks. Krzysztofa Bisa przygotowali uroczysty apel. W programie artystycznym usłyszeliśmy wypowiedzi Ojca Świętego, wiersze i pieśni śpiewane przy akompaniamencie księdza Krzysztofa. Z ogromną przyjemnością i w wielkim skupieniu odebrano przygotowany montaż słowno- muzyczny.

28 kwietnia 2015 r. O bezpieczeństwie z KRUS

W dwóch grupach wiekowych dla gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej odbyło się spotkanie z panem który jest przedstawicielem KRUS-u . Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w rozmowie na temat prac, których dzieci nie mogą wykonywać w gospodarstwie rolnym i jakimi skutkami wykonywanie tych prac przy nieuwadze lub lekkomyślności grozi. Obejrzeli również film o rodzinie który te zasady bardzo dokładnie ukazywał i uzupełniał o ich skutki. Pod koniec uczniowie mieli czas na rozwiązanie testu z wiedzy o tych zasadach, a osoby z największą liczbą punktów miały dostać się do kolejnego etapu obejmującego wiedzę o zasadach BHP, który odbędzie się 14 maja w Zespole Szkół w Krzywczy. Z największą liczbą, bo aż 17 na 20 punktów zdobyli Bartłomiej Wojdyło i Piotr Pająk, troszkę mniej punktów bo 16,5 zdobyli Piotr Martyn, Mateusz Le Anh, Dominika Sikora, Hubert Podolak. zredagowała D. Sikora

24 kwietnia 2015 r. Pamięci bohaterów W dniu dzisiejszym odbył się pieszy rajd klasy IIa pod opieką dra Piotra Pękalskiego na wzgórze pod Krzyż upamiętniający „Bitwę Krzywiecką”. Jego celem było upamiętnienie 70. rocznicy Zakończenia II wojny światowej i uczczenie jej bohaterów. Pod Krzyżem uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy oddali hołd obrońcom Ziemi Krzywieckiej.

24 kwietnia 2015 r. Smerfny dzień!

 

Czy jest ktoś, kto nie lubi Smerfów (oczywiście poza Gargamelem)? Chyba nie znajdziemy takiej osoby, stąd też uczniowie szkoły podstawowej obchodzili dziś Dzień Smerfa. W klasach pełno było Smerfów i Smerfetek, nawet panie przyłączyły się do zabawy, za namową pani Anny Ekiert (pomysłodawczyni święta). Podczas podsumowania dnia uczniowie musieli zmierzyć się w kilku konkurencjach:
zaśpiewać piosenkę o Smerfach (tu bezkonkurencyjni byli uczniowie klasy I)Smerfetki musiały zrobić przysiady (najlepsze wykonały 100),
Smerfy wykonali pompki.
Zaś ostatnią konkurencją był konkurs wiedzy o Smerfach i bez niespodzianki znów wygrali najmłodsi. Wybrano również Króla i Królową Smerfów- zostali nimi Smerf Pracuś- Kewin i Smerfetka Ola. To był naprawdę smerfny dzień!!!

21-23 kwietnia 2015 r. Egzaminy czas zacząć!

Uczniowie klas trzecich przystąpili do trzydniowych egzaminów na zakończenie gimnazjum. Pierwszy dzień to część humanistyczna. Egzamin gimnazjalny z historii i wiedzy o społeczeństwie rozpoczął się dokładnie o godz. 9.00. Na rozwiązanie bloku zadań uczniowie mieli 60 minut. Po przerwie uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który rozpoczął się o godz. 11 i trwał 90 minut. Drugiego dnia uczniowie zmierz się z zadaniami z części matematyczno- przyrodniczej, by w ostatnim dniu wykazać się znajomością języków obcych.
Drugi dzień egzaminów juz za uczniami-
zdaniem wielu z nich najtrudniejsza - część trzydniowego egzaminu gimnazjalnego. Ponad 360 tys. uczniów III klas z gimnazjów punktualnie o 9 podeszło do testów dotyczących przedmiotów przyrodniczych, a o 11 do testów matematycznych.
W trzecim dniu egzaminów uczniowie zmierzyli się z testem z jednego, wybranego języka obcego. Egzamin był przeprowadzany na dwóch poziomach - podstawowym i rozszerzonym. Ten ostatni zdawała tylko część uczniów - ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej. Gimnazjaliści mogli wybierać spośród dwóch języków obcych. Najwięcej z nich pisało jednak test z języka angielskiego.

Wyniki poznamy 19 czerwca.

17 kwietnia 2015 r. Zdrowo żyć Pierwszoklasiści promując zdrowy tryb życia na dzisiejsze zajęcia przynieśli warzywa, z których przygotowywali zdrowe śniadanie w postaci sałatek. Samodzielnie, pod bacznym okiem wychowawczyni, obierali, kroili, doprawiali, mieszali przyniesione składniki. Okazało sie, że uczniowie chętnie pomagają w przygotowaniu posiłków w domu, sprawnie posługując się obieraczkami czy nożami. Różnorodność i pomysłowość była naprawdę ogromna. Przy pomocy starszej koleżanki wybrano 3 najpiękniej ozdobione i smakowicie wyglądające przystawki. Po uporządkowaniu stanowisk pracy, podczas przerwy śniadaniowej przyszedł czas na degustowanie. Zapach wiosennych sałatek roznosił sie po całym piętrze!. Kto wie, może właśnie wśród najmłodszych są przyszli szefowie kuchni.

8 kwietnia 2015 r. Projekty edukacyjne

Uczniowie klas drugich pod kierunkiem pani Jolanty Sas- Flisak przedstawili efekty swojej pracy podczas realizacji projektów edukacyjnych. Dzięki nim przenieśliśmy się w barwny i nieznany świat Indii oraz Chin. Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili zwyczaje, kulturę, wierzenia i życie codzienne mieszkańców omawianych państw. Niespodzianką były również przygotowane przysmaki, których wszyscy mogli spróbować- pierożki samosa czy ciasteczek z wróżbą.

1 kwietnia 2015 r. Sprawdzian klasy VI

Uczniowie klasy szóstej przystąpili dziś do sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. W tym roku sprawdzian odbył się w nowej formule i składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki. Drugą część stanowiły zadania z języka nowożytnego- u nas angielskiego. Wyniki poznamy juz 29 maja.

1 kwietnia 2015 r. Tuż przed świętami

W ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie gimnazjum wzięli udział w drodze krzyżowej, którą przygotował i poprowadził w kościele parafialnym ksiądz mgr Krzysztof Bis.

27 marca 2015 r. Krzywcza znowu najlepsza!

 

 

W środę, 25 marca w Zespole Szkół w Krzywczy odbył się drugi półfinał powiatowej Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców. W turnieju udział wzięły drużyny z Krasiczyna, Orłów, Birczy i oczywiście nasi reprezentanci. Nasz zespół wygrał wszystkie mecze, a doping kolegów i koleżanek dodawał skrzydeł zawodnikom. W dniu dzisiejszym w finale zmierzyły się cztery najlepsze drużyny powiatu przemyskiego: Grochowce, Wyszatyce, Krasiczyn i Krzywcza. I znowu najlepsza okazała sie Krzywcza. Chłopcy byli niepokonani! Obydwa mecze wygrali 2:0. Doping niósł zawodników prosto do zwycięstwa, a było na co patrzeć, niektórzy pewnie nie mogli odpowiadać na lekcjach. Gratulujemy chłopakom i ich trenerowi panu mgr Mariuszowi Płachta. W najbliższy poniedziałek nasza drużyna jedzie walczyć dalej o pierwsze miejsce do Oleszyc. Będziemy mocno trzymać kciuki!!!

27 marca 2015 r. Spotkanie w ramach projektu "Zwykli niezwykli - ku chwale krzywieckim bohaterom wojennym"

Uczniowie gimnazjum i zainteresowani wzięli udział w spotkaniu w ramach realizowanego projektu. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali referatu p. Agnieszki Nieradko z Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy Biuro Naczelnego Rabina Polski z Warszawy pt „Poszukiwanie zapomnianych grobów ofiar Holocaustu” oraz wykładu połączonego z pokazem multimedialnym p. Piotra Haszczyna – regionalisty, twórcy portalu „Krzywcza – trzy kultury” pt. „II wojna światowa na terenie Gminy Krzywcza”.

23 marca 2015 r. Rekolekcje wielkopostne w Zespole Szkół

Uczniowie Zespołu Szkół w poniedziałek rozpoczęli rekolekcje wielkopostne w dwóch grupach wiekowych. Od spotkania w kościele rozpoczęli uczniowie szkoły podstawowej, zaś gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu z ojcem franciszkaninem z Kalwarii Pacławskiej. Gdy młodsi wrócili po krótkiej przerwie również spotkali sie z ojcem, który opowiedział o swoich misjach w Peru. Opowieści były naprawdę interesujące i dzieci zadawały wiele pytań.

22 marca 2015 r. Kiermasz świąteczny

W niedzielę, 22 marca w Babicach i w Krzywczy odbył sie kiermasz świąteczny, na którym można było nabyć ozdoby, palmy, stroiki czy baranki wielkanocne wykonywane już od ferii zimowych. Aura okazała się kapryśna, ale uczniowie wytrwale stali przy stołach. Wszystkim kupującym serdecznie dziękujemy! Dochód zasili konto Szkoły.

20 marca 2015 r. Radosne powitanie wiosny

Uczniowie klas najmłodszych Szkoły Podstawowej jak co roku przygotowali Marzanny, którymi pożegnali odchodzącą zimę. W barwnym korowodzie udali się pod opieką wychowawców nad San by tam uroczyście spalić przygotowane kukły i oficjalnie powitać wiosnę. Podczas wycieczki bacznie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie, słuchali śpiewu ptaków, podziwiali barwne krokusy, kołyszące się bazie na wierzbach. W drodze powrotnej zaopatrzeni w specjalne szybki obejrzeli zaćmienie słońca.

Program rekolekcji wielkopostnych w Zespole Szkół 23 marca 2015 r. poniedziałek
Lekcje zaczynają sie o godz. 8.10
9.00 Szkoła Podstawowa- Liturgia Słowa, katecheza w kościele
9.40 Gimnazjum- spotkanie z Gościem w szkole
10.50 Szkoła Podstawowa- spotkanie z Gościem w szkole
11.00 Gimnazjum- Liturgia Słowa, katecheza w kościele
Po zakończeniu rekolekcji uczniowie wracają na zajęcia lekcyjne. 24 marca 2015 r. wtorek
Lekcje zaczynają sie o godz. 8.10
9.00 Szkoła Podstawowa- Droga Krzyżowa, katecheza w kościele
9.40 Gimnazjum- film w szkole
10.50 Szkoła Podstawowa- film w szkole
11.00 Gimnazjum- Droga Krzyżowa, katecheza w kościele
Po zakończeniu rekolekcji uczniowie wracają na zajęcia lekcyjne.
18 marca 2015 r. Gimnazjada Dziewcząt w siatkówce na szczeblu powiatowym

Organizatorem i gospodarzem zawodów było Dubiecko ,natomiast pozostałe zespoły to Wyszatyce, Hermanowice oraz Krzywcza. Nasz zespół reprezentowały następujące uczennice: Sylwia Szpiech, Ola Lewiarz, Andżelika Buś, Julia Fednar, Sabina Błotnicka, Izabela Pawłowska, Gabriela Tomaszewska, Patrycja Krawczyk, Karolina Huk, Izabela Wilczek, Aneta Maślak, Andżelika Kurasz.
Na początku turnieju odbyło się losowanie i zdecydowano się na grę systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu nasze dziewczyny zmierzyły się z zespołem z Wyszatyc. Początek meczu w naszym wykonaniu był słaby i dziewczyny musiały gonić wynik, ostatecznie po wyrównanej końcówce zdołały jednak zwyciężyć 27:25. W drugim secie już od początku dziewczyny były bardzo skoncentrowane uzyskały wyraźna przewagę. Ostatecznie ten set również padł łupem naszej drużyny i kończąc mecz w stosunku 2-0. Kolejny spotkanie to już dużo łatwiejsza przeprawa z dziewczynami z Hermanowic. W efekcie bardzo dobrej gry wygrały dosyć łatwo i szybko 2-0. Trzeci mecz turnieju to już spotkanie z faworytem i gospodarzem Dubieckiem ,który wygrał również dwa pierwsza mecze. Hala wypełnione po brzegi wyraźnie sprzyjała gospodarzom. Nasz zespół spotkanie rozpoczął bardzo dobrze, silną zagrywka doprowadzająca do stanu10:7. Z każdą chwilą niesione ogłuszającym dopingiem zawodniczki z Dubiecka zaczynały dominować i ostatecznie wygrały set 25:20. W drugim role się odmieniły, dziewczyny pokazały prawdziwy hart ducha i pokaz wspanialej siatkówki i wygrywając 25:15. O zwycięstwie w całym turnieju zdecydować miał tie-break. Obie drużyny były bardzo skoncentrowane do stanu 10:10 i nie chciały przez chwile myśleć o przegranej, dopiero w końcówce Dubiecko osiągnęło minimalna przewagę ,którą już nie oddało do końca meczu. Ostatecznie wygrywając cały mecz 2-1. Mimo przegrania meczu nasz zespól był bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku zajmując drugie miejsce. Trzecie zajęły Wyszatyce a czwarte Hermanowice.
Nasze dziewczyny pokazały że siatkówka jest pięknym sportem w którym liczy się dobra zabawa i radość z gry. Na pochwale zasługują wszystkie zawodniczki, które ciężką pracą osiągnęły wspaniały wynik. GRATULACJE !!!
zredagował Ł. Ziemiański

17 marca 2015 r. Nagrodzone prace na falach Radia FARA

W związku z realizowanym na terenie gminy Krzywcza projektem edukacyjnym "Zwykli niezwykli - ku chwale krzywieckim bohaterom wojennym" rozstrzygnięty został konkurs literacki pod hasłem "Losy wojenne mojej rodziny". Laureatką 1 miejsca w kategorii gimnazjum została uczennica klasy 3A - Gabriela Dec. Największą nagrodą konkursu był udział w audycji w radiu FARA. Tak więc 17 marca Gabrysia pojechała razem z panią Agatą Wiśniowską oraz Dominiką Brzozowską - laureatką 1 miejsca w kategorii szkół podstawowych i Martyną Brożyniak - laureatką 2 miejsca w tej samej kategorii do radia w Jarosławiu. Tam dziewczyny wzięły udział w audycji, przeczytały swoje prace i odpowiadały na pytania. Następnie redaktor- ksiądz Piotr Czarniecki oprowadził gości po całym opactwie. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Audycja zostanie nadana 18 marca 2015 roku o godz. 21.45.

17 marca 2015 r. Śladami wielkich odkryć

W niecodziennej lekcji przyrody wzięli dziś udział uczniowie Zespołu Szkół. Grupa ZAELEKTRYZOWANYCH w ciekawy sposób poprowadziła żywą lekcję, podczas której miały miejsce niezwykłe eksperymenty chemiczne z użyciem kolekcji magicznych rekwizytów. Uczestnicy wysłuchali również elektryzujących opowieści podróżniczych.

13 marca 2015 r. Dzień Chłopaka

W dniu dzisiejszym uczniowie szkoły podstawowej przeszli specjalny test, który miał potwierdzić ich męskość. A skoro przygotowały test dziewczynki wraz z panią Anną Ekiert, nie obyło sie bez chodzenia na obcasach, dokładnym malowaniu paznokci koleżankom, tańczenia makareny i kaczuszek, podania przepisu na naleśniki. Ochotnicy musieli również zapleść warkocz, precyzyjnie pomalować usta i zjeść cytrynę z uśmiechem na twarzy. Każdą konkurencję bacznie obserwowały dziewczyny by na koniec wydać werdykt: Chłopcy są super! I chociaż czasami denerwują swoje rówieśniczki, dokuczają lub zdarza sie używać im niepoprawnych słów, to jednak bez nich świat byłby smutniejszy! Wszyscy chłopcy otrzymali piękne laurki i słodką mufinkę.

Bartek laureatem konkursu plastycznego

Uczeń klasy V Bartłomiej Wojdyło zdobył 3. miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom” w kategorii wiekowej szkoły podstawowe klasy IV-VI. Praca Bartka weźmie udział w eliminacjach na szczeblu krajowym, więc trzymamy kciuki i serdecznie gratulujemy zarówno Bartłomiejowi, jak i opiekunowi ucznia pani Beacie Wąsowicz!

09 marca 2015 r. Dla wszystkich Kobiet!

Wspaniałą niespodziankę przygotowała męska część społeczności uczniów Zespołu Szkół z okazji Dnia Kobiet! W specjalnym programie artystycznym słowami wierszy podziękowali za to, co dla nich robią i jaką rolę odgrywają w ich życiu kobiety. Wśród występów solowych usłyszeliśmy między innymi piosenkę pt. "Być kobietą" czy "Nogi". Hitem okazał się pokaz mody w wykonaniu pięknych modelek, a właściwie modeli. Wszystkie panie podziwiały kunszt fryzury, makijażu czy chociażby stroju. Niejednokrotnie przecieraliśmy oczy ze zdumienia przy tak fantastycznych metamorfozach! Na zakończenie wręczono kwiaty, laurki i prezenty wszystkim paniom. Największą laurkę otrzymała pani Dyrektor- jako najważniejsza Kobieta w szkole. W radosnych humorach wszyscy wrócili na zajęcia. Panowie!- dziękujemy!

06 marca 2015 r. Podsumowanie konkursu literackiego

W dniu dzisiejszym gimnazjaliści i zainteresowani wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu "Zwykli niezwykli- ku chwale krzywieckim bohaterom wojennym".
W pierwszej części zebrani wysłuchali prelekcji pana Mirosława Majkowskiego-prezesa Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X.D.O.K- na temat Żołnierzy Wyklętych- Żołnierzy Niezłomnych. Następnie rozstrzygnięto konkurs literacki „Losy wojenne mojej rodziny. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Gabriela Dec, druga Natalia Leszczuch zaś trzecie miejsce zajął Arkadiusz Wanat- serdecznie gratulujemy. Wręczono również wyróżnienia, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

06 marca 2015 r. Tuż przed świętem kobiet

Członkowie szkolnego klubu wolontariatu w dniu wczorajszym przygotowywali słodkie mufinki, które pięknie opakowali, dołączyli zabawne życzenia by dziś można było je kupić. A chętnych nie brakowało, zarówno w szkole podstawowej jak i gimnazjum. Słodki prezent dla kobiet to świetny pomysł, kolejne ciasteczka będzie można kupić tuż przed świętem chłopca.

03 marca 2015 r. Turniej mini piłki siatkowej

na Sali gimnastycznej w Krzywczy odbył się Turniej mini siatkówki chłopców „czwórek” w kategorii klas IV- VI Szkół Podstawowych. Turniej był jednocześnie eliminacją do turnieju powiatowego w tej kategorii. Do rywalizacji przestąpiły 4 drużyny ze Szkół Podstawowych Krzywczy, Babic, Reczpola oraz Bachowa. Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym. Już pierwszy mecz turnieju pokazał że w bardzo dobrej formie są uczniowie z Krzywczy którzy pokonali rówieśników z Reczpola 2-0 (25:22), (25:23). W drugim meczu zespól z Babic pokonał w takim samym stosunku Bachów 2-0 (25:22), (25:17).
Dalsze mecze turnieju pokazały że bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazała się Krzywcza z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce zajął Reczpol, natomiast trzecie Babice które minimalnie wyprzedziły Bachów. Poniżej przedstawiamy komplet wyników. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

zredagował Łukasz Ziemiański

27 lutego 2015 r. Dzień Kapcia!

Uczniowie szkoły podstawowej obchodzili w dniu dzisiejszym święto kapcia. Specjalnie z tej okazji przynieśli do szkoły swoje ulubione pantofle, kapcie, bambosze. I od razu w klasach zrobiło sie cieplej, weselej i bardziej kolorowo- bo goryle, foczki, koniki, misie i inne zwierzątka na stopach wywoływały uśmiech. Puchar Złotego Kapcia zdobył uczeń Piotr Ziemiański z klasy V, który paradował w białych foczkach. Pani Anna Ekiert wszystkich uczestników zabawy obdarowała słodką niespodzianką. Może za rok w święto zaangażuje sie juz cała szkoła.

Poczta Walentynkowa rozdana!

Opiekun samorządu pani Anna Ekiert w asyście Kupidyna i dobrej wróżki rozdała dziś pocztę Walentynkową, na którą wszyscy (chociażby w skrytości ) czekali. Emocji było wiele, uśmiechów na twarzach również przy odbieraniu wiadomości. A wesołe kartki często świadczyły o sympatii do tych, którzy na co dzień obdarzają nas uśmiechem.

18 lutego 2015 r. O bezpieczeństwie i odpowiedzialności

 

 

Gimnazjaliści wzięli dziś udział w spotkaniu ze specjalistą do spraw nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu- młodszym aspirantem panią Małgorzatą Czechowską. Zajęcia obejmowały tematykę odpowiedzialności karnej nieletnich, demoralizacji, uzależnień i cyberprzemocy. Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkanie przebiegało w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję że zaowocuje ono większą świadomością uczniów i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.

7 lutego 2015 r. Podsumowanie Ferie Cup 2015

Kategoria ORLIK

W kategorii „Trampkarz” udział wzięło 7 drużyn (6 męskich, 1 żeńska) podzielonych na dwie grupy; Grupa A - 4 zespoły, Grupa B - 3 zespoły. Pierwsze miejsce w Grupie A zajęła Szkoła Podstawowa w Krzywczy, natomiast w grupie B zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Bachowie. Obie drużyny spotkały się w finale, a góra byli ci pierwsi, którzy wygrali 4:1.

Kategoria TRAMPKARZ

W kategorii „Junior” udział wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie 5-zespołowe grupy. Pierwsze miejsce w grupie A zajęła drużyna Ogórki Zdzisława, natomiast w grupie B tryumfował zespół Nie ma lipy. Obie drużyny spotkały się w finale, w którym lepsi okazali się zawodnicy reprezentujący drużynę Nie ma lipy. Drużyna naszej szkoły również w tej kategorii okazała sie najlepsza.

 

CHEMIA przede wszystkim!


Aleksandra Lewiarz została Laureatką konkursu przedmiotowego z chemii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Z 78 gimnazjalistów zakwalifikowanych do III etapu Aleksandra zdobyła 47 punktów i zajęła 11. miejsce. Ogromnej wytrwałości, ciężkiej pracy i wspaniałego sukcesu gorąco Oli gratulujemy. Słowa uznania należą się także pani Renacie Zaleskiej, która przygotowywała uczennicę do konkursu.

 

Zakończenie Akcji charytatywnej "Pomóżmy Zwierzakom 2014” przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt

 

W akcji "Pomóżmy zwierzakom 2014" wzięło udział 90 placówek oświatowo – wychowawczych z całego województwa podkarpackiego. Podczas organizowania akcji udało się zebrać środki pieniężne w wysokości 4 931,00 zł, które zostały przez uczniów wpłacone na konto stowarzyszenia - z przeznaczeniem dla zwierząt bezdomnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się ogłoszony przez stowarzyszenie konkurs plastyczno – literacki, na który wpłynęło 61 prac plastycznych i 6 literackich. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Bartłomiej Wojdyło z klasy V i Emilia Łozińska z klasy I. Gratulujemy!!!

 

29 stycznia 2015 r. Wszyscy dziadkowie nasi są- wizyta w Domu Pogodnej Starości im. Brata Alberta w Dynowie

Młodzież Zespołu Szkół działająca w Szkolnym Klubie Wolontariatu oraz Kółku teatralnym odwiedziła w dniu dzisiejszym pensjonariuszy Domu Pogodnej Starości w Dynowie. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania montażu słowno- muzycznego przygotowanego przez młodych aktorów. Po wspólnym kolędowaniu wolontariusze rozdali pensjonariuszom słodycze oraz samodzielnie wykonane upominki- etui na okulary uszyte z filcu.

28 stycznia 2015 r. Zebranie z rodzicami

 

 

O godz. 16 rozpoczęło się zebranie z rodzicami za I semestr, które prowadziła pani Dyrektor. W części ogólnej uczestniczyli trenerzy Klubu PKS Unum Babice, którzy przedstawili ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Kolejnymi gośćmi byli funkcjonariusze Posterunku Policji w Dubiecku, którzy swoje wystąpienie poświęcili bezpieczeństwu w sieci, korzystaniu z Internetu, portali społecznościowych i konsekwencji z naruszenia danych osobowych. Pani Dyrektor przestawiła ofertę zajęć na ferie przygotowaną przez nauczycieli. Następnie odbyły się spotkania klasowe z wychowawcami, którzy przedstawili wyniki nauki za I półrocze.

27 stycznia 2015 r. Zabawa karnawałowa Uczniowie klas I-VI bawili się wspólnie podczas balu karnawałowego, który prowadził zaprzyjaźniony wodzirej- pan Sławek. I jak na bal przystało pojawiły się księżniczki, przybył król, czarownice, karateka, Mikołaj i wiele innych bajkowych postaci w pięknych strojach. Zabawę rozpoczął dostojny polonez, a potem zabawy i śmiechu, podskoków i tańców nie było końca. W przerwie uczniowie zjedli ciepłą kolację- niespodziankę, którą przygotowała pani Dyrektor i pyszne ciasteczka upieczone przez Rodziców. Chętni mogli pomalować sobie buźkę. Do wspólnej zabawy włączyli się również Rodzice i aż żal było się rozstawać!
Uczniowie gimnazjum bawili się na dyskotece, którą poświecili Walentynkom!

25 stycznia 2015 r. Wspólne kolędowanie

Członkowie wolontariatu oraz kółka teatralnego wraz z opiekunami przygotowali świąteczne spotkania dla mieszkańców Reczpola i Krzywczy. W niedzielne popołudnie w świetlicach wiejskich zaprezentowali jasełka. Nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd. Uczniowie przygotowali także słodki poczęstunek dla uczestników. Pragniemy podziękować wszystkim przybyłym za spędzony z nami czas.

Podsumowanie akcji GÓRA GROSZA

W ramach akcji "Góra Grosza" organizowanej w naszej szkole zebraliśmy 7173 sztuk monet o różnych nominałach, tj. kwotę 203,91 zł.Największą kwotę, jak i liczbę monet zebrali uczniowie kl. I A gimnazjum, kwota: 58,44 zł, liczba monet: 2076.
Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za zaangażowanie pozostałych klas.Dzięki akcji wsparliśmy szlachetny cel, pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni wobec cudzego nieszczęścia.

22 stycznia 2015 r. Czytamy głośno- c.d. Akcji

W dniu dzisiejszym gościliśmy panią Jadwigę Korytko z Publicznej Biblioteki Gminnej w Krzywczy. Uczniom klas I- III przeczytała wiersze Doroty Gellner o zimie i zabawach zimowych, następnie wiersze Jana Brzechwy. Niektóre z wierszy recytowały wspólnie dzieci. które w podziękowaniu zaśpiewały piosenki i kolędy. Poprosiły również o kolejne wizyty pani Jadwigi.

19 stycznia 2015 r. Wyjazd do kina

 

 

 

Uczniowie klasy II a oraz klasy II b gimnazjum wybrali się ze swoimi wychowawcami do kina do Rzeszowa. Celem wyjazdu był seans HOBBIT: Bitwa Pięciu Armii.

16 stycznia 2015 r. Dzień bliźniaka

 

W dniu dzisiejszym uczniowie szkoły podstawowej obchodzili Dzień bliźniaka, który zorganizował samorząd uczniowski wraz z opiekunem panią Anną Ekiert. W szkole mamy trzy pary bliźniąt: w klasie I to Kacper i Mateusz, w klasie II Julia i Amelia zaś w klasie VI Hubert i Norbert. Bliźniacy przyszli ubrani w identyczne stroje i pozostali uczniowie musieli zgadywać, które z nich wychodzi tyłem do publiczności. Były również konkurencje sportowe, w których pary rywalizowały między sobą. Były również bliźnięta z wyboru, to koledzy i koleżanki z klasy, którzy bardzo się lubią. Na podsumowanie zabaw doszliśmy do wniosku, że choć się różnimy, to jednak jesteśmy do siebie bardzo podobni!

16 stycznia 2015 r. Konkurs o parkach krajobrazowych

16 stycznia w Nadleśnictwie Bircza odbyła się XVI edycja konkursu
,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski''. Nasza szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gabrysia Dec, Joanna Wanat, Szymon Bandyk, Łukasz Zięba. Uczniowie zdobyli 2 miejsce. W konkursie zmierzyły się drużyny z pięciu szkół. Uczniów przygotowywała pani Joanna Kapuśniak. Serdecznie gratulujemy!

8 stycznia 2015 r. Próbny sprawdzian z OPERONEM

Szóstoklasiści przystąpili w dniu dzisiejszym do próbnego sprawdzianu z wydawnictwa OPERON. Egzamin ten to pierwsza tak poważna wspinaczka szóstoklasistów na szczyt swojej wiedzy i umiejętności zdobytych w podstawówce. Egzamin próbny pozwoli oswoić się z zadaniami sprawdzianu obowiązkowego, który odbędzie sie 1 kwietnia.

8 stycznia 2015 r. Ruszamy z Akcją „Cała Polska czyta dzieciom"

Wspólną, głośna recytacją „Lokomotywy" Juliana Tuwima w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję głośnego czytania dzieciom, która ma na celu uświadomienie rodzicom wagi codziennego czytania dziecku dla jego wszechstronnego rozwoju. W dniu dzisiejszym gościliśmy panią Dyrektor Zespołu w Krzywczy, która przeczytała dzieciom ulubione wiersze Juliana Tuwima. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali, brali również aktywny udział w recytacji i inscenizacji wiersza „Rzepka".
Jednocześnie zachęcamy innych do włączenia się do naszej Akcji m. in.: rodziców, dziadków, nauczycieli oraz zaproszone osoby.

19 grudnia 2014 r. Jeden, jedyny dzień w roku

W ostatnim dniu nauki uczniowie spotkali się z wychowawcami. Następnie w salach lekcyjnych odbyły sie klasowe wigilie, z łamaniem opłatka, składaniem życzeń, wspólnym kolędowaniem. Uczniowie przygotowali również słodki poczęstunek. Kolejnym punktem dnia był program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej. Popłynęły kolędy i pastorałki. Usłyszeliśmy słowa poezji i dźwięki ulicy, która nie zawsze pamięta o Bożym Narodzeniu- scenki "żywcem" wyjęte z codzienności. Nie mogło zabraknąć Świętej Rodziny z Dzieciątkiem, pasterzy i mędrców ze Wschodu. Usłyszeliśmy kolędy w języku angielskim i piękną kolędę graną przez ucznia na skrzypcach. Wszyscy poczuli już magię świąt! Na koniec życzenia całej społeczności złożyła pani Dyrektor.

Rozstrzygnięcie konkursów Dominika znów najlepsza!

Uczennica klasy VI- Dominika Sikora zajęła II miejsce w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny organizowanym przez Wydział Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Przemyślu. Wykonana przez Dominikę choinka z mchu zachwyciła komisję konkursową. Nasza mała artystka zdobyła również wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej na najpiękniejszą ozdobę choinkową. W konkursie wzięło udział 506 dzieci, które przygotowały 535 prac. Dominice gratulujemy zaangażowania, wytrwałości i ogromnej pracowitości!

18 grudnia 2014 r. O historii naszej ziem

valign="top">

Do naszej szkoły przybyli dziś Goście w osobie dr hab. Andrzeja Olejko i pana Huberta Seńczyszyna. Pan profesor- wykładowca specjalizujący się w historii wojskowości i problematyce lotniczej, wykładowca historii na Uniwersytecie Rzeszowskim- zaproponował imię patrona dla Zespołu Szkół. Z ogromnym zaciekawieniem uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu o bitwie krzywieckie z 13 września, postaci płk Prugara- Ketlinga i żołnierzy z 11. Karpackiej Dywizji Piechoty. Pan Hubert Seńczyszyn jest autorem pracy doktoranckiej, której III rozdział poświęcił bitwie krzywieckiej.

17 grudnia 2014 r. Sprawdzian próbny szóstoklasistów colspan="2" valign="top">

9 uczniów klasy szóstej przystąpiło dziś do próbnego sprawdzianu w nowej formule. Szóstoklasiści pisali testy z dwóch części: język polski i matematyka oraz język obcy nowożytny. Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9 i trwał 80 minut

colspan="2" valign="top" width="892" height="19">

Podsumowania

valign="top" height="19">

W dniu dzisiejszym podsumowano akcję Pomóżmy zwierzakom 2014! Najwięcej pieniędzy przekazał Konrad Jaszczak z klasy I, który za dobre serce został nagrodzony dyplomem i nagrodami rzeczowymi. Nagrody otrzymali również: Magdalena Rostecka z klasy V, Aleksandra Rodzeń z klasy IV, Wiktoria Majewska z klasy I oraz Witold Wolański również z klasy I. Prace trzech uczniów wezmą udział w konkursie plastycznym.
Do 11 grudnia trwał konkurs na najładniej udekorowaną klasę z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Komisja konkursowa oceniła pracę i zaangażowanie uczniów i tak 1. miejsce zdobyła klasa V, 2. miejsce klasa I, 3. miejsce klasa II i III. Pani Anna Ekiert wręczyła okolicznościowe dyplomy i nagrody dla poszczególnych klas. Sale lekcyjne wyglądają naprawdę świątecznie. Zwycięzcom gratulujemy!

colspan="2" valign="top" width="892" height="19">

colspan="2" valign="top" width="892" height="19">

16 grudnia 2014 r. Laureaci konkursu plastycznego

Bartłomiej Wojdyło został laureatem zaś Konrad Kaszycki otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Lasy Państwowe Nadleśnictwa Bircza.
W Ośrodku Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie Bircza odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Serdecznie gratulujemy!

15 grudnia 2014 r. Bajkowe spotkania z najmłodszymi

Właśnie taki tytuł ma projekt edukacyjny, który realizują uczniowie klas II gimnazjum. Z tej tez okazji dla najmłodszych uczniów przygotowali spektakl pt. Królewna Śnieżka, na który zaprosili dzieci pobliskiego z przedszkola. Przedstawienie przyjęto gromkimi brawami. Na koniec gimnazjaliści zorganizowali zabawy ruchowe, ze śpiewem, był też słodki akcent.

14 grudnia 2014 r.

Kiermasz

Tuż po godz. 12 rozpoczął się kiermasz świąteczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół. Licznie przybyłych Gości przywitała pani Dyrektor, która następnie głos oddała najmłodszym uczniom szkoły podstawowej. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich wiersze i pięknie śpiewane pastorałki. Uczniowie złożyli zebranym życzenia świąteczne, a pani Dyrektor przyłączając się życzyła pokoju i miłości, dużo zdrowia w nadchodzącym Nowy Roku. Nie zabrakło również łamania się opłatkiem. Członkowie wolontariatu wraz z opiekunami przygotowali degustację ciasta, ciasteczek i pierniczków. Kolejnym punktem był kiermasz, na którym można było nabyć wykonane stroiki, ozdoby choinkowe, kartki, pierniczki na choinkę. Dziękujemy za wspólne spotkanie.
Wszystkim przybyłym ogromnie dziękujemy za szczodrość, dobroć, za dar serca. Dochód zasili konto Rady Rodziców.

12 grudnia 2014 r. Wyjazd do kina

Uczniowie klas pierwszych gimnazjum i klas V, VI wyjechali do Rzeszowa do kina. Wspólnie obejrzeli film pt. Uwolnić Mikołaja!. Po obejrzeniu filmu uczniowie mogli kupić prezenty i zjeść posiłek. Następnie udali sie w drogę powrotną, gdzie już czekały na nich autobusy szkolne.

10 grudnia 2014 r. Koncert Majki Jeżowskiej

Na koncert Majki Jeżowskiej wybrali się uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej, który odbył sie w Przemyślu, w hali sportowej. I chociaż piosenki Wszystkie dzieci nasze są czy A ja wolę moją mamę znają rodzice uczniów, to okazało się, że są ponadczasowe. Przy ich dźwiękach bawiliśmy sie wspaniale. Były również konkursy indywidualne i grupowe. Pani Anna Ekiert wygrała dla nas płytę z piosenkami Majki i wywalczyła autograf. Koncert zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

 

9 grudnia 2014 r. Chemia, której nie trzeba się bać!

Niezwykłą lekcję chemii obejrzeli uczniowie podczas dwugodzinnego pokazu doświadczeń chemicznych w hali gimnastycznej. Celem pokazu naukowego było zapoznanie nas z nauką i wszystkim co się z nią wiąże. Wśród doświadczeń pojawiły się te, których nie możemy przeprowadzić w szkole m.in. z suchym lodem, czyli stałym dwutlenkiem węgla o temperaturze (-70°C) czy ciekłym azotem, który ma aż (-196°C). Panie z NitroGeniusza przybliżyły wszystkim właściwości takich gazów jak para wodna, tlen, dwutlenek węgla, azot, hel czy też wodór. Na twarzach zebranych za każdym razem gościł uśmiech pomieszany ze zdziwieniem, a nawet zachwytem. W pokazie czynny brali udział uczniowie ze wszystkich klas. Była to wspaniała okazja do pogłębienia wiedzy (dla gimnazjalistów) oraz spotkanie z nieznanym (dla uczniów szkoły podstawowej). Pokaz zorganizowała pani Renata Zaleska.

8 grudnia 2014 r. Prace na konkurs

Uczniowie klas I-VI przygotowali prace na konkurs "Stroik Świąteczny". Pomysłowość uczniów nie zna granic, prace wykonano z mchu, szyszek, owoców i gałązek. Oprócz typowych stroików pojawiły się choinki, wianuszki a nawet zielona szopka.

 

5 grudnia 2014 r. Próbny egzamin gimnazjalistów Z zadaniami z części humanistycznej zmierzyli się dziś uczniowie klas trzecich podczas próbnego egzaminu.

 

4 grudnia 2014 r. Wizyta w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej

Tuż przed mikołajkami uczniowie Zespołu Szkół przekazali zebrane dary podopiecznym Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Nienadowej. W ramach akcji "Podziel się z innymi" zebrano zabawki, słodycze, przybory szkolne, książki i wiele innych darów serca. Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie są otwarci na potrzeby innych.

4 grudnia 2014 r. Próbny egzamin gimnazjalistów valign="top" height="19">

 

Uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno- przyrodniczej.

Laureat konkursu

 

 

Bartłomiej Wojdyło uczeń klasy V został laureatem XIII Powiatowego Konkursu Plastycznego na Ilustracje do Utworów Andrzeja Grabowskiego zorganizowanego przez Przemyską Bibliotekę Publiczną im. Ignacego Krasickiego. Bartkowi serdecznie gratulujemy, 8 grudnia odbędzie sie wręczenie nagród w Przemyślu.

3 grudnia 2014 r. Wyjazd do kina valign="top">

 

Gimnazjaliści udali się do Rzeszowa by obejrzeć film „Miasto 44”. To opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury, czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Po seansie był jeszcze wspólny czas na posiłek i rozmowy.

3 grudnia 2014 r. Słodkie chwile

 

Na słodką wycieczkę wybrali się pierwszoklasiści pod opieką wychowawczyni do Małej Akademii Słodkości w Jarosławiu. Gdy tylko wysiedli autokaru poczuli pyszny zapach! A już na miejscu w sali kinowej obejrzeli film o historii fabryki ciastek, asortymencie tak dobrze nam znanym oraz liniach produkcyjnych. Następnie poznali proces przygotowania ciasta, formowania, pieczenia i kontroli. Sami formowali i piekli swoje ciasteczka. Było również ważenie na specjalnej wadze, by sprawdzić miarę słodkości dzieci. Niestety, część z nich to Sucharki i jeszcze dużo ciastek muszą zjeść! Był również konkurs ze słodkimi nagrodami. Na koniec pracownicy Akademii przygotowali słodki poczęstunek, dzieci mogły spróbować słodyczy, których nie można kupić w naszym kraju. Większość deklarowała chęć pracy w fabryce w przyszłości. Zadowoleni ze słodkimi prezentami wrócili do domów.

Sukces Aleksandry Lewiarz! colspan="2" align="center" valign="top" width="1074" height="38">

Uczennica Aleksandra Lewiarz zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu z chemii dla gimnazjum. 14 listopada w Przemyślu Ola zmierzyła się z zadaniami konkursowymi etapu rejonowego. W całym województwie wzięło w nim udział 182 gimnazjalistów, nasza reprezentantka uplasowała się na 50 pozycji!. Przed nią już tylko etap wojewódzki- serdecznie gratulujemy i obiecujemy trzymać mocno kciuki!!! Gratulacje składamy na ręce pani Renaty Zaleskiej, która przygotowuje uczennicę do konkursu.

 

28 listopada 2014 r. Pokaz cyrkowy w naszej szkole

 

Z pokazem sztuczek i tajemnic cyrkowych przybył do nas Cyrk Szok. W hali sportowej uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z pobliskiego przedszkola mogli zobaczyć pokaz żonglerki, występ klaunów, dotknąć dłuuugiego węża i świetnie się bawić.
Występ trwał godzinę, a oglądający nagradzali występy gromkimi brawami.

Konkurs recytatorski „Barwy Jesieni”

W dniu dzisiejszym odbyła się druga część konkursu recytatorskiego przeznaczona dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjalistów. Uczennica kl. IV Karolina Dec zajęła III miejsce. Nasi gimnazjaliści także pięknie zaprezentowali utwory poetyckie i wygrali. Gratulujemy serdecznie!

Andrzejkowe wróżby

Andrzejkowy wieczór to wyjątkowy czas, w którym przepowiadamy sobie przyszłość. Z tej okazji opiekun samorządu pani Anna Ekiert przygotowała wróżby i zabawy dla uczniów szkoły podstawowej. Była wróżba z układanych butów, wróżenie z liczb, przepowiadanie imion i tego, co czeka uczniów w najbliższej przyszłości. Zabawy i śmiechu co niemiara. Oby tylko te pomyślne sie spełniły!

27 listopada 2014 r. Zebranie z rodzicami uczniów Zespołu Szkół

O godz. 1530 rozpoczęło się zebranie z panią Dyrektor, która w części ogólnej zwróciła szczególną uwagę rodziców na kulturę słowa i bycia uczniów, strój galowy uczniowski, strój gimnastyczny. Przypomniała o zakazie używania przez uczniów telefonów komórkowych. Zapoznała
z wydarzeniami, które przed społecznością szkolną.
Kolejnym punktem było spotkanie z panią pedagog, która przypomniała zebranym sens wychowania, jego rolę i czynniki wpływające na końcowy efekt.
Następnie rodzice spotkali sie w salach lekcyjnych z wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

 

27 listopada 2014 r. Gminny konkurs recytatorski

Swoje talenty recytatorskie prezentowali dziś uczniowie klasy I, II i III szkół podstawowych naszej gminy podczas konkursu recytatorskiego „Barwy Jesieni”. W świetlicy wiejskiej w Babicach o wszystkich kolorach jesieni opowiadały: Gabrysia, Wiktoria, Magdalena, Natalia, Emilka, Oliwia, Aleksandra i Martyna. II miejsce zajęła Magdalena Pawłowska z klasy trzeciej. Pozostałe uczestniczki otrzymały wyróżnienia. Wszyscy przywieźli nagrody książkowe, dyplomy.Gratulujemy!

26 listopada 2014 r. Andrzejki gimnazjalistów

Z okazji andrzejek uczniowie gimnazjum wzięli udział we wspólnej zabawie andrzejkowej. Na początku (jak przystało na wieczór andrzejkowy) wróżono- w pysznych ciasteczkach ukryte były przepowiednie i aforyzmy, które niejednokrotnie wywoływały uśmiech na twarzy. Ale najważniejszym punktem była dyskoteka, nikt nie podpierał ścian, spędzony wspólnie czas szybko minął i po godz. 20 uczniowie wrócili do domów.

25 listopada 2014 r. Dzień marchewki

W dniu dzisiejszym zorganizowaliśmy w naszej szkole święto marchewki, którą znają i bardzo lubią wszystkie dzieci. Z tej okazji samorząd przygotował apel, podczas którego uczniowie opowiedzieli o walorach zdrowotnych i estetycznych marchewki, zaprezentowali również okolicznościowe wiersze. Odbył się konkurs w jedzeniu marchewki- tu bezkonkurencyjna okazała sie klasa pierwsza, która zjadła najwięcej marchewek i ciasta marchewkowego.

20 listopada 2014 r. Dzień Pluszaka

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w szkole dzień Pluszaka. Każdy mógł przynieść swoją ulubioną maskotkę, która wzięła udział w konkursie na najsłodszą przytulankę. Na szkolnym korytarzu zgromadzono mnóstwo maskotek, a każda słodka i gotowa do przytulenia. Po jawnym głosowaniu wybrano cztery najsłodsze, których właściciele otrzymali bony zakupowe do szkolnego sklepiku. Kolejnych sześć nagrodzono słodkim upominkiem. Konkurs zorganizowała pani Anna Ekiert i samorząd uczniowski. Mamy nadzieję, że ten miły dzień na stałe wejdzie do szkolnego kalendarza! Każdy z nas ma przecież swojego Pluszaka.

18 listopada 2014 r. Bezpieczna droga do szkoły

Do uczniów klasy pierwszej przybył dziś ważny gość- sierżant Maciej Sochacki z Komisariatu Policji w Dubiecku. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa w drodze do szkoły, kontaktach z nieznajomymi, kontaktach ze zwierzętami. Najmłodsi pochwalili sie także swoją wiedzą na temat przechodzenia przez jezdnię, zaśpiewali również piosenkę. Był czas na przymierzanie czapki, może wśród pierwszoklasistów są przyszli stróże prawa i bezpieczeństwa.

11 listopada 2014 r. Narodowe Święto Niepodległości

 

Z okazji 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Zespół Szkół w Krzywczy był organizatorem gminnych uroczystości.
O godz.11 wszyscy zebrali się w Kościele parafialnym w Krzywczy na mszy świętej w intencji Ojczyzny i wszystkich jej bohaterów, często bezimiennych. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem obrońców Krzywczy. Kolejnym punktem był przemarsz do Zespołu Szkół gdzie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów. Słowo wstępne wygłosili pan wójt Witold Szpytman, pan Stanisław Bajda oraz przewodniczący Rady Gminy pan Piotr Pękalski. Uczniowie słowami wierszy i pieśniami patriotycznymi opowiedzieli o 123 latach niewoli naszego kraju. Nie zabrakło Katechizmu małego Polaka w wykonaniu najmłodszych. W programie wystąpił chór Gloria z Babic pod dyrekcją pani Alicji Król z koncertem pieśni patriotycznych.

Konkursy przedmiotowe

Zakończyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
W szkole podstawowej :
Matematyczny – w dniu 13.10.2014 r. udział wziął Mateusz Le Anh
Historyczny – w dniu 20.10.2014 r. udział wzięła Dominka Sikora.
W gimnazjum:
Chemiczny – w dniu 08.10.2014 r. udział wzięli Sabina Błotnicka, Gabriela Dec, Sylwia Szpiech, Tomasz Zaleski i Aleksandra Lewiarz, która zakwalifikowała się do etapu rejonowego i 14 listopada będziemy mocno trzymać kciuki!
Biologiczny
–w dniu 09.10.2014 r. udział wzięły Gabriela Dec, Kamila Waśko, Joanna Wanat
Język angielski
– w dniu 23.10.2014 r. udział wzięła Kamila Waśko
Język niemiecki
– w dniu 28.10.2014 r. udział wzięli Joanna Wanat, Kamila Waśko, Krystian Zabawski

6 listopada 2014 r. Etap szkolny XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Uczniowie gimnazjum wzięli udział w I etapie konkursu. Głównym organizatorem tegorocznej edycji konkursu jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.
Cele tego konkursu
to m.in. :

§ zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski,

§ poszerzanie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska,

§ zrozumienie zależności zachodzących pomiędzy organizmami w ekosystemach.

§ doskonalenie umiejętności rozpoznawania gatunków roślin, zwierząt i grzybów.

Konkurs składa się z 5 etapów. Ostatni etap to finał ogólnopolski. W etapie I zostają wyłonione 4 –osobowe drużyny – reprezentujące szkołę w kolejnych etapach konkursu. Największą liczbę punktów w etapie szkolnym - w naszym gimnazjum uzyskali: Joanna Wanat, Łukasz Zięba, Gabriela Dec, Szymon Bandyk.
Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę w 3 etapie: parkowym 16 stycznia 2015 r. (II etap – gminny to rywalizacja między szkołami w obrębie danej gminy. U nas w gminie jest tylko 1 gimnazjum więc ten etap nie jest przeprowadzany).
zredagowała J. Kapuśniak

4 listopada 2014 r. Światowy Dzień Noszenia Spódnicy w naszej szkole

Choć nasze uczennice dosyć często noszą spódnice lub sukienki (warto zwrócić tu uwagę, że chłopcy nie widzą różnicy między spódnicą i sukienką) to dość ciekawe zobaczyć tego samego dnia tyle dziewczyn ubranych w spódnice. Przeprowadziłyśmy spódnicową statystykę na ten dzień, według której najlepiej się spisały dziewczyny z klasy I.
Samorząd ze Szkoły Podstawowej ogłosił tego dnia spódnicę jako obowiązkowy strój dla dziewcząt i pań, zaproszono również chłopców, wzorem Szkotów, do wzięcia udziału w zabawie. Niestety żaden chłopiec nie wykazał się odwagą, a trzeba przyznać, że widok, który mogliśmy zobaczyć - tyle spódnic na szkolnych korytarzach - jest już naprawdę niecodzienny. Spódnica stała się dziś gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Dlatego musimy wziąć ją pod ochronę.
Przy okazji tego święta zorganizowaliśmy konkurs, czyli: wybory spódnicy 2013: NAJ (najkrótsza, najdłuższa, najfajniejsza). Rozdawano także słodycze i nagrody. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień i zachęcamy wszystkie panie i dziewczyny do tego, aby obchodzenie Dnia Spódnicy włączyły na stałe do swojego kalendarza.
zredagowała A. Ekiert

1 listopada 2014 r. Kwesta w Krzywczy

1 listopada na cmentarzu komunalnym w Krzywczy odbyła sie kwesta pod patronatem Wójta Gminy Krzywcza i Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu. Od godziny 9 do 16 kwestowali pan Wójt Witold Szpytman, pani dyrektor Elżbieta Urban, nauczyciele, radni, sołtysi, nasi uczniowie. W kweście udział brała delegacja Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu w składzie:

Bogusława Pieczyńska- Prezes Zarządu
Maria Gawlik- Sekretarz Zarządu
Karol Broda - Młodzieżowy Członek Zarządu.
Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na konserwację nagrobka hrabiny Dembińskiej na cmentarzu w Krzywczy.

 

29 października 2014 r.
Z wizytą u Leśników

Uczniowie klas III-VI wybrali się z wychowawcami do Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Birczańskie". Wycieczkę zorganizowała nauczycielka przyrody pani Joanna Kapuśniak. Pierwszym punktem wyjazdu były zajęcia warsztatowe w Ośrodku Edukacji Leśnej. Przedstawiciel Nadleśnictwa pan Paweł Dec opowiedział o największych ssakach żyjących na naszym terenie, wszystkie zwierzęta mogli uczniowie usłyszeć a nawet zobaczyć jako wypchane eksponaty. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek z życia zwierząt. Dowiedzieli sie również jak czyste mamy powietrze i jakie szczęście, że możemy nim oddychać. Przy okazji mogli się wykazać zdobytą w szkole wiedzą. Wszyscy samodzielnie słuchali leśnego koncertu. Kolejnym punktem była wizyta na leśnej ścieżce dydaktycznej „Krępak". Pan Paweł przypomniał czym jest rezerwat, jakie zasady obowiązują na tym terenie. Spacer po jesiennym lesie, słuchanie jego odgłosów dało wiele radości. Pogoda dopisała i wszyscy zadowolenie wrócili do szkoły.

28 października 2014r.
Pasowanie uczniów klasy pierwszej

 

22 uczniów klasy pierwszej uroczyście zostało włączonych do społeczności Zespołu Szkół w Krzywczy. Podniosły charakter wydarzenia podkreślały odświętne stroje uczniów, wymowna dekoracja i licznie przybyli rodzice. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę, którą zdobyli w murach szkoły, pięknie zaśpiewali piosenki, głośno złożyli akt ślubowania i pani dyrektor Elżbieta Urban każdego pasowała na ucznia. Jeszcze starsi koledzy z klasy II i III powitali najmłodszych wśród szkolnej braci i obiecali pomagać. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia pani dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy, rodzice książki.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

W naszej szkole trwa akcja zbierania zniczy i porządkowania grobów zasłużonych dla tej okolicy ludzi. W ramach tej akcji wolontariusze (Zuzanna Sosa, Gabriela Grzegorzak, Weronika Burchała, Andżelika Buś, Tomasz Bentkowski, Szymon Bandyk) pod opieką Pani Renaty Zaleskiej posprzątali grób nieznanych żołnierzy w Babicach. Natomiast SU Gimnazjum pod opieką Pani Ewy Pawlus uporządkował kilka zapomnianych grobów w Krzywczy, a także uczniowie kl. 3 z panią Ewą Korytko. Odmówiono modlitwę za zmarłych, a także zapalono znicze na grobach nauczycieli, żołnierzy, rodzinę Bocheńskich i Joczów.

23 października 2014 r. Zawody szachowe

W Publicznym Gimnazjum w Krasiczynie odbyła się powiatowa gimnazjada w szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Joanna Wanat, Krystian Zabawski, Tomasz Zaleski i Adrian Tomaszewski. W rozgrywkach udział wzięli gimnazjaliści z 9 szkół naszego powiatu. Zwyciężyła ekipa z Medyki, która zakwalifikowała do zawodów rejonowych., które odbędą się w Przemyślu. Naszym zawodnikom nie udała się ta sztuka, życzymy powodzenia w przyszłym roku!
zredagował M. Płachta

20 października 2014 r.
Spotkanie z misjonarzem

 

W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole spotkanie z księdzem misjonarzem pracującym w Kazachstanie. Ksiądz Mariusz Stawarz jest kapłanem Archidiecezji Przemyskiej, 9 rok pracuje w północnym Kazachstanie, ok 120 km od Petropawłowska.
Podczas spotkania z młodzieżą klas III gimnazjum ksiądz opowiadał o pracy w Kazachstanie, zwyczajach i warunkach życia. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo wahania temperatury między latem i zimą sprawiają trudności dla naszej szerokości geograficznej. Na zdjęciem mogliśmy zobaczyć zaspy zakrywające domy lub zamarznięte jezioro, po którym w zimie jeżdżą ciężarówki. W kraju, w którym przez kilkadziesiąt lat wyrugowano z przestrzeni publicznej religie, dziś mozolnym trudem buduje się życie wiary. Ksiądz Mariusz zaprezentował nam na pokazie multimedialnym swoje 2 kościoły i pozostałe 11 miejsc, gdzie mszę odprawia się w domach dla 2 osób, jadąc kilkadziesiąt kilometrów. Na jego parafię składają się głównie ludzie starzy, po przesiedleniach z dawnych ziem polskich po 1936 roku. Pomagają w pracy siostry zakonne z Polski, które prowadzą ochronkę dla 25 dzieci. Uczniowie zobaczyli także ciekawe miejsca ze stolicy Kazachstanu Astany, gdzie nowoczesność mocno kontrastuje z krajobrazem bardzo zaniedbanych poradzieckich wiosek, gdzie pracuje ksiądz Mariusz.
Młodzież zachowywała się kulturalnie i z zaciekawieniem uczestniczyła w spotkaniu.
Na koniec ksiądz Mariusz udzielił błogosławieństwa Bożego po rosyjsku.

zredagował ks. K. BIS

19 października 2014 r. By zachować pamięć...

Na krzywieckim cmentarzu znajduje się kilka zabytkowych nagrobków, wśród nich znajduje się grobowiec rodzinny Joczów i Bocheńskich. Bolesław Jocz był uczestnikiem powstania styczniowego, członkiem Wydziału Powiatowego końca XX w. Emanuel Bocheński pełnił przez pewien czas funkcję starosty powiatu przemyskiego. Oprócz nich w grobowcu spoczywają ich żony Wiktoria Zachariasiewicz oraz Maria Jocz. 1 listopada 2013 roku Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu było po raz pierwszy organizatorem kwesty na Cmentarzu Komunalnym w Krzywczy. Kwestował Wójt Gminy Krzywcza pan Witold Szpytman, radni gminy, pracownicy Urzędu Gminy, mieszkańcy i uczniowie Gimnazjum w Krzywczy na konserwację tego grobu. W dniu dzisiejszym Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu przekazało pod opiekę młodzieży z Gimnazjum w Krzywczy odrestaurowany grobowiec rodziny Joczów i Bocheńskich. Ta podniosła chwila została poprzedzona mszą świętą, po której proboszcz ks. Janusz Wilusz poświęcił odrestaurowany nagrobek, a Prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu Pani Bogusława Pieczyńska wręczyła akt przekazania grobowca Dyrektorowi Zespołu Szkół w Krzywczy Pani Elżbiecie Urban. Następnie przed grobem złożono kwiaty i zapalono znicze. Wiązankę kwiatów uczniowie złożyli również na mogile poległych żołnierzy oraz zapalili znicze.

15 października 2014 r. W krainie ozdób choinkowych

Mimo iż do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze dwa miesiące uczniowie klas II-VI już dziś poczuli prawdziwa magię świąt. Wybrali się bowiem do Nowej Dęby, gdzie swoją siedzibę ma Firma Biliński, która otworzyła pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej. W tym miejscu święta trwają 12 miesięcy! Eksponatami są bowiem prawdziwe dzieła sztuki, małe cudeńka, które od 40 lat ręcznie wykonywane są w firmie i zdobią choinki na całym świecie. Uczniowie obejrzeli style, w jakich stroi się choinki w USA, Norwegii, Francji, Anglii. Okrzyki zachwytu rozlegały się przy każdym drzewku, wielu uczniów rozpoznało ozdoby w stylu staropolskim. Kolejnym punktem wizyty był pokaz dmuchania bombek. Uczniowie mogli również zobaczyć jak zdobi się ręcznie każdą serię ozdób, dowiedzieć się ile trwa malowanie jednej bombki. Następnie każdy samodzielnie zdobił swoją bombkę, którą wysychała pod lampami. Był również czas na zakupy i specjalne dedykacje na bombkach. Jeszcze wspólny posiłek w Rzeszowie i wszyscy zachwyceni wrócili do domu.

13 października 2014 r. Święto Edukacji Narodowej

W przededniu święta całej edukacji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkół pod kierunkiem pani Jolanty Sas- Flisak i Marii Gajdzik. Na wstępie pani dyrektor powitała przybyłych gości- emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi i złożyła wszystkim serdeczne życzenia. Uczniowie w scenkach rodzajowych przedstawili typki uczniowskie oraz zwykłe chwile w szkolnych murach. Nie zabrakło piosenek i wierszy. Program zakończyło gromkie 100 lat, zaś uczniowie złożyli wszystkim pracownikom życzenia.

 

10 października 2014 r. Zajęcia w Birczy

41 gimnazjalistów z klas II a i II b uczestniczyło, pod opieką nauczycieli biologii i geografii, w wycieczce do Nadleśnictwa Bircza – Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Birczańskie". Przedstawiciel nadleśnictwa Pan Paweł Dec niezwykle ciekawie przeprowadził zajęcia w Ośrodku Edukacji Leśnej oraz na ścieżce dydaktycznej „Krępak”, na temat „Przyroda Birczańskich Lasów”. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawostek o zwierzętach, które zamieszkują nasze lasy, usłyszeć ich głosy, zobaczyć kolekcję wypchanych zwierząt, a wędrując ścieżką przyrodniczo- dydaktyczną w rezerwacie „Krępak” poznać stary i cenny drzewostan jodłowo- bukowy wraz z charakterystycznym runem podgórskiej formy buczyny karpackiej oraz ciekawe elementy rzeźby terenu i formy geologiczne.

zredagowała J. KAPUŚNIAK

9 października 2014 r.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

 

Cała społeczność szkolna wzięła dziś udział w uroczystej akademii z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klas III-VI pod kierunkiem pani Anny Ekiert przygotowali humorystyczne scenki rodzajowe o praktycznym i jakże przydatnym wykorzystaniu znajomości języków obcych. Wszyscy mogli się przekonać, w jakich sytuacjach może sie przydać umiejętność konwersacji w obcych językach. Była również kolorowa, wesoła piosenka o owocach. Natomiast gimnazjaliści pod opieką pań Agnieszki Dębickiej i Katarzyny Darzyckiej ciekawie opowiedzieli o sposobach uczenia się języków obcych, zaśpiewali również piosenki i hymn UE. Program został entuzjastycznie przyjęty przez oglądających.

8 października 2014 r. OTRZĘSINY

W słoneczne popołudnie w Zespole Szkół w Krzywczy, zgodnie z tradycją odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, przygotowane przez drugoklasistów. Uroczystość ta miała na celu przyjęcie pierwszaków do grona gimnazjalistów oraz ich wzajemne poznanie się. Jak przystało na
wagę tego święta udział wzięli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami. Nasze "kociaki" zmagały się z różnego rodzaju zadaniami, zarówno sportowymi jak i artystycznymi, ukazującymi ich talenty. Zaangażowanie uczniów oceniało jury w składzie: pani dyrektor Elżbieta Urban, pani Krystyna Dudycz oraz przewodniczący samorządu Bartosz Zatwardnicki. W konkurencjach artystycznych takich jak "Mam talent" czy "Portret mojego wychowawcy" bezkonkurencyjna okazała się klasa Ia. Zwycięstwo przyniósł jej znakomity występ wokalny jednej z uczennic Gabrieli Grzegorzak. Po zakończeniu różnego rodzaju zmagań, jak golenie balona czy taniec z miotłą, nastąpiło wręczenie nagród. Następnie wszyscy wzięli udział w długo oczekiwanej dyskotece szkolnej.

zredagowała R. Zaleska

8 października 2014 r. Ognisko integracyjne

 

Uczniowie klas pierwszych pod opieką wychowawców przedpołudnie spędzili na wspólnym ognisku w Ruszelczycach, do których udali się pieszo. Drewno na ognisko przygotował pan Tenus. Głównym punktem spotkania było oczywiście pieczenie kiełbasy. Nie zabrakło również zabaw z piłką czy spacerów. Pogoda dopisała i pierwszoklasiści mogli razem żartować i zastanawiać się nad tym, co czeka ich na otrzęsinach! W radosnych humorach wrócili do szkoły.

 

2 października 2014 r. Koncert gitarowy

Naszą szkołę odwiedził pan Jacek Albin Ostrowski, znany gitarzysta, który od ponad 40 lat związany jest z grą na gitarze. W skrócie przedstawił młodzieży historię gitary, jej budowę, sposób i techniki grania. Wykonując utwory muzyki klasycznej i własne aranżacje znanych piosenek pan Jacek zaprezentował doskonałą technikę gry. Dzieci i młodzież wysłuchały koncertu gitarowego, który bardzo się im podobał. Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie z muzyką graną na żywo.

1 października 2014 r. Spotkanie z teatrem

Uczniowie klas I-III gościli objazdowy teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem „Calineczka”. Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w świat małej dziewczynki imieniem Calineczka, którą spotykały różne przygody, jednak cała historia jak na baśń przystało zakończyła się szczęśliwie. Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i ogromną ciekawość, a świat magii oczarował je, na co najlepszym dowodem były ich spontaniczne reakcje.

zredagowała M. Kwaśna

30 września 2014 r.

Dzień Chłopca

 

30 września obchodziliśmy w szkole podstawowej Dzień Chłopca.
W tym dniu dziewczyny złożyły swoim kolegom życzenia i z okazji tego święta zorganizowały plebiscyt na najsympatyczniejszego chłopca w szkole. Ku zdziwieniu najstarszych kolegów, zwycięzców okazało się 2 z klas najmłodszych: Kacper Mazur z kl. 1 i Jakub Radochoński z kl. 2. Chłopcy otrzymali dyplomy pamiątkowe i słodki upominek. Miłym akcentem w tym dniu było wręczenie cukierków przez dziewczęta.

 

Powitanie Jesieni

Z okazji nadejścia jesieni uczniowie klas I-III szukali jej pierwszych oznak przy ognisku w parku. Rodzice przygotowali wspólne pieczenie kiełbaski, domowe słodkości (mamy Kacpra i Mateusza) i wspólne zbieranie kolorowych liści. Pogoda dopisała i dzieci bawiły sie doskonale. A wrażenia i spostrzeżenia na pewno „przeleją” na papier w pracach plastycznych.

30 września 2014 r. Wielkie sprzątanie 2014!

Młodzież z Zespołu Szkół w Krzywczy wzięła udział w największej, ekologicznej kampanii społecznej corocznie organizowanej na terenie naszej gminy, akcji: „Sprzątanie Świata”. Uczniowie uzbrojeni w ochronne rękawice i wyposażeni w worki do segregacji odpadów ruszyli w teren. Akcją zostały objęte obszary przylegające do budynku szkoły: park, okolice dawnych dworskich zabudowań, droga w kierunku Woli Krzywieckiej oraz Chyrzyny.
Główne przesłanie tej kampanii to czyste środowisko oraz człowiek przyjazny naturze i drugiemu człowiekowi. Żeby to osiągnąć nie wystarczy sprzątać nasze najbliższe otoczenie. Zbieranie śmieci daje najczęściej efekt krótkotrwały, natomiast znacznie ważniejsza jest zmiana świadomości ekologicznej i nawyków mieszkańców. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji środowisko będzie czystsze, a nasz udział skłoni innych do głębszej refleksji, by nie śmiecić.
zredagowała L. Jaszczak

24 września 2014 r. Odkrywanie historii

 

Uczniowie klas IV-VI pod opieką wychowawców udali się wizytą warsztatową do Muzeum Skamieniałości i Minerałów w Dubiecku. Pan Robert Szybiak opowiedział o swojej pasji poszukiwania i badania śladów w ziemi. Ogromny zbiór skamieniałości liczy kilka tysięcy eksponatów. Znaczną część zajmują skamieniałości fliszu karpackiego (ryby, kraby, rośliny) i kości ssaków plejstoceńskich (np. mamutów, nosorożców włochatych, reniferów). Wielką ciekawostką okazał się ząb mamuta, który każdy mógł dotknąć. Jednym z najcenniejszych okazów jest ptak, którego gatunek odkrył pan Szybiak. Na zakończenie uczniowie układali puzzle i rozwiązywali krzyżówkę sprawdzającą zdobytą wiedzę (na szczęście podpowiedzi mogli szukać w zbiorach).

15 września 2014 r. Pamięci Poległych

W 75. rocznicę bitwy na wzgórzach krzywieckich uczniowie Zespołu Szkół pod opieką pana Piotra Pękalskiego i pani Agaty Wolarz przygotowali uroczystą akademię. W programie artystycznym przedstawili historię II wojny światowej, bohaterstwo Polaków walczących na wszystkich frontach. Szczególne słowa skierowano do żołnierzy, którzy pod dowództwem płk Prugara- Ketlinga walczyli 13 września 1939 roku w Krzywczy. Montaż uświetniły pieśni w wykonaniu gimnazjalistek. Dla wszystkich była to ważna lekcja patriotyzmu.

10 września 2014 r. Lekcje w terenie

 

Uczniowie klasy Ia i Ib gimnazjum udali się z wycieczką do rezerwatu torfowiskowego „Broduszurki” Winne – Podbukowina oraz Muzeum Skamieniałości i Minerałów w Dubiecku. Przy udziale nauczycieli biologii i geografii uczniowie obserwowali i poznawali bogatą i bardzo różnorodną florę rezerwatu, która zawiera elementy bagienne, leśne, łąkowe i pastwiskowe. Ponadto uczniowie poznali niezwykłą kolekcję skamieniałości i minerałów w prywatnym muzeum Roberta Szybiaka w Dubiecku. Pan Robert - wielki pasjonat, pomysłodawca i kustosz muzeum, niezwykle ciekawie opowiadał o swoich zbiorach, w których znajdują się przede wszystkim skamieniałości fliszu karpackiego (ryby, kraby, rośliny), kości ssaków plejstoceńskich (mamutów, nosorożców włochatych), małże, ślimaki, amonity, ramienionogi, trylobity, jeżowce, skamieniałe drewno. Pan Robert zaprezentował również zbiór minerałów: ametystów, agatów, kryształów górskich, rudy żelaza.

zredagowała J. Kapuśniak

 1 września 2014 r. Inauguracja nauki w roku szkolnym 2014/2015

Uroczystą mszą świętą w Kościele parafialnym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Następnie cała społeczność przeszła do budynku Zespołu Szkół na spotkanie z panią Dyrektor mgr Elżbietą URBAN. W uroczystej inauguracji udział wziął również Wójt Gminy Krzywcza pan Witold Szpytman. Zarówno uczniowie, jak i licznie przybyli Rodzice zostali zapoznani z arkuszem organizacyjnym szkoły i jej specyfiką. Gorąco przywitano najmłodszych z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej, która liczy 22 uczniów. Na koniec odbyły sie spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy