2019/2020

ZAPRASZAMY DO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO!

 

26 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na pandemię ten wyjątkowy dzień wyglądał zupełnie inaczej w naszej szkole. Przestrzegając zasad bezpieczeństwa uczniowie (w maseczkach, zachowując dystans społeczny) o wyznaczonej godzinie spotykali się na holu by odebrać świadectwa. Po okresie nauki zdalnej mogliśmy wreszcie spotkać się, zobaczyć na żywo, porozmawiać! Wychowawcy wręczyli świadectwa, nagrody za wysokie wyniki, dyplomy za udział w konkursach. Wyróżniający się w nauce otrzymali stypendia Dyrektora Szkoły Podstawowej im. 11. KDP w Krzywczy. 
Dzień zakończenia roku szkolnego był również dniem szczególnie ważnym dla klasy VIII, która niestety pożegnała się z nami. Były kwiaty dla nauczycieli, świadectwa z paskiem i nagrody za osiągnięcia naukowe. Nie obyło się też bez wzruszeń po obu stronach, bo to przecież dla ósmoklasistów ostatni raz w murach swojej szkoły i w takim gronie. Drodzy Ósmoklasiści – życzymy Wam powodzenia w nowej szkole i realizowania marzeń!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prezentacji multimedialnej umieszczonej na Facebooku, przygotowanej kilka dni temu przez uczniów klasy ósmej na zakończenie nauki w szkole podstawowej. 

 

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym odnieśli sukcesy w ogólnopolskich konkursach z biologii i j. polskiego z Galileo, organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie i Pingwin, organizowanym przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI. Ze względu na pandemię koronawirusa, dopiero teraz zostały im wręczone dyplomy i nagrody.

W konkursie Galileo z biologii (przeprowadzonym na początku marca) laureatami konkursu zostali:

 • Gabriela Pawłowska zajmując 3 miejsce

 • Mikołaj Pinkowicz i Kacper Rogosz - 4 miejsce

 • Konrad Jaszczak - 5 miejsce

 • Kacper Mazur - 9 miejsce

Natomiast wyróżnienia uzyskali:

z kl. V: Julia Witkowska, Antoni Wanat i Sandra Furman

Wśród wyróżnionych uczniów z j. polskiego znaleźli się:

z kl. V: Bogusław Wanat (11miejsce), Juia Wtkowska (14 m.), Sandra Furman (14m.), Wiktoria Chrobak (15 m.), Antoni Wanat (15m.)

z kl. 8 Magdalena Pawłowska (11 m.), Natalia Draganik (13m.)

W konkursie Pingwin z biologii (przeprowadzonym w listopadzie) dyplomy wyróżnienia otrzymali:

Sandra Furman kl. V (8 miejsce), Julia Witkowska kl. V (10 m.), Gabriela Pawłowska kl. VI (10 m.)

W kl. V wzięło udział 1077 uczniów, a w kl. VI 1298

Wszystkim gratulujemy wspaniałych sukcesów!

 

LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół w Krzywczy  26 czerwca 2020 r.

W związku z obowiązującym w dalszym ciągu stanem epidemii oraz reżimem sanitarnym wprowadzonym przez GIS, MEN i MZ (szczegóły w linku:https://www.gov.pl/web/koronawirus/wytyczne-gis-mz-i-men) zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Krzywczy odbędzie się w następujący sposób:

Przed odbiorem świadectw (w ostatnim tygodniu) uczniowie zwracają wypożyczone podręczniki (zeszyty ćwiczeń pozostają w domu). Podręczniki w komplecie, bez braków oddawane są w podpisanym worku foliowym (reklamówka) i oddawane do Zespołu Szkół w Krzywczy. Terminy (godziny) zwrotów uzgodnił z rodzicami wychowawca klasy.

W dniu 26 czerwca nie będzie zebrania ogólnego i wspólnego zakończenia roku dla wszystkich klas. Nie będzie dowozu uczniów po świadectwa. Rodzice przywiozą dzieci na wyznaczone godziny odbioru dokumentów i nie wchodzą do budynku szkoły. Prosimy aby uczniowie po odbiór świadectwa zgłosili się zdrowi oraz wyposażeni w maseczki. Przy wejściu do budynku szkoły obowiązkowa będzie dezynfekcja dłoni oraz pomiar temperatury ciała. Zwracamy się z prośbą aby rodzice/prawni opiekunowie odprowadzili dziecko tylko do wejścia do budynku szkoły i czekali na dzieci na zewnątrz. Wydawanie świadectw i dokumentów będzie miało miejsce na holu szkoły. Uczniowie zachowując przepisowy dystans zajmą miejsce na przygotowanych krzesełkach na holu. Po otrzymaniu świadectw każdy uczeń przechodzi do szatni, gdzie zabiera rzeczy osobiste oraz obuwie zamienne, po czym niezwłocznie opuszcza szkołę.

8.00–8.30 – rozdanie dyplomów ukończenia przedszkola oraz informacji o gotowości szkolnej

8.30–9.00 - rozdanie świadectw dla klasy I

9.00–9.30 - rozdanie świadectw dla klasy II.

9.30–10.00 - rozdanie świadectw dla klasy III

10.00–10.30 - rozdanie świadectw dla klasy IV

10.30–11.00 - rozdanie świadectw dla klasy V

11.00–11.30 - rozdanie świadectw dla klasy VI

11.30–12.00 - rozdanie świadectw dla klasy VII

12.00–12.30 - rozdanie świadectw dla klasy VIII,

Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty dopiero 31 lipca.

W przypadku braku możliwości odbioru świadectwa w dniu 26 czerwca, prosimy o kontakt z dyrektorem Zespołu Szkół w Krzywczy pod numerem tel. 508 478 550 i ustalenie indywidualnego terminu odbioru świadectwa. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w kościele parafialnym w Krzywczy odbędzie się 26 czerwca o godz. 18.00.

Prosimy o ścisłe przestrzeganie zasad dystansu (zachowanie odległości 2 metrów od innych osób przebywających na terenie szkoły).

Z poważaniem

Dyrektor Zespołu Szkół w Krzywczy

mgr Elżbieta Urban

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty IV Konkurs Plastyczny CZARODZIEJE DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI – POLSCY ILUSTRATORZY organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Przemyślu. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Maja Łozńska, Maja Wojdyło, Julia Napora i Sławomir Krzywiński z klasy trzeciej.
Na wyróżnienie zasłużyli: 
Michał Wąsowicz z klasy pierwszej, Kamila Wojdylak i Kornelia Szmyd z klasy trzeciej. 
Nagrodzonym ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Harmonogram zwrotów książek i podręczników dla klas I- VIII do biblioteki szkolnej

 1. 1. Osoby oddające książki prosimy o stosowanie procedur w związku z wystąpieniem COVID-19: zachowanie dystansu społecznego, założenie maseczki;

  2. Książki i komplet podręczników należy zapakować do reklamówki i opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa;

  3. Po wejściu do budynku szkoły udać się z pracownikiem obsługi bezpośrednio do wyznaczonego miejsca składowania oddawanych książek.

  KLASA

  Data

  Godzina

  VIII

  18. 06. 2020 r. (czwartek)

  7.30 – 8. 30 (przed egzaminem)

  VII

  19. 06.2020 r. (piątek)

  8 - 10

  VI

  23.06.2020 r. (wtorek)

  8 - 10

  V

  24.06. 2020 r. (środa)

  8 - 10

  I - III

  24.06.2020 r. (środa)

  8- 10

 

Przypominamy o dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w szkole:

12 czerwca (piątek)

16, 17, 18 czerwca (wtorek, środa, czwartek)- Egzamin ósmoklasisty

24 czerwca (środa)

Uczniowie klasy ósmej na egzamin przyjeżdżają  do szkoły autobusem szkolnym. Tuż po zakończeniu egzaminu zostaną odwiezieni do domu. 

Egzamin ósmoklasisty- informacja CKE

 

Z okazji Dnia Dziecka 

życzenia radości, spełnienia marzeń, wielu wspólnych chwil z rodziną, 

by dzieciństwo było jak najszczęśliwsze i trwało jak najdłużej

składa Dyrektor Elżbieta Urban

 

Od poniedziałku 25 maja 202 roku w Zespole Szkół w Krzywczy uruchomione zostają wszystkie oddziały przedszkolne oraz oddziały klas I- III z opieką świetlicową, wyżywieniem z zachowaniem wszystkich wytycznych GIS, MZ i MEN.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół odnośnie konsultacji w szkole od 25 maja 2020 r. 

Wytyczne w sprawie przeprowadzenia Egzaminu Ósmoklasisty

POWRÓT UCZNIÓW KLAS I – III DO SZKÓŁ 

 

Zapraszamy do Wojewódzkich Konkursów Plastycznych uczniów klas VI- VIII "Trzymaj formę- to się opłaca", "Konkurs na plakat z hasłem antytytoniowym". Dla klas I-III "Zawsze razem"

Z ogromną  duma i radością informujemy o sukcesie Mai Wojdyło- uczennicy klasy trzeciej, która została nagrodzona w VI Turnieju Wiedzy o Baśniach "Andersenada" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Przemyślu. Maja musiała wykazać się szczegółową wiedzą z zakresu czterech baśni H. Ch. Andersena, napisać tekst piosenki. Poradziła sobie doskonale i znalazła się w gronie 11 zwycięzców.  Mimo wielu zajęć i realizowania nauczania zdalnego znalazła także czas na przygotowanie pracy w Gminnym Konkursie Plastycznym "Wiosna w Gminie Krzywcza", w którym również została wyróżniona.  Gratulujemy talentu, pracowitości i życzymy dalszych sukcesów!!!


 

                                             

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca

Kształcenie na odległość w szkołach przedłużone do 24 maja 2020 r.

                                                     UWAGA - TEGOROCZNA REKRUTACJA!
Drodzy Rodzice! Ze względu na zagrożenie epidemiczne w bieżącym roku zgłoszenia dzieci do przedszkola lub do szkoły podstawowej przyjmujemy także elektronicznie. Wypełnione karty zgłoszeń prosimy przesyłać do 30 kwietnia na szkolną skrzynkę e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rodzice, którzy już złożyli karty zgłoszeń na rok szkolny 2020/2021 w formie papierowej - nie muszą wypełniać ich ponownie.

                                                                                      Dyrektor Zespołu Szkół w Krzywczy
                                                                                               mgr Elżbieta Urban

Karty do pobrania w REKRUTACJA 2020/2021

 

 Z ogromną  radością informujemy o sukcesie Mai Wojdyło- uczennicy klasy trzeciej, która została nagrodzona w VI Turnieju Wiedzy o Baśniach "Andersenada" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Przemyślu. Maja musiała wykazać się szczegółową wiedzą z zakresu czterech baśni H. Ch. Andersena, napisać tekst piosenki. Poradziła sobie doskonale i znalazła się w gronie 11 zwycięzców. 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym wszystkich uczniów

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału

w „VI Turnieju wiedzy o baśniach – ANDERSENADA“,
który w tej edycji zostanie przeprowadzony online.

Turniej adresowany jest do dzieci w wieku 7-11 lat, uczących się w szkołach podstawowych miasta i powiatu przemyskiego.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest pobranie ze strony internetowej karty zgłoszenia oraz wypełnienie i przesłanie jej zdjęcia, skanu lub wypełnionego
w edytorze Word załącznika na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
a następnie rozwiązanie przesłanych przez organizatora zadań turniejowych i odesłanie ich w terminie do 8 maja 2020 roku.

W „VI Turnieju wiedzy o baśniach – ANDERSENADA“ obowiązuje znajomość tekstów baśni Hansa Christiana Andersena: „Słowik”, „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Calineczka” i „Brzydkie kaczątko” w tłumaczeniu Cecylii Niewiadomskiej, które są dostępne w bibliotece cyfrowej Wolne lektury https://wolnelektury.pl/

Informacje o turnieju: Dział dla Dzieci i Młodzieży, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 696187436.

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo 
z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych pragnę złożyć Państwu, nauczycielom, pracownikom i Państwa najbliższym najlepsze oraz najserdeczniejsze życzenia.
Jeszcze raz dziękuję za wszelkie wysiłki i starania podejmowane w tym szczególnym czasie, a także wspieranie uczniów oraz rodziców. Przyjmijcie Państwo moje wyrazy uznania oraz szacunku. 
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

 

Święta Wielkiej Nocy
przypadające w tym roku na szczególny czas wyciszenia
niech obudzą w nas
pragnienie spotkania z drugim człowiekiem,
obok refleksji nad śmiercią, autentyczną radość życia,
nadzieję i wiarę,
płynącą ze Zmartwychwstania Pańskiego
Podkarpacki Kurator Oświaty
Małgorzata Rauch
Wielkanoc 2020

 

Nie możecie pożyczyć lektury?

Jest na to sposób.  Biblioteka Szkolna podsyła Wam link, na którym jest przygotowana dla Was kolekcja filmowych adaptacji lektur szkolnych.

https://vod.tvp.pl/

Darmowe książki w internecie
Wolny dostęp do bibliotek cyfrowych

https://biblioteka.pl/artykul/Aktualizacja-Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587

 

Materiały rekomendowane poprzez Ministerstwo Edukacji Narodowej

DOSTĘP DO ZDALNYCH LEKCJI 

Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci!

    Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa spowodowało, że konieczne jest prowadzenie procesu nauczania zaplanowanego na ten rok szkolny
w zmienionych warunkach organizacyjnych, czyli z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W tych nadzwyczajnych okolicznościach przychodzi nam organizować pracę – zdalne nauczanie w okresie wyznaczonym przez władze oświatowe do 10 kwietnia 2020 r.

Zapewniam Was, że dołożę wszelkich starań, żeby usprawnić przekaz i obieg informacji.

   Od zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkole nauczyciele i wychowawcy w przedszkolu organizują zdalne lekcje, przekazują uczniom zadania do samodzielnej realizacji, przekazują rodzicom propozycje do pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Od 25 marca 2020 r. zdalne nauczanie przebiega w nowej formule – jest obowiązkowe dla wszystkich uczniów, realizowana jest podstawa programowa, uczniowie są oceniani według nowych kryteriów - dostosowanych przez nauczycieli do zdalnego nauczania.

   Szanowni Rodzice – zorganizujcie warunki w domu do pracy zdalnej dla Waszego dziecka. Uczeń powinien mieć dostęp do komputera z łączem internetowym. Część lekcji będzie się odbywać on-line przez komunikatory i wybrane aplikacje. Wychowawcy już przekazali sposób komunikowania się na poszczególnych przedmiotach nauczania, pomagają w logowaniu i usprawnianiu pracy. Część zadań nauczyciele przekażą do samodzielnej realizacji. Proszę – pomóżcie dziecku, kontaktujcie się z nauczycielem, dopilnujcie odrabiania zadań i przekazywania prac do oceny. Proszę, żeby na bieżąco kontaktować się z wychowawcą. Drodzy Rodzice – dopilnujcie, żeby Wasze dziecko nie wychodziło z domu – to gwarancja bezpieczeństwa dla Was i wszystkich domowników.

   Drogie Dzieci – postarajcie się uczestniczyć w lekcjach zaproponowanych przez nauczycieli w różnych formach, starajcie się wykonywać zadania samodzielnie i z pomocą rodziców, pytajcie o wyjaśnienie niezrozumiałych treści, proście o kontakt, rozmawiajcie o problemach; zgłaszajcie wychowawcy lub Pani pedagog problemy, których sami nie jesteście w stanie rozwiązać. Kontakt z wychowawcą na pewno mają Wasi Rodzice – to przez nich możecie poprosić o rozmowę z wychowawcą. Jeśli jest taka potrzeba możecie skontaktować się z dyrektorem szkoły. Kontakt do dyrektora (w ważnych sprawach): e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny: 166711003, kom. 508478550.

   Drodzy Nauczyciele – proszę o codzienne odbieranie poczty e-mail, bo tą drogą przesyłam Państwu wszystkie ważne materiały. Proszę też o śledzenie informacji na stronach: Podkarpackiego Kuratora Oświaty, MEN, OKE w Krakowie. Każdy z Państwa ma do mnie kontakt - jestem do Waszej dyspozycji pod numerem tel. komórkowego i stacjonarnego. Tak, jak i Wy – pracuję zdalnie. Każdą nadzwyczajną sytuację proszę zgłaszać dyrektorowi niezwłocznie.

Pozdrawiam Was Wszystkich serdecznie i życzę owocnej współpracy.

                                                                                                                                           Dyrektor Zespołu Szkół w Krzywczy

                                                                                                                                                          mgr Elżbieta Urban

 Kształcenie na odległość- poradnik dla szkół

Nauka zdalna- dla uczniów

 

Dla naszych ósmoklasistów- przygotowujemy się do egzaminów!

Od poniedziałku 12 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno- wychowawcze w szkole i przedszkolu na okres 2 tygodni tj. do 25 marca.

Rodzice przyprowadzają dzieci do drzwi wejściowych i odbierają dzieci przed budynkiem szkoły.

12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze. Dyrektor szkoły przypomina, że rodzicom dziecka do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni.
Zaleca się pozostanie dzieci na terenie własnego domu, obejścia bez kontaktu z innymi ze względu na możliwość zakażenia wirusem. 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

Bezpieczne i udane ferie- Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Zagrożenia związane z e- papierosami- MEN i GIS ostrzegają. 

To nie przez przypadek kwiaty kwitną na wiosnę, nawet storczyki w naszej szkolnej storczykarni kwitną jak szalone. Wiosna kojarzy nam się też z Dniem Kobiet. Chociaż nie łatwo być kobietą 21 wieku, ale na szczęście gentlemani nie wymarli wraz z dinozaurami i pokazali dzisiaj, jak bardzo nas doceniają. Paniom wręczyli tulipany, a koleżankom słodkie niespodzianki.
Odbyło się także głosowanie. Najwięcej głosów zebrała Słowianka o niebieskich oczach i długich blond włosach, dziewczyna do tańca, śpiewu i różańca. Niejednemu chłopakowi uginają się nogi w kolanach, jak przechodzi obok ta SuperDziewczyna 2020 EMILA BUKOWSKA!!!!!
Dzień Kobiet chciałybyśmy obchodzić co tydzień, a ponieważ to niemożliwe, to mamy nadzieję, że chłopcy będą nas doceniać codziennie.

ANGIELSKIE OSTATKI CZYLI PANCAKE DAY W KLASIE  7

W ramach anglojęzycznego projektu eTwinning „Let’s enjoy the festivals” klasa 7 obchodziła dziś Pancake Day. W Polsce mamy Tłusty Czwartek, a w Wielkiej Brytanii obchodzi się Dzień Naleśnika (inaczej Shrove Tuesday) w ostatnim dniu karnawału. Jedzeniu naleśników towarzyszą różne uroczystości i tradycyjne zabawy. Oprócz gier i zabaw językowych siódmoklasiści wzięli udział w naleśnikowych konkursach.  Mistrzem w podrzucaniu naleśników  została Amelia Sobol. Niepokonana w biegu z naleśnikiem na patelni była Julia Sitnik. Finalnym zadaniem było udekorowanie naleśników według własnego pomysłu. Bezkonkurencyjna w tym zadaniu okazała się Oliwia Wolska. Na koniec nastąpiła wielka wspólna uczta naleśnikowa. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.

22 lutego uczniowie klas I- III podczas balu karnawałowego bawili się w klimacie dżungli. Zabawę animowała niezastąpiona pani Kasia, która na wstępie odczytała list skierowany do dzieci przez samego Króla Lwa. Na zaproszenie władcy odpowiedziały wszystkie zwierzęta- stąd pojawiły się pantery, lwy, zebry, słonie, małpy, kolorowe papugi, barwne motyle. Nie zabrakło rdzennych mieszkańców odległych lądów i ciekawych świata podróżników. Wśród skocznych rytmów i niesamowitych zabaw czas szybko mijał, Trzeba było jeszcze wypróbować siłę uczestników w przeciąganiu liny. I jak to w zabawie szala zwycięstwa przychylała się raz na jedną, raz na drugą stronę! Gorące rytmy i wesołe pląsy wywołały na każdej buźce uśmiech i prawdziwą radość w spojrzeniu. Szkoda, że następny bal dopiero za rok! Fotorelacja

Po intensywnym pierwszy półroczu nadszedł czas na podsumowanie. Z tej okazji pani dyrektor w obecności całej społeczności szkolnej i przedszkolnej wręczyła zespołom klasowym nagrody za najwyższą średnią z nauk matematyczno- przyrodniczych. A nagrody:
za najwyższą średnią z chemii Sztormową kroplę otrzymała klasa VII 
za najwyższy wynik z matematyki klasa V otrzymała Kalendarz magnetyczny 
uczniowie klasy V zostali również nagrodzeni za najwyższą średnią z biologii- przypadł im Mikroskop cyfrowy
ciekawi świata uczniowie klasy VII uzyskali najwyższy wynik z geografii i tym samym otrzymali niesamowity Globus antygrawitacyjny
ostatnią nagrodę zdobyli uczniowie klasy VIII za osiągnięcia z fizyki- był nią Radiometr solarny. 
Podsumowując spotkanie pani dyrektor zaprosiła pozostałych uczniów by odwiedzali nagrodzone klasy i sprawdzali działanie nowych technologii. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy jeszcze wyższych wyników w nauce! 

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego LEON - mamy laureata! GRATULUJEMY!
Nadeszły wreszcie długo oczekiwane wyniki z jesiennej sesji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego LEON. Nasi uczniowie w sposób szczególny udowodnili, że ich umiejętności językowe są na najwyższym poziomie. Z wyzwaniem konkursowym najlepiej poradziła sobie Julia Daraż- uczennica klasy I, która z wynikiem 94% zajęła III miejsce w kraju. Bardzo cieszy nas fakt, iż pozostali uczniowie również uzyskali wysokie wyniki. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Jedną z najpopularniejszych zabaw na walentynki w szkole jest niewątpliwie poczta walentynkowa. Wszyscy, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom, czy drugim połówkom wrzucili kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka. Dziś specjalny listonosz Maksiu Sus roznosił miłosną korespondencję od klasy do klasy. Tradycję dostarczania walentynek zapoczątkował w naszej szkole Bartosz Zatwardnicki.
Bartka pozdrawiamy i jesteśmy ciekawi, który z najprzystojniejszych kolegów będzie nam wręczał kartki w Dzień Zakochanych za rok ... Jak myślicie?

 

Każdy chłopak pewnie marzył o tym, by zostać strażakiem! Jak wygląda zawód strażaka mogły się dziś przekonać dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I- III. Strażakiem zostaje się z powołania, chęci realizacji swej pasji, możliwości niesienia pomocy potrzebującym. Jednak strażak to także misja, którą realizuje się zarówno w służbie Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhowie pan Piotr Wanat, pan Adam Sosnowski i pan Marek Chomka z OSP Krzywcza podczas spotkania przedstawili sprzęt potrzebny podczas ratowania w różnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wśród prezentowanego sprzętu były m.in. czujki dymu, detektory ruchu, gaśnice, jednak najwięcej emocji przyniosło przymierzanie umundurowania! Dzieci obejrzały również krótkie filmy edukacyjne dedykowane najmłodszym. W trakcie omówienia ich treści wykazali się dużą wiedzą i uwagą. W drugiej części spotkania ratownik medyczny- pan Maciej Staruch z OSP Ruszelczyce przeprowadził szkolenie z pomocy przedmedycznej. Dzieci dowiedziały się także, że podczas niesienia pomocy należy postępować według zasady "patrz, czuj, słuchaj". Na zakończenie pani dyrektor serdecznie podziękowała przybyłym gościom, zaś dzieci z radością zaprosiły funkcjonariuszy na kolejne spotkanie! Fotogaleria

11 lutego wzięliśmy udział w światowych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Wśród 4085 krajowych inicjatyw zgłoszonych do DBI znalazły się działania podjęte w naszej szkole. O tym, jak przydatny jest Internet wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę. Jest przecież niezastąpionym narzędziem do zdobywania wiedzy, poznawania świata, komunikowania czy rozwijania zainteresowań. Popularność portali i mediów społecznościowych niesie ze sobą zagrożenie dla tych, którzy z nich korzystamy. Jednak o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci nie zawsze pamiętamy. Stąd też w szkole odbyły się zajęcia edukacyjne, pogadanki i lekcje, podczas których uczniowie zapoznali się z problematyką bezpieczeństwa online. Wszystkie klasy przygotowały plakaty i gazetki klasowe, w których przestawione zostały najważniejsze zasady i rady korzystania z zasobów internetowych. Cała społeczność obejrzała scenkę o korzystaniu z Fb i wartości prawdziwej przyjaźni w wykonaniu uczniów klasy siódmej. Uzupełnieniem był krótki film "Owce w sieci" oraz prezentacja Offline challenge- jako propozycji uzmysłowienia sobie, czy jesteśmy uzależnieni od Internetu. Mamy ogromną nadzieję, że zawsze będziemy cyfrowo bezpieczni! Fotorelacja

10 lutego w Zespole Szkół w Krzywczy odbył się uroczysty apel z okazji 80. rocznicy zsyłek naszych rodaków na Sybir. Klasa V zaprezentowała wzruszający program poetycki przeplatany wspomnieniami Sybiraków. Społeczność całej szkoły z przejęciem i w znaczącej ciszy obejrzała film o martyrologii Polaków zesłanych na Syberię.

W styczniu uczniowie klasy VII w ramach projektu edukacyjnego z chemii wykonali modele atomów różnymi technikami. W ten sposób poszerzali wiedzę i rozbudzali zainteresowania naukami przyrodniczymi.

 

29 stycznia uczniowie z klasy I, II odwiedzili podopiecznych Domu Pogodnej Starości im Św. Brata Alberta w Dynowie. Dzieci w pięknych kostiumach przedstawiły sceny narodzin Jezusa. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego. Nie zabrakło też akcentu związanego z Dniem Babci i Dziadka - dzieci złożyły wiele ciepłych życzeń, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wręczyły przygotowane upominki oraz poczęstowały słodkościami. Dziewczynki odwiedziły tych podopiecznych, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć we wspólnym spotkaniu. Rozmowy,wspomnienia dostarczyły wiele wzruszeń, a wspólny śpiew kolęd ogrzał samotne serca. Niejednej starszej osobie zakręciła się łza w oku ....                                                 Zredagowała D. Sobol

O tym, jak spędzić wspaniałe ferie rozmawiali dziś uczniowie z młodszym aspirantem Maciejem Sochackim z Komisariatu Policji w Dubiecku. Podczas spotkania uczniowie mogli także zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Funkcjonariusz policji zwrócił szczególną uwagę na kontakty z nieznajomymi, w tym poznanymi w internecie. Podkreślił, że nie należy zbliżać się do obcych zwierząt. Zachęcał by nadchodzące ferie zimowe spędzić z głową i bardzo aktywnie: na stoku, na lodowisku, podczas zabaw na świeżym powietrzu!

7 stycznia uczniowie klasy pierwszej i drugiej udali się z wizytą do Małej Akademii Słodkości w Jarosławiu. Powstała ona przy Fabryce Ciastek Mondelez Polska Production. Pod opieką przemiłych pań – pracownic fabryki, dzieci mogły zapoznać się z bogatą historią fabryki ciastek w Jarosławiu. Dowiedziały się między innymi, że powstała ona już 87 lat temu, w 1933 r., jako wytwórnia sucharów dla wojska. Historię zakładu obejrzały dzieci podczas projekcji filmu w specjalnej sali kinowej wyposażonej w oryginalne, poddane renowacji fotele z dawnego kina ,,Westerplatte”. W kolejnych pomieszczeniach akademii, idąc wzdłuż symbolicznej rzeki San, uczniowie poznawali tajniki produkcji słodkości. W wehikule czasu obejrzeli  opakowania ciastek wytwarzanych w jarosławskiej fabryce dzisiaj i przed laty. Na kolorowej mapie świata sprawdziły miejsca skąd pochodzą składniki potrzebne do wypieków. Największą jednak atrakcją okazała się możliwość samodzielnego wykonania i upieczenia ciastek. Dzieci miały również czas na degustację przepysznych łakoci. Warto podkreślić, że niektóre z ciasteczek i czekoladek, które dzieci mogły posmakować nie są dostępne na polskim rynku, ponieważ są produkowane tylko na zamówienie wybranych krajów europejskich. Na koniec wizyty w fabryce każdy z uczestników otrzymał opakowanie tradycyjnych ciasteczek. To była wspaniała i niezapomniana lekcja poznawania świata wszystkimi zmysłami. Po wizycie w fabryce wszyscy udaliśmy się na spacer po pięknej starówce Jarosławia. Fotorelacja    Zredagowała A. Popowicz

 

Trwając w świątecznej atmosferze uczniowie klasy trzeciej udali się do Przemyśla, by w Bazylice Archikatedralnej obejrzeć niezwykłą Szopkę Przemyską. Sceny przedstawione w bożonarodzeniowej szopce ukazują historię od stworzenia człowieka i grzechu pierworodnego aż do ostatniej wieczerzy. Każdy oglądał z wielkim zainteresowaniem, każdy dostrzegał inny element niesamowitej budowli. Korzystając z wizyty w katedrze odwiedziliśmy Rotundę i Krypty Archikatedry, gdzie znajdują się szczątki biskupów przemyskiej diecezji oraz relikwie świętych. A że pogoda nam dopisała spacerkiem przeszliśmy na ulicę Grodzką, by odwiedzić biuro rozgłośni Radia Fara. Dyrektor radia- ksiądz Andrzej Bienia- zaprosił nas do radiowej Kaplicy, w której przedstawił sylwetkę Patrona Radia księdza Jana Balickiego. Następnie zwiedziliśmy rozgłośnię, gdzie tworzony jest codziennie program radiowy. Nie mogło zabraknąć wizyty na przemyskim Rynku przy miejskiej szopce i świątecznych niedźwiadkach. W promieniach słońca przeszliśmy do CK, w którym obejrzeliśmy barwny spektakl o wierności i oddaniu pt. "W krainie króla lwa". Po dniu pełnym wrażeń zadowoleni wróciliśmy do domu. Galeria

 

Z przyjemnością informujemy, iż wszystkie kartki bożonarodzeniowe dotarły już do nas z krajów biorących udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „Let’s enjoy the festivals”. Otrzymaliśmy przesyłki ze Szwecji, Włoch, Rumunii, Macedonii Północnej, Chorwacji, Czech, Słowacji oraz z Turcji. Kartki zrobiły ogromne wrażenie na naszych uczniach, którzy mieli okazję zobaczyć, jak pracują dzieci z innych krajów: jak malują, jakie techniki wykorzystują do tworzenia kartek oraz w jaki sposób piszą. Oprócz kartek otrzymaliśmy również listy, w których nasi koledzy i koleżanki piszą o swoich szkołach, zainteresowaniach oraz tradycjach bożonarodzeniowych.

Ostatni dzień nauki przed Bożym Narodzeniem to wyjątkowe chwile, które dane są nam tylko raz w roku. Od rana czuć świąteczną atmosferę, w powietrzu unoszą się jeszcze nie wypowiedziane życzenia. Po nauce przyszedł czas na ucztę duchową, którą przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy trzeciej. Następnie wszyscy zgromadzili się na górnym holu, by wysłuchać fragmentu Pisma Świętego, który odczytał ksiądz proboszcz. Po wspólnej modlitwie nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. A że życzenia składaliśmy sobie nawzajem- troszeczkę to trwało i zgłodnieliśmy solidnie! Zatem z apetytem zjedliśmy wigilijny barszcz z uszkami oraz rybę. Były też smaczne ciasteczka i owoce. Nie ma Wigilii bez kolędowania. Pod kierunkiem pana Piotra Szelążka niósł się echem gromki śpiew kolęd. Fotogaleria

17 grudnia klasy 7,8 oraz 1 i 2  wybrały się wraz ze swoimi wychowawcami do kina helios w Rzeszowie oraz do Fly Parku. Wszystkie dzieci niezależnie od tego  czy te, które  lubią skakać, robić przewroty czy grać w siatkówkę – w Parku Trampolin w Rzeszowie znalazły dla siebie coś ekstra!. Na co można tutaj liczyć, oczywiście poza dobrą zabawą? Arena główna to przede wszystkim najlepsza przestrzeń do szaleństw. Tu trampolinami jest wszystko – także ściany, od których  dzieci, pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów, mogły odbijać się do woli! Ekwilibrystyczne przewroty, proste podnoszenia i niczym nieskrępowana radość z wykonywania różnych ewolucji stanowiły źródło dla tworzenia dobrej atmosfery. Dzieci mogły tutaj być  najlepszą wersją siebie.

Piękno sportu i trampoliny w jednym to atrakcje, jakie mamy nadzieję, nasze dzieci na długo zapamiętają! Starsze klasy obejrzały film ,,Nieplanowane" oparty na historii Amerykanki Abby Johnson, byłej kierowniczki placówki  Planned Parenthood, która przeszła nawrócenie i dziś walczy o delegalizację aborcji. Jest to opowieść mocno dającym do myślenia, do snucia  wiele bardziej złożonej refleksji - o tym, czym naprawdę  jest aborcja, jakie przynosi skutki i jak skutecznie jej się przeciwstawić. Młodsze dzieci  z kolei obejrzały,, Krainę Lodu 2". Maluchy z uśmiechem na ustach zasiadły na swoich miejscach, kurczowo ściskając w łapkach malutkie kubełki pop-cornu . Aż trudno było nie dołączyć do klimatu ogólnego podniecenia. Disney przeszedł sam siebie pod względem wizualnym. Kraina Lodu 2 jest zrobiona przepięknie. Puszcza okryta jesiennymi kolorami robi niesamowite wrażenie, teledyskowe wygibasy w lodowej jaskini sprawiły wiele radości naszy małym pociechom. Potem była pizza i szczęśliwy powrót do domu Do zobaczenia na kolejnym ciekawym wyjeżdzie!                                Zredagowała B. Kaszycka

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VII biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning ”Let’s enjoy the festivals”. Celem projektu jest przybliżenie młodzieży tematu Świąt Bożego Narodzenia, obchodów Tłustego Czwartku oraz Wielkanocy w całej Europie. Projekt ma również na celu rozwijanie umiejętności komunikacyjnych młodzieży w języku angielskim oraz kształtowanie postawy szacunku i tolerancji do odmienności związanej z kulturą i zwyczajami w innych krajach. Naszymi partnerami są Szwecja, Włochy, Turcja, Chorwacja, Rumunia, Macedonia Północna, Słowacja oraz Czechy. Pierwszym etapem projektu było stworzenie filmiku prezentującego szkołę oraz klasę. Następnie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasi siódmoklasiści własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne i życzenia, które zostały wysłane do szkół partnerskich.  

Zostaliśmy porwani !!! I to całkiem serio. My małe niewinne dzieci z 3 klasy i trochę starsze gagatki z 6. Kazano nam wsiąść do autobusu. Najpierw myśleliśmy, że to pani Agata nas porywa, potem pani Ania wiezie nas na łyżwy, albo pan Roman - kierowca naszego autobusu zabiera w bezpowrotną podróż, która na szczęście nie trwała długo. Wyglądało na to, że autobus złapał gumę i że będziemy musieli go pchać do Krzywczy, ale wysiedliśmy w Reczpolu i poszliśmy się poszukać grzybów w lesie. Niczego takiego nie znaleźliśmy, ale jakimś cudem trafiliśmy do cudownego miejsca, na którego dachu widniał napis HOBBITOWA.
Ze strachem weszliśmy do środka, co jeszcze może nas spotkać, ale wewnątrz tej pięknej budowli czekał na nas już św. Mikołaj, który napalił nawet w kominku!!! Święty przywitał się z nami i w ciepełku rozdał nam prezenty. Okazało się też, że św. Mikołaj ma ogromne poczucie humoru i nie dostaliśmy prześcieradła, czy pampersów, na co wskazywałyby gabaryty naszych paczek. Z podarunkami wróciliśmy do szkoły, choć wydawało się, że będziemy musieli iść pieszo. Gdyby ktoś nie był zadowolony z prezentu, reklamację możemy składać u św. Mikołaja za rok. Ale na szczęście wszyscy jesteśmy zadowoleni, a świętemu Mikołajowi bardzo DZIĘKUJEMY i przesyłamy dobrą energię!!! Fotogaleria

5 grudnia w Babicach odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolędo, kolędo". Uczniowie wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VII. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa uczniów klas najmłodszych, z klasy pierwszej Paulina Mazur, Emilia Chrobak, Julia Daraż, Helena Pawłowska i Franciszek Wanat. Z klasy drugiej do konkursu przystąpiła Wiktoria Popowniak, Klasę trzecią reprezentowali: Krystian Chrobak, Norbert Jachowski, Laura Kaczmarska, Sara Kaczmarska, Kornelia Szmyd, Kamila Wojdylak i Maja Wojdyło. W kategorii klas VII-VII wystąpiła Amelia Sobol z klasy siódmej. W konkursie udział wzięli uczniowie z trzech gmin Krzywcza, Dubiecko i Krasiczyn. Komisja po wysłuchaniu prawie 60-ciu wykonawców przyznała w najmłodszej kategorii 1. miejsce Mai Wojdyło, 2. miejsce Paulinie Mazur i Sarze Kaczmarskiej zaś 3. miejsce zajęła Laura Kaczmarska, Wiktoria Popowniak i Helena Pawłowska. W najstarszej kategorii wiekowej 1. miejsce zajęła Amelia Sobol. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz rzeczowe nagrody. Serdecznie gratulujemy wspaniałych występów! Fotogaleria

„ Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze” – 29 listopada, a więc w wigilię św. Andrzeja  uczniowie klasy I, II i III spotkali się, aby poznać, co ich czeka w przyszłości. A okazji do uchylenia rąbka tajemnicy było wiele, m.in.: wróżby z kostkami, z łupinami obranych jabłek, z kubeczkami, z bierkami, karteczki z nazwą przyszłego zawodu  i serca z imionami oraz tradycyjne wyścigi butów. Na koniec  dzieci losowały cukierek z wróżbą. Najskrytszych  życzeń nie trzeba było głośno wypowiadać – one na pewno spełnią się po wrzuceniu grosika do magicznej wody! Było mnóstwo emocji, a przede wszystkim dobrej zabawy, bo wiadomo, że andrzejkowe wróżby trzeba potraktować z przymrużeniem oka.                                                                                                                                                                     Zredagowała M. Amarowicz

Fani języka angielskiego wzięli dziś udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego LEON, bez eliminacji wewnątrzszkolnych każdy chętny uczeń może sprawdzić swoją wiedzę, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce. Celem konkursu jest przede wszystkim poznanie swoich mocnych i słabych stron, ale także świetna zabawa i zaznajomienie z regułami panującymi podczas różnorodnych konkursów i olimpiad. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

 

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju, bo są wspaniałą okazją do zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. W naszej szkole dzisiaj odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka. Królowały oczywiście najnowsze hity z list przebojów i nasi uczniowie potrzebowali chwili, by poddać się tanecznym pląsom. Dość szybko jednak do tańczących dołączali kolejni uczniowie, więc zabawa była przednia. Co dobre, szybko się kończy i ta zabawa dobiegła końca. Wszyscy wychodzili z dyskoteki zmęczeni, ale zadowoleni, zwłaszcza Adrianek, którego dziewczyny nie oszczędzały. Już nie możemy doczekać się kolejnej zabawy i mamy nadzieję, że będzie tak samo udana jak i ta! Fotogaleria

25 listopada w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się Konkurs Recytatorski dla Dzieci „Nie obejdzie się bez misia", w którym środowisko szkół podstawowych, klas I-III reprezentowały 24 placówki z terenu miasta i powiatu przemyskiego. Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Barbara Drwal-Demkiewicz (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych), Dorota Grząba (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Jarosławiu), Alicja Kunert (Przemyska Biblioteka Publiczna). Wspaniale naszą szkołę reprezentowali: Paulina Mazur i Kinga Sidor z kl. I oraz Santiago Flader-Strusiewicz z kl. II. 

„Z fantazji i marzeń rodzą się rzeczy piękne”

22 listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Dubiecku uczniowie klasy 7 i 8 naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z wybitnymi ludźmi świata nauki. Pierwszy wystąpił generał Mirosław Hermaszewski- jedyny Polak, który odbył lot w kosmos. Jak się okazało człowiek bardzo bezpośredni, który wyrósł z wielkiej biedy powojennej, ale żadne przeciwności losu nie stanęły pomiędzy nim a jego marzeniami by latać i zdobyć kosmos. W trakcie wykładu pojawiały się liczne anegdoty i dowcipy z dydaktycznymi wątkami. Generał opowiadał nie tylko o tajemnicach wszechświata, ale także o tym co w życiu jest ważne, czyli marzenia. Jego życie dowodzi, że każdy z nas może realizować swoje nawet najbardziej nieprawdopodobne marzenia, warunkiem jest wielka potrzeba serca i determinacja, którą dostrzegą inni i wesprą nasze działania w realizacji planów. Pamiętajcie, pasjonaci zawsze zostają zauważeni, zaś przeciwności losu kształtują charakter i często stanowią motor do jeszcze większej determinacji w pracy, w drodze na szczyt. Kolejnym gościem był prof. dr hab. Władysław Góral, którego kariera naukowa, jak sam stwierdził rozpoczęła się właśnie w Szkole Podstawowej w Krzywczy. Profesor przybliżył nam teorię ruchu satelitów. Następną atrakcją spotkania był fantastyczny pokaz eksperymentów m.in. z ciekłym azotem w wykonaniu naukowców z ekipy Mądry Dzieciak. Ta grupa młodych ludzi odczarowała nauki ścisłe, pokazała je z lepszej, praktycznej strony. Ostatnim niesamowitym punktem programu była prezentacja „marsjańskiego łazika” przez Zespół Legendary Rover, czyli grupę uzdolnionych studentów z Politechniki Rzeszowskiej. Mogliśmy zobaczyć z bliska urządzenie, które pomaga ludziom wykonywać trudne zadania, na przykład badać wszechświat. Zaprezentowane pokazy i wysłuchane prelekcje zainspirowały nas do poszerzania swoich horyzontów.     Zredagowała R. Zaleska

 

22  listopada   uczniowie  klasy drugiej  odwiedzili  Gminną Biblioteką Publiczną  w  Krzywczy. Pani Marzena Seńczyszyn zorganizowała zajęcia o ulubionych  postaciach  bajkowych. Ten  wyjątkowy dzień był okazją do przypomnienia naszych ulubionych bohaterów , którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki, a czasem pomagają rozpoznawać zło. Zabawa, dużo śmiechu, moc radości królowały podczas naszego spotkania w bibliotece. W trakcie zajęć rozmawiały o ulubionych postaciach, dzieci rozwiązywały zagadki, układały bajkowe puzzle, rozpoznawały tytuły bajek  losując przedmioty z czarodziejskiego kuferka. Wzorując się na Kopciuszku oddzielały  groch od fasoli. Okazało się, że dzieci świetnie znają bajki ,doskonale radzą sobie z zadaniami. Dzień ten  był okazją  do rozwijania zainteresowań czytelniczych  wśród dzieci.                                    Zredagowała D. Sobol

21 listopada odwiedził nas iluzjonista! W życiu człowieka istnieje wiele złudzeń. Każdego dnia jesteś w nich zanurzony i nie zdajesz sobie z tego sprawy. Iluzja otacza cię cały czas. Nawet teraz, kiedy czytasz te słowa. Każdy z nas lubi czasem pofantazjować, zwłaszcza w szkole. Tym razem z pomocą przyszedł nam pan iluzjonista, a zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor i wszyscy chcieliśmy się nauczyć choćby jednej sztuczki. To była magia...

20 listopada uczniowie z klasy I uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywczy. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, otrzymały informacje dotyczące pracy w bibliotece. Następnie uczniowie brali czynny udział w grach i zabawach dla nich przygotowanych. Na zakończenie wszyscy mogli sobie wypożyczyć wybraną przez siebie książkę i zostali zaproszeni do dalszego korzystania z księgozbioru biblioteki. 

„Droga Polaków do Niepodległości”

Jak często Polacy walczyli o Niepodległość? ile krwi przelano nie tylko na krzywieckiej Ziemi? Na to i wiele innych pytań trudno jest znaleźć odpowiedź. Zwłaszcza, gdy pytanie to zadajemy 3 Maja,1 Września, 17 Września czy 11 Listopada. W przeddzień Wielkiego Polskiego Święta-w dniu 10 listopada 2019 roku, w Kościele Parafialnym w Krzywczy, młodzież tutejszego Zespołu Szkół zaprezentowała program poetycko-muzyczny opowiadający o losach Polaków walczących w obronie Ojczyzny.
Reżyserem przedstawienia był Jerzy Łazewski- aktor teatralny, zaproszony do Krzywczy przez Pana Wójta Wacława Pawłowskiego, ks. Janusza Wilusza i Panią Dyrektor mgr Elżbietę Urban. Uroczyście wykonane „Gaude Mater Polonia” oraz Mazurek Dąbrowskiego przez chór szkolny, wprowadził licznie zgromadzoną publiczność w nastrój przedstawienia. Wiersze, dialogi i proza zaprezentowane przez uczniów, którym wiele czasu poświęcili nauczyciele przygotowujący spektakl: Pani mgr Marta Bucik, Pani mgr Bożena Maryńczak oraz Pani mgr Beata Wąsowicz, przeplatane pieśniami i piosenkami patriotycznymi, wywoływały wśród publiczności wzruszenie, uśmiech, nostalgię i radość. Na zakończenie programu chór szkolny  zaśpiewał pieśń „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Jak długo trzeba pracować nad takim trudnym utworem, aby wywołać łzy wzruszenia w pokoleniu 40-latków, wiedzą tylko 13-latkowie, śpiewający pod batutą mgr Piotra Szelążka-nauczyciela muzyki. Po zakończonym spektaklu Pani Dyrektor mgr Elżbieta Urban zapytała ze smutkiem w głosie: to już? koniec? Nie, to nie koniec….. Do zobaczenia za rok!                                                                           Piotr Szelążek

8 listopada w naszej szkole gościliśmy Jerzego Łazewskiego - polskiego aktora teatralnego i filmowego. Pan Jerzy jest absolwentem warszawskiej PWST. Współpracował z teatrami Polskim, Studio, Konsekwentnym i Adekwatnym w Warszawie. Występował w spektaklach teatralnych w reżyserii m.in. Jerzego Grzegorzewskiego i Mariusza Trelińskiego, a także w Teatrze Telewizji. Ma na  swoim koncie liczne role teatralne i  filmowe. Aktor przeprowadził warsztaty teatralne, w których wzięli udział nauczyciele i uczniowie klas V-VIII naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Reczpolu i Szkoły Podstawowej w Ruszelczycach. Pan Jerzy przygotował wiele zabaw i gier teatralnych, które wyzwoliły mnóstwo pozytywnej energii. To była wspaniale spędzona godzina - uczniowie dowiedzieli się, jak ważny jest na scenie właściwy ruch, gest, każde wypowiedziane słowo czy odgłos, a nawet wejście na scenę czy ukłon. Wszystkie te elementy były oczywiście przećwiczone przez różnych uczniów. Ogromne zainteresowanie wzbudziło ostatnie ćwiczenie, kiedy to drużyny musiały przekazać drugiej  określone hasło. Trudność polegała na tym, że trzecia drużyna musiała robić wszystko, by ten przekaz zakłócić. Pan Łazewski zaprezentował także kilka dobrych sposobów na rozgrzanie aparatu mowy oraz wskazał jak ważne jest właściwe wypowiadanie samogłosek. Przez cały czas uczniowie chętnie uczestniczyli w kolejnych ćwiczeniach wspaniale się bawiąc i ucząc.                                                                                                                                                     Zredagowała M. Bucik

8 listopada o godz. 11.11 odśpiewaliśmy  4 zwrotki hymnu narodowego, tym samym przyłączając się do akcji „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tysięcy placówek w kraju i za granicą, Dzisiejszym wydarzeniem rozpoczęliśmy nasze obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości, których kulminacja nastąpi w niedzielę- 10 listopada. 

Uczennice kl. VII  Amelia Sobol (I miejsce) i Oliwia Wolska  (II miejsce) zostały laureatkami gminnego konkursu poetyckiego „Krzywieckie wierszowanie”. Przedmiotem konkursu było napisanie wiersza tematycznie nawiązującego do miejsc przyrody, pamiątek, ludzi związanych z Gminą Krzywcza. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Każdy może być święty udowodnili dziś uczniowie najmłodszych klas podczas Balu Wszystkich Świętych. W trakcie przygotowań dzieci zgłębiały życiorysy, oglądały wizerunki swoich świętych patronów by móc przygotować barwne kostiumy. Zaangażowali się ogromnie rodzice i efekt zachwycił wszystkich obserwujących naszą zabawę. Rzeczywiście czuliśmy się, jak w niebie w gronie zacnych postaci. Świat chyba nigdy nie widział w jednym miejscu tylu świętych osób. Oprócz śpiewu i tańców, którymi chwaliliśmy Pana, były zabawy w drodze do nieba, zagadki słowne, rozpoznawanie atrybutów naszych świętych. Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, o czym przekonał się ksiądz Janusz Wilusz, który nie krył zadowolenia z wiedzy najmłodszych. Do zabawy włączyli się także nasi wychowawcy czując niesamowitą radość dziecięcą. Mamy nadzieję, że bal był także inspiracją w poznawaniu świętych i naśladowaniu ich życia! Fotorelacja

28 października uczniowie klas: 5. i 6. wybrali się na basen Aquarius w Lesku. Ratownicy i opiekunowie czuwali nad bezpieczeństwem dzieci. Uczniowie korzystali z bogatej infrastruktury basenu - mieli do dyspozycji basen rekreacyjny oraz zjeżdżalnię rodzinną Lesanka. Po dwugodzinnych szaleństwach w wodzie, wygłodniali wycieczkowicze zjedli przepyszny, domowy posiłek w restauracji Hallo obiad. Uśmiechy na twarzach potwierdzały, że mile spędzili czas.                 
                                                                                                                                                                 Zredagowała L. Jaszczak

W tradycję naszej szkoły wpisana jest opieka nad grobami osób cenionych i zasłużonych w lokalnej społeczności. Uczniowie wraz z wychowawcami, przedstawiciele Samorządu  Uczniowskiego systematycznie odwiedzają miejsca pamięci, porządkują opuszczone i zaniedbane groby, zapalają znicze i składają kwiaty.
W tym roku nasza placówka aktywnie włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Szkoła pamięta”. Przez kilka dni porządkowano i odwiedzano groby żołnierzy poległych w obronie ziemi krzywieckiej w czasie II wojny światowej, zmarłych nauczycieli, księży, poetów, a także tych, którzy zapisali się w historii naszego regionu. Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę zniczy, przygotował wiązanki z kwiatów, którymi udekorowano groby. Kulminacja wszystkich działań przypadła na dzień 25 września. Od kilku lat nasza szkoła (nauczyciele i uczniowie) współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Wójtem Gminy Krzywcza, biorąc udział 1 listopada  w akcji zbierania datków na ratowanie zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Krzywczy. W ten sposób dbamy o zachowanie w naszym środowisku zabytków architektury cmentarnej. W tym roku akcja także będzie kontynuowana.                     Zredagowała M. Bucik

 

23 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście włączeni do społeczności szkolnej. W obecności licznie przybyłych rodziców, starszych kolegów, przedszkolaków, grona pedagogicznego zaprezentowali wiadomości i umiejętności, które zdobyli od początku roku szkolnego. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiła część artystyczna, na której nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każdego z nich na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, prezenty książkowe, kuferek ze słodyczami i legitymacje szkolne. Na zakończenie uczniowie klasy drugiej skierowali do nich życzenia i zapewnili o swojej pomocy oraz wręczyli własnoręcznie przygotowane pamiątki.          zredagowała A. Popowicz

Fotorelacja

22 października  klasy VII i VIII odwiedziły kino Helios w Przemyślu, aby zobaczyć drugą część hitu Disneya  Czarownica 2. Ponownie zobaczyliśmy Angelinę Jolie w roli tytułowej Czarownicy oraz Elle Fanning jako Aurorę. Fabuła filmu osadzona jest kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części, gdy wiemy już, co sprawiło, że tytułowa bohaterka filmu zdecydowała się rzucić klątwę na Aurorę. W drugiej części Czarownicy skomplikowana relacja między 'władczynią złych mocy' a przyszłą królową została zgłębiona jeszcze bardziej, a każda z nich  zmierzyła się z zupełnie nowymi przeciwnikami. Film bardzo się podobał. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że prawdziwa miłość zawsze zwycięża, a dobro zawsze pokonuje  zło.                                                                                                                                                                    Zredagowała B. Kaszycka

 

16 października klasa 1, 2 i 3 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu obejrzała przedstawienie pt. "Baśnie Dalekiego Wschodu" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Barwna opowieść przeniosła widzów w orientalny świat, pełen muzyki, kolorów i tańca. Jak każda baśń niosła przesłanie, że niesamowite przygody czekają na stronach czytanych książek.  Nasza wyobraźnia może pozwolić wcielać się w bohaterów i przeżywać najbardziej niezwykłe chwile. Zupełnie inne niż te wirtualne! Korzystając z pięknej słonecznej pogody po spektaklu przyszedł czas na pyszne lody i spokojny powrót do szkoły.

15 października obchodziliśmy Święto Edukacji. Uczniowie w przygotowanym programie artystycznym podkreślali, że nauka młodego pokolenia zawsze leżała wszystkim na sercu. Zobaczyliśmy Lechicką chatę, gdzie rad swoich rodziców słuchali Jaromir i Dobrochna. Dzieje polskiego szkolnictwa wybrzmiały w piosence w rytmie rap. Na scenie pojawiły się też szkolne „ziółka”, które wypowiedziały swoje życzenia. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za ich codzienny trud, poświęcenie, cierpliwość i troskę o dobro wychowanków.   Wyjątkową chwilą uroczystości było wystąpienie  Pana Wacława Pawłowskiego – Wójta gminy Krzywcza -  który złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a następnie wręczył nagrodę Pani Dyrektor Elżbiecie Urban, doceniając jej wkład w rozwój placówki. Pani Dyrektor gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Galeria                                                                                                                 Zredagowała M. Amarowicz              

 

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie. Z tej okazji Wójt Gminy Krzywcza - Pan Wacław Pawłowski zorganizował spotkanie w naszej szkole, na które przybyli emeryci, aby podziwiać występy swoich wnucząt. I było to największe w ostatnich latach spotkanie ludzi reprezentujących seniorski stan. Uroczystości rozpoczął ks. Janusz Wilusz wspólną modlitwą w intencji seniorów, którzy podczas spotkania mogli zasięgnąć porad ekspertów z KRUS i ZUS z Przemyśla, Komisariatu Policji w Dubiecku, GOPS z Krzywczy. Serdeczne powitanie, piękna sala, przyjazna i uroczysta atmosfera, a przede wszystkim najbliżsi sercu na scenie sprawili, że ten dzień wypełniony był radością wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Słowa miłości, radości i wdzięczności wyrecytowali, wyśpiewali i wytańczyli swym dziadkom uczniowie naszej szkoły.  dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, natomiast uśmiech na twarzach Seniorów był największą nagrodą dla dzieci i opiekunów. Po występach nasi goście spotkali się na wspólnym biesiadowaniu, rozkoszując się pysznymi smakołykami. Wizyta przebiegała w rodzinnej atmosferze podczas, której młodość wnuków cudownie zintegrowała się z dojrzałością seniorów. Szkoda tylko, że te miłe chwile tak szybko mijają …  Fotogaleria

 

Nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Najpierw  były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw, przygotowały na schody nalepki z działaniami, ciekawostki, wierszyki. Potem już 4 października, mieliśmy sprawdzanie „tabliczkowej wiedzy” podczas pytań. Nauczyciele przeprowadzili akcję w klasie i szkole. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych nagradzając wszystkich cukierkami.
Klasy 5, 6. 7 i 8 wzięły udział w konkursie na czas ze znajomości tabliczki mnożenia oraz popisywały się umiejętnościami opowiadania ciekawostek związanych z matematyką!                                                                      Zredagowała B. Kaszycka

3 października nasza szkolna biblioteka przy współpracy z Publiczną Biblioteką w Krzywczy zorganizowała od godziny 19.00 do 22.00 NOC BIBLIOTEK, włączając się  w  ogólnopolską akcję. Zaproszeni zostali uczniowie od  klasy III do VIII oraz ich rodzice.
Podczas tego wyjątkowego wieczoru młodsi i starsi uczestniczyli w różnych zabawach, konkursach, quizach, np. pisaniu dyktanda złożonego z polskich  łamańców językowych („Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie…”), teatrzyku cieni, rozwiązywaniu krzyżówki z przysłów, zgadywaniu przebojów i hitów z bajek oraz tytułów książek na podstawie ich fragmentów lub cytatów, a także rozpoznawaniu odgłosów zwierząt prowadzących nocny tryb życia. Najbardziej aktywni uczestnicy zabaw nagradzani byli słodyczami.
Ogromnych emocji dostarczyło wszystkim układanie domina z książek na holu szkoły oraz kreatywne pisanie, podczas którego uczniowie mogli wykazać się umiejętnością twórczego pisania, a co najważniejsze, każdy się zaangażował, wplatając własną historię. Efekt był zaskakujący i czasami komiczny, nie zabrakło czarnego humoru oraz fantastyki. Zabawy sprawiły wszystkim wiele frajdy. Czas zaplanowany na Noc Bibliotek minął bardzo szybko i przyjemnie, bo uczniowie przekonali się, że współczesna biblioteka to nie tylko miejsce, w którym na półkach piętrzą się sterty różnorakiej literatury. Na kilka godzin zapomnieli o współczesnym świecie uczniowskim -  wirtualnych grach,  krótkich przekazach słownych: e-mailach, sms-ach i świecie  zdominowanym przez komputer, czy  programy  telewizyjne. 
Dziękujemy Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywczy - Marzenie Seńczyszyn za sponsorowanie słodkiego poczęstunku.                                                                                                                                    Zredagowała J. Kapuśniak

 

2 października klasa I i II brały czynny udział w akcji Sprzątanie Świata. O tym jak bardzo pomogliśmy przyrodzie, świadczą ilości zebranych śmieci. Propagowanie ekologii w naszej szkole nie kończy się tego dnia. Wiemy, że dbałość o środowisko jest zadaniem na zawsze i dla wszystkich.                              

Zredagowała D. Sobol

W minioną środę obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji każdy chłopak otrzymał słodki upominek przygotowany przez dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego. Zorganizowany został także plebiscyt na Super Chłopaka Szkoły. Uczniowie, a właściwie płeć piękna, miała szanse oddać głos na swojego faworyta. Po podliczeniu głosów okazało się, że Super Chłopakiem Szkoły został Bogdan Wanat. Gratulujemy!                                         Zredagowała B. Maryńczak

  

30 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków, którego zadaniem jest zachęcenie do nauki języków obcych- niezależnie od wieku. Od rana mogliśmy spróbować międzynarodowych smakołyków i słodkości, które dostępne były w europejskiej kawiarence. Czego tam nie było! broownie, mufinki, pancakes, kopiec kreta, szarlotka i wiele, wiele innych pyszności.  Po uzupełnieniu niedoborów cukru przyszedł czas na prezentację krajów europejskich, które wylosowała każda klasa. I tak najmłodsi zabrali nas do słonecznej Grecji, klasa druga przeniosła się do Hiszpanii, trzecioklasiści przedstawili naszych zachodnich sąsiadów, klasa piąta wyruszyła pod wieżę Eiffla, szósta do słonecznej Italii, siódma do Wielkiej Brytanii a ósmoklasiści zaprosili wszystkich do Szwecji. W ciągu jednego dnia mogliśmy się przenieść do starożytności- by zobaczyć niezwyciężonych Galów Asterixa i Obelixa, walkę gladiatorów, zasiąść na Olimpie z Zeusem. W epoce renesansu poznaliśmy Leonardo da Vinci, w oświeceniu trzech muszkieterów, rozpoznawaliśmy książkowych bohaterów, bawiliśmy się ze słynnymi artystami (ABBA, The Beatles) oraz tenorem- Luciano Pawarottim. Mieliśmy okazję poznać narodowość wielu znanych postaci z dziedziny nauki, sztuki i kultury. Było muzycznie i tanecznie, wesoło i poważnie. Wzięliśmy nawet udział w hiszpańskiej bitwie na pomidory! Wszak różnorodność językowa naszego kontynentu wynika z bogatego dziedzictwa kulturowego, stąd wielojęzyczność była dziś baaardzo promowana! Śmiało możemy stwierdzić, że pomysłowość naszych uczniów nie zna granic! Nie musimy zakuwać by uczyć się nowych słów. A nauka może być także przyjemna. Gdy emocje już opadły klasy najstarsze wzięły udział w rozrywkach językowych, które wygrała klasa 8. Po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Fotorelacja

19 września nasi uczniowie spotkali się przy wspólnym ognisku. Pogoda dopisała więc  po krótkich przygotowaniach zapłonął ogień! Radosnym rozmowom podczas pieczenia kiełbaski nie było końca. Zapach niósł się w dal i po chwili zasiedliśmy do smacznego posiłku. Był także czas na wspólne zabawy. Niestety, czas szybko minął i najedzeni musieliśmy wrócić do szkoły na lekcje.

13 września- ŚWIĘTO SZKOŁY!
Są małe i duże rocznice. W tym roku przypadła 2. rocznica nadania Szkole Podstawowej w Krzywczy imienia 11. Karpackiej Dywizji Piechoty. Ktoś powie: dopiero 2 lata, inny: jak ten czas leci! My zaś cieszymy się z każdego dnia, w którym możemy kierować się wzorem naszego Patrona. Urodziny, jak przystało, celebrujemy z radością i wielką czcią dla walczących o krzywiecką ziemię 13 września 1939 roku. Z tej okazji uczestniczyliśmy w Eucharystii w kościele parafialnym. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił Kapelan Garnizonu Przemyśl ks. mjr Rafał Kaproń. Na miejscowym cmentarzu, przy zbiorowej mogile poległych w bitwie krzywieckiej, wzięliśmy udział w Apelu Poległych. Po przemarszu na teren szkoły wciągnięto flagę na maszt i odśpiewano hymn państwowy. Dalsza część obchodów odbyła się na hali sportowej. Pani Dyrektor serdecznie przywitała zebranych Gości: Dowódcę 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy ppłk Rafała Kluz, władze samorządowe z Wójtem Gminy panem Wacławem Pawłowskim, przewodniczącym Rady Gminy panem Zygmuntem Sobolem, wiceprzewodniczącym panem  Kazimierzem Kuraszem, radnych, w tym radnego Rady Powiatu pana Piotra Pękalskiego, Skarbnika Gminy panią Beatę Wielgosz, księdza proboszcza Janusza Wilusz i ks. mjr Rafała Kaproń, przybyłych emerytowanych nauczycieli, pracowników naszej szkoły. zebranych rodziców, naszych krewnych. Po części artystycznej w wykonaniu uczniów na halę wniesiono tort urodzinowy (każdy pomyślał życzenie zanim pani Dyrektor zdmuchnęła świeczkę), który był tak duży, że pani Dyrektor obdzieliła wszystkich zebranych.Po poczęstunku przyszedł czas na międzyklasowe (a tak naprawdę międzypokoleniowe!) rozgrywki o puchar przechodni Patrona Szkoły. Dołączył do nas ks. prot. płk Jerzy Mokauz, który z uwagą przyglądał się startującym w zawodach. Jedną z konkurencji był konkurs na najsmaczniejszą i najpiękniejszą karpatkę, inną quiz wiedzy, kolejną męskie ubieranie koszulki oraz damskie układanie najwyższej wieży z kolorowych kubków. Rywalizacji towarzyszyły wielkie emocje i dużo radości. Po podsumowaniu wyników okazało się, że Puchar na rok otrzymała klasa siódma. Po wręczeniu nagrody spotkaliśmy się na pieczeniu kiełbasy przy ognisku. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w świętowaniu 2. Urodzin. Do zobaczenia za rok! Fotorelacja

6 września w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Do wyboru było 8 nowel polskich pisarzy, my wybraliśmy Katarynkę Bolesława Prusa. Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda. Czytanie rozpoczęła pani Dyrektor, następny fragment przeczytał pan Wójt Wacław Pawłowski, kolejny pani Małgorzata Dachnowicz- Prezes Zarządu Mass MediaSan Sp. z o.o. w Krzywczy, Piotr Wanat Prezes miejscowej OSP i Agata Wiśniowska z UG w Krzywczy. Dziękujemy pani Marzenie Seńczyszyn z Biblioteki Publicznej w Krzywczy za współorganizowanie uroczystości. Do zobaczenia za rok! Fotogaleria

 

5 września szkolna społeczność wzięła udział w spotkaniach z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Dubiecku.  Sierżant sztabowy Paweł Pawłowski przypomniał uczniom o zasadach bezpiecznego korzystania z jezdni, środków komunikacji publicznej oraz noszeniu elementów odblaskowych. Chętnie i wyczerpująco udzielał odpowiedzi a pytania, które padały ze strony dzieci.  

2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nauki w nowym roku szkolnym 2019/2020.  Dzień powitał nas deszczem, jednak wcale nam nie przeszkodził w przemarszu do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii, którą sprawował ksiądz proboszcz Janusz Wilusz. Najmłodsi uczniowie przybyli wraz z rodzicami, zaś pierwszoklasiści przynieśli jeszcze swoje plecaki, które na zakończenie mszy św. zostały poświęcone. Cała społeczność szkolna udała się do budynku szkoły, gdzie pani Dyrektor mgr Elżbieta Urban powitała zebranych i przedstawiła organizację nauki w nowym roku. Nie zabrakło odśpiewania hymnu państwowego i uczczenia minutą ciszy bohaterów II wojny światowej. Po zebraniu ogólnym wszyscy ruszyli do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami i rówieśnikami. Rozmowom nie było końca, wszak niektórzy nie widzieli się całe dwa wakacyjne miesiące! Na szczęście już od jutra będziemy w stałym kontakcie. Powodzenia  i samych sukcesów życzymy w nowym roku szkolnym! Fotogaleria

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy