Gratulujemy uczestnikom ogólnopolskiego konkursu Galileo, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, uzyskania wysokich wyników:
z biologii: Oliwii Skubisz - zajęcia 1 miejsca, Julii Daraż -3 miejsca.
Laureatami tego konkursu zostały też: Kinga Sidor (8 miejsce), Helena Pawłowska oraz Maja Sroka (9 m).
Wyróżnienia w konkursie Galileo z historii uzyskali: Michał Wąsowicz i Julia Daraż.
Dyplomy uznania otrzymali również uczniowie biorący udział w konkursie Galileo z matematyki i fizyki.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.
21 czerwca uczniowie usłyszeli ostatni dzwonek kończący rok szkolny 2023/2024. Świętowanie rozpoczęło się w kościele parafialnym. Następnie odbył się przemarsz ze sztandarem do budynku szkoły. Ostatni dzień roku szkolnego to czas podsumowań. Społeczność szkolna nagrodziła brawami ucznia klasy ósmej, Sylwestra Łukasiewicza, który ukończył szkołę podstawową. Pani Dyrektor Elżbieta Urban podziękowała za ciężką pracę wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Przedstawicielki Rady Rodziców w uznaniu za owocną współpracę wręczyły bukiety Paniom Dyrektor. Po rozdaniu świadectw z biało-czerwonym paskiem oraz nagród, uczniowie rozeszli się do klas, by pożegnać się z Wychowawcami.
Życzymy udanych wakacji!
O tym, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje rozmawiali dziś uczniowie klas I-VII i dzieci z przedszkola podczas spotkania z mł.asp. Pawłem Pawłowskim- funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Dubiecku. Przypomnieli numery telefonów alarmowych i zasadę ograniczonego zaufania w kontaktach z innymi. Pan dzielnicowy zwrócił szczególną uwagę na korzystanie z jezdni przez użytkowników rowerów, hulajnogi elektrycznej i UTO. Nie pominął także problemu wypoczynku wodnego, który często odbywa się nad Sanem- rzeką trudną i ciągle zmieniającą swój nurt. Na zakończenie życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
10 czerwca odbyło się Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. Na początku obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy VI. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, dlaczego warto czytać książki i jak o nie dbać. Recytowali wiersze o książkach i zaśpiewali wesołą piosenkę. Odgadywali też zagadki, które sprawdzały ich znajomość baśni i bajek. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, a Pani Dyrektor dokonała pasowania. Nowi czytelnicy biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki J. Bednarek pt." Wnuczka antykwariusza", które dotarły do naszej szkoły w ramach 6. edycji kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek". Kampanię realizują od 2017 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki, a jej główny cel to promocja czytelnictwa.
6 czerwca uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panem Marcinem Pałasz, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w Babicach. Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywczy, zapraszając uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy. Spotkanie rozpoczęła Pani Marzena Kowal, która serdecznie powitała zaproszonego Gościa i przybyłych uczestników. Pan Marcin od początku nawiązał świetny kontakt z publicznością zarażając wszystkich pozytywną energią. Podczas spotkania pisarz w ciekawy i humorystyczny sposób opowiedział o swoim zamiłowaniu do czytania, o tym, jak został autorem słuchowisk i książek (wydał już 40 tytułów) oraz o trybie życia, jaki prowadzi tworząc. Wszystkich uczestników urzekł serdecznym uśmiechem, spontanicznym zachowaniem i wielkim poczuciem humoru. Zaprezentował całą serię książek o Elfie- psie, który skończył właśnie 14 lat. Ci, którzy czuli niedosyt wystąpieniem autora mogli zadawać pytania, na które cierpliwie i wesoło udzielał odpowiedzi. Na zakończenie Pan Marcin podpisywał książki, rozdawał autografy i pozował do zdjęć.
W dniu 29 maja 2024 r. odbyła się wycieczka dzieci 4,5 i 6 - letnich do Rzeszowa. Celem tego wyjazdu było oglądanie spektaklu w teatrze, zwiedzanie Muzeum. Dzieci w Teatrze Maska oglądały spektakl pt. „Huśtawka”. Poznały historię małego PI który był samotny i poszukiwał przyjaźni. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest budowanie relacji, wzajemnie słuchanie. Podczas pobytu w jedynym w Polsce Muzeum Dobranocek dzieci poznały historię bajek: „Jacek i Agatka”, „Miś Colargol”, „Smerfy”, „Reksio”. Oglądały wystawę „Bajkolandia” z klocków LEGO. Wycieczkę zakończył ciepły posiłek i moc atrakcji w sali zabaw „Fantazja”. Obdarowane prezentem w postaci baniek mydlanych, uradowane i szczęśliwe wróciły do domu.
W minionym tygodniu ( tj. 28 maja 2024r.) odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Poeci uczą i bawią dzieci” organizowany przez Gminę Krzywcza i Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzywczy. Wśród licznych uczestników, nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i sięgnęli po laury zwycięstwa.
Laureatami konkursu zostali:
Kategoria I- uczniowie klas I-III
I miejsce: Zofia Pawłowska
IV miejsce: Bartłomiej Daraż
Wyróżnienia: Mikołaj Sus, Aleksander Gierula
Kategoria II- uczniowie klas IV-VI
I miejsce: Michał Wąsowicz
III miejsce: Helena Pawłowska
IV miejsce: Franciszek Wanat
Wyróżnienia: Łukasz Perduta, Aleksander Pieniądz, Maksymilian Kieryk, Miłosz Binko, Szymon Tenus, Julia Daraż.
Kategoria III- uczniowie klas VII-VIII
I miejsce: Maja Łozińska
II miejsce: Maja Wojdyło
III miejsce: Kamila Wojdylak, Norbert Jachowski
Gratulujemy wszystkim uczniom!!!
Podziwiamy wytężoną pracę, walkę ze swoimi słabościami, odwagę i zaangażowanie.
Żródło: Zdjęcia pochodzą ze strony Punktu Informacyjnego Gminy Krzywcza.
Matka- słowo, przy którym wszystkie inne bledną. Najważniejsze, najpiękniejsze i najbardziej osobiste dla każdego człowieka.
W Dniu Matki, w kościele parafialnym w Krzywczy, przed wizerunkiem Matki Bożej i w obecności najdroższych Mam wystąpili uczniowie klas I-III. Słowami wierszy, dźwiękami pieśni i piosenek starali się wyrazić swoją miłość i szacunek, a także podziękować za opiekę i trud wychowania. I chociaż czasem drżał głos, to obecność kochającej mamy i wpatrzone z czułością oczy dodawały otuchy.
Na zakończenie każde dziecko z różą w ręku złożyło życzenia i najmocniej, jak umiało przytuliło się do miłością bijącego serca MAMY.
23 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Matki. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały bogaty program artystyczny. Po wspaniałych występach na twarzach kochających Mam zauważyć można było tylko jedno - wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.
W dniu 22 maja uczniowie z klasy IV, V i VI byli na wycieczce w Rzeszowie. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie ekspozycji w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz". Następnie udali się na pokazy doświadczeń fizycznych na Politechnikę Rzeszowską. W tym dniu uczniowie zgłębiali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
Dnia 20 maja uczniowie klas IV - VII udali się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęli od Wzgórza Wawelskiego, gdzie dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat Zamku Królewskiego na Wawelu i historii władców, których groby królewskie znajdują się w Katedrze Wawelskiej. Niezapomniane wrażenia wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży z zabytkowym Dzwonem Zygmunta. Później spacerując z przewodnikiem, obejrzeli Rynek Główny, słynne "Okno Papieskie" przy Franciszkańskiej 3, Collegium Maius (najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego), Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, Barbakan i Bramę Floriańską. Następnie przeszli przez Smoczą Jamę do legendarnej rzeźby Smoka Wawelskiego. Na koniec uczniowie zeszli do podziemi Rynku Głównego, gdzie poznali historię Krakowa, oglądając liczne wystawy multimedialne. Po intensywnym zwiedzaniu wszyscy zjedli obiad w klimatycznej restauracji. Zaopatrzeni w liczne pamiątki z Krakowa, w wyśmienitych nastrojach wracali do domu.
Turniej Wiedzy Pożarniczej 2024- Młodzież Zapobiega Pożarom. Młodzież z powiatu przemyskiego sprawdzała swoją wiedzę pożarniczą 29 kwietnia 2024 w Gospodarstwie Rybackim w Starzawie Rybnej, gmina Stubno . Do udziału w konkursie zgłosiło się 73 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu przemyskiego. W części pisemnej organizatorzy przygotowali zestaw 30 pytań w formie testu jednokrotnego wyboru. W drugiej grupie wiekowej brały udział dwie uczennice naszej szkoły: Julia Daraż z kl. V oraz Maja Wojdyło z kl.VII. Obie dziewczyny zaprezentowały się godnie i otrzymały dyplomy za udział. W czasie wolnym organizatorzy zapewnili poczęstunek w zespole wiat grillowych oraz zwiedzanie gospodarstwa i stawów rybnych a także bardzo malowniczej okolicy. Dziękujemy organizatorom a także młodzieży za aktywną postawę. Liczymy na Was w przyszłości. Gratulacje .
25 kwietnia 2024 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Zbrodnia ludobójstwa zapisana na kartach historii jako zbrodnia katyńska była egzekucją tych, którzy zostali uznani za wrogów władzy sowieckiej. Pamięć o poległych podczas uroczystej akademii uczciła cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Krzywczy. Ksiądz proboszcz Janusz Wilusz poprowadził krótką modlitwę przy dębach pamięci, zaś pani dyrektor Elżbieta Urban złożyła symboliczne znicze. Następnie uczniowie klasy czwartej, piątej, szóstej oraz siódmej pod opieką pani Bożeny Maryńczak, Ewy Pawlus i Bernardy Kaszyckiej, przedstawili uroczystą akademię. Po akademii cała społeczność szkolna oddała cześć poległym w Katyniu minutą ciszy, zaś pani dyrektor Elżbieta Urban poprosiła zgromadzonych, aby pamięć o nich była wciąż żywa.
Z przyjemnością informujemy, iż wszystkie kartki wielkanocne dotarły już do nas z krajów biorących udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „Easter is coming”. Otrzymaliśmy kartki z Hiszpanii, Portugalii, Serbii, Łotwy, Słowacji, Grecji oraz dwóch szkół z Czech. Kartki zrobiły ogromne wrażenie na naszych uczniach, którzy mieli okazję zobaczyć, jak pracują dzieci z innych krajów: jak malują, jakie techniki wykorzystują do tworzenia kartek oraz w jaki sposób piszą. Wszystkie kartki można obejrzeć na wystawie, na dolnym korytarzu.
Dziękujemy za zaangażowanie się w akcję Przemyskie Pola Nadziei, podczas której Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Krzywczy zbierał fundusze na dokończenie budowy hospicjum w Przemyślu. Zebrano 1294zł.
W niedzielę 14 kwietnia Szkolny Klub Wolontariatu współorganizował akcję Przemyskie Pola Nadziei. Podczas tej akcji zbierano pieniądze na dokończenie budowy hospicjum w Przemyślu. W podziękowaniu uczniowie przygotowali żonkile. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.
W wiosenny poranek uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej udali się do pięknie położonego Sanoka. Klasa druga spędziła czas w sali zabaw, gdzie uczestniczyli w doświadczeniach i warsztatach pełnych niespodzianek. Aktywnie bawili się zjeżdżając, wspinając się i skacząc do woli. Klasa pierwsza i trzecia poznawała historię Podkarpacia zwiedzając Muzeum Budownictwa Ludowego w scenerii budzącej się do życia przyrody. Wędrując od galicyjskiego miasteczka poprzez chaty Bojków i Łemków dotarli do szkoły, w której izbie zasiedli do starych ławek. Dowiedzieli się przy okazji czym była dyscyplina. Zwiedzanie nie mogło obejść się bez zakupu pamiątek.
Wszyscy wycieczkowicze spotkali się w MOSiR, by obejrzeć Magic Show na lodzie. Rewia o przygodach żeglarza Sindbada zachwyciła licznie zebraną publiczność, która miała okazję przenieść się w świat pełny barw, muzyki i niezwykłych postaci. Aktorów i ich ewolucje na łyżwach nagradzano gromkimi brawami i okrzykami zachwytu.
Pełni niesamowitych wrażeń wszyscy z apetytem zjedli obiad i troszeczkę zmęczeni popołudniem wrócili do domów.
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla rodzin i wszystkich sympatyków przedszkolaków z Zespołu Szkół w Krzywczy.
Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w pomoc Pani Adzie- dzięki aktywnej postawie całej społeczności szkolnej i zaangażowaniu rodziców udało zebrać się 1600 zł. Kwota ta, zasiliła konto „Zrzutki”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.
W poszukiwaniu wiosny - rajd pieszy.
21 marca Dzień Kolorowej Skarpetki. Różnokolorowe skarpetki to symbol światowego Dnia Zespołu Downa. Przyłączając się do akcji okazujemy solidarność z osobami z dodatkowym chromosomem.
21 marca młodzież naszej szkoły poszła na „Wagary z poezją”. Ta biesiada poetycka zorganizowana z okazji Światowego Dnia Poezji, na stałe wpisała się w życie kulturalne naszej szkoły. W tym roku cała społeczność szkolna była zaangażowana- klasy najmłodsze przygotowywały swoje występy pod czujnym okiem Wychowawców, klasy starsze przygotowały Polonistki ze ścisłą współpracą Nauczycieli Biblioteki. Prezentowano utwory o różnej tematyce- od wiosennej, poprzez refleksyjną, aż do literatury wojennej. Wiersze recytowano oraz śpiewano, a w tle rozbrzmiewała „Wiosna” Antonio Vivaldiego. Z uśmiechem na twarzy i wiosną w sercu wkroczyliśmy w kolejną porę roku.
19 marca uczniowie klasy drugiej wzięli udział w warsztatach rękodzieła tradycyjnych palm wielkanocnych. Podczas warsztatów dzieci wykazały się kreatywnością, współpracą, samodzielnością. Serdecznie dziękuję Pani Kazimierze Goch za przygotowanie ciekawych warsztatów. Pani Marcie Bukowskiej za pomoc, zaangażowanie. Był to mile spędzony czas z rodzicami.
W dniu 18 marca 2024 roku uczniowie kl.VII uczestniczyli w warsztatach questingowych w ramach realizacji projektu „ Z questami odkrywamy tajemnice przyrody-cykl wydarzeń promujących OZE na terenie Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego ”. Warsztaty poprowadziła Pani Edyta Lenard-Wojna- certyfikowany trener questingu z 18-letnim doświadczeniem. Głównym celem warsztatów było przygotowanie i opracowanie wraz z młodzieżą questu- edukacyjnej gry terenowej, która łączy ze sobą elementy zabawy, nauki i poszukiwań skarbu. Tematyką questu były atrakcje przyrodnicze, turystyczne i historyczne naszej miejscowości. Koordynatorem projektu z ramienia Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego jest Pani Renata Kaniuczak. Dziękujemy koordynatorom projektu za bardzo ciekawą formę edukacji oraz promocji naszego regionu.
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W ramach międzynarodowego projektu eTwinning „Easter is coming” uczniowie klasy I,II, III oraz VI własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne i życzenia, które zostały wysłane do szkół partnerskich w Czechach, Hiszpanii, Portugalii, Serbii, Grecji, Łotwy oraz Słowacji. Otrzymaliśmy kartki wielkanocne od naszych europejskich kolegów i koleżanek z Portugalii oraz z niecierpliwością czekamy na kolejne.
Uczniom naszej szkoły, biorącym udział w Ogólnopolskim Konkursie „PINGWIN” z historii, biologii i matematyki zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Julia Daraż, z kl. V, która zdobyła III miejsce w konkursie z biologii i uzyskała tytuł LAUREATA. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
„Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia marzeń”… – te ciepłe słowa skierowali chłopcy do pań i koleżanek z okazji DNIA KOBIET. Już od rana wszystkie panie były obdarowywane kwiatami i życzeniami. W organizację tego sympatycznego, marcowego święta w szczególny sposób włączył się Samorząd Uczniowski, który przygotował na tę okazję humorystyczny program artystyczny i koncert życzeń. Podczas uroczystego apelu ogłoszono wyniki konkursu na SUPER DZIEWCZYNĘ. Męska część społeczności szkolnej zdecydowała o przyznaniu tego tytułu: w kategorii klas I- III : Emilii Tenus, a w kategorii
klas IV- VIII: Laurze Kaczmarskiej. Na zakończenie programu chłopcy złożyli wszystkim dziewczynom i kobietom życzenia, wręczyli kwiaty i drobne upominki.
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W piątek 8 marca od samego rana w grupie "Słoneczka" panowała radosna atmosfera. Chłopcy złożyli życzenia, zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli niespodzianki. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. W tym szczególnym dniu nasze dziewczynki zostały zaproszone do herbaciarni i ugoszczone przez swoich starszych kolegów.
Grupa „Pięciolatków” z okazji Dnia Kobiet odwiedziła herbaciarnię RÓŻA. Można było wybierać w kilku gatunkach herbat. Małe damy popijając smaczną herbatkę, prowadziły poważne rozmowy o pluszakach, nowych trendach w upinaniu włosów czy ulubionych kreskówkach. Chłopcy częstowali swoje koleżanki przygotowanymi przez rodziców smakołykami oraz kwiatami. Każda kobietka czuła się doceniona. Z okazji zbliżającego się Dnia Mężczyzny, do herbaciarni zostali zaproszeni również i chłopcy, oni też otrzymali upominki od koleżanek. W tym dniu każdy przedszkolak wydawał się starszy i poważniejszy.
Następnie wszystkie dzieci uczestniczyły w akademii szkolnej z okazji Dnia Kobiet, radości nie było końca.
Czy nauka słówek z języka angielskiego musi być nudna? Otóż nie! W ramach międzynarodowego projektu eTwinning „Easter is coming” uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Pierwszoklasiści malowali wielkanocne figurki ceramiczne, klasa druga za pomocą pędzla tworzyła dzieła na płótnie, natomiast klasa trzecia wykonywała dekoracje świąteczne z masy porcelanowej. Nasze zdjęcia oraz pomysły wysyłamy na platformę Twinspace jako inspirację do szlifowania słownictwa wielkanocnego dla naszych partnerów z Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Czech, Serbii, Łotwy oraz Słowacji.
Dnia 4 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policją, które zostało poprowadzone przez sierż. szt. Alicję Tysowską- Prejzner z Komedy Miejskiej Policji w Przemyślu. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych I-III oraz młodzieży z klas IV-VII. W czasie pierwszego bloku pani funkcjonariuszka Policji przypomniała jak bezpiecznie poruszać się po drodze, chodniku czy przejściu dla pieszych oraz zwróciła uwagę jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi znakami drogowymi oraz numerami alarmowymi. Młodzież z klas starszych uczestniczyła w prelekcji nt.” Czynów karalnych popełnianych w cyberprzestrzeni”.
Policjantka poinformowała o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz poruszyła problematykę zagrożeń czyhających na młodego człowieka w sieci.
Zapraszamy do zapisów
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Bóg, honor i wolna, suwerenna ojczyzna – to hasła, w imię których żołnierze antykomunistycznego podziemia gotowi byli do największych poświęceń. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie 1 marca.. Z tej okazji uczniowie klas VII przygotowali krótki apel na temat polskiego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego działającego w latach 1945- 1963. W swym wystąpieniu przybliżyli swoim koleżankom i kolegom sylwetki takich bohaterów jak: Danuta Siedzikówna ps. „Inka”; Zygmunt Szendzielarz, ps. „Łupaszka” Witold Pilecki ps. „Witold”. Następnie uczciliśmy pamięć żołnierzy niezłomnych minutą ciszy.
Dzieci 3 , 4- letnie poszły na pocztę, aby wysłać list do Pani Wiosny. Chciały się jak najwięcej dowiedzieć o pracy pocztowca. Zobaczyły, jak wygląda budynek poczty, co można w niej kupić oraz dowiedziały się jak działa poczta i w jaki sposób docierają listy do adresatów. Na koniec czekała je miła niespodzianka- każde dziecko otrzymało kolorowankę.
W tym tygodniu dzieci z Samorządowego Przedszkola poznawały pozostałe zakłady pracy znajdujące się w Krzywczy. Grypy 3-4 i 5 latków odwiedziły miejscową Piekarnię pod kierownictwem Pani Magdaleny Rodzeń oraz sklep samoobsługowy Piotruś Pan. Dzieci zaznajomiły się z zawiłościami pracy piekarza oraz ekspedientek. Obserwowały poszczególne etapy powstawania chleba, samodzielnie wykonywały bułeczki, które zostały włożone do pieca. Na koniec czekała je niespodzianka w postaci rogalików z czekoladą i świeżego chleba próbowanego staropolskim zwyczajem ( łamanie się chlebem).
28 lutego uczniowie kl.VII uczestniczyli w warsztatach na wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej pod kierunkiem pana Pawła Chruścickiego. Młodzież oddawała strzały z broni krótkiej Glock 19, którą wykorzystują obecnie służby mundurowe. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie dowozu: pani B. Chrobak, pani M. Wojdyło, panu T. Kaczmarskiemu oraz panu D. Pakuła.
Podziękowania przesyłamy Dyrekcji szkoły w Nienadowej.
Zajęcia tak się spodobały , że planujemy kolejny wyjazd, aby poćwiczyć tym razem celność strzału z broni długiej.
Wyniki ogólnopolskiego konkursu LEON z języka angielskiego
W dniu dzisiejszym ogłoszone zostały długo wyczekiwane wyniki konkursu przedmiotowego Leon, który odbył się w dniach 10-11 października 2023 roku. Od wielu lat konkurs ten cieszy się ogromną popularnością i co roku chętni i odważni uczniowie mają możliwość sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.
W tym roku 22 uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział, a tytuł LAUREATA
otrzymał Bartłomiej DARAŻ z kl. 1
Ale wielkie
i
należą się wszystkim uczestnikom, którzy zajęli również wysokie miejsca. W pierwszej 15 konkursowej znaleźli się:
Emilia TENUS z kl. II - 12. miejsce
Gabriela CHROBAK z kl. II - 13. miejsce
Jagoda BUKOWSKA z kl. II - 15. miejsce
Szymon HORBOWY z kl. II - 15. miejsce
Norbert JACHOWSKI z kl. VII - 13. miejsce
Wszystkim sympatykom języka angielskiego gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, aby nigdy nie zabrakło Wam zapału do nauki języka angielskiego
27 lutego uczniowie klas I- III wybrali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Za sprawą aktorów Katolickiego Teatru Edukacji przenieśli się do wraz z Alicją do zaczarowanej krainy. Wszyscy z zapartym tchem śledzili przygody głównej bohaterki, przemierzając świat pełen osobliwych postaci i niezwykłych sytuacji. Piękna scenografia, multimedialne efekty i bajkowy klimat sprawiły, że czas minął tak szybko, jak sen Alicji. Przekonaliśmy się, że szacunek należy się wszystkim, bez wyjątku. A dziecko, to mały człowiek.
26.02.2024r. uczniowie kl. I uczestniczyli w warsztatach ozdób wielkanocnych przygotowanych przez Panią Marzenę Kowal - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywczy oraz Panią Agnieszkę Strojek-pracownika filii bibliotecznej w Reczpolu.
19.02.2024r. uczniowie klasy I w kinie Helios pooglądali film pt. "Akademia Pana Kleksa" oraz zobaczyli na czym polega praca w Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.
Miło nam poinformować, iż nasza szkoła jest założycielem oraz koordynatorem międzynarodowego projektu anglojęzycznego eTwinning „Easter is coming!”. Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami partnerskimi z Czech, Hiszpanii, Portugalii, Serbii, Łotwy, Grecji oraz Słowacji. Celem projektu jest międzynarodowa współpraca uczniów z różnych krajów Europy oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych z języka angielskiego. Tematem przewodnim projektu jest Wielkanoc. W trakcie zajęć uczniowie będą realizować zadania związane z nadchodzącym świętem, które zostaną umieszczone na platformie eTwinning- TwinSpace.
„Jak mi ręce urosną,
jak mi nogi urosną,
jak już będę dorosła
i wysoka jak sosna,
to zostanę, zostanę, zostanę... no, kim?(…)
To zostanę okrutnym piratem”
D. Wawiłow
Zgodnie z realizacją bloku tematycznego:„ Poznajemy zawody”, dzieci z naszego przedszkola, wybrały się w tym tygodniu na wycieczki po najbliższej okolicy w celu wytropienia ludzi wykonujących różne zwody. Aby dzieci mogły zdobyć wiedzę i „doświadczyć” charakterystyki zawodów, w których pracują członkowie ich rodzin, udaliśmy się do zakładów pracy w naszej miejscowości.
Przedstawicielom wszystkich zawodów, których mieliśmy okazję spotkać, serdecznie dziękujemy za sympatię, uśmiech i życzliwość wobec naszych przedszkolaków !
Dziś dwoje naszych uczniów użyczyło swoich głosów prezentując teksty Jana Zachariasiewicza, których nagrań będzie można odsłuchać na ławeczce multimedialnej. Powyższe działania są realizowane w ramach gminnego projektu: „Przywrócić pamięć o krzywieckim bohaterze historycznym Janie Zachariasiewiczu”. Jego koordynatorami są: P. Agata Wiśniowska, P. Robert Sobol.
WALENTYNKI W GRUPIE TRZYLATKÓW
❤️Miłość nie tylko od święta… – walentynki w naszej szkole ❤️.
Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami był okazją do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki.
Zabawa karnawałowa
27 stycznia 2024 roku jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym dniu przypada rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, czyli największego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady. Nasza szkoła uczciła pamięć ofiar pochodzenia żydowskiego z Krzywczy i okolicznych miejscowości, zamordowanych w czasie II wojny światowej. W tym celu udaliśmy się na miejscowy cmentarz żydowski, gdzie Pan Piotr Haszczyn, zapoznał zebranych z historią tego miejsca. Następnie uczniowie tradycyjnie ułożyli kamienie na pomniku pomordowanych jako wyraz szacunku dla zmarłych.
Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyłe Babcie oraz Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń przedstawiły wiersze i piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość.
W przepięknej scenografii wnuczęta wspaniale wystąpiły, okazując swoim bliskim szacunek oraz dziękując za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
MAZL TOV!
Podobno w życiu nie chodzi o to, aby mieć milion na koncie, ale milion takich chwil, które przyspieszają bicie serca z zachwytu i zatrzymują czas. Zgodnie z tą życiową prawdą uczniowie klasy 7 wzbogacili swoje konta podczas wycieczki do Rzeszowa, którą miała miejsce 19 stycznia. Przenosząc się z mroźnej Krzywczy znaleźliśmy się w cukierkowej krainie Sweet Factory Store, by zanurkować w kolorowych słodkościach. Tam sami mogliśmy wybierać i ważyć słodycze oraz stworzyć z nich własną kompozycję. Nie tylko żelki, pianki, gumy rozpuszczalne, gumy do żucia i czekoladowe pyszności, ale również smakowe krówki i bakalie kusiły nas swoim zapachem i wyglądem! Jednym słowem – dostaliśmy oczopląsu. Nie mogliśmy się też oprzeć karuzeli i wrócić do dziecięcych wspomnień. Po szaleństwie zakupowym udaliśmy się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej, by wraz z widownią wypełnioną po brzegi delektować się genialnym musicalem wszech czasów, arcydziełem gatunku, z porywającą muzyką i treścią, o życiowej mądrości i szczerości, jakim jest ”SKRZYPEK NA DACHU”. I przepadliśmy!!!
Pełna ciepła i żydowskiego humoru sztuka sprawiła, że siedząc w pierwszym rzędzie z otwartymi buziami śledziliśmy losy biednego mleczarza Tewiego i jego rodziny oraz niełatwych wyborów pomiędzy szczęściem, a tradycją na tle przemian obyczajowych i politycznych na świecie.
Teraz już wiemy, że "Skrzypek na dachu" nigdy się publiczności nie nudzi i dlaczego na nowojorskim Broadwayu był grany nieprzerwanie przez blisko 10 lat. To sztuka, która wciąż wzrusza, fascynuje, i pokrzepia w tych nieoczekiwanie trudnych czasach.
Po smacznym obiedzie kontynuowaliśmy naszą wędrówkę po stolicy Podkarpacia, bo nadal nie wiedzieliśmy, co wspólnego z Rzeszowem ma rechot żab, jakie zakupy można było dawniej zrobić w sklepie bławatnym, a jakie w sklepie kolonialnym? Z jaką niebezpieczną misją z ramienia króla Kazimierza Wielkiego udał się Jan Pakosławic do Złotej Ordy? Odpowiedzi na te pytania i wiele ciekawostek z przeszłości stolicy naszego województwa poznaliśmy zwiedzając RZESZOWSKIE PIWNICE. Emocje zapewniły interaktywne zadania, z którymi mierzyliśmy się zdobywając sporą sumę dukatów. Jak się okazało później, dziewczyny rozbiły bank, jednak trzeba powiedzieć, że chłopcy też bardzo dobrze sobie radzili, a dzięki pochwałom pan przewodnika mogli zapunktować u Pani Wicedyrektor.
Bogatsi o nową wiedzę i wrażenia estetyczne wróciliśmy do Krzywczy, ciesząc się ze wspólnie spędzonego czasu i wspomnień, których nikt nam nie zabierze.