Zespół Szkół w Krzywczy

Krzywcza 97

37-755 Krzywcza

Sekretariat tel: 16 671 10 03

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Sami możemy zrobić niewiele, razem tak dużo"

Z radością przyjęliśmy informację, że udało się zebrać całą kwotę na lek dla Frania Karasia. Cieszymy się razem z jego rodzicami i jeszcze raz serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej, która włączyła się w organizację akcji charytatywnej w naszej szkole "WTORKI dla FRANIA". Wspólnie dołożyliśmy naszą cegiełkę - 5 800 zł. Akcja trwała przez cztery kolejne tygodnie. Rozprowadzaliśmy różne smakołyki, w których przygotowanie włączyło się wiele osób: pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy.

10 marca obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIĘTO KOBIET.  Jak co roku uroczystość dla Pań i Dziewczyn przygotowała męska część Samorządu Uczniowskiego. Jedną z atrakcji był pokaz mody w wykonaniu chłopców z klas IV- VIII, którzy zaprezentowali najmodniejsze kreacje
dla dziewczyn i pań na wiosnę 2023 r. Widowisku towarzyszyła odpowiednia choreografia i charakterystyczna dla danego stroju muzyka. Pokaz spotkał się ze wspaniałym odbiorem, występom modelek towarzyszyły nieustające brawa. Wszyscy bawili się wspaniale. Przedstawiciele SU przeprowadzili również konkurs na SUPER DZIEWCZYNĘ szkoły. Męska część społeczności szkolnej zdecydowała o przyznaniu tego tytułu: w kategorii klas I- III : Paulinie Wojtowicz i Jagodzie Bukowskiej, a w kategorii klas IV- VIII: Laurze Kaczmarskiej. Na zakończenie programu  chłopcy złożyli wszystkim dziewczynom i kobietom życzenia, wręczyli  kwiaty i drobne upominki.

W marcu uczniowie z klas III - VIII uczestniczyli w warsztatach na temat dbania o zdrowie psychiczne, które przeprowadził pedagog szkolny. Inicjatorem programu profilaktycznego była Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna dla Powiatu Przemyskiego. Uczniowie dowiedzieli się, że należy dbać o zdrowie psychiczne. Zgłaszali swoje propozycje na zdrowy styl życia i dobre samopoczucie. Zostali uświadomieni, gdzie szukać pomocy w razie potrzeby. Końcowym zadaniem uczniów było stworzenie plakatów zachęcających do dbania o zdrowie psychiczne.

#dbamozdrowiepsychiczne

 
Wyniki Gminnego Turnieju w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców rozegranego w Krzywczy 7.03.2023r.
Kategoria Mini Piłka Siatkowa
Dziewczęta
I miejsce SP Krzywcza
II miejsce SP Reczpol
Chłopcy
I miejsce SP Krzywcza
II miejsce SP Reczpol
Kategoria Piłka Siatkowa
Dziewczęta
I miejsce SP Krzywcza
II miejsce SP Reczpol
III miejsce SP Babice
Chłopcy
I miejsce SP Reczpol
II miejsce SP Krzywcza
III miejsce SP Babice
 
 
KOCHANI UCZNIOWIE❗️ DRODZY RODZICE❗️ Rozpoczynamy w naszej szkole akcję charytatywną "WTORKI DLA FRANIA", podczas której chcemy włączyć się w zbiórkę na rzecz chorego na SMA Frania Karasia z Przemyśla.
Zaczynamy 14 lutego❗️❗️❗️ Każdy będzie miał możliwość zakupienia słodkości przygotowanych przez społeczność szkolną. Cały dochód zostanie przekazany na zbiórkę organizowaną dla chłopca. Liczymy, że włączycie się w tę akcję, wszak pomaganie ma moc.
 
 
14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Święto Zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Pięknie ozdobiona skrzynka czekała na głównym korytarzu na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę i anonimowo „wyznać miłość” ukochanej bądź ukochanemu. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Walentynkowe listonoszki miały dużo pracy, segregowały i wręczały adresatom miłosne listy. Całość przebiegała w atmosferze radości, ciekawości i zaskoczenia.
 
 

15.02.2023 r. uczniowie klas: 6. i 8. odwiedzili kręgielnię  „Japa” w Przemyślu. Część wycieczkowiczów poznawała tajniki tej gry, więc pierwsze rzuty były nie do końca udane. Zabawa jednak okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja na torach dostarczyła uczniom silnych emocji. Po zjedzeniu smacznej pizzy oraz w myśl zasady: „coś dla ciała, coś dla ducha”, przyszła kolej na ostatni punkt programu wycieczki -spektakl teatralny przygotowany przez KATOLICKI TEATR EDUKACJI z KRAKOWA. Sztuka była niekonwencjonalną wizją dzieła A. Mickiewicza pt. „Dziady” cz. II . Zrelaksowani, zintegrowani uczniowie powrócili do szkoły.

Uczniowie z naszej szkoły (kl. 5, 6 i 8) brali udział w  Konkursie Pingwin z matematyki, biologii, fizyki, organizowanym przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe. Wyróżnienie uzyskała Maja Łozińska, zajmując 9. miejsce. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

„Każdy ma coś, co może dać innym” - Barbara Bush
Dziś, czyli 02.02.2023 roku, uczniowie naszej szkoły aktywnie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu odwiedzili pensjonariuszy Domu Pogodnej Starości im. Brata Alberta w Dynowie. W duchu świątecznej atmosfery młodzież zaśpiewała kolędy przy akompaniamencie instrumentów klawiszowych i skrzypiec.

Wolontariusze nie próżnowali też w grudniu, organizując zbiórkę potrzebnych artykułów dla Placówki Szkolno-Wychowawczej w Nienadowej. Akcje SKW wspiera cała społeczność szkolna - dziękujemy !

 

 

Zabawa karnawałowa 2023- uczniowie klas IV-VIII

 ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta...
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
12 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie wz. Dyrektora Pani Agnieszka Popowicz przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanym holu szkoły dzieci z przedszkola i klas IV i VIII  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się Jasełka, bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze przy słodkim poczęstunku. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony
w ich wychowanie.
Nauczyciele przedszkola składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

 

 

 


Laureaci etapu szkolnego:
1. Julia Witkowska
2. Gabriela Pająk
3. Bogusław Wanat
Konkursu Wiedzy o Lasach, organizowanego przez Nadleśnictwo Krasiczyn - 20 grudnia godnie reprezentowali naszą
szkołę w etapie centralnym w siedzibie Nadleśnictwa - w Przemyślu. Konkurencja była duża – uczestnicy z 15 szkół
z Przemyśla i okolic. Nie udało się zdobyć jednego z trzech pierwszych – nagradzanych miejsc, ale nasi reprezentanci
wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie się do konkursu.

Wigilia szkolna

 

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”  uczniowie klasy IV na zajęciach listopadowych stworzyli w klasie „mini kino”. Czwartoklasiści poznali najbardziej popularne brytyjskie  seriale animowane oraz komediowe – „Jaś Fasola”, „Świnka Peppa”, Strażak Sam” czy „Listonosz Pat”. W grudniu każdy uczeń pracował nad własnym „Christmas Dictionary”- słownikiem skoncentrowanym na tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Dnia 5 grudnia uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu wraz z opiekunami świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Gościem specjalnym tego spotkania był Pan Rafał Włodek, który opowiadał o swojej działalności w ramach wolontariatu m.in. udzielając pomocy uchodźcom z Ukrainy. Później był słodki poczęstunek oraz wspólne gry i zabawy. Podsumowaliśmy dotychczasowe akcje SKW i planowaliśmy działania na przyszłość.

W dniach 21 -25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości zorganizowany w związku z przypadającym 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu już od rana przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu witali wszystkich wchodzących uśmiechem i dobrym słowem oraz częstowali cukierkami. W ciągu całego tygodnia uczniowie wraz z wychowawcami zwracali szczególną uwagę na postawę życzliwości, a podczas zajęć wypełniali graficzne karty pracy. W świetlicy szkolnej zostały wykonane okolicznościowe kartki. Jak co roku, w każdej klasie zostali wybrani Najżyczliwsi. Tytuł Najżyczliwszych 2022 otrzymali: Aleksander Gierula (kl.I), Szymon Sitnik (kl. II), Jan Gąska (kl. III), Kinga Sidor (kl. IV), Milena Kroczek (kl. V), Kamila Wojdylak (kl. VI), Sylwester Łukasiewicz (kl. VII), Kamil Łukasiewicz  (kl. VIII).  Pamiętajmy, że życzliwość nic nie kosztuje, a uprzyjemnia życie, więc warto być życzliwym na co dzień !!!

Andrzejki 2022

W dniach 14 -18 listopada w naszej szkole rozmawialiśmy o prawach dziecka. Ten temat łączył się z kolejną rocznicą
uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka i ustanowienia dnia 20 listopada
Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka.
Uczniowie podczas zajęć oglądali prezentacje, tworzyli plakaty, malowali kolorowanki. Poznawali w ten sposób prawa
wszystkich dzieci na świecie i uczyli się szacunku dla praw innych ludzi.

W dniu 18 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej w Reczpolu odbył się Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego.  W konkursie wzięło udział 5 szkół z terenu naszej gminy. Każda szkoła zgłaszała do konkursu 3 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Julia Bajda, Szymon Głowacz i Michał Król . Zadnia konkursowe obejmowały zagadnienia gramatyczne i leksykalne objęte programem nauczania języka angielskiego dla klas VII- VIII Szkoły Podstawowej. Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły JULIA BAJDA  zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy bardzo serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

15 listopada uczniowie klasy pierwszej otrzymali książkę Pierwsze abecadło przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej Mała książka - wielki człowiek, realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Celem akcji jest rozbudzanie w dzieciach miłości do książek oraz zachęcanie rodziców do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Przed wręczeniem książek uczniowie i rodzice obejrzeli film pod tytułem Dlaczego warto czytać książki, który został opracowany przez uczniów klasy szóstej i nauczyciela bibliotekarza. Wszyscy zapoznali się z korzyściami jakie wynikają z czytania książek. Opiekun biblioteki zachęcał również do czytania i korzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Dyrektor Szkoły  Agnieszka Popowicz wręczyła książki i życzyła pierwszoklasistom, aby pasja czytania i miłość do książek towarzyszyły im na co dzień. 

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości  w Krzywczy rozpoczęły się mszą święta w kościele parafialnym.  Uczestniczyli w nich  przedstawiciele szkół podstawowych, ochotniczych straży pożarnych, władz powiatowych i gminnych oraz mieszkańcy gminy Krzywcza. Dalsza część uroczystości  odbyła się  pod Pomnikiem Obrońców Ziemi Krzywieckiej w latach 1939 – 1946, gdzie po podniesieniu flagi i odśpiewaniu hymnu państwowego odczytano Apel pamięci oraz złożono kwiaty. Wydarzenie  uświetniła swoim udziałem kompania żołnierzy z 3.Batalionu Strzelców Podhalańskich.
Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy uroczystości przeszli do Zespołu Szkół w Krzywczy, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty przygotowali patriotyczny program artystyczny. Rozpoczął się polonezem W. Kilara z filmu „Pan Tadeusz” w wykonaniu uczniów z klas V - VIII
w strojach szlacheckich i mundurach z czasów Księstwa Warszawskiego. Przepiękny, porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami. W ciekawej i poruszającej inscenizacji pt. „Pociąg do wolności” uczestnicy przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Wzruszające teksty o Polsce przepleciono pięknymi pieśniami patriotycznymi, wśród których nie mogło zabraknąć „Roty” i  „Pierwszej brygady”. Wspomniano ważne historyczne daty i przypomniano, czym dla każdego Polaka powinna być Ojczyzna. Część artystyczną zakończył występ  dzieci z klasy „O”, które zatańczyły krakowiaka.

 

#NiepodległaDoHymnu #NiepodleglaDoHymnu #DlaNiepodleglej #DlaNiepodległej #HymnPolski #SpKrzywcza


Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji "Szkoła do hymnu". Nasi uczniowie wspólnie z nauczycielami, 10 listopada, przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
 
#SzkołaDoHymnu
 
 

26 października 2022 r. nasza szkoła włączyła się w bicie rekordu w czytaniu na przerwie - III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie”. Akcja miała przede wszystkim na celu promocję czytelnictwa, pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność.
W akcji „Przerwa na czytanie” w naszej szkole uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście, którzy czytali najmłodszym.
Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas.

#przerwanaczytanie

 


Nasza szkoła bierze udział w 2 edycji  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”. W ramach kółka zainteresowań z języka angielskiego klasa IV będzie wykonywać zadania dotyczące wybranego przez nas kraju – Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Meldujemy, że październikowe zadanie zostało wykonane! Naszą podróż do United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland rozpoczęliśmy od poznania kraju - pracowaliśmy z mapą świata, oglądaliśmy prezentację oraz omówiliśmy  symbole narodowe, które stały się dla nas inspiracją do wykonania plakatu.

        

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się się w akcję przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".
Przed dniem Wszystkich Świętych  uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Szkolnego i Szkolnego Klubu Wolontariatu porządkowali grób żołnierzy 11.Karpackiej Dywizji Piechoty, którzy zginęli w czasie bitwy pod Krzywczą 13 września 1939r. oraz mogiły osób związanych z lokalną społecznością: nauczycieli, księży proboszczów, poety Jana Zachariasiewicza oraz pomniki rodziny Joczów i Bocheńskich na miejscowym cmentarzu w Krzywczy. Wzorem lat ubiegłych pod koniec października w naszej szkole została zorganizowana zbiórka zniczy. Zebrane lampiony zostały zaniesione na cmentarz i zapalone na uporządkowanych grobach.

 
 
 
Z okazji Światowego Dnia Serca oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole przeprowadzona została akcja upowszechniająca podstawową wiedzę o sercu człowieka, jego schorzeniach, zasadach zdrowego stylu życia oraz promująca głośne czytanie, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Czytanie bowiem  rozwija wyobraźnię, język   i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę,...

W klasach 0 – 8 „Czytając z sercem” uczniom zostały zaprezentowane fragmenty utworów Justyny Bednarek „Serce”,  Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel „Pracownia Aurory”, Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”, Justyny Wodowskiej „Moja krew ma moc”. Ósmoklasiści zastanawiali się też co to znaczy „złamać serce”, jakie są tego powody i jak można „naprawić” złamane serce.
                                                                                                                                              Opracowanie Joanna Kapuśniak
 
 
 
17 października naszą szkołę odwiedziła grupa "Zaelektryzowani". Był to pokaz doświadczeń pod tytułem "Fizyka wszędzie styka". W ramach tego spektaklu uczniowie zobaczyli ciekawe eksperymenty z przyrody, chemii i fizyki.
 
 
 

 
17 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu Europejskim Tygodniu Kodowania "CodeWeek 2022". Na zajęciach tworzyliśmy prostą grę w środowisku Kodu. Wszystkim udało się stworzyć grę, zajęcia przebiegły w miłej atmosferze.
 
 

 
13 października w naszej szkole świętowaliśmy  Dzień  Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki,  którymi podziękowali, docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Program urozmaicono humorystycznymi scenkami z życia szkoły. Cała uroczystość przebiegała w miłej i pogodnej atmosferze. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia.
 
 


Wycieczka do Bochni, Krakowa i Ojcowa klas: szóstej i ósmej.
Uczniowie naszej szkoły w ostatnich dniach (10.10- 11.10 br.) odbyli ciekawą, dwudniową wycieczkę w Jurę Krakowsko- Częstochowską. Pierwszym punktem programu była Kopalnia Soli 
w Bochni. Wycieczkowicze spacerowali trasą multimedialną i podróżowali niezwykłą kolejką. Wysłuchali opowieści przewodnika i zapoznali się z historią kopalni opowiedzianą przez bohaterów żywych obrazów. Poznali słownictwo i zawody związane z kopalnią. Dziewczyny długo przymierzały zakupione w okolicznym sklepie z pamiątkami pierścienie św. Jadwigi zatopione w bryłce soli. Wszystkich zachwyciła Kaplica św. Kingi znajdująca się w kopalni i stworzona z groty solnej.
Następnie podziwialiśmy panoramę Krakowa z Kopca Kościuszki i zapoznaliśmy się 
z interaktywną wystawą poświęconą temu bohaterowi narodowemu w Muzeum Kościuszkowskim. Oglądaliśmy również ekspozycję figur woskowych pt. „ Polaków drogi do wolności”.
Ważnym punktem programu był spacer po Krakowskim Rynku, podziwianie stylowych kamieniczek, Sukiennic i wizyta w Kościele Mariackim. Widzieliśmy też hejnalistę i usłyszeliśmy jego charakterystyczną grę na trąbce. 
Kolejnego dnia czekała nas wyprawa do Zamku Pieskowa Skała- warowni należącej do systemu Orlich Gniazd. Niesamowite wnętrza i otoczenie budowli stanowiły scenografię filmów historycznych 
( „Janosik” reż. Jerzy Passendorfer, „Ogniem i mieczem” reż. Jerzy Hoffman). Duże wrażenie na uczniach zrobiła wystawa muzealna obrazująca podróż po różnych stylach od średniowiecznej sztuki sakralnej po  twórców z XX wieku (np. mogliśmy podziwiać oryginalny szkic do obrazu „Szał” Józefa Podkowińskiego). Nie obeszło się bez sesji zdjęciowej obok najbardziej rozpoznawalnej skały- Maczugi Herkulesa znajdującej się obok zamku. Odwiedziliśmy też Jaskinię Nietoperzową- Zygmuntową 
 w Jerzmanowicach, uważaną za największy tego typu obiekt udostępniony turystom. Wprawne oko młodego odbiorcy dojrzało nie tylko szczątki wymarłych zwierząt żyjących w zamierzchłej przeszłości, ale również obecnych mieszkańców tego lokum: nietoperze i pająki. Uczniów zachwyciły też efektowne nacieki m.in. wodospad naciekowy zwany kropielnicą czy olbrzymie kotły wirowe. We wnętrzu tej jaskini nakręcono scenę z filmu „Ogniem i mieczem”,  w której Horpyna wprowadza Bohuna do swojej siedziby. Pan przewodnik wskazał też na pozostałości po Czerwonym Kapturku i jego Babci, będące wynikiem niefortunnego spotkania z wilkiem.
Spacerowaliśmy również trasą turystyczną, podziwiając niesamowite dzieła przyrody np. Bramę Krakowską, Jaskinię Krowią. Wśród uczniów klasy szóstej największym powodzeniem cieszyło się magiczne źródełko z „miłosną wodą”- no cóż poszukiwania drugiej połówki ruszyły jak widać pełną parą. 
Wycieczka była bardzo udana, całość dopełniały: smaczne obiady, spanie bez rodziców oraz challenge -„zielona noc”. Świetny Pan kierowca, niczym bohater komiksów, zawiózł nas bezpiecznie 
w każde miejsce. Mimo niewyspania, mnóstwa schodów (na szczęście tylko tych dosłownych), przewędrowanych kilometrów- uśmiech nie schodził nam z twarzy.  
Opracowała: Liliana Jaszczak
 
 
 

 

6 października 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. Dla drużyn klas IV - V oraz VI - VIII matematycy przygotowali turniej szybkości bezbłędnego wyliczania wylosowanych działań. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach: układanie wieży, losowanie łyżeczek, celowanie łapkami.W kategorii klas IV - V Mistrzem Tabliczki Mnożenia została drużyna kl.V w składzie: Maja Sroka, Oliwka Skubisz, Santiago Flader, Szymon Śliwiak. Wicemistrzami drużyna kl.IV czyli Julia Sroka, Helena Pawłowska, Julia Daraż, Wiktor Wolański. W kategorii klas V I- VIII Mistrzem Tabliczki Mnożenia została drużyna kl.VIII w składzie: Julia Bajda, Julia Witkowska, Michał Król, Bogusław Wanat. Natomiast Wicemistrzami drużyna kl.VI czyli Maja Wojdyło, Kornelia Szmyd, Bartłomiej Pakuła. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.  Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”!

 

 

13 września społeczność naszej szkoły obchodziła Dzień Patrona, włączając się równocześnie w gminne obchody 83. rocznicy bitwy na ziemi krzywieckiej. Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym w Krzywczy, a następnie oddali hołd bohaterom września 1939 roku, biorąc udział w Apelu poległych przy Pomniku Obrońców Ziemi Krzywieckiej w latach 1939- 1946. Uroczystości te odbywały się z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej wystawionej przez żołnierzy 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz przedstawicieli władz samorządowych, a także pocztów sztandarowych szkół podstawowych i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krzywcza, a uczniowie naszej szkoły zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny.


2 września 2023 - Nasza szkoła po raz kolejny, przy współpracy Gminną Biblioteką Publiczną w Krzywczy, wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. To już 11. edycja tej akcji, w ramach której Para Prezydencka zaprasza do wspólnego czytania. W tym roku czytamy Ballady i romanse Adama Mickiewicza.

Opublikowanie “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza Wilnie w 1822 roku, uważane jest za symboliczny początek romantyzmu. Tomik ballad dzisiaj uznany za klasykę literatury,
200 lat temu był przewrotem w myśleniu i w oświeceniowym postrzeganiu świata.

W naszej szkole, we wspólnym czytaniu utworów uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie
z klas: V, VI, VIII

 

 


01 września 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Agnieszkę Popowicz. Pierwszaki głośno z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

 

 


 

1 września 2023 Rozpoczęcie Roku Szkolnego