2023/2024

 
 
 

Andrzejki to niezwykły dzień i stanowi świetną okazję do dobrej zabawy. W naszej szkole każda klasa przygotowała na ten wieczór wiele pomysłowych zabaw. Była pizza, słodkości, "Kaczuszki", "Skrzypek", "Makarena", cienie na ścianie, zwijanie włóczki i oczywiście najróżniejsze wróżby.
 
 
 
 

Zabawa andrzejkowa w najmłodszych klasach.
 
 
 
 
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
 
 
 
 
 
Zakończyliśmy TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI w naszej szkole. Do akcji włączyła się cała społeczność. Przez ten czas członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu witali przychodzących miłym słowem, życzeniami udanego dnia oraz cukierkami.😊 Wychowawcy wraz z uczniami opracowali KLASOWE KODEKSY ŻYCZLIWOŚCI. Zwieńczeniem działań był ŁAŃCUCH POMOCNYCH DŁONI umieszczony na szkolnym holu.
 
 
 
 
Proszę, przepraszam, dziękuję- to magiczne słowa , które zna każdy przedszkolak. Dzień Życzliwości i Pozdrowień w przedszkolu.
 
 
 
 
 
Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Gdy na zewnątrz jest ponuro, to tylko przyjazny uśmiech drugiego człowieka może rozjaśnić ten mrok 😊. Społeczność szkolna słodko rozpoczęła ten dzień- SKW witał przybyłych cukierkami, uśmiechem i życzeniami miłego dnia. Tydzień życzliwości w naszej szkole zainaugurowało nagrodzenie najżyczliwszych - każda klasa miała swojego reprezentanta:
1. Mikołaj Sus
2. Patryk Daraż
3. Bartosz Wojdyła
4. Paulina Wojtowicz
5. Julia Daraż
6. Santiago Flader
7. Norbert Jachowski
8. Sylwester Łukasiewicz
Gratulujemy, jesteście naszą inspiracją!!!
Informacja o pozostałych działaniach już wkrótce. Miłego dnia 😊.
 
 
 
 
Szkoła Podstawowa im.11 Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy otrzymała licencję Organizatora Lokalnego akcji - XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W dniu 17 listopada wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się w działania propagujące zabawową formę ćwiczenia znajomości tabliczki mnożenia. Do akcji włączyli się również najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na wszystkie pytania otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Przypomnienie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi. Szczególnie w czasach, gdy telefon zastępuje nam kalkulator i umiejętność liczenia w pamięci bywa nieco zapomniana. Na przerwach, w różnych miejscach w szkole, nauczyciele odpytywali przypadkowo spotkanych uczniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji za zaangażowanie oraz wspólne radosne przebywanie z nami tego dnia. Do spotkania za rok!
 
 
 
 
20 listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 
 
 
 
20 listopada o godz. 10 uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w zajęciach online pt. „To nie są ślady na piasku - cyfrowa tożsamość i cyfrowa reputacja w kontekście ochrony naszej prywatności i danych osobowych” w ramach projektu "Twoje Dane Twoja Sprawa" 
 
 
 
7 KLASA Z KAMERĄ WŚRÓD ZWIERZĄT
Leniwa sobota? Nie z nami!!!
Gdy za oknem pierwszy śnieg, uczniów najstarszej klasy 7 zaczyna ponosić. Po nowych przęsłach przemyskiego mostu pociągiem relacji Przemyśl – Rzeszów teleportowaliśmy się do stolicy Podkarpacia, gdzie doznaliśmy prawdziwego odlotu w HALI SWOBODNYCH LOTÓW i przez godzinę mogliśmy obserwować, podziwiać, karmić, głaskać przepiękne ptaki. Papugarnia okazała się uroczym miejscem do spędzania czasu wolnego i skarbnicą przyrodniczej wiedzy o pięknych, kolorowych istotach - jakimi są papugi. I te kolorowe żyjątka od razu upodobały sobie Norberta, który przez cały pobyt nie mógł się od nich uwolnić. Niektóre okazy swą sympatię przypieczętowały pamiątkami na bluzie. Znaleźliśmy też sporą kolekcję piór, które zabraliśmy na pamiątkę. Pan Płachta też był bardzo dzielny i wytrwale karmił papugi, dopóki nie ukradły mu kubeczka z karmą. Gdy wykarmiliśmy już wszystkie ptaki, z żalem opuściliśmy Papugarnię i udaliśmy się do restauracji, by tym razem nakarmić siebie. Chcąc spalić nadmiar poobiednich kalorii, poszliśmy w odwiedziny do salonu akwarystycznego Coralland, by sprawdzić, jak się mają Dori i Nemo w ten jesienny czas.
ŁĄCZY NAS SIATKA
Idąc z duchem czasu i duchem sportu 7 klasiści udali się do HALI PODPROMIE, gdzie po raz pierwszy mogli obserwować wejście na parkiet i rozgrzewkę siatkarzy, by w końcu jak na prawdziwych kibiców przystało, dopingować drużynę Asseco Resovii Rzeszów w meczu z AZS Indykpolem Olsztyn. Nasi siódmoklasiści nie oszczędzając gardeł i rąk, niczym nie ustępowali zawodowym kibicom drużyny rzeszowskiej i doping ten poniósł gospodarzy, którzy wygrali 3:0. Potem my ruszyliśmy na parkiet w pogoni za autografami i selfiakami. Pozowaliśmy do zdjęć z zawodnikami i udało nam się zdobyć kilka upragnionych autografów do kolekcji. Na pamiątkę tego wyjazdu nabyliśmy też piłkę z logo podkarpackiej drużyny i na niej też zebraliśmy podpisy siatkarzy z Asseco Resovii, z Reprezentacji Polski i innych utytułowanych sportowców. Jeśli ktoś nie był fanem, to po tej spontanicznej wycieczce już nim został, a nam pozostaną dobre wspomnienia, zdjęcia oraz mecz, który można obejrzeć w Polsatsport, a podobno kamery uchwyciły kibiców z naszej szkoły: Sławka, Sarę, Laurę, Gracjana i Natalię, więc zachęcamy do obejrzenia powtórki meczu z naszym udziałem.
Sobota 18.11. pozostanie na długo w naszej pamięci - wielu z nas spełniło swoje sportowe marzenia, razem doładowaliśmy baterie na dłuuuuuuuugi czas i sami sobie takiego weekendu zazdrościmy!!!
 
 
 
11 listopada świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości, włączając się w gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji ojczyzny. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele szkół podstawowych, ochotniczych straży pożarnych, władz powiatowych i gminnych oraz mieszkańcy gminy Krzywcza. W dalszej części uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Obrońców Ziemi Krzywieckiej w latach 1939 – 1946 w Krzywczy, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu państwowego, odczytanie Apelu Pamięci oraz oddana została salwa honorowa. Wojskową asystę honorową wystawił 1. Batalion Czołgów z Żurawicy.
Część nieoficjalna obchodów odbyła się w Zespole Szkół w Krzywczy, gdzie uczniowie 11.Karpackiej Dywizji Piechoty zaprezentowali program artystyczny o charakterze patriotycznym. Podczas tej akademii przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.
 
 
 
 
 
 
10.11.2023 r.
🇵🇱 Dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała❤️🎶"Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji „Szkoła do Hymnu 2023”.
 
 
 
1 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w Kwestę na cmentarzu w Krzywczy.
Zdjęcia pochodzą ze strony Punktu Informacyjnego Gminy Krzywcza.
 
 
 
 
Już od kilku lat pod koniec października wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz
z opiekunami wybrali się na miejscowy cmentarz, aby uporządkować groby osób zasłużonych dla lokalnej społeczności.
Akcja została poprzedzona zbiórką zniczy zorganizowaną w szkole. Podarowane przez uczniów znicze i wkłady do zniczy zapalone zostały na posprzątanych grobach.
 
 
 
PODZIĘKOWANIE DLA SPONSORÓW ❤️❤️❤️
Za hojność, dar serca, ogromne wsparcie finansowe i przede wszystkim za to, że nigdy nam Państwo nie odmówili pomocy, dzięki której mogliśmy w niecodzienny sposób uczcić 250. rocznicę uchwalenia KEN i udać się w podróż do przeszłości, ale i przenieść się w nowy wymiar do przyszłości.
Wspólnymi siłami udało nam się uzbierać kwotę 2000 zł, która pozwoliła na godzinny rejs w 2 grupach wiekowych.
Z całego serca DZIĘKUJEMY!!!
 
 
BAL ZE ŚWIĘTYMI klas I- III.
W pięknych strojach świętych patronów, aniołków uczniowie radośnie obchodzili Wigilię Wszystkich Świętych. Wykazali się wiedzą podczas quizu, wspólnie rozwiązali łamigłówkę i tańczyli do skocznych melodii! Jak dobrze, że mamy świętych patronów w niebie!
 
 
 
 
W dniu 27 października 2023r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w dniach otwartych 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obserwowały sprzęt wojskowy i broń będącą wyposażeniem jednostki wojskowej. Dzieci zwiedziły wnętrze czołgu, miały okazję posiedzieć w ciężarówce oraz innych wojskowych pojazdach i poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Nie zabrakło też tradycyjnej wojskowej grochówki. Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz była okazją do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania wojska polskiego.
 
 
 
 
Wizyta w 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich uczniów klas I-III.
 
 
 
 
SESJA ZDJĘCIOWA SZEŚCIOLATKÓW
 
 
SESJA ZDJĘCIOWA PIĘCIOLATKÓW
 
 
JESIENNA SESJA ZDJĘCIOWA W GRUPIE SŁONECZEK
 
 
Czy łatwo zostać pisarzem?
Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie klas I- III podczas wizyty w Filii Biblioteki Gminnej w Reczpolu.
W trakcie spotkania autorskiego Pan Marcin Kozioł opowiedział o tajnikach swojej pracy, która jest także jego pasją. A skoro praca sprawia przyjemność, stąd barwne opowieści. Autor zaprezentował najnowsze, jeszcze pachnące farba drukarską, książki o Malince Wombacie, która przeżywa niesamowite przygody. Dzieci poznały wiele ciekawostek o tych niezwykłych torbaczach żyjących w odległej Australii.
Wspólnie narysowały portret Malinki. Zadały również pytania dotyczące planów twórczych oraz zakupiły książki autora. Wszyscy otrzymali także autograf pisarza. Czas szybko upłynął i wspólnym spacerkiem wśród jesiennych krajobrazów wrócili bezpiecznie do szkoły.
 
 
 
 
W piątek 20 października nasza szkoła przyłączyła się do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. W wielu miejscach można było sięgnąć po książkę i odkryć, że czytanie jest pasjonujące. Wśród najmłodszych czytanie promowała Pani Dyrektor Elżbieta Urban i nauczyciele. Niech sięganie po książkę stanie się codziennym nawykiem i przyjemnością!
 
 
 
 
TARG U SŁONECZEK 🌞
Zabawa w sklep sprzyjała utrwaleniu nazw i wyglądu warzyw. Dzieci wchodząc w różne role pamiętały o tym jak zwracać się do klientów i do sprzedawców. Każdy miał szansę świetnie się bawić i wiele nauczyć 😀
 
 
 
 
19.10.2023 r. trzy uczennice klasy siódmej: Maja Wojdyło, Maja Łozińska i Julia Napora zmierzyły się z trudnościami ortograficznymi w XI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „LEŚNE DYKTANDO”. W zmaganiach wzięło udział około 100 uczniów z 27 szkół z województwa podkarpackiego. Uczestnicy pisali najeżony trudnościami tekst opowiadający o „trzebieżowych dąbrowach” „wierzbie o rachitycznym kształcie” czy też „dzięciole białogrzbietym i trójpalczastym” – jednym słowem nie było łatwo. 😊Nasze siódmoklasistki poradziły sobie znakomicie i obiecały, że wrócą tu za rok.
 
 
250 lat KEN
nie mylić z Kenem, bo to chodzi o okrągłą rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, od której rozpoczęła się reforma szkolnictwa w naszym kraju i obok Konstytucji 3 maja była największym osiągnięciem polskiego oświecenia. KEN stworzyła program nauczania tak rewolucyjny, że stał się podstawą podobnych systemów w całej Europie. Przytaczając ciekawostki z pracy Komisji, podczas uroczystej gali, na której nie brakowało zaproszonych nauczycieli, a także Pana Wójta, uczniowie wręczyli wszystkim obecnym nauczycielom specjalne wyróżnienia i tytuły, których nie ma w żadnej innej szkole, ani w Polsce, ani na świecie!!! W trakcie wręczania wyróżnień, gdy ciała pedagogiczne kroczyły po czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć tańców i piosenek, w których uczniowie zapewniali, że że to właśnie nauczyciele z naszej szkoły są super i są superbohaterami o supermocach, bo są tacy mądrzy, silni, wielcy i więksi od innych, a w swoich rękach trzymają cały świat. Wspólnie budujemy wspomnienia i tworzymy wielką rodzinę. Uczniowie zaśpiewali 100 lat, bo piosenki na 250 jeszcze nikt nie wymyślił. Udało nam się podglądnąć, co uchwyciła ukryta kamera, gdy tylko szkolny monitoring przestał łapać zasięg i jak nasi nauczyciele odpoczywają od nas podczas wakacji i ładują baterie na następny rok szkolny. Ciężko było rozpoznać wszystkich, ale pewnie i sami nauczyciele mieli z tym nie mały problem. Jak na koniec gali przystało, wręczone zostały specjalne nagrody i prezenty. Pan Wójt Wacław Pawłowski wręczył naszej Pani Wicedyrektor Agnieszce Popowicz zasłużoną nagrodę, a i uczniowie docenili nasze Panie Dyrektor wręczając pamiątkowe tabla z nauczycielami szkoły podstawowej i przedszkola. A żeby pozostałym nauczycielom nie było smutno, to podczas długich rad pedagogicznych od wszystkich uczniów dla wszystkich nauczycieli ufundowane zostały specjalne pamiątkowe kubki na kawę, czy herbatę. A gdyby nasi nauczyciele chcieli zgłosić jakieś reklamacje, to poprosiliśmy z przyczyn oczywistych o kontakt z firmą Mattel, bo co złego to nie my.
 
 
 
 
 
PAMIĄTKOWY PRZEJAZD Doliną Błękitnego Sanu
miał miejsce 12 października 2023 w ramach obchodów okrągłej 250. rocznicy powołania KEN czyli Komisji Edukacji Narodowej i okazał się nie małym przeżyciem dla całej społeczności naszej szkoły podstawowej. Łaskawy konduktor nie musiał nas zawozić do Warszawy, bo razem z nauczycielami i Paniami Dyrektor woleliśmy się przenieść na łono natury, gdzie mogliśmy podziwiać piękno krzywieckiej przyrody. A pani jesień potrafi naprawdę czarować! Nie zapomnieliśmy wcześniej zamówić pogody, na szczęście biletów na przejazd nikt od nas nie oczekiwał. Można powiedzieć, że jechaliśmy na gapę, a to wszystko dzięki naszym SPONSOROM, ale podziękujemy jeszcze tym wspaniałym ludziom w osobnym poście. Póki co, polecamy każdemu taką podróż, bo takie chwile nie zdarzają się często. Po takiej podróży, czekała na nas kolejna wycieczka, tym razem historyczna, ale już w murach naszej szkoły...
 
 
 
 
4 października uczniowie klasy V wybrali się na wycieczkę do Przemyśla. Jej głównym punktem był udział w V Festiwalu Książki „Między pokoleniami” w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, podczas którego mieli okazję wysłuchać ciekawej prezentacji autorki książek dla dzieci i młodzieży - Pani Renaty Piątkowskiej. Później udali się do kina na film: "Kosmici w mojej szkole", ukazujący walkę dobra ze złem.
 
 
 
30 września przypada w Polsce Dzień Chłopaka. W naszej szkole obchodzenie tego dnia stało się już tradycją. Ten dzień był okazją do wyrażenia swojej sympatii dla chłopców w każdym wieku. Żeńska część społeczności szkolnej przygotowała dla nich słodki upominek. Nie mogło też zabraknąć wyborów SUPER CHŁOPAKA! W tym roku laureatami tego tytułu zostali – Sylwester Łukasiewicz i Oliwier Dorosiński. Wszystkim naszym Panom i chłopcom z okazji ich święta jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!
 
 
 
29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej ogólnopolskiej akcji : „Sprzątanie Świata 2023”.
 
 
26 września pod hasłem: „Niech w naszych sercach zakwitnie nadzieja” odbył się kiermasz słodkości na rzecz PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI.
 
 
 
21 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Każdy z uczniów klas I - VII i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy VII – Kamila Wojdylak.
 
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września. W tym dniu wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola czeka masa atrakcji.
W Przedszkolu Samorządowym w Krzywczy celebracja tego święta rozpoczęła się od malowania postaci bajkowych, były też gry i zabawy zręcznościowo – ruchowe. Wisienką na torcie okazał się spacer oraz piknik ze wspólnym poczęstunkiem.
 
 
 
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, poznawania i odkrywania swoich talentów. A jak odkryć talent w przedszkolu ? Trzeba po prostu zacząć od kropki. 😊
 
 
 
 
„W hołdzie bohaterom”
13 września nasza szkoła świętowała 6. rocznicę nadania imienia 11. Karpackiej Dywizji Piechoty oraz włączyła się w gminne obchody 84. rocznicy Bitwy Krzywieckiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i za poległych. Następnie uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Obrońców Ziemi Krzywieckiej w latach 1939 – 1946 w Krzywczy, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu państwowego, odczytanie Apelu Pamięci oraz oddana została salwa honorowa. Wojskową asystę honorową wystawił 3. Batalion Strzelców Podhalańskich. W trakcie uroczystości delegacje władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych, przedstawiciele wojska oraz Szkoły Podstawowej
im. 11. KDP złożyli kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Ziemi Krzywieckiej. Dalsza część obchodów odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Krzywczy, gdzie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny „W hołdzie bohaterom”. Uroczystość zakończyły wystąpienia zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili: p. Anna Schmidt – wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, p. Piotr Pilch – wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, p. Jan Pączek – Starosta Przemyski,
p. Wojciech Bobowski – Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, płk Daniel Błotko – dowódca 20 Przemyskiej Obrony Terytorialnej, kpt Paweł Wojciechowski – przedstawiciel dowódcy 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy, ks. prałat płk rezerwy Władysław Kozicki, ks. mjr Włodzimierz Skoczeń – kapelan rzymskokatolicki Garnizonu, ks. ppłk Jerzy Mokrauz – kapelan prawosławny Garnizonu, p. Beata Wielgosz – skarbnik Gminy Krzywcza, p. Zygmunt Sobol – przewodniczący Rady Gminy Krzywcza wraz z radnymi, sołtysi, prezesi OSP, dyrektorzy szkół z Gminy Krzywcza. Delegacja naszej szkoły złożyła również kwiaty na grobie żołnierzy poległych w obronie Ziemi Krzywieckiej 13 września 1939 r.
 
 
 
 
 
11 września nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej edycji była powieść "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Fragmenty tej książki przeczytali Nauczyciele naszej szkoły oraz Pani Marzena Kowal - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywczy.
 
 
 
4 września do społeczności szkolnej dołączyli pierwszoklasiści. Po mszy świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Janusza Wilusza i poświęceniu plecaków zebrali się w hali sportowej, gdzie złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas pasowania przyrzekali uczyć się pilnie, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, szanować nauczycieli, kochać Ojczyznę i być dobrymi Polakami. Uroczystość pasowania dużym ołówkiem była symbolem włączenia dzieci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy i korzystania w pełni z praw i obowiązków ucznia. Pani Dyrektor Elżbieta Urban złożyła uczniom życzenia samych sukcesów w nauce. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z aktem ślubowania oraz drobne upominki.
Wszystkim pierwszoklasistom oraz ich rodzicom życzymy samych radosnych chwil w szkole!
 
 
 
 
I znów wrzesień – początek roku szkolnego. Jedni z radością, inni z nieco mniejszym entuzjazmem ruszyli, by spotkać się z koleżankami i kolegami, zobaczyć nauczycieli i pójść na spotkanie z wychowawcą. Jaki będzie ten kolejny rok nauki?
Życzymy, by można było zrealizować wszystkie plany i nadzieje, by nadchodzący czas był spokojny, ale radosny, pełen wyzwań i tylko dobrych chwil!
 
 

 

4 września o godz. 8.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie nauki w nowym roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się w kościele parafialnym w Krzywczy mszą świętą, potem wspólny przemarsz za sztandarem szkoły do budynku Zespołu Szkół w Krzywczy.

Następnie Uroczystość na hali sportowej, tam przywitanie , pasowanie pierwszoklasistów i przekazanie informacji od wychowawców.