2020/2021

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Krzywczy informuje, że wszystkie wnioski o przyjęcie dziecka do Samorządowego Przedszkola w Krzywczy zostały rozpatrzone pozytywnie. 

 

W czwartkowe przedpołudnie klasy 8 żegnała się z nauczycielami oraz koleżankami i kolegami ze szkoły. Uczniowie najstarszej klasy przedstawili krótki program artystyczny, w którym z humorem podziękowali za wspólnie spędzone w tej szkole lata. Po południu odbył się bal z udziałem klasy 7 i 8. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku i zabawy dla dzieci.
W piątkowe przedpołudnie zakończyliśmy kolejny niezwykle wymagający rok szkolny. Tradycyjną uroczystość rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, podczas której ksiądz proboszcz Janusz Wilusz w kazaniu mówił o pracy wszystkich tworzących w środowisko szkolne. W szkole ze wzruszeniem zaś obserwowaliśmy zmiany pocztu sztandarowego, który po raz ostatni w tym składzie raczył nas piękną oprawą zakończenia roku szkolnego. Ze wzruszeniem Pani Dyrektor mgr Elżbieta Urban wraz z wychowawcą klasy 8 mgr Bernardą Kaszycką, w obecności rodziców, wręczyła świadectwa ukończenia szkoły a rodzicom wyróżnionych dzieci listy gratulacyjne za wkład włożony w rozwój swoich pociech. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe zdjęcia i desideratę, która niech będzie dla nich drogowskazem na dalsze udane życie.

Drodzy uczniowie klasy 8!

Dziesiątki lekcji, przerw i w końcu ten ostatni dzwonek oznajmujący koniec pewnego etapu w Waszym życiu. Mam nadzieję, że ta szkoła była dla Was przygodą życia, bezpieczną przystanią. A być może miejscem bliskim sercu pozostającym na zawsze w pamięci. To tu 8 lat temu onieśmieleni zostaliście włączeni w poczet krzywieckiej społeczności szkolnej. Krok po kroku pokonywaliście bariery, zdobywaliście wiedzę, by stać się ludźmi dorosłymi, świadomie wybierającymi drogę swojej przyszłości. Bagaż wspólnych doświadczeń, nierzadko okupiony łzami, uczynił z Was ludzi bardzo sobie bliskich. Być może Wasze drogi się rozejdą, ale w murach tej szkoły zawsze znajdziecie przyjazne miejsce. Pamiętajcie swoich Wychowawców, Nauczycieli. To piękne móc uczestniczyć w uczniowskim dojrzewaniu, móc dostrzegać sukcesy swoich wychowanków, widzieć w ich oczach łzy wzruszenia, szeroki promienny uśmiech będący zakończeniem ciężkiej pracy. W chwilach zmęczenia czerpać z młodzieńczego zapału i entuzjazmu, być obdarzonym zaufaniem. To te właśnie cechy budują nierozerwalne więzi w każdym ludzkim zespole, są podstawą pokonywania barier i murów. Dziękujemy Wam za dobre chęci, za życzliwość, wyrozumiałość, za otwartość, szczerość, za zamianę zwykłych chwil w te, które będą trwać wiecznie w naszej pamięci. Życzymy Wam, by zdobyta wiedza, wspólne doświadczenia pozytywnie wpływały na Wasze dalsze życie. By lata spędzone w tej szkole wyryły się głęboko w waszych sercach i pozostały tam, by dawać Wam poczucie siły, jaka w Was drzemie. Nigdy nie traćcie więc nadziei ani wiary we własne siły! Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.

 

22 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 8, 7 oraz 6 wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Energylandii. Wczesny rankiem pod murami szkoły odbyła się zbiórka, gdzie następnie wyjechaliśmy w podróż klimatyzowanym autokarem. Cała podróż minęła w miłej atmosferze, z nadzieją dobrej pogody. Po dotarciu na miejsce docelowe udaliśmy się na zakup biletów, część uczniów miała możliwość realizacji bonu turystycznego. Po uroczystym otwarciu parku rozrywki przez maskotki, uczestnicy po podzieleniu na grupy udali się na przeróżnie atrakcję od RFM Dragona, , Vikinga Boomeranga , po extremalne między innymi Zadrę, Mayana, Formułe oraz Hyperiona. Jedni woleli spędzić czas w strefie familijnej, extremalnej, bajkolandii lub w water parku. Emocje, które towarzyszyły podczas zjazdów na rolercosterach zostaną na długo zapamiętane. Pod koniec gorącego dnia w Energylandii chętne osoby poszły do wodnego parku Big Milk Water Park oraz Tropical Fun. Wszyscy uczestnicy po dniu pełnym wrażeń z uśmiechem udali się w podróż powrotną, której towarzyszyły ciepłe rozmowy, śpiewanie ulubionych piosenek. W drodze powrotnej wybraliśmy się do MacDonalda, gdzie zjedliśmy przepyszną kolację. Około godziny 22 zmęczeni zostaliśmy odebrani przez rodziców z parkingu szkoły.    Amelia Sobol

 

22 czerwca uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Podczas uroczystości, którą przygotowali uczniowie klasy VI, kandydaci musieli wykazać się znajomością bohaterów bajek, baśni i książek dla dzieci. Piękne, ale i bardzo pouczające, rozmowy Książek przypomniały uczniom zasady korzystania z zasobów biblioteki. Pierwszoklasiści uroczyście przyrzekli kochać, szanować i czytać książki. Pani Dyrektor wielką księgą pasowała uczniów na czytelników biblioteki. Na pamiątkę młodzi miłośnicy czytelnictwa otrzymali dyplomy i książki. <<fotorelacja>>

 

 

Gratulujemy sukcesów!

2 czerwca pani Dyrektor wręczyła uczennicy kl. 7 Gabrieli Pawłowskiej dyplom i nagrodę za uzyskanie tytułu laureata w konkursie na pracę multimedialną „Czym dla mnie jest woda” – opowiedz swoją historię. Konkurs organizowany był przez Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu w ramach Światowego Dnia Wody. Gratulujemy sukcesu!

 

Przez cały maj w naszej szkole trwała akcja edukacyjno – charytatywna „Aktywna Majówka dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie” pod honorowym Patronatem Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart, a także Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch oraz Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Pana Andrzeja Żygadło. Wzięli w niej udział uczniowie z klas 1-3 wraz z  wychowawcami oraz  wszyscy, którym los podopiecznych hospicjum nie jest obojętny. Podczas akcji odbyły się gry i zabawy sportowe, podczas których uczniowie promowali zdrowy, aktywny i bezpieczny styl życia Drugim zadaniem było zebranie dowolnej kwoty i wpłacenie jej na konto fundacji wspierającej Hospicjum. Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rączynie za zaproszenie do akcji oraz wszystkim, którzy włączyli się w działania Szkolnego Klubu Wolontariatu: uczniom, rodzicom i nauczycielom!  Pamiętajmy: Dobro zawsze powraca!

SZKOLNA WĘDRUJĄCA BUTELKA

Szkolny Klub Wolontariatu zwraca się z prośbą do uczniów i nauczycieli naszej szkoły o włączenie się w szkolną akcję pomocy LIAMKOWI TOMASZEWSKIEMU.

W dniach 17 – 21 maja będziemy nominować kolejne klasy do udziału w akcji. Wszyscy, którzy zechcą  włączyć się w pomoc Liamkowi, będą mogli wrzucać monety (lub banknoty)do „wędrującej butelki”. Uzbieraną kwotę przekażemy na cele zbiórki.
Razem możemy wiele zdziałać! Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc!„SZKOLNA WĘDRUJĄCA BUTELKA”- NOMINACJE!!!

Na poniedziałek- 17 maja nominujemy uczniów klasy VIII.

 


Dzień Rodziny 2021 r.

 

 

 

 

 „Think English Speak English”- projekt eTwinning Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy kartki wykonane własnoręcznie przez uczniów z Włoch, Hiszpanii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii oraz Turcji.  Klasa II miała okazję dowiedzieć się gdzie dokładnie mieszkają oraz czym interesują się dzieci ze szkół partnerskich. Obecnie drugoklasiści pracują nad kolejnym zadaniem, korespondując  z naszymi projektowymi partnerami za pośrednictwem platformy TwinSpace.

 

 

Przed nami czas szczególnie ważnych w historii naszego kraju świąt majowych: 1 maja Święto pracy, Dzień Flagi i 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Również w tym roku będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Spędźmy ten czas w przyjaznej i patriotycznej atmosferze w gronie najbliższych. Bądźmy dumni ze swojego pochodzenia. Bądźmy dumnymi Polakami, dlatego zapraszamy do naszej galerii stworzonej w zdalnej rzeczywistości przez naszych uczniów i zerówkowiczów. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do przyłączenia się i przesłania nam swoich zdjęć patriotycznych. Dziękujemy!!! W końcu łączy nas POLSKA!!!

 

 

 

 1. Wytyczne sanitarne MEiN, MZ, GIS dla klas I-III szkół podstawowych
 2. Komunikat MEiN - Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br.

 

 

 

 

 

Zachęcamy do udziału w konkursach przyrodniczych dotyczących Białowieskiego Parku Narodowego(fotograficznego, plastycznego, na prezentację, opowiadanie). Są one organizowane przez portal puszcza.tv i dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej. Termin zgłoszeń upływa 23 kwietnia 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów można znaleźć na stronie puszcza.tv  w zakładce KONKURSY

Link    https://puszcza.tv/aktualnosci/cat/7/konkursy 

Ministerstwo Edukacji i Nauki

Udostępniło kolejne pozycje Lektur dostępnych, które obok tekstu oryginalnego zawierają również lekturę przetłumaczoną na PJM  (język migowy) oraz wersję z tekstem łatwym do czytania.

Seria Lektury dostępne to multimedialne książki pomocnicze do edukacji językowej i polonistycznej wraz z odpowiadającymi im materiałami ćwiczeniowymi, które służą utrwalaniu wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.

 

 

 

KRUS ZAPRASZA DO KONKURSÓW 

KONKURS NA RYMOWANKĘ  

KONKURS PLASTYCZNY

  

Informacja dla rodziców 

 

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest - zgodnie z wolą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - obchodzony jest jako święto państwowe i wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu W hołdzie Żołnierzom Wyklętym przedstawiciele Samorządu Szkolnego zapalili znicze na na grobie żołnierzy, na miejscowym cmentarzu.

 

29 stycznia wręczone zostały Dyplomy Wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły, którzy uzyskali wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Pingwin. Konkursy „Pinwin” organizowane przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI, przeprowadzone były online w listopadzie 2020 r. 23 uczniów z naszej szkoły brało udział
w konkursach z matematyki, biologii, chemii, fizyki.
Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się:

Julia Bajda kl. VI - 7 miejsce z biologii

Bartłomiej Pakuła kl. IV– 8 miejsce z matematyki

Konrad Jaszczak kl. VII – 9 miejsce z chemii

Maja Wojdyło kl. IV – 10 miejsce z matematyki

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu od zawsze był dniem odwiedzin i okazją do wspólnego świętowania. Ze względu na  obecną sytuację ukochane Babcie i najdrożsi Dziadkowie nie mogli przybyć do szkoły, stąd życzenia internetowe przygotowane przez wszystkie oddziały przedszkolne. Dzieci wytrwale ćwiczyły tańce, piosenki i wiersze, a dzięki pomocy Rodziców wszystko się udało! Dziś możemy przyłączyć się do składanych życzeń wraz z kolorowymi laurkami.  Dużo zdrowia, radości, wszelkiego dobra. Dziękujemy za dobre rady, za pomoc i rozpieszczanie wszystkich wnucząt!              Dzieci trzyletnie Dzieci czteroletnie Pięciolatki  Dzieci sześcioletnie   i bajka                                              

Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień
W którym gasną wszelkie spory(…)

Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia”

                                                  Czerwone Gitary

W świątecznym nastroju ruszyła kolejna akcja Wolontariuszy pod hasłem: „Kartka dla seniora”. Uczniowie zaangażowani w działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu wykonali samodzielnie kartki i lampiony. Swoje prace ofiarowali samotnym, starszym sąsiadom, którzy w związku z trudnym czasem pandemii spędzili te święta samotnie.

Mamy nadzieję, że ten drobny gest sprawił obdarowanym radość i uczynił świąteczny czas magicznym.

ZAPRASZAMY DO KONKURSU

Link do krótkiego filmu 

Propozycje na ferie

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską, więcej informacji na: https://centruminformacji.tvp.pl/51377369/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

Akcja „Ferie bez nudy”

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej, więcej informacji na: http://www.feriebeznudy.pl/

Ferie z Polskim Radiem – audycje i słuchowiska dla dzieci i młodzieży

Polskie Radio zmienia swoją ramówkę na czas ferii zimowych. W ofercie znajdą się specjalne audycje oraz słuchowiska dla dzieci i młodzieży, więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ferie-z-polskim-radiem–audycje-i-sluchowiska-dla-dzieci-i-mlodziezy

 

 

Przemyska Biblioteka Publiczna proponuje dzieciom i całym rodzinom w czasie ferii zimowych udział w wydarzeniach czytelniczych.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Miłośnikom książek proponowana jest zimowa zabawa czytelnicza LITERACKIE BINGO, w której młodzi czytelnicy w wieku 7-16 czytają książki według wybranych tematów i wypełniają kartę bingo. Maluchy do lat 6 czytają z rodzicami. Celem zabawy jest przeczytanie jak największej liczby książek i wypełnienie wszystkich pól planszy według zadanych w karcie tematów.

Z kolei dla miłośników klocków LEGO zaplanowane jest LEGO CHALLENGE - baśniowe wyzwanie, w którym dzieci w wieku 6-13 lat mogą zostać architektami literackich budowli i zdobyć nagrody. Głównym zadaniem challenge'u jest zbudowanie z własnych klocków LEGO budowli (zamku, pałacu, domku), dla której inspiracją będzie przeczytany tekst literacki dla dzieci (np. pałacu Królowej Śniegu na podstawie baśni H.Ch. Andersena). Wszystkich zainteresowanych: quizami, zagadkami, puzzlami - dzieci i rodziców - zapraszamy do udziału w zimowych zabawach online. Dla pierwszych dziesięciu osób, które zamieszczą komentarz na naszym profilu facebookowym i podzielą się w nim swoimi opiniami na temat zabaw online, przewidziano upominki.

Spotkanie świąteczne online v2

 

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy nieodpłatnie z CENTRUM NAUKI KOPERNIK sprzęt ułatwiający nauczanie zdalne: kamerę internetową, mikrofon, lampkę, statyw. Serdecznie dziękujemy!!!

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki oraz wiersze. I chociaż trema była wielka, wszystko się udało zaś Mikołaj był zachwycony występami! Wszystkie dzieci zapewniały, że cały rok wytrwale czekały i były baaardzo grzeczne. Po takich zapewnieniach Święty Mikołaj obdarował dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Radości nie było końca. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok. Galeria

Szkolny Klub Wolontariatu z radością informuje, że akcja pomocy uczennicom naszej szkoły - Julii i Amelii Sitnik, których rodzina straciła dorobek życia w pożarze, ma swój szczęśliwy finał. Spontaniczna pomoc zorganizowana na potrzebę chwili przez wychowawcę Bernardę Kaszycką, przerodziła się w dłuższą akcję. Dzięki niej zebrane zostały środki na zakup nowych, wysokiej jakości laptopów (Acer Aspire 3 NX.HS5EP.00A, 20GB + plecaki + słuchawki + myszki+ polary + inne gadżety 2 x 3399zł = 6798 zł).  Marzeń dziewczynek nie udałoby się spełnić bez hojności darczyńców, dlatego pragniemy złożyć serdeczne podziękowania:
Panu Waldemarowi Radomińskiemu,
Panu Stanisławowi Baran, Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Dynowie,
Panu Aleksandrowi Baczyk, Prezesowi Zarządu Piotruś Pan sp. z O.O.
Panu Wiesławowi Bajorek, właścicielowi sklepu KOMPUTRONIK w Przemyślu
oraz wszystkim pozostałym osobom, które dokonały wpłat do puszki Szkolnego Klubu Wolontariatu (zebrana kwota: 4060zł) oraz na portalu zrzutka.pl. Laptopy zostały przekazane dziewczynkom dn. 30.11.2020r w szkole w obecności Pani Dyr. Elżbiety Urban, wychowawcy Bernardy Kaszyckiej oraz nauczyciela informatyki - Rafała Włodka. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, dzięki którym pomogliśmy urzeczywistniać marzenia. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat.

Drodzy Uczniowie i Wychowawcy! Pragniemy Wam serdecznie podziękować za włączenie się w obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole. Oto wyniki ogłoszonych konkursów:
                                                                                                     Galeria ŻYCZLIWYCH 2020

Prace plastyczne wykonane przez uczniów klas I –III

Wśród nich postanowiliśmy wyróżnić prace:

 • Leny Tęcza, Pauliny Wojtowicz i Miłosza Binko z klasy I

 • Pauliny Mazur, Kingi Sidor i Martyny Iwaszko z klasy II

 • Santiago Flader- Strusiewicza i Wiktorii Popowniak z klasy III


  Najciekawsze wiersze i rymowanki o życzliwości – na szczególną pochwałę za pomysłowość zasługują:

 • Sandra Furman z kl. VI

 • Martyna Binko z kl. VIII

 • Kamila Wojdylak z kl. IV

 • Antoni Wanat z kl. VI

 • Maja Wojdyło z kl. IV

 • Krystian Chrobak z kl. IV

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy i przypominamy: bądźcie życzliwi nie tylko od święta!!!

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

27 listopada podczas Szkolnej Narady Klimatycznej przeprowadzonej online z wykorzystaniem aplikacji Teams podsumowany został projekt „Odpowiedź na globalne wyzwania klimatyczne zaczyna się w szkole”. Projekt był realizowany przy współpracy z Fundacją Civis Polonus - przez 20 uczniów naszej szkoły (kl. VI – VIII). Celem projektu było:

Uświadomienie uczniom, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za zmiany klimatyczne na naszej planecie.
Zaktywizowanie młodych ludzi do praktykowania działań proekologicznych w życiu codziennym.

W naradzie klimatycznej uczestniczyli: P. Dyrektor, nauczyciele, uczniowie biorący udział
w projekcie, prawni opiekunowie tych uczniów oraz P. Robert Kaszycki – kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Krzywcza.

Podczas Szkolnej Narady Klimatycznej, przedstawione zostały sprawozdania i wnioski z audytów z pracy 6 grup zadaniowych. Większość informacji do audytów została zebrana jeszcze w październiku przed udaniem się na zdalne nauczanie. Uczniowie, za pomocą otrzymanych kwestionariuszy sprawdzali czy i jak szkoła działa w sposób przyjazny klimatowi w obszarach takich, jak: recykling, energia, woda, jedzenie, pomoce naukowe, transport. W czasie narady społeczność szkolna wypracowywała rekomendacje do zmian.

Są to :
- Oszczędzanie energii elektrycznej: gaszenie światła w toaletach, na korytarzach, gdy nikt w tym czasie nie korzysta z nich, wyłączenie komputera, drukarki po zakończeniu pracy.

- Oszczędzanie papieru – poprzez dwustronne drukowanie (w pokoju nauczycielskim postawiony zostanie karton na kartki wydrukowane jednostronnie - bez poufnych informacji- do ponownego wykorzystania).
- Ankietowanie uczniów, rodziców, nauczycieli będzie przeprowadzane w systemie online.
- Umieszczenie w każdej klasie kolorowych koszy na odpady segregowane. Na pojemniku na plastik będzie znajdował się piktogram „zgniatanej butelki”, po to by zmniejszać ilość tych odpadów.
- Zachęcać uczniów do przynoszenia do szkoły napojów w szklanych butelkach, które można wykorzystać wielokrotnie. Proponowanie zakupu bidonów na napoje.
- Sporządzenie projektu (przy pomocy Urzędu Gminy) instalacji włączającej wodę deszczową (zbieranej z powierzchni dachów i gromadzenia jej w zbiornikach) do instalacji wodnej szkoły.

"Lapbookowy zawrót głowy”- pod tym hasłem uczniowie klas: czwartej i szóstej przygotowali podsumowanie wiedzy o lekturach: „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy oraz „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza w formie graficznych notatek. W kopertach, skrytkach, rysunkach znajdowały się ukryte informacje o omawianych książkach. Powstały swoiste arcydzieła, zasługujące na uznanie. Wszystkim gratulujemy pomysłowości!

Życzliwość jest darem dla innych…”,

21 listopada obchodzony jest jako  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza wszystkich uczniów do obchodów Tygodnia Życzliwości w naszej szkole w dniach 23-27 listopada. W ramach akcji proponujemy włączenie się w następujące działania:

 1. Konkurs plastyczny dla klas I-III pod hasłem: „Warto być życzliwym” (rysunek dowolną techniką, format A4 – zdjęcie rysunku przesyłamy wychowawcy),

 2. Konkurs na wiersz lub rymowankę dla klas IV – VIII (tekst napisany samodzielnie - ręcznie lub jako dokument tekstowy, związany z hasłem: życzliwość)- przesyłamy wychowawcy),

 3. Wybór Najżyczliwszego 2020 – prosimy Wychowawców o przeprowadzenie wyboru w klasie podczas godziny wychowawczej, np. z użyciem czatu.

Termin przesyłania prac: do piątku 27 listopada, godz.15.00. Zapraszamy do udziału!

Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach, jak choćby pamięć o bliskich osobach oraz troska o siebie i innych. Ze względu na pandemię nie możemy spotkać się wszyscy razem w budynku naszej szkoły, ale możemy o sobie ciepło pomyśleć, napisać sobie coś miłego, itp., itd… Szczególnie w tym tygodniu postępujmy życzliwie, a później niech się to stanie naszym nawykiem.

11.11.2020r. Narodowe Święto Niepodległości

 

10 listopada na dzieci z przedszkola czekała niezwykle miła niespodzianka. Tuż przed śniadaniem pod opieką wychowawców udały się do nowej stołówki! Drogę zagrodziła kolorowa wstęga, którą uroczyście przecięła pani Dyrektor jednocześnie serdecznie zapraszając do środka.  Po gromkich brawach przedszkolaki zasiadły do wspólnego posiłku, który baaaardzo wszystkim smakował. 

Ogłoszenie 

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

 

                                     Zespół Szkół w Krzywczy włączył się w akcję przygotowaną
                                     przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".
Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Nasza szkolna akcja rozpoczęła się już we wrześniu, gdy uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Szkolnego i Szkolnego Klubu Wolontariatu porządkowali grób żołnierzy 11.Karpackiej Dywizji Piechoty, którzy zginęli w czasie bitwy pod Krzywczą 13 września 1939 r. W tym dniu świętowaliśmy również rocznicę nadania imienia naszej szkole. 17 września chwilą ciszy uczczono także Sybiraków, których życie zakończyło się gdzieś daleko od Ojczyzny, w zimnej Syberii. Była to również okazja do uczczenia pamięci żołnierzy zamordowanych przez NKWD m.in. w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Nauczyciele i wychowawcy przygotowali w tym dniu lekcje historii poświęcone tej tematyce, następnie oddali hołd policjantom, związanym z naszą miejscowością, zamordowanym przez NKWD w Twerze.
W październiku zostały uporządkowane opuszczone i zaniedbane groby osób związanych z lokalną społecznością. Zorganizowana została również zbiórka zniczy,
które zostaną zapalone na grobach żołnierzy i osób zasłużonych na miejscowym cmentarzu.
W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, MEN zaleca, aby działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter wirtualny bądź multimedialny i były realizowane w obrębie szkoły lub placówki. W związku z tym akcja będzie realizowana przez cały miesiąc listopad, a jej efekty będą publikowane na bieżąco.

 

Średnia. Pożar domu! Apel o pomoc!

Wczoraj spalił się dom Pani Lidii Sitnik. Wraz z wnuczkami została bez niczego.
Jako szkolna społeczność chcielibyśmy wesprzeć je w tej trudnej sytuacji i proponujemy zbi
órkę przedmiotów codziennego użytku: pościel, ręczniki, chemia gospodarcza, koce, poduszki, kołdry a także odzież i przybory szkolne. Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostarczanie tylko nowych rzeczy . Wszelkie dary można dostarczyć do Szkoły Podstawowej w Krzywczy w godz.8.00-15.00. Wolontariat przygotuje również puszkę, do której można wrzucać pieniądze.
Kierując się potrzebą serca i ludzkiej solidarności zwracamy się do Państwa, wszystkich ludzi dobrej woli chętnych do niesienia pomocy innym, z gorącą prośbą o wsparcie rzeczowe i finansowe umożliwiające jak najszybszą odbudowę spalonego domu. Dziewczynki potrzebują stabilizacji i warunków do nauki.

W przypadku chęci udzielenia pomocy rzeczowej (materiały budowlane), jak i finansowej można również skontaktować się z poszkodowaną rodziną (tel. 698990894). Każda udzielona pomoc w znaczący sposób zniweluje skutki i zniszczenia spowodowane pożarem, pomoże odbudować spalony dom i przywrócić warunki do normalnego funkcjonowania rodzinie.

Z góry dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

link do wirtualnej zbiórki

POMAGAM  

Drodzy Rodzice uczniów kl. IV-VIII

W okresie od 26 października do 8 listopada zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkole dla dzieci z klas IV-VIII.

Przeszliśmy na zdalne nauczanie - zgodnie z ustalonymi zasadami odbywa się ono na platformie Teams.

Proszę o kontakt rodziców, którzy mają w domu w obecnej sytuacji dwoje, troje lub nawet czworo dzieci na zdalnym nauczaniu - a brakuje w domu komputerów do jednoczesnej pracy zdalnej. Jest możliwość wypożyczenia szkolnego sprzętu do zdalnego nauczania. Komputer wypożycza i umowę podpisuje rodzic ucznia. 

Elżbieta Urban - dyrektor Zespołu Szkół w Krzywczy  

Regulamin zdalnego nauczania - nowe zasady

 

23 października 2020 r. Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. Z wiadomych względów dzisiejsza uroczystość miała kameralny charakter, ale dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali lekcyjnej, przygotowane prezenty – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. I chociaż nie byli obecni rodzice, to nie brakowało pięknych, radosnych, a czasem wzruszających momentów. Uczniowie wystąpili w ciekawym programie artystycznym, przekonując zebranych, że znają zasady szkolne i nadają się do pasowania na uczniów klasy 1. Część oficjalną rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, a po niej nastąpił moment pasowania włączający ich w sposób oficjalny w szeregi braci uczniowskiej S.P. im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy. Publiczność z klasy 2 nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami i wręczyła upominki. Sugerując się wspomnieniami z lat szkolnych naszego papieża Polaka, św. Jana Pawła II, który często po stresach maturalnych chodził do kawiarenki na wadowickie słodkości i gdy emocje już opadły, dzieci usiadły przy wspólnym stole, na którym nie mogło zabraknąć pysznych kremówek.
Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Fotogaleria

L jak Leon. W dniu dzisiejszym nasi odważni uczniowie, a było ich 16 z klas II - VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Leon z języka angielskiego. Nasi poligloci musieli zmierzyć z zadaniami, a łatwo nie było, bo czekało na nich wiele pułapek językowych. Sesję jesienną uważamy za rozpoczętą i każdy chętny uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę, bez względu na dotychczasowe wyniki w nauce. Konkurs służy przede wszystkim poszerzaniu wiedzy, poznaniu mocnych i słabych stron, ale to także świetna zabawa i zaznajomienie z regułami panującymi podczas różnorodnych konkursów i olimpiad. Zachowując reżim sanitarny, poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem i nie możemy się doczekać wyników. Brawa dla wszystkich za odwagę 👏💪😍

Szkoła nasza przy współpracy z Fundacją Civis Polonus zaangażowała się w realizację projektu: „Odpowiedź na globalne wyzwania klimatyczne zaczyna się w szkole".
Istotą projektu jest wzmocnienie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy na temat globalnych wyzwań klimatycznych oraz danie im możliwości podjęcia konkretnych działań w swoim najbliższym otoczeniu – szkole, które będą przyczyniały się do bardziej zrównoważonego funkcjonowania społeczności szkolnej. Za pomocą proponowanych przez Fundację narzędzi uczniowie przeprowadzą m.in. Szkolny Audyt Klimatycznysprawdzą czy i jak nasza szkoła działa w sposób przyjazny klimatowi w obszarach takich, jak: recykling, energia, woda, jedzenie, pomoce naukowe itp.

                                    

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej zapraszamy do obejrzenia filmu: „Punkt Krytyczny. Energia odnowa” 

Zapraszamy do obejrzenia cyklu filmów dotyczących bezpieczeństwa w czasie pandemii

 

Informacja dla rodziców uczniów uczestniczących w Programie dla szkół

14 października w kalendarzu widnieje ważne święto - Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień jest okazją, aby wyrazić wdzięczność nauczycielom i innym pracownikom szkoły za ich codzienny trud i troskę. Również w naszej szkole uczniowie słowem, piosenką i tańcem uczcili to święto. Popłynęło wiele ciepłych i miłych słów.

 

     W dniu 12 października nasi uczniowie wzięli udział w nauce kodowania. W całej Europie od 10 - 25 października obchodzimy "EU Code Week", czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dlatego dołączyliśmy  do miliona organizatorów i uczestników. Inspirujemy rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.

 

W dniach 8 – 9 października nasi uczniowie wzięli udział w wydarzeniach II Festiwalu Książki „Między pokoleniami", który odbył się w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego. Klasa II i III uczestniczyła w spotkaniu autorskim online z pisarką Barbarą Gawryluk, znaną m. in. z serii książek o psach. Natomiast uczniowie klasy IV i VII poznawali tajniki pracy ilustratora książek, uczestnicząc w spotkanie online z wrocławską ilustratorką - Katarzyną Kołodziej. Była to doskonała okazja do rozwijania swoich zainteresowań i odkrywania pasjonującego świata książek.

2 października uczniowie klasy drugiej zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Ze względu na  pandemię COVID-19 i zdalne nauczanie „Pasowanie na Czytelnika” mogło być przeprowadzone dopiero teraz (oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego). Podczas uroczystości, którą przygotowali uczniowie klasy VI, kandydaci musieli wykazać się znajomością bohaterów bajek, baśni i książek dla dzieci. Piękne, ale i bardzo pouczające, rozmowy Książek przypomniały uczniom zasady korzystania z zasobów biblioteki. Akt przyrzeczenia odczytała Pani Dyrektor mgr Elżbieta Urban i drugoklasiści uroczyście przyrzekli kochać, szanować i czytać książki. Pani Dyrektor wielką księgą pasowała uczniów na czytelników biblioteki. Na pamiątkę młodzi miłośnicy czytelnictwa otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie dnia chłopaka na stale wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla wszystkich chłopców słodkie upominki. Punktem kulminacyjnym tego dnia było ogłoszenie wyników plebiscytu na najsympatyczniejszego chłopca w naszej szkole. Zwycięzcą po raz kolejny został Bogusław Wanat z klasy VI. Gratulujemy! Wszystkim chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

W piątek 18 września 2020 r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonali wyboru swoich przedstawicieli. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Oddano 62 ważne głosy. Każdy uczeń mógł wskazać dwóch kandydatów na specjalnie wydrukowanych kartach.  Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodnicząca:  Amelia Sitnik

Zastępca: Amelia Sobol

Sekretarz: Gabriela Pawłowska

Skarbnik: Bartosz Pakuła, Sandra Furman

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są panie Marta Bucik i Bożena Maryńczak. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Cyberprzemoc poradnik dla rodziców

https://www.gov.pl/web/edukacja/cyberprzemoc--poradnik-dla-rodzicow

Stypendia dla zdolnych uczniów- informacja dla rodziców

https://podkarpackie.edu.pl/

https://podkarpackie.edu.pl/index.php/aktualnosci-2

 

13.09.2020r. Święto Szkoły

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywczy prosi o pilne składanie wniosków o dożywianie dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej. Dofinansowanie żywienia możliwe przy dochodzie do 792 zł na osobę w rodzinie.

 

AKTUALNE DOWOZY UCZNIÓW:
RUSZELCZYCE 7.00
CHYRZYNA 7.10
ŚREDNIA LAS 7.20
ŚREDNIA PRZYSTANEK PKS 7.25
ŚREDNIA KUŹNIA 7.30
WOLA KRZYWIECKA SKLEP 7.40
WOLA KRZYWIECKA PRZY GŁÓWNEJ 7.50

ODWOZY UCZNIÓW:

1. 12.40 Wola Krzywiecka, Średnia

2. 14.30 Wola Krzywiecka, Średnia

3. 15.15 Wola Krzywiecka, Średnia

1. 13.10 Chyrzyna, Ruszelczyce

2. 15.15 Chyrzyna, Ruszelczyce

Regulamin konkursu

W związku z trwającym  od 1.09 – 30.11.2020 r. Powszechnym Spisem Rolnym 2020, Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursach w dwóch kategoriach:
I kategoria – „Spisowe rebusy” – klasy I-VI
II kategoria – „Podkarpacka wieś w obiektywie” – klasy VII-VIII
Na prace czekamy do 9 października 2020 r.
Więcej informacji na: www.rzeszow.stat.gov.pl/psr-2020-konkursy

Adres e-mail do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4 września, przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Krzywczy, w naszej szkole odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania. W specjalnym przesłaniu, które zachęca do udziału w akcji, Prezydent RP Andrzej Duda napisał : „Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy (…)
Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę,a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem”.
Fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego - z podziałem na role i zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, w naszej szkole czytali: Pan Wójt Wacław Pawłowski, Panie: Barbara Stodolak i Maria Kwaśna oraz uczniowie klasy szóstej Sandra Furman, Bogusław Wanat, Martyna Wojdyło z klasy siódmej. Galeria

 

 

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

Znajdź nauczyciela odpowiedzialnego za projekt i zdobądź profesjonalne umiejętności  programistyczne.

CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów.

Więcej informacji na stronie www.cmi.edu.pl

 

 

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ- SPOT TVP

WYTYCZNE GIS DLA DYREKTORÓW PRZEDSZKOLI

Aplikacja ProteGO Safe- list MEN i GIS

LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

SZANOWNI NAUCZYCIELE!

DRODZY RODZICE NASZYCH UCZNIÓW!

KOCHANE DZIECI!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie miało inny charakter i formę niż dotychczas.  Związane jest to z sytuacją zagrożenia epidemicznego w kraju. Na rozpoczęcie roku szkolnego nie ma dowozów autobusem - dzieci przyjeżdżają z rodzicami. Dowóz dzieci od środy - 2 września.

1 września o godz. 8.00 planowana jest msza św. w kościele parafialnym w Krzywczy. Po mszy, ok. 9.00 spotykamy się w szkole. Nie będzie wspólnego apelu tylko spotkania z wychowawcami i dyrektorem na szkolnych holach i korytarzach. Na tych spotkaniach wychowawcy rozdadzą plany lekcji oraz przedstawią procedury związane z bezpieczeństwem na czas trwania nauki.  Podręczniki będziemy rozdawać w środę, kiedy uczniowie przyjdą z plecakami.

 1. Dzieci i rodzice z oddziałów przedszkolnych będą mieć spotkanie na sali gimnastycznej. (Wejście od strony hali) Opiekunowie obowiązkowo muszą być w maseczkach.

 2. Uczniowie wchodzą do szkoły sami. Opiekunowie zostają przed budynkiem.

 3. Uczniowie pierwszej, drugiej i trzeciej klasy - spotkanie na korytarzu, na piętrze obok biblioteki i pokoju dyrektora.

 4. Uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstej - spotkanie na korytarzu, na parterze szkoły (parter nad szatniami).

 5. Najstarsi uczniowie - klasa siódma i ósma ustawi się na dużym, górnym holu (przy wejściu na halę sportową).

Dzieci powyżej czwartego roku życia i uczniowie mają obowiązek zakrywania nosa i twarzy na szkolnych holach i korytarzach. Wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk przed wejściem, zachowanie odpowiedniego dystansu, obowiązkowo - unikanie tłoku.

Budynek naszej szkoły jest bardzo duży, korytarze obszerne, duży hol przy sali gimnastycznej są do dyspozycji uczniów. W związku z tym nie powinno być problemu z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

Przypominam, że od 1 września w szkole będzie funkcjonował dziennik elektroniczny. Proszę rodziców o przesyłanie swoich adresów e-mail do wychowawców klas.   Będzie to podstawą do logowania się na dziennik elektroniczny. Uczniowie również proszeni są o przesyłanie swoich adresów e-mail.

Można zapisywać dzieci na świetlicę szkolną. Ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo do zapisu mają dzieci tych rodziców, gdzie oboje rodzice pracują zawodowo, dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w strefie czerwonej i żółtej.

Szczegółowy harmonogram dowozu (kursy autobusów) będzie podany w poniedziałek 31 sierpnia. 

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Proszę o zapoznanie się z umieszczonymi poniżej procedurami i wytycznymi dotyczącymi powrotu do szkoły 1 września 2020 roku.

Elżbieta Urban - dyrektor Zespołu Szkół w Krzywczy


PROCEDURY SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

ZALECENIA DLA SZKÓŁ 

 

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy