2004/2005

ROK SZKOLNY 2004/2005

 

 

1 WRZEŚNIA 2004 ROKU
INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2004/2005

W piękny, wrześniowy poranek, dokładnie o godzinie 9.00 społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywczy zebrała się w Kościele parafialnym na uroczystej mszy św. rozpoczynającej nowy rok szkolny. Po nabożeństwie, w którym oprócz uczniów i nauczycieli udział wzięli również nasi rodzice pani Dyrektor inż. Barbara Stodolak poinformowała wszystkich zebranych o organizacji pracy w nowym roku szkolnym. W 9 oddziałach uczy się 131 uczniów. Po trudnych drogach edukacji prowadzą ich nauczyciele, wychowawcy (w liczbie 15) z panią Dyrektor u steru. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8.15, nowością jest II zmiana dla klas I i II.

13 WRZEŚNIA 2004 ROKU
65-TA ROCZNICA BITWY NA WZGÓRZACH KRZYWIECKICH

Dokładnie 65 lat temu, od wczesnych godzin porannych w Krzywczy panował wzmożony ruch oddziałów niemieckich. Na wzgórzach krzywieckich, od Średniej aż do Sanu rozłożyła się 11 Karpacka Dywizja Piechoty, którą dowodził płk Dyplomowany Bronisław Prugar - Ketling. Działania wojenne toczyły się od godzin porannych, wróg jednak nie mógł ostatecznie przerwać polskiej linii obrony. O godzinie 16 00 na polskie wojsko spadł grad pocisków artyleryjskich, zaś Niemcy przystąpili do kolejnego już ataku. Aż do późnych godzin wieczornych słychać było odgłosy toczącej się walki. Pola wokół Krzywczy zasłane były ciałami poległych przeciwników. Nie obyło się bez strat i po stronie polskiej, jednak były znacznie niższe.
Z nastaniem zmroku oddziały 11 KDP oderwały się od linii przeciwnika i rozpoczęły etap odwrotu na Przemyśl (zgodnie z otrzymanymi rozkazami). Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel ku czci poległych w obronie naszej małej Ojczyzny- Krzywczy. W godzinach popołudniowych w miejscowym kościele parafialnym odprawiono uroczystą mszę św. za spokój duszy tych, którzy swoje życie oddali broniąc krzywieckiej ziemi. Po mszy św. wszyscy zebrani udali się na wzgórze, gdzie stoi krzyż upamiętniający bitwę z 13 września 1939 roku. Parafianie ustawili ten krzyż w 600-lecie Parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzywczy jako znak naszej wdzięczności za wolność i pokój.

30 WRZEŚNIA 2004R.
DYSKOTEKA SZKOLNA

W ostatni dzień pierwszego miesiąca nauki odbyła się dyskoteka szkolna dla klas IV-VI. W świetlicy wiejskiej w Krzywczy od godziny 16.30 rozbrzmiewały skoczne dźwięki najnowszych przebojów. W trakcie zabawy Jury pod przewodnictwem naszych wychowawczyń wybrało:

Mistera Dyskoteki – Krzysztofa Szmyd z klasy Vb (za porywająca fryzurę, a było, na co popatrzeć!)

Miss Dyskoteki- Barbarę Sup z klasy VIb (za zniewalający makijaż) Roztańczoną Parę - Joanna Hyża i Marek Rogosz z klas VI- tych (za niedeptanie po palcach)

5 PAŹDZIERNIKA 2004 ROKU
AKCJA „SPRZĄTAMY ŚWIAT”

"Sprzątanie Świata 2004" jest polską edycją kampanii "Clean up the World" i odbywa się pod honorowym patronatem UNEP (Agencja Ochrony Środowiska przy ONZ). Po raz 11-ty świat przystąpił do akcji wielkiego sprzątania. Uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki i rękawiczki wraz z nauczycielami wyruszyli porządkować najbliższą okolicę. Najmłodsi sprzątali otoczenie szkoły, zbierając śmieci, które sami tam pozostawiliśmy. Starsi natomiast wędrowali w centrum Krzywczy, gdzie niestety było wiele śladów obecności człowieka. Zdajemy sobie sprawę, że akcja sprzątania świata nie „załatwi” problemu rosnącej stery śmieci. Mamy jednak nadzieję, że uprzytomni nam jak wiele zależy właśnie od nas samych. Bo przecież: robiąc zakupy możemy kupić dużą butelkę soku zamiast 3 małych, kupić pastę w tubce bez tekturowego opakowania, wybierać szklane opakowania, zabierać na zakupy płócienną torbę a nie foliowe worki. Nasza planeta jest naszym wspólnym domem. Nie rozumiemy czasem, że ten dom robi się za ciasny, ponieważ coraz więcej miejsca zajmują niepotrzebne nikomu śmieci.

12 PAŹDZIERNIKA 2004 R.
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Na ten dzień czekali pierwszoklasiści, ich rodzice, wychowawczyni i pani Dyrektor. Dokładnie o godz. 9 00 w świetlicy wiejskiej w Krzywczy uczniowie klas I- III zgromadzili się na uroczystości PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW. Program rozpoczęli starsi koledzy z klasy II, a następnie najmłodsi w liczbie 17 złożyli ŚLUBOWANIE na nasze symbole narodowe.

Pani Dyrektor pasowała wielkim ołówkiem wszystkich pierwszoklasistów i serdecznie gratulowała wstąpienia w szeregi uczniów naszej zacnej szkoły. Bohaterowie tego dnia składali odcisk swojego paluszka w kronice szkolnej, na pamiątkę dla następnych pokoleń. Pełnoprawni uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzywczy zaprezentowali program artystyczny, w którym pokazali jak wiele już się nauczyli. Nie obyło się bez prezentów i słodkiego poczęstunku. A potem już tylko zabawa z okazji tego wielkiego święta.

14 PAŹDZIERNIKA 2004 ROKU
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W słoneczny, jesienny dzień w świetlicy wiejskiej w Krzywczy zebrała się cała społeczność uczniowska, nasi nauczyciele, wychowawcy z panią Dyrektor na czele i zaproszeni goście- emerytowani pedagodzy. Z okazji Święta Nauczyciela uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym na wstępie pojawiły się typki szkolne. Nie zabrakło Rozrabiacza, Śpiocha, Gapy i wielu takich, którzy, na co dzień „uświetniają życie szkoły”. Były również „Lekcje wytrzymałości”, które często zdarzają się w naszych klasach i nauczycieli wystawiają na wielką próbę cierpliwości i wytrzymałości, przyprawiając często o ból głowy. Zapewne niejeden z uczniów odnalazł swoje odbicie w występujących. A że program był humorystyczny nikt, zatem nie obraził się! Na koniec były kwiaty i życzenia, które na ręce pani Dyrektor przekazała Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Maria Fedyk.

20 PAŹDZIERNIKA 2004 ROKU
POWITANIE PANI JESIENI


Jesień w tym roku okazała się naprawdę łaskawa. Słoneczne, ciepłe dni zachęcały do wycieczek oraz spacerów, w czasie których można było rozkoszować się widokiem stubarwnych drzew. Uczniowie postanowili wykorzystać sprzyjającą pogodę i przywitać polską złotą jesień. 20 października klasy I- VI razem z nauczycielami i wychowawcami udały się do Chyrzyny. Po przeprawie promem przez San, najstarsi uczniowie przystąpili do rozpalania wielkiego ogniska. Ognisko było duże, ponieważ wszyscy jak najszybciej chcieli upiec swoja kiełbasę. Apetyty dopisywały, humory i pogoda także. Wszystkich zachwycił widok mieniących się w słońcu drzew, które otaczają Chyrzynę.

20 LISTOPADA 2004 ROKU
WYDANIE PIERWSZEGO NUMERU GAZETKI SZKOLNEJ

Pomysł redagowania gazetki "Szkolne Wieści" narodził się na początku bieżącego roku szkolnego, na jednym ze spotkań Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiciele najstarszych klas — szóstych i piątych — postanowili zrealizować ten projekt. Udało się z pomocą naszych nauczycieli — pani mgr Agaty Wolarz i pani mgr Elżbiety Daraż, które czuwają nad stroną techniczną.

 

30 LISTOPADA 2004 ROKU
ANDRZEJKI - DYSKOTEKA SZKOLNA

Zgodnie z coroczną tradycją uczniowie naszej szkoły mieli zorganizowaną dyskotekę andrzejkową. Najważniejszym elementem zabawy były wróżby - każdy był ciekawy imienia swojej przyszłej miłości..

6 GRUDNIA 2004 ROKU
MIKOŁAJKI

Wszyscy uczniowie przez cały rok bardzo starali się być grzeczni, więc naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj z worem prezentów. Każdy uczeń otrzymał upominek - był to radosny dzień w szkole.

19 GRUDNIA 2004 ROKU
JASEŁKA POŁĄCZONE Z KIERMASZEM ŚWIĄTECZNYM

Bożonarodzeniowe spotkania uczniów z mieszkańcami okolicznych miejscowości na stałe weszły do kalendarza szkolnych wydarzeń. Jest to doskonała okazja kontaktu ze szkołą, dla tych, którzy nie mają w niej ani dzieci, ani wnucząt. Tłumnie przybywają nasi rodzice i dziadkowie. 19 grudnia 2004 r. w świetlicy wiejskiej w Krzywczy mali aktorzy zaprezentowali zebranym Jasełka. Oczywiście nie zabrakło w nich Diabełków, Lucyfera, Świętej Rodziny i Aniołów. Przybyli do stajenki także Wójt, Policjant, Murarz czy Lekarz. Jeszcze raz przeżyliśmy Cud Betlejemskiej Nocy. A na zakończenie nasz słowik - uczennica klasy Va - Justyna Kwaśna zaśpiewała „Maleńką Miłość”. Życzenia składaliśmy wszystkim z białym opłatkiem, który symbolizował pokój (tak bardzo światu potrzebny) oraz chleb, (którego nie powinno zabraknąć nikomu). Przedświątecznemu programowi towarzyszył kiermasz, na którym można było kupić stroiki, ozdoby, witraże oraz jemiołę. Prace uczniów przygotowywano już od końca listopada, uczniowie pracowali często po zajęciach, a efekty były naprawdę zdumiewające. Dochód z corocznej sprzedaży zasilił konto wycieczek wiosennych.

22 GRUDNIA 2004 ROKU
SZKOLNY OPŁATEK

Ostatni szkolny dzień przed Świętami Bożego Narodzenia. To zarazem ostatni dzień 2004 roku, który wypadł 22 grudnia. Jest to szczególny czas, kiedy oczekując świąt zapominamy o złych chwilach. Żegnając mijający rok robimy podsumowania i kreślimy pierwsze noworoczne postanowienia. Spotykamy się wszyscy, aby łamiąc się opłatkiem złożyć sobie życzenia. Jako pierwsza pani Dyrektor złożyła na ręce przewodniczącej samorządu Marysi Fedyk życzenia całej szkolnej społeczności. Dziękowała również uczniom za pracę, wytrwałość i atmosferę, którą tworzą wszyscy. Pani Dyrektor prosiła, abyśmy życzenia zdrowia, pomyślności i prawdziwej miłości zanieśli do naszych domów, naszym Rodzicom. Następnie ks. Proboszcz życzył wszystkim zebranym miłości, pokoju i rodzinnych świąt. Wychowawcy spędzili ten dzień ze swoimi wychowankami. Śnieżnobiały opłatek wędrował z rąk do rąk niosąc radość, nadzieję i przebaczenie. I chociaż słowa piosenki mówią o tym, że „Jest taki dzień, który liczy się od zmroku..." to dla naszej szkoły był to 22 grudnia.

13 STYCZNIA 2005 ROKU
KONKURS PISARZE I POECI DZIECIOM CZTERY PORY ROKU - ZIMA

W Przemyskim Centrum Kulturalnym odbyły się powiatowe eliminacje konkursu, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W trzech kategoriach: recytacji, inscenizacji i piosenki zmagali się młodzi artyści z całego powiatu przemyskiego. Agnieszka Gąska i Justyna Kwaśna wystąpiły z recytacją wierszy o zimie, zaś uczniowie klasy I i V- tych przedstawili scenki teatralne. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, ale niezapomniane wrażenia pozostawił pierwszy występ na dużej scenie przed tak liczną publicznością. Przed ogłoszeniem werdyktu przez Jury Justyna Kwaśna zaśpiewała kolędę wszystkim uczestnikom i ich opiekunom z życzeniami pomyślnego Nowego Roku. Jej występ zakończyły wielkie brawa, a Justyna otrzymała pamiątkowy dyplom i maskotkę. Wygląda na to, że rosną małe talenty, których nazwiska w przyszłości zabłysną na afiszach!

 

8 LUTY 2005 ROKU
KONKURS INTERDYSCYPLINARNY -
sukces!!!

Uczennica klasy VIa Maria Fedyk została laureatką interdyscyplinarnego konkursu przedmiotowego w bloku humanistycznym.
Etap szkolny odbył się w listopadzie w naszej szkole. Do drugiego etapu zakwalifikowano uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów na etapie szkolnym, łącznie nie więcej niż 3% ogółu uczestników. Łącznie w całym województwie podkarpackim do drugiego etapu w bloku humanistycznym zakwalifikowało się 224 uczniów, czyli w pierwszym etapie brało udział ok. 7500 uczniów. Z tego laureatami zostało tylko 24 uczniów(!). Wszyscy jesteśmy dumni z sukcesu Marysi.

8 MARCA 2005 ROKU
DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski przygotował program artystyczny dla Pań. Na scenie pojawiły się postaci znane z historii i literatury: był Eros i Afrodyta, Papkin i Klara, Zbyszko i Danusia, Romeo i Julia. Nie zabrakło i elementów współczesnych. Nasze piękne koleżanki przygotowały pokaz mody dedykowany nauczycielkom uczącym miedzy innymi przyrody i wf-u. Wśród śmiechu i radości, z kwiatami w ręku chłopcy złożyli Paniom życzenia zdrowia, radości i samych słonecznych dni.

20 MARCA 2005 ROKU
KIERMASZ WIELKANOCNY

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a z nią Święta Wielkiej Nocy. Z tej też okazji w świetlicy wiejskiej w Krzywczy odbył się coroczny Kiermasz Wielkanocny. Kiermasz rozpoczęła pani Dyrektor, która korzystając z okazji złożyła mieszkańcom naszej parafii życzenia świąteczne. Następnie zebrani obejrzeli program o tematyce wielkanocnej, przygotowany przez uczniów z nauczania zintegrowanego. Panie mgr Ewa Korytko oraz mgr Danuta Sobol zadbały i o piękne stroje małych aktorów i zachwycającą dekorację. Zebrani przyjęli wytęp oklaskami. Po części artystycznej nadszedł czas na zakupy! Uczniowie starszych klas przygotowali piękne stroiki, kury, pisanki. Nasze kochane Mamy postarały się, aby nie zabrakło drożdżowych baranków i zajączków. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się palmy wielkanocne, które bardzo szybko zdobyły nabywców. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki wiosennej.

21 MARCA 2005 ROKU
POWITANIE PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

Wiosna w tym roku nie spieszyła się z przybyciem do Krzywczy. Należało, więc przyspieszyć jej nadejście. Właśnie 21 marca cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami i Panią Dyrektor na czele zebrała się w świetlicy wiejskiej na corocznym programie wiosennym. Obejrzeliśmy krótkie programy o tematyce wiosennej, wysłuchaliśmy piosenek i nawet słońce wyjrzało zza chmur. Kolejnym punktem programu był konkurs na Najbardziej Pomysłową Marzannę. Oj, pomysłów to nam nie brakuje! W konkursie zwyciężyła klasa II. Wszystkie Marzanny zostały zatopione w nurtach Sanu. Ponieważ nadejście wiosny zbiegło się z Niedzielą Palmowa, w szkole odbył się międzyklasowy konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Palmy przygotowane przez poszczególne klasy poświęcono dzień wcześniej w Kościele Parafialnym. Najpiękniejszą i najdłuższą (liczącą 3,5 metra długości) palmę wykonała klasa VIb. Gratulujemy!

2 KWIETNIA 2005 ROKU
ŚMIERĆ JANA PAWŁA II

Dokładnie 2 kwietnia o godzinie 21.37 w apartamencie na III piętrze Pałacu Apostolskiego odszedł od nas Ojciec Święty Jan Paweł II. W całej Ojczyźnie ogłoszono dni żałoby narodowej. W naszej szkole pani Dyrektor organizowała apele, w których przypominała nam o Wielkim Polaku. Cała nasza społeczność wzięła udział we Mszy Świętej w intencji zmarłego Papieża, którą odprawił ksiądz proboszcz Wiesław Twardy. Tak, jak dla wielu Polaków naszego pokolenia był On jedynym Papieżem, którego znaliśmy. W życiu szkolnym Osobie Ojca Świętego poświęcaliśmy wiele uwagi. Z okazji 25. rocznicy pontyfikatu wystosowaliśmy do Jego Świątobliwości list, który zamieściliśmy w tygodniku "Niedziela". Otrzymaliśmy odpowiedź ze Stolicy Apostolskiej. Z tej też okazji w świetlicy odbyła się uroczysta akademia dla mieszkańców naszej gminy. Zaś uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego zatytułowanego "Ojciec Święty w oczach dzieci". Prace mogli podziwiać zebrani na akademii. Pamiętaliśmy o Ojcu Świętym także w maju, w dniu Jego imienin, kiedy to w Kościele Parafialnym odbywały się wieczornice. Kiedy smutna wiadomość o śmierci Jana Pawła II dotarła do nas, w szkole powstała księga, w której uczniowie zapisywali swoje myśli i uczucia kierowane do Ojca Świętego. Mamy nadzieję, że pamięć o Ojcu Świętym będzie żyła w naszym życiu codziennym, życzliwości i miłości do drugiego człowieka.
 

5 KWIETNIA 2005 ROKU
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

To już kolejne zmagania szóstoklasistów ze sprawdzianem ogólnopolskim. Od rana w szkole panowała atmosfera skupienia i nerwowej obawy przed egzaminem: Czy sobie poradzę? Czy zdążę? Dokładnie o godzinie 900 w trzech salach zasiedli uczniowie klas szóstych, by napisać swój pierwszy, tak ważny egzamin! Oczywiście nie wszyscy-, ponieważ Marysia Fedyk (laureatka Konkursu Interdyscyplinarnego otrzymała 40 punktów od Kuratorium) była zwolniona i mogła wyspać się dowoli. Z wypiekami na twarzach, z niepokojem otwierali arkusze. Ale już po kilkunastu minutach emocje opadły i przyszedł czas na wytężoną pracę umysłową. Nie było tak źle, skoro nasza szkoła miała jeden z wyższych wyników w gminie, powiecie.

11-15 KWIETNIA
TYDZIEŃ ZDROWIA W SZKOLE

Tego jeszcze nie było! W szkole zrobiło się kolorowo od plakatów, haseł i plakietek, które mówiły nam o zdrowym stylu życia. W tym czasie uczniowie brali udział w wielu akcjach, konkursach promujących zdrowie. Klasy VI- te i V-te przygotowywały kanapki i sałatki owocowe, które degustowali wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. W dniu Zdrowego Odżywiania odbył się przemarsz kolorowego korowodu uczniów do świetlicy, podczas którego uczniowie niosący papierowe owoce i warzywa skandowali rymowane hasła. Oto niektóre z nich: "Najwięcej witaminy mają owoce i jarzyny!", "Jedz owoce i warzywa wtedy sił ci przybywa!" Podczas tego tygodnia uczniowie sprzedawali owoce zamiast ciastek i chipsów. Klasa Vb przygotowała program nt. zdrowego żywienia pt. "Sąd na fast foodami" Dowiedzieliśmy się jak wiele szkodliwych substancji znajduje się w daniach typu hamburger, pizza czy hot- dog. Klasa IVa przygotowała scenkę pt. "Pan kotek był chory". W dniu Zdrowego Uśmiechu klasa Va przedstawiła scenkę o Jacusiu i Kwasowych Potworkach. Uczniowie klas szóstych zebrali informacje na temat historii stomatologii. Sami dowiedzieli się, że pierwsze szczoteczki do zębów wykonane były z kości i sierści zwierzęcej. Był też Dzień Dobroci dla Zwierząt. Uczniowie przynieśli swoje pluszowe zwierzątka i wybrali Najmilszego Pupila w kategorii miniaturki i dużego zwierzaka. Pani Dyrektor przypomniała, że nasza szkoła w lutym wzięła udział w akcji zbierania żywności dla schroniska dla zwierząt w Orzechowcach pod Przemyślem. Najwięcej emocji towarzyszyło rozgrywkom podczas Dnia Sportu. Chłopcy rozegrali międzyklasowe mecze piłki nożnej, zaś dziewczęta mecze piłki siatkowej. Wybraliśmy również Króla i Królową dobrych Uczynków. Zostali nimi Adam Kruk z klasy VIb i Monika Żak z klasy III. Gratulujemy!
Podczas podsumowania rozdano pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że akcja zorganizowana przez panią Annę Ekiert na stałe wejdzie do kalendarza szkolnych imprez.
 

17 MAJA 2005 ROKU
WYCIECZKA DO REZERWATU BRODUSZURKI

Z niecierpliwością czekaliśmy tego dnia na pierwsze promyki słońca. Klasy piąte i czwarta a wybrały się do sąsiedniej gminy Dubiecko na wycieczkę, którą zorganizowała pani Agata Wolarz. Na początku obejrzeliśmy wystawę fotograficzną pt. "Owady okolic Dubiecka" autorstwa pana Bogusława Daraża w Cerkwi- siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dubieckiej. Oprowadzał nas pan Robert Szybiak, który jest jednym z założycieli tego stowarzyszenia. Następnie udaliśmy się pod opieką pana Andrzeja Kurasza do Rezerwatu Przyrody na torfowiska w miejscowości Winne Podbukowina. Zachwyciła nas wspaniała roślinność, jeziora i cudowny, wiosenny koncert żab, które umilały nam całą wycieczkę. Obiecaliśmy sobie, że w nowym roku szkolnym przyjedziemy zobaczyć ten krajobraz i wrzosowiska w jesiennej szacie.

1 CZERWCA 2005 ROKU
DZIEŃ DZIECKA

 

4 CZERWCA 2005 ROKU
"ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"

Kolejny już raz nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiej Akcji "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ", pod patronatem MENiS, TVP i naszego Urzędu Gminy. W akcję włączyły się wszystkie szkoły Gminy Krzywcza. Kulminacyjnym momentem była sobota 4 czerwca, kiedy to szkoły wzięły udział w "RÓŻAŃCOWEJ DRODZE ZDROWIA". I Pielgrzymka Piesza na trasie Babice- Skopów wiodła przez pola i leśne ścieżki, młodzież wraz z wychowawcami odmawiała różaniec i śpiewała. W Skopowie, na boisku dawnej szkoły podstawowej przygotowano poczęstunek dla strudzonych pielgrzymów. Po krótkim odpoczynku uczniowie wzięli udział w prezentacji piosenki pielgrzymkowej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas piątych, z Justyną Kwaśną jako solistką. Występy bardzo podobały się przybyłym gościom, wśród których nie zabrakło pani Wójt oraz księży parafii Babice i Krzywczy.

7-9 CZERWCA
WYCIECZKA "ŚLADAMI JANA PAWŁA II"

7 czerwca o godzinie 700 czterdziestu wycieczkowiczów pod opieką pań Agaty Wolarz, Marii Gajdzik, Marii Kwaśnej i Marii Tymczyk wyruszyło w drogę! Trzydniowa wycieczka na trasie Krzywcza- Łagiewniki- Kalwaria Zebrzydowska- Zakopane przebiegała pod hasłem "ŚLADAMI JANA PAWŁA II". Podczas pierwszego dnia zwiedzaliśmy Sanktuaria- Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie uczciliśmy relikwie Św. Faustyny. Następnie udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, by zwiedzić Sanktuarium, tak bardzo bliskie Ojcu Św. A wieczorem przybyliśmy do Poronina, do państwa Galiców, gdzie mieliśmy przygotowane pokoje.
Z nadejściem dnia, po śniadaniu ruszyliśmy w kierunku Łysej Polany, by tam zostawić autokar i wyruszyć do Morskiego Oka. Jest to jedno z najpiękniejszych tatrzańskich
jezior, o którym krąży wiele góralskich legend. I chociaż raz padał deszcz, a raz świeciło słońce piechurom dopisywały humory! Warto było przemierzyć tyle kilometrów, by w czerwcu zobaczyć padający i leżący wokół jeziora śnieg. Z Morskiego Oka udaliśmy się na, Krupówki, ale wcześniej zwiedziliśmy Kaplicę na Jaszczurówce (została wybudowana według projektu Stanisława Witkiewicza). Po powrocie posiłek u państwa Galiców i ognisko. Rankiem wyruszyliśmy do Zakopanego, wyjechaliśmy na Gubałówkę, kupowaliśmy pamiątki. Następnie nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jeszcze spacer pod skocznią, posiłek w Poroninie i do domu!


16-22 CZERWCA
TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim wakacje- czyli czas odpoczynku i zabaw. Aby wakacje były udane i bezpieczne w szkole odbył się TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA. W ciągu kilku dni do szkoły przyjechali znakomici goście. Pani pielęgniarka Lucyna Sobol udzielała uczniom instruktażu nt. pierwszej pomocy. Sami mogliśmy ćwiczyć sztuczne oddychanie, bandażowanie i tamowanie. Następnego dnia na sygnale przybyły do szkoły dwa wozy Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Uczniowie mieli okazję spotkać się z Rzecznikiem Komendanta i poznać specyfikę pracy strażaków. Na boisku zaś mogli zobaczyć wyposażenie wozów strażackich, w tym służącego do wyjazdów do wypadków drogowych.

Kolejny dzień przyniósł spotkanie z Policją oraz egzamin na kartę rowerową. Mogliśmy przypomnieć sobie Dekalog Pieszego. Następnie przybyli do nas funkcjonariusze Straży Miejskiej w Przemyślu, którzy podczas spotkania z uczniami opowiedzieli o zasadach bezpiecznego pobytu i wypoczynku w mieście. Na zakończenie akcji podsumowano zaangażowanie uczniów i nauczycieli w realizację zadań, zaś pani Agata Wolarz, która akcję przygotowała, rozdała dyplomy i nagrody dla najaktywniejszych.

22 CZERWCA
WYCIECZKA DO ARBORETUM W BOLESTRASZYCACH

Pogoda dopisała, więc uczniowie klas czwartych i piątych pod opieką pani M. Smorąg, M. Tymczyk i E. Daraż udali się na wycieczkę do arboretum. Podziwialiśmy nietypową roślinność i kwitnące kwiaty. Przyjemnie było pospacerować wśród pięknych alejek.

23 CZERWCA
POŻEGNANIE SZÓSTOKLASISTÓW

Zebraliśmy się w świetlicy wiejskiej, aby pożegnać uczniów klas szóstych, którzy opuszczają już mury naszej szkoły.

24 CZERWCA
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

O godzinie 8.15 zebraliśmy się w Kościele Parafialnym w Krzywczy na Mszy Św., a następnie pod opieką naszych wychowawców udaliśmy się na plac szkolny. Tutaj Pani Dyrektor inż. Barbara Stodolak podsumowała mijający rok szkolny, gratulowała uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach. Wyróżnieni uczniowie dostali nagrody książkowe i wszyscy otrzymali świadectwa. I wreszcie WAKACJE!!!

© 2024 Zespół Szkół w Krzywczy