2023/2024

 
 
 

25 kwietnia 2024 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Zbrodnia ludobójstwa zapisana na kartach historii jako zbrodnia katyńska była egzekucją tych, którzy zostali uznani za wrogów władzy sowieckiej. Pamięć o poległych podczas uroczystej akademii uczciła cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Krzywczy. Ksiądz proboszcz Janusz Wilusz poprowadził krótką modlitwę przy dębach pamięci, zaś pani dyrektor Elżbieta Urban złożyła symboliczne znicze. Następnie uczniowie klasy czwartej, piątej, szóstej oraz siódmej pod opieką pani Bożeny Maryńczak, Ewy Pawlus i Bernardy Kaszyckiej, przedstawili uroczystą akademię. Po akademii cała społeczność szkolna oddała cześć poległym w Katyniu minutą ciszy, zaś pani dyrektor Elżbieta Urban poprosiła zgromadzonych, aby pamięć o nich była wciąż żywa.
 
 
 
 
Z przyjemnością informujemy, iż wszystkie kartki wielkanocne dotarły już do nas z krajów biorących udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „Easter is coming”. Otrzymaliśmy kartki z Hiszpanii, Portugalii, Serbii, Łotwy, Słowacji, Grecji oraz dwóch szkół z Czech. Kartki zrobiły ogromne wrażenie na naszych uczniach, którzy mieli okazję zobaczyć, jak pracują dzieci z innych krajów: jak malują, jakie techniki wykorzystują do tworzenia kartek oraz w jaki sposób piszą. Wszystkie kartki można obejrzeć na wystawie, na dolnym korytarzu.
 
 
Dziękujemy za zaangażowanie się w akcję Przemyskie Pola Nadziei, podczas której Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Krzywczy zbierał fundusze na dokończenie budowy hospicjum w Przemyślu. Zebrano 1294zł.
 
 
W niedzielę 14 kwietnia Szkolny Klub Wolontariatu współorganizował akcję Przemyskie Pola Nadziei. Podczas tej akcji zbierano pieniądze na dokończenie budowy hospicjum w Przemyślu. W podziękowaniu uczniowie przygotowali żonkile. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.❤️
 
 
 
W wiosenny poranek uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej udali się do pięknie położonego Sanoka. Klasa druga spędziła czas w sali zabaw, gdzie uczestniczyli w doświadczeniach i warsztatach pełnych niespodzianek. Aktywnie bawili się zjeżdżając, wspinając się i skacząc do woli. Klasa pierwsza i trzecia poznawała historię Podkarpacia zwiedzając Muzeum Budownictwa Ludowego w scenerii budzącej się do życia przyrody. Wędrując od galicyjskiego miasteczka poprzez chaty Bojków i Łemków dotarli do szkoły, w której izbie zasiedli do starych ławek. Dowiedzieli się przy okazji czym była dyscyplina. Zwiedzanie nie mogło obejść się bez zakupu pamiątek.
Wszyscy wycieczkowicze spotkali się w MOSiR, by obejrzeć Magic Show na lodzie. Rewia o przygodach żeglarza Sindbada zachwyciła licznie zebraną publiczność, która miała okazję przenieść się w świat pełny barw, muzyki i niezwykłych postaci. Aktorów i ich ewolucje na łyżwach nagradzano gromkimi brawami i okrzykami zachwytu.
Pełni niesamowitych wrażeń wszyscy z apetytem zjedli obiad i troszeczkę zmęczeni popołudniem wrócili do domów.
 
 
 
Wesołych Świąt Wielkanocnych dla rodzin i wszystkich sympatyków przedszkolaków z Zespołu Szkół w Krzywczy.
 
 
 
 
Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w pomoc Pani Adzie- dzięki aktywnej postawie całej społeczności szkolnej i zaangażowaniu rodziców udało zebrać się 1600 zł. Kwota ta, zasiliła konto „Zrzutki”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.
 
W poszukiwaniu wiosny - rajd pieszy.
 
21 marca Dzień Kolorowej Skarpetki. Różnokolorowe skarpetki to symbol światowego Dnia Zespołu Downa. Przyłączając się do akcji okazujemy solidarność z osobami z dodatkowym chromosomem.
 
 
 
21 marca młodzież naszej szkoły poszła na „Wagary z poezją”. Ta biesiada poetycka zorganizowana z okazji Światowego Dnia Poezji, na stałe wpisała się w życie kulturalne naszej szkoły. W tym roku cała społeczność szkolna była zaangażowana- klasy najmłodsze przygotowywały swoje występy pod czujnym okiem Wychowawców, klasy starsze przygotowały Polonistki ze ścisłą współpracą Nauczycieli Biblioteki. Prezentowano utwory o różnej tematyce- od wiosennej, poprzez refleksyjną, aż do literatury wojennej. Wiersze recytowano oraz śpiewano, a w tle rozbrzmiewała „Wiosna” Antonio Vivaldiego. Z uśmiechem na twarzy i wiosną w sercu wkroczyliśmy w kolejną porę roku.
 
 
 
19 marca uczniowie klasy drugiej wzięli udział w warsztatach rękodzieła tradycyjnych palm wielkanocnych. Podczas warsztatów dzieci wykazały się kreatywnością, współpracą, samodzielnością. Serdecznie dziękuję Pani Kazimierze Goch za przygotowanie ciekawych warsztatów. Pani Marcie Bukowskiej za pomoc, zaangażowanie. Był to mile spędzony czas z rodzicami.
 
 
 
W dniu 18 marca 2024 roku uczniowie kl.VII uczestniczyli w warsztatach questingowych w ramach realizacji projektu „ Z questami odkrywamy tajemnice przyrody-cykl wydarzeń promujących OZE na terenie Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego ”. Warsztaty poprowadziła Pani Edyta Lenard-Wojna- certyfikowany trener questingu z 18-letnim doświadczeniem. Głównym celem warsztatów było przygotowanie i opracowanie wraz z młodzieżą questu- edukacyjnej gry terenowej, która łączy ze sobą elementy zabawy, nauki i poszukiwań skarbu. Tematyką questu były atrakcje przyrodnicze, turystyczne i historyczne naszej miejscowości. Koordynatorem projektu z ramienia Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego jest Pani Renata Kaniuczak. Dziękujemy koordynatorom projektu za bardzo ciekawą formę edukacji oraz promocji naszego regionu.
 
 
 
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W ramach międzynarodowego projektu eTwinning „Easter is coming” uczniowie klasy I,II, III oraz VI własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne i życzenia, które zostały wysłane do szkół partnerskich w Czechach, Hiszpanii, Portugalii, Serbii, Grecji, Łotwy oraz Słowacji. Otrzymaliśmy kartki wielkanocne od naszych europejskich kolegów i koleżanek z Portugalii oraz z niecierpliwością czekamy na kolejne.
 
 
 
Uczniom naszej szkoły, biorącym udział w Ogólnopolskim Konkursie „PINGWIN” z historii, biologii i matematyki zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Julia Daraż, z kl. V, która zdobyła III miejsce w konkursie z biologii i uzyskała tytuł LAUREATA. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
 
 
 
„Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia marzeń”… – te ciepłe słowa skierowali chłopcy do pań i koleżanek z okazji DNIA KOBIET. Już od rana wszystkie panie były obdarowywane kwiatami i życzeniami. W organizację tego sympatycznego, marcowego święta w szczególny sposób włączył się Samorząd Uczniowski, który przygotował na tę okazję humorystyczny program artystyczny i koncert życzeń. Podczas uroczystego apelu ogłoszono wyniki konkursu na SUPER DZIEWCZYNĘ. Męska część społeczności szkolnej zdecydowała o przyznaniu tego tytułu: w kategorii klas I- III : Emilii Tenus, a w kategorii
klas IV- VIII: Laurze Kaczmarskiej. Na zakończenie programu chłopcy złożyli wszystkim dziewczynom i kobietom życzenia, wręczyli kwiaty i drobne upominki.
 
 
 
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W piątek 8 marca od samego rana w grupie "Słoneczka" panowała radosna atmosfera. Chłopcy złożyli życzenia, zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli niespodzianki. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. W tym szczególnym dniu nasze dziewczynki zostały zaproszone do herbaciarni i ugoszczone przez swoich starszych kolegów.
Grupa „Pięciolatków” z okazji Dnia Kobiet odwiedziła herbaciarnię RÓŻA. Można było wybierać w kilku gatunkach herbat. Małe damy popijając smaczną herbatkę, prowadziły poważne rozmowy o pluszakach, nowych trendach w upinaniu włosów czy ulubionych kreskówkach. Chłopcy częstowali swoje koleżanki przygotowanymi przez rodziców smakołykami oraz kwiatami. Każda kobietka czuła się doceniona. Z okazji zbliżającego się Dnia Mężczyzny, do herbaciarni zostali zaproszeni również i chłopcy, oni też otrzymali upominki od koleżanek. W tym dniu każdy przedszkolak wydawał się starszy i poważniejszy.
Następnie wszystkie dzieci uczestniczyły w akademii szkolnej z okazji Dnia Kobiet, radości nie było końca.
 
 
 
Czy nauka słówek z języka angielskiego musi być nudna? Otóż nie! W ramach międzynarodowego projektu eTwinning „Easter is coming” uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Pierwszoklasiści malowali wielkanocne figurki ceramiczne, klasa druga za pomocą pędzla tworzyła dzieła na płótnie, natomiast klasa trzecia wykonywała dekoracje świąteczne z masy porcelanowej. Nasze zdjęcia oraz pomysły wysyłamy na platformę Twinspace jako inspirację do szlifowania słownictwa wielkanocnego dla naszych partnerów z Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Czech, Serbii, Łotwy oraz Słowacji.
 
 
 
Dnia 4 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policją, które zostało poprowadzone przez sierż. szt. Alicję Tysowską- Prejzner z Komedy Miejskiej Policji w Przemyślu. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych I-III oraz młodzieży z klas IV-VII. W czasie pierwszego bloku pani funkcjonariuszka Policji przypomniała jak bezpiecznie poruszać się po drodze, chodniku czy przejściu dla pieszych oraz zwróciła uwagę jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi znakami drogowymi oraz numerami alarmowymi. Młodzież z klas starszych uczestniczyła w prelekcji nt.” Czynów karalnych popełnianych w cyberprzestrzeni”.
Policjantka poinformowała o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz poruszyła problematykę zagrożeń czyhających na młodego człowieka w sieci.
 
 
Zapraszamy do zapisów
 
 
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Bóg, honor i wolna, suwerenna ojczyzna – to hasła, w imię których żołnierze antykomunistycznego podziemia gotowi byli do największych poświęceń. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie 1 marca.. Z tej okazji uczniowie klas VII przygotowali krótki apel na temat polskiego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego działającego w latach 1945- 1963. W swym wystąpieniu przybliżyli swoim koleżankom i kolegom sylwetki takich bohaterów jak: Danuta Siedzikówna ps. „Inka”; Zygmunt Szendzielarz, ps. „Łupaszka” Witold Pilecki ps. „Witold”. Następnie uczciliśmy pamięć żołnierzy niezłomnych minutą ciszy.
 
 
 
Dzieci 3 , 4- letnie poszły na pocztę, aby wysłać list do🌺 Pani Wiosny🌺. Chciały się jak najwięcej dowiedzieć o pracy pocztowca. Zobaczyły, jak wygląda budynek poczty, co można w niej kupić oraz dowiedziały się jak działa poczta i w jaki sposób docierają listy do adresatów. Na koniec czekała je miła niespodzianka- każde dziecko otrzymało kolorowankę.
 
 
 
W tym tygodniu dzieci z Samorządowego Przedszkola poznawały pozostałe zakłady pracy znajdujące się w Krzywczy. Grypy 3-4 i 5 latków odwiedziły miejscową Piekarnię pod kierownictwem Pani Magdaleny Rodzeń oraz sklep samoobsługowy Piotruś Pan. Dzieci zaznajomiły się z zawiłościami pracy piekarza oraz ekspedientek. Obserwowały poszczególne etapy powstawania chleba, samodzielnie wykonywały bułeczki, które zostały włożone do pieca. Na koniec czekała je niespodzianka w postaci rogalików z czekoladą i świeżego chleba próbowanego staropolskim zwyczajem ( łamanie się chlebem).
🍏🍎🍐Na koniec tygodnia dzieci postanowiły zrobić zakupy w sklepie Piotruś Pan, w którym pracują mamy, ciocie lub sąsiadki. Tam Pani Marta Binko (kierownik sklepu ) zapoznała je ze sposobem zaopatrywania sklep w określone towary. Pani Sylwia z uśmiechem i duuuużą cierpliwością obsługiwała małych klientów.
❤❤❤Bardzo dziękujemy wszystkim za okazane serce i cudowne prezentacje specyfiki kolejnych zawodów.
 
 
 
28 lutego uczniowie kl.VII uczestniczyli w warsztatach na wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej pod kierunkiem pana Pawła Chruścickiego. Młodzież oddawała strzały z broni krótkiej Glock 19, którą wykorzystują obecnie służby mundurowe. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie dowozu: pani B. Chrobak, pani M. Wojdyło, panu T. Kaczmarskiemu oraz panu D. Pakuła.
Podziękowania przesyłamy Dyrekcji szkoły w Nienadowej.
Zajęcia tak się spodobały , że planujemy kolejny wyjazd, aby poćwiczyć tym razem celność strzału z broni długiej.
 
 
Wyniki ogólnopolskiego konkursu LEON z języka angielskiego
W dniu dzisiejszym ogłoszone zostały długo wyczekiwane wyniki konkursu przedmiotowego Leon, który odbył się w dniach 10-11 października 2023 roku. Od wielu lat konkurs ten cieszy się ogromną popularnością i co roku chętni i odważni uczniowie mają możliwość sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.
W tym roku 22 uczniów z naszej szkoły wzięło w nim udział, a tytuł LAUREATA 🏆
otrzymał Bartłomiej DARAŻ z kl. 1
Ale wielkie 👏 i 🫶 należą się wszystkim uczestnikom, którzy zajęli również wysokie miejsca. W pierwszej 15 konkursowej znaleźli się:
Emilia TENUS z kl. II - 12. miejsce
Gabriela CHROBAK z kl. II - 13. miejsce
Jagoda BUKOWSKA z kl. II - 15. miejsce
Szymon HORBOWY z kl. II - 15. miejsce
Norbert JACHOWSKI z kl. VII - 13. miejsce
Wszystkim sympatykom języka angielskiego gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, aby nigdy nie zabrakło Wam zapału do nauki języka angielskiego 🇬🇧
 
 
 
27 lutego uczniowie klas I- III wybrali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Za sprawą aktorów Katolickiego Teatru Edukacji przenieśli się do wraz z Alicją do zaczarowanej krainy. Wszyscy z zapartym tchem śledzili przygody głównej bohaterki, przemierzając świat pełen osobliwych postaci i niezwykłych sytuacji. Piękna scenografia, multimedialne efekty i bajkowy klimat sprawiły, że czas minął tak szybko, jak sen Alicji. Przekonaliśmy się, że szacunek należy się wszystkim, bez wyjątku. A dziecko, to mały człowiek.
 
 
 
26.02.2024r. uczniowie kl. I uczestniczyli w warsztatach ozdób wielkanocnych przygotowanych przez Panią Marzenę Kowal - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywczy oraz Panią Agnieszkę Strojek-pracownika filii bibliotecznej w Reczpolu.
 
 
 
 
19.02.2024r. uczniowie klasy I w kinie Helios pooglądali film pt. "Akademia Pana Kleksa" oraz zobaczyli na czym polega praca w Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu.
 
 
Miło nam poinformować, iż nasza szkoła jest założycielem oraz koordynatorem międzynarodowego projektu anglojęzycznego eTwinning „Easter is coming!”. Projekt realizowany jest we współpracy ze szkołami partnerskimi z Czech, Hiszpanii, Portugalii, Serbii, Łotwy, Grecji oraz Słowacji. Celem projektu jest międzynarodowa współpraca uczniów z różnych krajów Europy oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych z języka angielskiego. Tematem przewodnim projektu jest Wielkanoc. W trakcie zajęć uczniowie będą realizować zadania związane z nadchodzącym świętem, które zostaną umieszczone na platformie eTwinning- TwinSpace.
 
 
 
„Jak mi ręce urosną,
jak mi nogi urosną,
jak już będę dorosła
i wysoka jak sosna,
to zostanę, zostanę, zostanę... no, kim?(…)
To zostanę okrutnym piratem”
D. Wawiłow
Zgodnie z realizacją bloku tematycznego:„ Poznajemy zawody”, dzieci z naszego przedszkola, wybrały się w tym tygodniu na wycieczki po najbliższej okolicy w celu wytropienia ludzi wykonujących różne zwody. Aby dzieci mogły zdobyć wiedzę i „doświadczyć” charakterystyki zawodów, w których pracują członkowie ich rodzin, udaliśmy się do zakładów pracy w naszej miejscowości.
Przedstawicielom wszystkich zawodów, których mieliśmy okazję spotkać, serdecznie dziękujemy za sympatię, uśmiech i życzliwość wobec naszych przedszkolaków !
 
 
 
 
Dziś dwoje naszych uczniów użyczyło swoich głosów prezentując teksty Jana Zachariasiewicza, których nagrań będzie można odsłuchać na ławeczce multimedialnej. Powyższe działania są realizowane w ramach gminnego projektu: „Przywrócić pamięć o krzywieckim bohaterze historycznym Janie Zachariasiewiczu”. Jego koordynatorami są: P. Agata Wiśniowska, P. Robert Sobol.
 
 
 
 
WALENTYNKI W GRUPIE TRZYLATKÓW
 
 
 
❤️‍Miłość nie tylko od święta… – walentynki w naszej szkole ❤️‍.
Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami był okazją do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe do specjalnej skrzynki.
 
 
 
Zabawa karnawałowa
 
 
 
27 stycznia 2024 roku jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W tym dniu przypada rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, czyli największego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady. Nasza szkoła uczciła pamięć ofiar pochodzenia żydowskiego z Krzywczy i okolicznych miejscowości, zamordowanych w czasie II wojny światowej. W tym celu udaliśmy się na miejscowy cmentarz żydowski, gdzie Pan Piotr Haszczyn, zapoznał zebranych z historią tego miejsca. Następnie uczniowie tradycyjnie ułożyli kamienie na pomniku pomordowanych jako wyraz szacunku dla zmarłych.
 
 
 
Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Licznie przybyłe Babcie oraz Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń przedstawiły wiersze i piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tę uroczystość.
W przepięknej scenografii wnuczęta wspaniale wystąpiły, okazując swoim bliskim szacunek oraz dziękując za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
 
 
 
MAZL TOV! 🎻🕎
Podobno w życiu nie chodzi o to, aby mieć milion na koncie, ale milion takich chwil, które przyspieszają bicie serca z zachwytu i zatrzymują czas. Zgodnie z tą życiową prawdą uczniowie klasy 7 wzbogacili swoje konta podczas wycieczki do Rzeszowa, którą miała miejsce 19 stycznia. Przenosząc się z mroźnej Krzywczy znaleźliśmy się w cukierkowej krainie Sweet Factory Store, by zanurkować w kolorowych słodkościach. Tam sami mogliśmy wybierać i ważyć słodycze oraz stworzyć z nich własną kompozycję. Nie tylko żelki, pianki, gumy rozpuszczalne, gumy do żucia i czekoladowe pyszności, ale również smakowe krówki i bakalie kusiły nas swoim zapachem i wyglądem! Jednym słowem – dostaliśmy oczopląsu. Nie mogliśmy się też oprzeć karuzeli i wrócić do dziecięcych wspomnień. Po szaleństwie zakupowym udaliśmy się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej, by wraz z widownią wypełnioną po brzegi delektować się genialnym musicalem wszech czasów, arcydziełem gatunku, z porywającą muzyką i treścią, o życiowej mądrości i szczerości, jakim jest ”SKRZYPEK NA DACHU”. I przepadliśmy!!!
Pełna ciepła i żydowskiego humoru sztuka sprawiła, że siedząc w pierwszym rzędzie z otwartymi buziami śledziliśmy losy biednego mleczarza Tewiego i jego rodziny oraz niełatwych wyborów pomiędzy szczęściem, a tradycją na tle przemian obyczajowych i politycznych na świecie.
Teraz już wiemy, że "Skrzypek na dachu" nigdy się publiczności nie nudzi i dlaczego na nowojorskim Broadwayu był grany nieprzerwanie przez blisko 10 lat. To sztuka, która wciąż wzrusza, fascynuje, i pokrzepia w tych nieoczekiwanie trudnych czasach.
Po smacznym obiedzie kontynuowaliśmy naszą wędrówkę po stolicy Podkarpacia, bo nadal nie wiedzieliśmy, co wspólnego z Rzeszowem ma rechot żab, jakie zakupy można było dawniej zrobić w sklepie bławatnym, a jakie w sklepie kolonialnym? Z jaką niebezpieczną misją z ramienia króla Kazimierza Wielkiego udał się Jan Pakosławic do Złotej Ordy? Odpowiedzi na te pytania i wiele ciekawostek z przeszłości stolicy naszego województwa poznaliśmy zwiedzając RZESZOWSKIE PIWNICE. Emocje zapewniły interaktywne zadania, z którymi mierzyliśmy się zdobywając sporą sumę dukatów. Jak się okazało później, dziewczyny rozbiły bank, jednak trzeba powiedzieć, że chłopcy też bardzo dobrze sobie radzili, a dzięki pochwałom pan przewodnika mogli zapunktować u Pani Wicedyrektor.
Bogatsi o nową wiedzę i wrażenia estetyczne wróciliśmy do Krzywczy, ciesząc się ze wspólnie spędzonego czasu i wspomnień, których nikt nam nie zabierze.
 
 

22.01.2024 r. Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych w naszej szkole świętowaliśmy aktywnie wraz uczniami za pomocą platformy edukacyjnej "Minecraft Education" 

 Z okazji zbliżającego się "Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych" została przygotowana gazetka z najważniejszymi informacjami. Wszystkich chętnych uczniów przed lekcją lub podczas przerwy zapraszamy do zapoznania się.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)

Dziś, czyli 18.01.2024 roku, uczniowie naszej szkoły aktywnie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu odwiedzili pensjonariuszy Domu Pogodnej Starości im. Brata Alberta w Dynowie. Na spotkanie z BABCIAMI i DZIADKAMI zostały przygotowane słodkie upominki oraz gwiazdki wydrukowane na drukarkach 3D przez pana Rafała Włodka.
W duchu świątecznej atmosfery młodzież zaśpiewała kolędy przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i skrzypiec.
Bardzo dziękujemy wszystkim RODZICOM, którzy włączyli się w przygotowanie słodkości dla seniorów.
 
 
 

W ciekawych zajęciach uczestniczyli dziś uczniowie klasy piątej, które prowadziła mama Wiktora- Pani Sylwia Wolańska.

Mogli przekonać się osobiście, że makrama to technika dekoracyjnego zaplatania sznurka przy pomocy jedynie rąk, która przeżywa swój renesans, stąd przedmioty handmade cieszą się wielką popularnością. Zadaniem uczniów było zaplatanie, wiązanie, skręcanie sznurków by wykonać dekoracyjną ozdobę na ścianę.

Pani Sylwia w jasny i prosty sposób przekazywała wiedzę, cierpliwie demonstrowała podstawowe sploty, uczniowie zaś z ogromnym skupieniem wykonywali kolejne etapy swojej pracy. Okazało się również, że makrama to doskonała technika relaksacyjna, która pozwala każdemu bez wyjątku osiągnąć sukces. Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się z Panią Sylwią jeszcze nie raz. Dziękujemy bardzo!

 
Wigilia szkolna.
 
 
 
 
„Markowa, południowo-wschodnia Polska, diecezja przemyska – około 300 km na południe od Warszawy, 200 km na wschód od Krakowa i 60 km na zachód od Przemyśla. Pewnego letniego dnia roku 1943” - tymi słowami rozpoczęła się sztuka opisująca losy błogosławionej rodziny Ulmów.
Inscenizację (według scenariusza napisanego przez ks. Andrzeja Urbowicza) przedstawili uczniowie naszej szkoły klas VI, V i IV pod czujnym okiem ks. Grzegorza - naszego katechety.
Widzowie mogli przekonać się, że postępowanie według słów Pisma Świętego wprowadzonych w życie nie jest łatwe, ale wierność Ewangelii prowadzi do świętości.
 
 
 
O piernikach już było, to teraz o innych przygotowaniach zaczerpniętych z krajów niemieckojęzycznych. Najstarsi uczniowie z klasy 7 do świąt przygotowują się już od 1 grudnia, a to odliczanie ułatwiają im własnoręcznie wykonane kalendarze adwentowe. Maluchy z klasy 1 i 2 wykonały na wzór XIX wiecznych ogromnych cukierków Christmas crackers, ale nie umieściły w nich angielskich żartów, które rzadko kiedy bawią, ale własnoręcznie napisane angielskie życzenia. O koronie też nie zapomniały. Teraz wystarczy tylko dotrwać do wigilii i mamy nadzieję, że ta cierpliwość zostanie nagrodzona, a z crakerów z wielkim trzaskiem wyskoczą pyszne polskie słodkości, z którymi najmłodsi milusińscy chętnie się podzielą.
 
 
 
Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej udali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na spektakl "Królowa Śniegu" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego. Piękna opowieść w nowej, pobudzającej wyobraźnię adaptacji wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Barwna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęceniu zachwyciła młodych widzów.
Pełni wrażeń udali się do Krasiczyna by z przewodnikiem zwiedzić Perłę Renesansu. Spacerując krużgankami poznali trzy z czterech baszt zamkowych i historię tego pięknego zamku. Na zakończenie zeszli do lochów, w których musieli wykazać się nie lada odwagą.
 
 
 
 
13 grudnia uczniowie klasy IV, V, VI byli na wycieczce w Przemyślu.
W programie były warsztaty modelarskie w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, zwiedzanie wystawy z epoki lodowcowej, a na koniec piękny film pt. "Siła naszych marzeń".
 
 
 
 
12 grudnia dzieci 5 i 6 letnie brały udział w wycieczce do Przemyśla. Zwiedziły Państwową Straż Pożarną, gdzie miały możliwość poznać pracę strażaka i zobaczyć wyposażenie. Oglądały w Centrum Kulturalnym przedstawienie ,, Królowa Śniegu”. Ten wyjazd zostanie na długo w pamięci przedszkolaków.
 
 
 
 
Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję „Podziel się słodkością”, której celem było zebranie i przekazanie słodyczy do Domu Dziecka w Nienadowej. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.🎅🎄
 
 
 
7 grudnia odbył się GMINNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Naszą szkołę reprezentował uczennice klasy VII Sara i Laura Kaczmarskie. Obydwie dziewczynki zaśpiewał pięknie i zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
Klasowe mikołajki: prezenty, słodkości i duuuuużo radości.🎅
 
 
 
Piernikami zaczynała się gwiazdka w Bullerbyn, stąd uczniowie klasy trzeciej postanowili podobnie rozpocząć przygotowania do świąt. Z pozytywną energią przystąpili do zagniatania, wałkowania i wycinania przeróżnych kształtów pierniczków. Okazało się, że zarówno dziewczynki, jak i chłopcy doskonale radzili sobie z wałkiem i wykrawaczami. Pierwsze, jeszcze ciepłe ciasteczka przeszły pomyślnie test smakowitości podczas degustacji.
Korzenny aromat ciasta unosił się w powietrzu i wkrótce dotarł do najodleglejszych zakątków naszej szkoły. Stąd wcale nie dziwiły nas liczne odwiedziny .... Po upieczeniu pokaźnego stosu ciastek w radosnych humorach przystąpiliśmy do lukrowania i ozdabiania. Po zakończonej pracy i uporządkowaniu klasy okazało się, że pomocnik Świętego Mikołaja zostawił w sali prezenty, które z wypiekami na twarzy zostały rozpakowane. Potwierdziły się doniesienia, że w trzeciej klasie są grzeczne dzieci!
 
 
 
 
6 grudnia uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w warsztatach : Pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników, Tworzenie świec z wosku pszczelego, które odbyły się w Świetlicy wiejskiej na Woli Krzywieckiej. Dzieci z wielką radością ugniatały, wałkowały ciasto i wycinały foremkami świąteczne kształty. Do dekorowania upieczonych pierników wykorzystały czekoladę, lukier, kolorowe posypki, pisaki. Dzieciom nie zabrakło pomysłów i wyobraźni w kreowaniu oryginalnych, świątecznych smakołyków. Miały świetną okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każdy pierniczek według własnego pomysłu. Pierniczki były pyszne, a zabawa doskonała. Warsztaty przeprowadziła Pani Małgorzata Rogosz cukiernik z zamiłowania. Kolejne warsztaty przeprowadziła Pani Dorota Gierula wzbogacając wiedzę dzieci dotyczącą wosku pszczelego. Podczas części praktycznej dzieci własnoręcznie wykonywały świece z węzy pszczelej i wosku. Następnie wybierały formy sylikonowe, które nadawały konkretny kształt świecy. Jednym z najważniejszych etapów było dobranie odpowiedniego knota do świecy. Następnie wlewano pszczeli wosk oraz zabezpieczono formę za pomocą gumek recepturek. Po odczekaniu dłuższej chwili świeca była gotowa. Okazało się, że wosk pszczeli był wyzwaniem. Pani Dorota wprowadziła dzieci w magię świec pszczelich. Podczas warsztatów Święty Mikołaj zadzwonił dzwoneczkiem i zostawił grzecznym dzieciom prezenty. Uśmiech i radość na twarzach dzieci to jedno z najpiękniejszych widoków. Bardzo dziękuję Pani Małgorzacie Rogosz, Dorocie Gierula, Marcie Bukowskiej, Monice Fednar, Katarzynie Tenus za zaangażowanie i wspaniałą, niezwykłą atmosferę, która towarzyszyła podczas spotkania. Dziękuję również Panu Mateuszowi Banaś za organizację dzisiejszego spotkania.
 
 
 
 
6 grudnia obchodzimy dzień św. Mikołaja. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował pokaz MIKOŁAJKOWY MAGIC SHOW. Chętni uczniowie przebrali się w dowolne postacie związane z tym świętem. Najciekawsze przebrania zostały ocenione przez specjalne jury, które przyznało nagrody w dwóch kategoriach (I kategoria- uczniowie klas 1-3; II kategoria- uczniowie klas 4-7).
Zwycięzcami zostali: Mikołaj Sus (kl. I), Kinga Sidor (kl. V). Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Kacper Sobol, Helena Pawłowska, Nikola Składan, Norbert Jachowski. Wszyscy uczestnicy MIKOŁAJKOWEGO MAGIC SHOW zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
 
 
 
 
 5 grudnia 2023 r. w uczniowie naszej szkoły, którzy zostali laureatami XII konkursu Wiedzy o lasach w etapie szkolnym: Norbert Jachowski, Oliwia Skubisz i Bartłomiej Pakuła, brali udział w II etapie tego konkursu w siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn - w Przemyślu. Konkurencja była duża – uczestnicy z 20 szkół podstawowych, nie udało się zdobyć jednego z trzech pierwszych – nagradzanych miejsc, ale nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę. 
 
 
Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu. Radości nie było końca .🎅🎅🎅
 
 
 
 
"Czary mary, czary mary- to są rzeczy nie do wiary" . Andrzejki w przedszkolu.
 
 
 
 
Andrzejki to niezwykły dzień i stanowi świetną okazję do dobrej zabawy. W naszej szkole każda klasa przygotowała na ten wieczór wiele pomysłowych zabaw. Była pizza, słodkości, "Kaczuszki", "Skrzypek", "Makarena", cienie na ścianie, zwijanie włóczki i oczywiście najróżniejsze wróżby.
 
 
 
 

Zabawa andrzejkowa w najmłodszych klasach.
 
 
 
 
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
 
 
 
 
 
Zakończyliśmy TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI w naszej szkole. Do akcji włączyła się cała społeczność. Przez ten czas członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu witali przychodzących miłym słowem, życzeniami udanego dnia oraz cukierkami.😊 Wychowawcy wraz z uczniami opracowali KLASOWE KODEKSY ŻYCZLIWOŚCI. Zwieńczeniem działań był ŁAŃCUCH POMOCNYCH DŁONI umieszczony na szkolnym holu.
 
 
 
 
Proszę, przepraszam, dziękuję- to magiczne słowa , które zna każdy przedszkolak. Dzień Życzliwości i Pozdrowień w przedszkolu.
 
 
 
 
 
Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Gdy na zewnątrz jest ponuro, to tylko przyjazny uśmiech drugiego człowieka może rozjaśnić ten mrok 😊. Społeczność szkolna słodko rozpoczęła ten dzień- SKW witał przybyłych cukierkami, uśmiechem i życzeniami miłego dnia. Tydzień życzliwości w naszej szkole zainaugurowało nagrodzenie najżyczliwszych - każda klasa miała swojego reprezentanta:
1. Mikołaj Sus
2. Patryk Daraż
3. Bartosz Wojdyła
4. Paulina Wojtowicz
5. Julia Daraż
6. Santiago Flader
7. Norbert Jachowski
8. Sylwester Łukasiewicz
Gratulujemy, jesteście naszą inspiracją!!!
Informacja o pozostałych działaniach już wkrótce. Miłego dnia 😊.
 
 
 
 
Szkoła Podstawowa im.11 Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy otrzymała licencję Organizatora Lokalnego akcji - XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W dniu 17 listopada wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się w działania propagujące zabawową formę ćwiczenia znajomości tabliczki mnożenia. Do akcji włączyli się również najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Każda osoba, która poprawnie odpowiedziała na wszystkie pytania otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Przypomnienie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi. Szczególnie w czasach, gdy telefon zastępuje nam kalkulator i umiejętność liczenia w pamięci bywa nieco zapomniana. Na przerwach, w różnych miejscach w szkole, nauczyciele odpytywali przypadkowo spotkanych uczniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji za zaangażowanie oraz wspólne radosne przebywanie z nami tego dnia. Do spotkania za rok!
 
 
 
 
20 listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 
 
 
 
20 listopada o godz. 10 uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w zajęciach online pt. „To nie są ślady na piasku - cyfrowa tożsamość i cyfrowa reputacja w kontekście ochrony naszej prywatności i danych osobowych” w ramach projektu "Twoje Dane Twoja Sprawa" 
 
 
 
7 KLASA Z KAMERĄ WŚRÓD ZWIERZĄT
Leniwa sobota? Nie z nami!!!
Gdy za oknem pierwszy śnieg, uczniów najstarszej klasy 7 zaczyna ponosić. Po nowych przęsłach przemyskiego mostu pociągiem relacji Przemyśl – Rzeszów teleportowaliśmy się do stolicy Podkarpacia, gdzie doznaliśmy prawdziwego odlotu w HALI SWOBODNYCH LOTÓW i przez godzinę mogliśmy obserwować, podziwiać, karmić, głaskać przepiękne ptaki. Papugarnia okazała się uroczym miejscem do spędzania czasu wolnego i skarbnicą przyrodniczej wiedzy o pięknych, kolorowych istotach - jakimi są papugi. I te kolorowe żyjątka od razu upodobały sobie Norberta, który przez cały pobyt nie mógł się od nich uwolnić. Niektóre okazy swą sympatię przypieczętowały pamiątkami na bluzie. Znaleźliśmy też sporą kolekcję piór, które zabraliśmy na pamiątkę. Pan Płachta też był bardzo dzielny i wytrwale karmił papugi, dopóki nie ukradły mu kubeczka z karmą. Gdy wykarmiliśmy już wszystkie ptaki, z żalem opuściliśmy Papugarnię i udaliśmy się do restauracji, by tym razem nakarmić siebie. Chcąc spalić nadmiar poobiednich kalorii, poszliśmy w odwiedziny do salonu akwarystycznego Coralland, by sprawdzić, jak się mają Dori i Nemo w ten jesienny czas.
ŁĄCZY NAS SIATKA
Idąc z duchem czasu i duchem sportu 7 klasiści udali się do HALI PODPROMIE, gdzie po raz pierwszy mogli obserwować wejście na parkiet i rozgrzewkę siatkarzy, by w końcu jak na prawdziwych kibiców przystało, dopingować drużynę Asseco Resovii Rzeszów w meczu z AZS Indykpolem Olsztyn. Nasi siódmoklasiści nie oszczędzając gardeł i rąk, niczym nie ustępowali zawodowym kibicom drużyny rzeszowskiej i doping ten poniósł gospodarzy, którzy wygrali 3:0. Potem my ruszyliśmy na parkiet w pogoni za autografami i selfiakami. Pozowaliśmy do zdjęć z zawodnikami i udało nam się zdobyć kilka upragnionych autografów do kolekcji. Na pamiątkę tego wyjazdu nabyliśmy też piłkę z logo podkarpackiej drużyny i na niej też zebraliśmy podpisy siatkarzy z Asseco Resovii, z Reprezentacji Polski i innych utytułowanych sportowców. Jeśli ktoś nie był fanem, to po tej spontanicznej wycieczce już nim został, a nam pozostaną dobre wspomnienia, zdjęcia oraz mecz, który można obejrzeć w Polsatsport, a podobno kamery uchwyciły kibiców z naszej szkoły: Sławka, Sarę, Laurę, Gracjana i Natalię, więc zachęcamy do obejrzenia powtórki meczu z naszym udziałem.
Sobota 18.11. pozostanie na długo w naszej pamięci - wielu z nas spełniło swoje sportowe marzenia, razem doładowaliśmy baterie na dłuuuuuuuugi czas i sami sobie takiego weekendu zazdrościmy!!!
 
 
 
11 listopada świętowaliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości, włączając się w gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji ojczyzny. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele szkół podstawowych, ochotniczych straży pożarnych, władz powiatowych i gminnych oraz mieszkańcy gminy Krzywcza. W dalszej części uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Obrońców Ziemi Krzywieckiej w latach 1939 – 1946 w Krzywczy, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu państwowego, odczytanie Apelu Pamięci oraz oddana została salwa honorowa. Wojskową asystę honorową wystawił 1. Batalion Czołgów z Żurawicy.
Część nieoficjalna obchodów odbyła się w Zespole Szkół w Krzywczy, gdzie uczniowie 11.Karpackiej Dywizji Piechoty zaprezentowali program artystyczny o charakterze patriotycznym. Podczas tej akademii przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy oraz tańcem, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile.
 
 
 
 
 
 
10.11.2023 r.
🇵🇱 Dokładnie o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała❤️🎶"Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji „Szkoła do Hymnu 2023”.
 
 
 
1 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w Kwestę na cmentarzu w Krzywczy.
Zdjęcia pochodzą ze strony Punktu Informacyjnego Gminy Krzywcza.
 
 
 
 
Już od kilku lat pod koniec października wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz
z opiekunami wybrali się na miejscowy cmentarz, aby uporządkować groby osób zasłużonych dla lokalnej społeczności.
Akcja została poprzedzona zbiórką zniczy zorganizowaną w szkole. Podarowane przez uczniów znicze i wkłady do zniczy zapalone zostały na posprzątanych grobach.
 
 
 
PODZIĘKOWANIE DLA SPONSORÓW ❤️❤️❤️
Za hojność, dar serca, ogromne wsparcie finansowe i przede wszystkim za to, że nigdy nam Państwo nie odmówili pomocy, dzięki której mogliśmy w niecodzienny sposób uczcić 250. rocznicę uchwalenia KEN i udać się w podróż do przeszłości, ale i przenieść się w nowy wymiar do przyszłości.
Wspólnymi siłami udało nam się uzbierać kwotę 2000 zł, która pozwoliła na godzinny rejs w 2 grupach wiekowych.
Z całego serca DZIĘKUJEMY!!!
 
 
BAL ZE ŚWIĘTYMI klas I- III.
W pięknych strojach świętych patronów, aniołków uczniowie radośnie obchodzili Wigilię Wszystkich Świętych. Wykazali się wiedzą podczas quizu, wspólnie rozwiązali łamigłówkę i tańczyli do skocznych melodii! Jak dobrze, że mamy świętych patronów w niebie!
 
 
 
 
W dniu 27 października 2023r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w dniach otwartych 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem obserwowały sprzęt wojskowy i broń będącą wyposażeniem jednostki wojskowej. Dzieci zwiedziły wnętrze czołgu, miały okazję posiedzieć w ciężarówce oraz innych wojskowych pojazdach i poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Nie zabrakło też tradycyjnej wojskowej grochówki. Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz była okazją do poszerzenia wiedzy na temat funkcjonowania wojska polskiego.
 
 
 
 
Wizyta w 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich uczniów klas I-III.
 
 
 
 
SESJA ZDJĘCIOWA SZEŚCIOLATKÓW
 
 
SESJA ZDJĘCIOWA PIĘCIOLATKÓW
 
 
JESIENNA SESJA ZDJĘCIOWA W GRUPIE SŁONECZEK
 
 
Czy łatwo zostać pisarzem?
Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie klas I- III podczas wizyty w Filii Biblioteki Gminnej w Reczpolu.
W trakcie spotkania autorskiego Pan Marcin Kozioł opowiedział o tajnikach swojej pracy, która jest także jego pasją. A skoro praca sprawia przyjemność, stąd barwne opowieści. Autor zaprezentował najnowsze, jeszcze pachnące farba drukarską, książki o Malince Wombacie, która przeżywa niesamowite przygody. Dzieci poznały wiele ciekawostek o tych niezwykłych torbaczach żyjących w odległej Australii.
Wspólnie narysowały portret Malinki. Zadały również pytania dotyczące planów twórczych oraz zakupiły książki autora. Wszyscy otrzymali także autograf pisarza. Czas szybko upłynął i wspólnym spacerkiem wśród jesiennych krajobrazów wrócili bezpiecznie do szkoły.
 
 
 
 
W piątek 20 października nasza szkoła przyłączyła się do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. W wielu miejscach można było sięgnąć po książkę i odkryć, że czytanie jest pasjonujące. Wśród najmłodszych czytanie promowała Pani Dyrektor Elżbieta Urban i nauczyciele. Niech sięganie po książkę stanie się codziennym nawykiem i przyjemnością!
 
 
 
 
TARG U SŁONECZEK 🌞
Zabawa w sklep sprzyjała utrwaleniu nazw i wyglądu warzyw. Dzieci wchodząc w różne role pamiętały o tym jak zwracać się do klientów i do sprzedawców. Każdy miał szansę świetnie się bawić i wiele nauczyć 😀
 
 
 
 
19.10.2023 r. trzy uczennice klasy siódmej: Maja Wojdyło, Maja Łozińska i Julia Napora zmierzyły się z trudnościami ortograficznymi w XI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „LEŚNE DYKTANDO”. W zmaganiach wzięło udział około 100 uczniów z 27 szkół z województwa podkarpackiego. Uczestnicy pisali najeżony trudnościami tekst opowiadający o „trzebieżowych dąbrowach” „wierzbie o rachitycznym kształcie” czy też „dzięciole białogrzbietym i trójpalczastym” – jednym słowem nie było łatwo. 😊Nasze siódmoklasistki poradziły sobie znakomicie i obiecały, że wrócą tu za rok.
 
 
250 lat KEN
nie mylić z Kenem, bo to chodzi o okrągłą rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, od której rozpoczęła się reforma szkolnictwa w naszym kraju i obok Konstytucji 3 maja była największym osiągnięciem polskiego oświecenia. KEN stworzyła program nauczania tak rewolucyjny, że stał się podstawą podobnych systemów w całej Europie. Przytaczając ciekawostki z pracy Komisji, podczas uroczystej gali, na której nie brakowało zaproszonych nauczycieli, a także Pana Wójta, uczniowie wręczyli wszystkim obecnym nauczycielom specjalne wyróżnienia i tytuły, których nie ma w żadnej innej szkole, ani w Polsce, ani na świecie!!! W trakcie wręczania wyróżnień, gdy ciała pedagogiczne kroczyły po czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć tańców i piosenek, w których uczniowie zapewniali, że że to właśnie nauczyciele z naszej szkoły są super i są superbohaterami o supermocach, bo są tacy mądrzy, silni, wielcy i więksi od innych, a w swoich rękach trzymają cały świat. Wspólnie budujemy wspomnienia i tworzymy wielką rodzinę. Uczniowie zaśpiewali 100 lat, bo piosenki na 250 jeszcze nikt nie wymyślił. Udało nam się podglądnąć, co uchwyciła ukryta kamera, gdy tylko szkolny monitoring przestał łapać zasięg i jak nasi nauczyciele odpoczywają od nas podczas wakacji i ładują baterie na następny rok szkolny. Ciężko było rozpoznać wszystkich, ale pewnie i sami nauczyciele mieli z tym nie mały problem. Jak na koniec gali przystało, wręczone zostały specjalne nagrody i prezenty. Pan Wójt Wacław Pawłowski wręczył naszej Pani Wicedyrektor Agnieszce Popowicz zasłużoną nagrodę, a i uczniowie docenili nasze Panie Dyrektor wręczając pamiątkowe tabla z nauczycielami szkoły podstawowej i przedszkola. A żeby pozostałym nauczycielom nie było smutno, to podczas długich rad pedagogicznych od wszystkich uczniów dla wszystkich nauczycieli ufundowane zostały specjalne pamiątkowe kubki na kawę, czy herbatę. A gdyby nasi nauczyciele chcieli zgłosić jakieś reklamacje, to poprosiliśmy z przyczyn oczywistych o kontakt z firmą Mattel, bo co złego to nie my.
 
 
 
 
 
PAMIĄTKOWY PRZEJAZD Doliną Błękitnego Sanu
miał miejsce 12 października 2023 w ramach obchodów okrągłej 250. rocznicy powołania KEN czyli Komisji Edukacji Narodowej i okazał się nie małym przeżyciem dla całej społeczności naszej szkoły podstawowej. Łaskawy konduktor nie musiał nas zawozić do Warszawy, bo razem z nauczycielami i Paniami Dyrektor woleliśmy się przenieść na łono natury, gdzie mogliśmy podziwiać piękno krzywieckiej przyrody. A pani jesień potrafi naprawdę czarować! Nie zapomnieliśmy wcześniej zamówić pogody, na szczęście biletów na przejazd nikt od nas nie oczekiwał. Można powiedzieć, że jechaliśmy na gapę, a to wszystko dzięki naszym SPONSOROM, ale podziękujemy jeszcze tym wspaniałym ludziom w osobnym poście. Póki co, polecamy każdemu taką podróż, bo takie chwile nie zdarzają się często. Po takiej podróży, czekała na nas kolejna wycieczka, tym razem historyczna, ale już w murach naszej szkoły...
 
 
 
 
4 października uczniowie klasy V wybrali się na wycieczkę do Przemyśla. Jej głównym punktem był udział w V Festiwalu Książki „Między pokoleniami” w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, podczas którego mieli okazję wysłuchać ciekawej prezentacji autorki książek dla dzieci i młodzieży - Pani Renaty Piątkowskiej. Później udali się do kina na film: "Kosmici w mojej szkole", ukazujący walkę dobra ze złem.
 
 
 
30 września przypada w Polsce Dzień Chłopaka. W naszej szkole obchodzenie tego dnia stało się już tradycją. Ten dzień był okazją do wyrażenia swojej sympatii dla chłopców w każdym wieku. Żeńska część społeczności szkolnej przygotowała dla nich słodki upominek. Nie mogło też zabraknąć wyborów SUPER CHŁOPAKA! W tym roku laureatami tego tytułu zostali – Sylwester Łukasiewicz i Oliwier Dorosiński. Wszystkim naszym Panom i chłopcom z okazji ich święta jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!
 
 
 
29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej ogólnopolskiej akcji : „Sprzątanie Świata 2023”.
 
 
26 września pod hasłem: „Niech w naszych sercach zakwitnie nadzieja” odbył się kiermasz słodkości na rzecz PODKARPACKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI.
 
 
 
21 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Każdy z uczniów klas I - VII i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy VII – Kamila Wojdylak.
 
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września. W tym dniu wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola czeka masa atrakcji.
W Przedszkolu Samorządowym w Krzywczy celebracja tego święta rozpoczęła się od malowania postaci bajkowych, były też gry i zabawy zręcznościowo – ruchowe. Wisienką na torcie okazał się spacer oraz piknik ze wspólnym poczęstunkiem.
 
 
 
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności, poznawania i odkrywania swoich talentów. A jak odkryć talent w przedszkolu ? Trzeba po prostu zacząć od kropki. 😊
 
 
 
 
„W hołdzie bohaterom”
13 września nasza szkoła świętowała 6. rocznicę nadania imienia 11. Karpackiej Dywizji Piechoty oraz włączyła się w gminne obchody 84. rocznicy Bitwy Krzywieckiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i za poległych. Następnie uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Obrońców Ziemi Krzywieckiej w latach 1939 – 1946 w Krzywczy, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu państwowego, odczytanie Apelu Pamięci oraz oddana została salwa honorowa. Wojskową asystę honorową wystawił 3. Batalion Strzelców Podhalańskich. W trakcie uroczystości delegacje władz państwowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych, przedstawiciele wojska oraz Szkoły Podstawowej
im. 11. KDP złożyli kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Ziemi Krzywieckiej. Dalsza część obchodów odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Krzywczy, gdzie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny „W hołdzie bohaterom”. Uroczystość zakończyły wystąpienia zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili: p. Anna Schmidt – wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP, p. Piotr Pilch – wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, p. Jan Pączek – Starosta Przemyski,
p. Wojciech Bobowski – Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, płk Daniel Błotko – dowódca 20 Przemyskiej Obrony Terytorialnej, kpt Paweł Wojciechowski – przedstawiciel dowódcy 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy, ks. prałat płk rezerwy Władysław Kozicki, ks. mjr Włodzimierz Skoczeń – kapelan rzymskokatolicki Garnizonu, ks. ppłk Jerzy Mokrauz – kapelan prawosławny Garnizonu, p. Beata Wielgosz – skarbnik Gminy Krzywcza, p. Zygmunt Sobol – przewodniczący Rady Gminy Krzywcza wraz z radnymi, sołtysi, prezesi OSP, dyrektorzy szkół z Gminy Krzywcza. Delegacja naszej szkoły złożyła również kwiaty na grobie żołnierzy poległych w obronie Ziemi Krzywieckiej 13 września 1939 r.
 
 
 
 
 
11 września nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej edycji była powieść "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Fragmenty tej książki przeczytali Nauczyciele naszej szkoły oraz Pani Marzena Kowal - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywczy.
 
 
 
4 września do społeczności szkolnej dołączyli pierwszoklasiści. Po mszy świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Janusza Wilusza i poświęceniu plecaków zebrali się w hali sportowej, gdzie złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas pasowania przyrzekali uczyć się pilnie, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, szanować nauczycieli, kochać Ojczyznę i być dobrymi Polakami. Uroczystość pasowania dużym ołówkiem była symbolem włączenia dzieci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy i korzystania w pełni z praw i obowiązków ucznia. Pani Dyrektor Elżbieta Urban złożyła uczniom życzenia samych sukcesów w nauce. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z aktem ślubowania oraz drobne upominki.
Wszystkim pierwszoklasistom oraz ich rodzicom życzymy samych radosnych chwil w szkole!
 
 
 
 
I znów wrzesień – początek roku szkolnego. Jedni z radością, inni z nieco mniejszym entuzjazmem ruszyli, by spotkać się z koleżankami i kolegami, zobaczyć nauczycieli i pójść na spotkanie z wychowawcą. Jaki będzie ten kolejny rok nauki?
Życzymy, by można było zrealizować wszystkie plany i nadzieje, by nadchodzący czas był spokojny, ale radosny, pełen wyzwań i tylko dobrych chwil!
 
 

 

4 września o godz. 8.00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie nauki w nowym roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się w kościele parafialnym w Krzywczy mszą świętą, potem wspólny przemarsz za sztandarem szkoły do budynku Zespołu Szkół w Krzywczy.

Następnie Uroczystość na hali sportowej, tam przywitanie , pasowanie pierwszoklasistów i przekazanie informacji od wychowawców.

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy