List Podkarpackiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Bezpieczny wypoczynek- poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

Program rządowy DOBRY START

 

22 czerwca uroczyście zakończyliśmy naukę w roku szkolnym 2017/2018. Cała społeczność szkolna w kościele parafialnym wzięła udział we mszy świętej, którą sprawował ks. Krzysztof. Następnie  na hali sportowej wręczono świadectwa ukończenia gimnazjum oraz świadectwa z wyróżnieniem i stypendia za wysokie wyniki w nauce. Po części ogólnej uczniowie przeszli do sal lekcyjnych, gdzie spotkali się z wychowawcami i otrzymali cenzurki. A teraz już ... ZASŁUŻONE WAKACJE! Galeria

21 czerwca w Zespole Szkół w Krzywczy odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów gimnazjum. Impreza rozpoczęła się tradycyjnym polonezem w wykonaniu wszystkich uczniów klas trzecich.
Następnie absolwenci zaprezentowali program artystyczny pt."Jak szybko mijają chwile", którym podziękowali Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud wychowania. W dalszej części uroczystości pedagodzy wręczyli listy gratulacyjne dla rodziców oraz nagrody dla uczniom za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
Po oficjalnej części rozpoczęła się zabawa taneczna, którą uświetnił zespół muzyczny. Uczniowie bawili się doskonale; nie zabrakło tradycyjnego walca, belgijki, dynamicznego kankana, a także „Chusteczki haftowanej" i „Jedzie pociąg z daleka". W przerwach między wyczerpującymi tańcami uczniowie częstowali się gorącą pizzą, pysznymi ciastami i owocami. Zabawa kończąca rok szkolny na zawsze pozostanie w pamięci gimnazjalistów, nauczycieli i rodziców. Galeria

21 czerwca odbyła się biblioteczna akcja „Na wakacje z książką w plecaku”. Uczniowie mogli wypożyczyć książki, które zapakują do walizek i plecaków, by je czytać dla przyjemności podczas wakacyjnego wypoczynku.

21 czerwca miała miejsce uroczystość podsumowania pracy w roku szkolnym uczniów szkoły podstawowej. Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i wzorową frekwencję. Podsumowano udział w konkursach, które odbywały się w ciągu nauki.


19 czerwca uczniowie kl. IV, V, VI, VII wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Humor i entuzjazm dopisywał wszystkim! Park trampolin dostarczył wielu wrażeń, szczególnie niesamowitego uczucia lekkości, wysokiego wyskoku i miękkiego lądowania w basenie wypełnionym 5500 kostkami piankowymi. Wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać czas, fikołki i wrażenie stanu nieważkości byli spełnieni i mogli zgubić zbędne kilogramy (nawet 1000 kcal w godzinę).
Pobyt w TVP3 Rzeszów był źródłem wiedzy o funkcjonowaniu telewizji. Uczniowie zobaczyli archiwum, reżyserkę i studio. Obejrzeli krótki film instruktażowy, o tym w jaki sposób przygotowuje się programy telewizyjne w plenerze. Następnie wszyscy udali się do Kula & Club, gdzie korzystali z torów bowlingowych, poprawiając swoją koordynację wzrokowo – ruchową, ćwicząc precyzję i zdrową rywalizację. Pizza i napój dobrze nastroiły do zabawy z kręglami. O 16.00 wszyscy bezpiecznie dotarli do domu.

18 czerwca odbyła się wycieczka naszych przedszkolaków i innych dzieci biorących udział w obchodach ,,Dnia Rodziny’’ do Centrum Zabaw i Rozrywki –Kolorado w Malawie. Na dzieci czekała sala zabaw a w niej ogromny tor przeszkód, który był nie lada wyzwaniem dla małych akrobatów. Drabinki, sznury, zjeżdżalnie, labirynty i trudne przejścia zapewniły dzieciom doskonalą zabawę i trening energetyczny. Po udanej zabawie przyszedł czas na degustację pizzy, po czym dzieci pełne wrażeń i miłych przeżyć wróciły do przedszkola.

Nasi wychowankowie wzięli udział w III edycji konkursu z języka niemieckiego w ramach projektu „Z niemieckim w drogę” realizowanego przez Goethe-Institut. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
w kategorii szkół podstawowych – Aleksandra Rodzeń oraz Karolina Dec oraz
w kategorii szkół ponadpodstawowych – Piotr Ziemiański, Emilia Gądek, Aleksandra Burchała i Oliwia Mikita.
I udało się!!! Znaleźliśmy się w gronie szkół nagrodzonych i z niecierpliwością czekamy na nagrodę, którą jest Box Erlebnisreise, czyli jeden z 1000 pakietów o wartości 300 zł z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom i życzymy dalszych sukcesów z języka niemieckiego!

14 czerwca dla uczniów kl. V i VI szkoły podstawowej zorganizowany został Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Parki Narodowe Polski”. Głównym celem konkursu było zarówno zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat polskich parków narodowych, jak również rozbudzanie zamiłowania do świata przyrody. Laureatami konkursu zostali:
Amelia Sobol (kl. V), Emilia Bukowska (kl. VI)– I miejsce
Oliwia Wolska (kl. V)– II miejsce
Filip Ślimak– III miejsce. Gratulujemy sukcesu.

 

14 czerwca dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw „Koliberek” w Dworze w Wapowcach. Dzieci oddały się szalonej zabawie w bajkowej scenerii afrykańskiej dżungli, gdzie czekały na nie trampoliny, małpi gaj, suchy basen z piłkami, rura do wspinaczki, interaktywne pianino, gry dotykowe, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa i wiele innych atrakcji. Następnie dzieci zostały zaproszone do drewnianej restauracji Koliba połączonej z salą zabaw na degustację pierogów. Na pewno była to niezapomniana przygoda i dzień pełen wrażeń, zwłaszcza dla najmłodszych przedszkolaków.

14 czerwca uczniowie klasy pierwszej wyjechali do Kunowej i Jasła. W Indiańskiej Wiosce poznali tradycje i zwyczaje Indian, malowali twarze, wykonywali opaski, tańczyli i jeździli na kucyku. Wesoło spędzili czas w sali zabaw, gdzie swoją radosną żywiołowość okazywali okrzykami i śmiechem. Kolejnym punktem wyjazdu były warsztaty w Muzeum Lizaka. Podczas zwiedzania poznali proces tworzenia karmelu, barwienia i formowania. Smakowali różne rodzaje cukrów i sprawdzali węchem aromaty spożywcze. Kulminacyjnym momentem wizyty  było wykonanie własnego lizaka, którego smaki wspólnie wybrali. Po słodkich zakupach udali się na obiad i późnym popołudniem szczęśliwi wrócili do domów. Fotogaleria

13 czerwca w naszej szkole przeprowadzony został Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów kl. VII „Ciekawi świata” . Wzięli w nim udział siódmoklasiści ze szkół podstawowych Babic, Reczpola i Krzywczy.
Szkołę z Babic reprezentowali: Emilia Bury, Wiktor Kaszycki, Karol Gąsiorowski,
Reczpola: Oliwia Iwasieczko, Damian Pękalski, Eryk Pung Van,
a Krzywczę: Aleksandra Rodzeń, Karolina Dec, Maciej Wojdyło.
Konkurs zawierał konkurencje z chemii, fizyki i biologii. Uczestnicy mieli do wykonania zadania praktyczne np. wyznaczyć gęstość ciała o kształcie regularnym, ułożyć modele cząsteczkowe związków chemicznych, rozpoznać wady wzroku. Najwięcej radości przyniosła konkurencja „krecia zabawa”. Za pomocą dotyku trzeba było rozpoznać i nazwać pomoce dydaktyczne. Zwycięzcą konkursu została drużyna z Babic, natomiast zespoły z Reczpola i Krzywczy zajęły ex aequo drugie miejsce. Uczestnikom zostaną wręczone nagrody i dyplomy podczas uroczystego zakończenie roku szkolnego 2017/ 18. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału.

13 czerwca w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. I. Krasickiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Czarodzieje dziecięcej wyobraźni” połączone ze spotkaniem autorskim z pisarzem i ilustratorem Pawłem Wakułą. Dzieci z przedszkola oraz uczennica kl. V otrzymali nagrody i wyróżnienia. Pisarz interesująco opowiadał o swojej twórczości, jak również na życzenie dzieci wykonywał ciekawe ilustracje. Po wręczeniu nagród przez autora dzieci otrzymały piękne dedykacje w książeczkach, połączone z rysunkiem autora.

13 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z st. sierż. Maciejem Sochackim- funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Dubiecku. Tematem było bezpieczeństwo wakacyjnego wypoczynku. Spotkanie odbyło się w grupach wiekowych. Przypomniano dzieciom i młodzieży zasady korzystania z jezdni, bezpiecznych zachowań na kąpieliskach, zasadę ograniczonego zaufania wobec obcych osób.

13 czerwca w ramach Tygodnia Czytania uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Podczas uroczystości, którą przygotowali uczniowie klasy III oraz gimnazjaliści, kandydaci musieli wykazać się znajomością bohaterów bajek, baśni i książek dla dzieci. Piękne, ale i bardzo pouczające,  rozmowy Książek przypomniały uczniom zasady korzystania z zasobów biblioteki. Akt przyrzeczenia odczytała pani mgr Maria Amarowicz, zaś pierwszoklasiści uroczyście przyrzekli kochać, szanować i czytać książki. Pani dyrektor mgr Elżbieta Urban wielką księgą pasowała uczniów na czytelników biblioteki. Na pamiątkę młodzi miłośnicy czytelnictwa otrzymali piękne książki. Fotogaleria

12 czerwca uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w konkursie czytelniczym „Legendy z naszego regionu”, zorganizowanym przez nauczycieli biblioteki szkolnej. Konkurs miał na celu popularyzować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, a szczególnie promować kulturę naszej „małej Ojczyzny”. Zadanie uczniów polegało na rozwiązaniu testu w oparciu o fragmenty książki M. Pieniążka „Legendy przemyskie” i J. Bauera „Zbójecka karczma”.
Maksymalną ilość punktów zdobyła Wiktoria Sikorska (kl. II b)– otrzymując tym samym
I miejsce. Ponadto laureatami konkursu zostali: Weronika Fudali (kl. II b) i Karolina Dec (kl. VII). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu.

 

W poniedziałek 11 czerwca rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Akcja, która w tym roku przebiega pod hasłem : „Czytanie zbliża” zachęca do codziennego czytania dziecku, a poprzez to budowania więzi rodzinnych w tym specjalnym czasie z książką, który spędzamy w miłej atmosferze, poświęcamy mu swoją uwagę, uczymy je języka i myślenia, rozwijamy jego wyobraźnię i wrażliwość społeczną, wychowujemy.
W pierwszym dniu akcji Pani Sekretarka Agnieszka Popowicz odwiedziła dzieci z oddziału przedszkolnego, którym przeczytała fragmenty „Magicznych opowieści Misia Teodora”.
We wtorek uczniowie klasy III gościli Panią Dyrektor Elżbietę Urban, która przeczytała fragmenty książki Ireny Jurgielewiczowej pt. „Jak jeden malarz chciał namalować szczęśliwego motyla” i zainspirowała ich do stworzenia prac plastycznych.
W środę, po uroczystym Pasowaniu na Czytelników uczniów klasy I, do akcji włączył się Pan Maciej Sochacki – policjant z Komisariatu w Dubiecku, który przeczytał najmłodszym pouczającą historię o Gapciu i Antosi i ich niebezpiecznym zachowaniu. Fotogaleria
W czwartek uczniów klasy III odwiedziła nasza emerytowana nauczycielka Pani Maria Kwaśna, która czytała książkę Moniki Radzikowskiej pt. "Córka bajarza".
W piątek, 15 czerwca w akcję włączyła się pani Marzena Seńczyszyn z Biblioteki Publicznej w Babicach, która przybyła z mądrą bajką o pomaganiu. Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały przygód małych bohaterów, rozwiązywały labirynty a na zakończenie otrzymały słodką niespodziankę.

10 czerwca w krzywieckim parku odbył się Piknik Rodzinny, który rozpoczęła Msza św. w parafialnym kościele. Na scenie "pod grzybkiem" wystąpili uczniowie ze szkoły w Ruszelczycach, Babicach i nasi reprezentanci. Najmłodsi zaśpiewali piosenkę o rodzinie oraz zatańczyli z chustami, pomponami. Chór szkolny wykonał utwór "Jesteśmy światem", zaś Oliwia Mikita "List do matki".

W piątkowy wieczór, 8 czerwca uczennice naszej szkoły brały udział w Nocy Bibliotek organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Reczpolu i Bibliotekę Szkolną SP Reczpol. Tegoroczna ogólnopolska akcja przebiegała pod hasłem: "Rzeczpospoczyta”. W związku obchodami Roku Niepodległej nie zabrakło akcentów patriotycznych. Uczestnicy obejrzeli prezentację dotyczącą dwóch książek: „Fajnej Ferajny” Moniki Kowaleczko– Szumowskiej, zawierającej wspomnienia powstańców warszawskich oraz historii o najbardziej niezwykłym żołnierzu Wojska Polskiego– niedźwiedziu Wojtku i posłuchali ich fragmentów. Później były książkowe kalambury, oglądanie bajek wyświetlanych tradycyjnym rzutnikiem oraz emocjonujące nocne szukanie baśniowego kwiatu paproci. Dziękujemy Pani Agnieszce Strojek i Pani Sabinie Brożyna za możliwość włączenia się w tę ciekawą akcję biblioteczną.

7 czerwca- w ostatnim dniu organizowanego przez Gminę Krzywcza Dnia Dziecka, bawili się uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej. Program zajęć obfitował w szereg zabaw, konkurencji, konkursów, spotkań m.in. z przedstawicielami Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu, Hufca Pracy z Przemyśla oraz Policji z Dubiecka. W zorganizowanym Gminnym Biegu dla Niepodległej uczennica klasy VII – Karolina Dec zajęła drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy w przyszłości dalszych sukcesów! Na imprezie nie zabrakło pieczonych kiełbasek, napojów, waty cukrowej oraz popcornu. Miłośnicy „dmuchańców” również mogli zaszaleć. W atmosferze dobrej zabawy, dzieci z całej gminy wspólnie spędzili czas, który pozwolił im się poznać i dać początek nowym znajomościom. Dziękujemy Organizatorom- Gminie Krzywcza- za możliwość radosnego świętowania Dnia Dziecka.

6 czerwca w obchodach Gminnego Dnia Dziecka brali udział uczniowie klasy III i IV. W rozpoczynającym imprezę Biegu dla Niepodległej III miejsce zajął Paweł Szałaj z kl. 4. Później uczniowie korzystali z przygotowanych przez organizatorów atrakcji: „dmuchańców”, ogniska oraz gier i zabaw sportowych. Sporym zainteresowaniem cieszył się także pokaz sprzętu policyjnego oraz stoisko Nadleśnictwa Krasiczyn, gdzie można było sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą.

5 czerwca w Babicach odbył się Dzień Dziecka, w którym uczestniczyły najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-II szkół podstawowych naszej Gminy. Spotkanie rozpoczął Bieg dla Niepodległej w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczennice klasy I: Natalia Kazienko zajęła 2. miejsce, zaś Maja Wojdyło miejsce 3. Bezkonkurencyjny okazał się Oliwier Dorosiński z kl. I, który zajął 1. miejsce, a Bartek Pakuła (także z kl. I) miejsce 3. Pamiątkowe dyplomy wręczył Pan Wójt Wacław Pawłowski. A potem to, na co czekali wszyscy: zabawy na zjeżdżaniach, pieczenie kiełbaski, malowanie twarzy i dużo radości! Na zakończenie dzieci wzięły udział w spotkaniu z policjantami z Komisariatu w Dubiecku, podczas którego przypomniały sobie zasady bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Fotorelacja

4 czerwca dzieci z przedszkola oglądały pokazy chemiczne: Nurek Kartezjusza, Wybuchowy kret, Płonąca rzeka, Znikający styropian, Ciecz Nieniutonowska, Kolorowe wulkany, Duch w butelce, Świeczkowe akrobacje, Lokomotywa, Igłowy kompas, Gumowe jajko, Magiczne bańki i inne, realizowane przez uczniów kl. II A i kl. II B gimnazjum pod okiem opiekunów projektu. Na zakończenie pokazów dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Fotogaleria

4 czerwca przekazano zebrane przez uczniów zakrętki mamie Darii. Celem akcji jest dofinansowanie delfinoterapii dla dziewczynki. Delfinoterpia  to połączenie hydroterapii, czyli wodolecznictwa i animalterapii - metody wspomagającej leczenie oraz rehabilitację osób z niepełnosprawnością. Polega ona na bliskim i naturalnym kontakcie ze zwierzętami - w tym przypadku z delfinem. Delfionterapia to wspólne pływanie i zabawa, podczas której osoby niepełnosprawne wykonują szereg, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb i możliwości ćwiczeń z udziałem delfinów.  Delfiny zostały wybrane do terapii osób chorych z kilku powodów - mają wzbudzający sympatię wygląd (jakby ciągle się uśmiechały), są niezwykle inteligentne, a co najważniejsze ultradźwięki i sygnały echolokacyjne wysyłane przez nie mają właściwości lecznicze. Zachęcamy do zbierania nakrętek, ponieważ to, co dla nas jest niepotrzebne, pozwala innym spełniać marzenie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

100 lat NIEPODLEGŁEJ

W ramach obchodów setnej rocznicy niepodległości, została zorganizowana w naszej szkole wystawa pamiątek związanych z odbudową niepodległego Państwa Polskiego. Wszystkie eksponaty zostały przyniesione i opisane przez uczniów. Na wystawie znalazły się m.in. oryginalne przedmioty codziennego użytku tj. żelazka na duszę, maglownica, lampa naftowa, męska brzytwa. Cennymi eksponatami okazały się oryginalny mundur mieszkańca Krzywczy Mikołaja Gajdzika, oraz fragmenty uzbrojenia m.in. fragmenty moździerza, kula, drewniany kubłak na wodę – z okresu I wojny światowej. Uczniów zaciekawiła również kolekcja monet z okresu międzywojennego, oraz oryginalne dokumenty urzędowe tj. świadectwa szkolne, wezwania płatnicze, umowy kupna sprzedaży, petycje obywatelskie, odezwa do żołnierzy rezerwy żandarmerii. Oprócz oryginalnych przedmiotów, uczniowie przygotowali plansze, na których opisali kalendarium wydarzeń z lat 1914 -1921, przedstawili również postacie najwybitniejszych Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wystawa cieszyła, się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili zorganizować ją jeszcze raz we wrześniu bieżącego roku, licząc na zgromadzenie jeszcze większej ilości pamiątek. Fotogaleria

30 maja uczniowie klasy III, IV, V, VI udali się na wycieczkę do Bochni i Krakowa. Zwiedzali ciekawe miejsca w kopalni soli oraz zabytki starego Krakowa. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

W dniach 29-30 maja 2018 r. uczniowie klas II i III gimnazjum oraz kl. VII pod opieką pań: E. Pawlus, M. Bucik, J. Sas-Flisak i B. Kaszyckiej wzięli udział w wycieczce do Krakowa, Wadowic i Zatoru. Wyjazd zaplanowany był na 5.30, podróż do Krakowa trwała ok. 4 godzin. Najpierw udaliśmy się do Aquaparku w Krakowie, gdzie nasi uczniowie mogli skorzystać z takich atrakcji jak jacuzzi, zjeżdżalnie, czy liczne baseny. Po 2-godzinnych szaleństwach w prawdziwym centrum zabaw wodnych każdy wyszedł zmęczony, ale zadowolony. W południe odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Krakowie, gdzie uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane w Polsce zwierzęta. Przemierzając alejki ogrodu, oglądali z bliska zwierzęta, poznawali ich wygląd i tryb życia. Wizyta w zoo okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny usytuowany w Parku Wolskim jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W godzinach popołudniowych udaliśmy się na Kopiec Kościuszki – jeden z pięciu kopców krakowskich, poświęcony Tadeuszowi Kościuszce, który znajduje się na Wzgórzu bł. Bronisławy w zachodniej części Krakowa. Kopiec Kościuszki w Krakowie wraz z otoczeniem - kaplicą św. Bronisławy i fortem - został ustanowiony przez Prezydenta RP w 2017 r. Pomnikiem Historii. Ostatnim punktem wycieczki były Wadowice- rodzinne miasto św. Jana Pawła II, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć Bazylikę Ofiarowania NMP, spacerowaliśmy po wadowickim rynku oraz „delektowali ”się papieskimi kremówkami. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na nocleg. Drugi dzień uczniowie spędzili w największym w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze. To 24 hektary atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, miejsce, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie korzystali ze wszystkich możliwych, czasem ekstremalnych atrakcji, takich jak: rollercoastery, gokarty, kino 7D, karuzele i wiele innych. Nie zabrakło również strefy aquaparku, stworzonej do wypoczynku lub skorzystania z basenu i rozmaitych wodnych zjeżdżalni. Uczniowie zwiedzali bajkową krainę uśmiechnięci, zadowoleni, pełni emocjonujących przeżyć. Nikt się nie nudził i nie narzekał. Pogoda dopisała. W drodze powrotnej uczniowie wymieniali się wrażeniami. Wycieczka dostarczyła wielu przyjemnych, niezapomnianych emocji, tworzących radosne wspomnienia.

 

Konkurs: „Gimbajtek” był adresowany do uczniów gimnazjum, składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała test, który uczniowie pisali 28 maja, zawierał on wiedzę z zakresu podstawy programowej z informatyki w gimnazjum i był wzorowany na zadaniach konkursowych przygotowywanych przez kuratorium, w szczególności odnosił się do: typologii sieci, umiejętności przeliczania liczb z systemu dwójkowego na dziesiętny, tworzenia prostych algorytmów blokowych (nazywanie ich elementów), znajomości programów użytkowych poznanych w gimnazjum, wiedzy z zakresu podstawowych pojęć z kodu HTML i CSS. Część praktyczna polegała na opracowaniu plakatu związanego z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w dowolnym programie graficznym (np. Gimp, CorelDRAW, Paint ). Najlepsi okazali się: 1. Jakub Grab 2. Konrad Staruch 3. Kacper Krawiec, Karol Kopiec.

28 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Matki, na które przybyły najdroższe mamusie. W programie artystycznym wzięli udział wszyscy uczniowie oraz nasze przedszkolaki. Nie mogło zabraknąć wierszy, piosenek, tańców, humorystycznych scenek oraz barwnego przedstawienia. Do życzeń dołączyła pani Dyrektor, która witając gości dziękowała za trud wychowania i miłość matczyną. Występ przeplatany był słowami wdzięczności za każdy dzień życia i bezgraniczne oddanie. Fotorelacja

Przedszkolaki wzięły udział w Akcji Laurka- Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się! zorganizowaną przez Elżbietę Łukacijewską Poseł do Parlamentu Europejskiego, której celem było zachęcenie rodziców do przeprowadzania badań profilaktycznych. Dzieci wykonywały prace konkursowe, oraz w związku z tą akcją tworzyły laurki dla swoich kochanych mam. W pracach pomagały uczennice z kl. II A gimnazjum, w ramach przeprowadzonego projektu profilaktyki badań.

Fani języka angielskiego ze szkoły podstawowej wzięli udział III edycji gminnego konkursu, który odbył się 24 maja 2018 r. w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej w Reczpolu. Uczniowie wyłonieni w drodze szkolnych eliminacji: Gabriela Pawłowska, Amelia Sobol, Piotr Krzywiński i Aleksandra Rodzeń zmierzyli się z zadaniami konkursowymi. III miejsce zdobyły:  Amelia Sobol w kategorii wiekowej klas 4-5 oraz Ola Rodzeń w kategorii wiekowej klas 6-7.
Dziewczynom gratulujemy i mamy nadzieję, że taka forma zdrowej rywalizacji
wpłynie na wzrost motywacji do nauki tego języka i w przyszłości ułatwi osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali gminnej.

24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wzięli udział w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Podczas zajęć poznali gwiazdozbiory w oparciu o elementy mitologii, niebieski zwierzyniec i planety Układu Słonecznego. Przechadzali się po Marsie, poznawali pierścienie Saturna,  lecieli rakietą kosmiczną. Zwieńczeniem pokazu była wycieczka kolejką górską, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

23 maja uczniowie kl III a i III b: Martyna Olearczyk, Dominika Sikora, Konrad Staruch – wyłonieni na drodze eliminacji szkolnych, reprezentowali nasze gimnazjum w „IX Konkursie wiedzy ekologicznej” oraz uczestniczyli w konferencji pt. „Ekologia w budownictwie”.
Organizatorem konkursu i konferencji było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu. Po zakończeniu części konkursowej (nasi gimnazjaliści otrzymali wyróżnienia), zaproszeni zostali na ciekawy wykład na temat „Eko – budownictwa”. Mogli również obejrzeć model instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej z wykorzystaniem ścieków „szarych”, np. ścieków pochodzących z pralki automatycznej do spłukiwania wody w toalecie.

X jubileuszowa edycja konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” pod patronatem Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka zakończona!
Oddziały gimnazjalne Zespołu Szkół w Krzywczy w dniu 22-23 maja 2018 zakończyły zmagania w dwóch kategoriach z języka angielskiego i matematyki w ramach konkursu Omnibus, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie. W części językowej szkołę reprezentowali Julia Długosz, Dominika Sikora, Adrian Kurasz, Aleksandra Burchała oraz Gracjan Rostecki. Uczestnikami konkursu w części matematycznej byli: Sebastian Kuzyk, Martyna Brożyniak, Julia Długosz, Adrian Kurasz, Gracjan Rostecki i Dawid Krawczyk. Test z języka angielskiego zawierał zadania gramatyczno-leksykalne, sprawdzał umiejętność rozumienia tekstu czytanego i słuchanego oraz znajomość lektury ”Five Canterbury Tales” autorstwa Geoffreya Chaucera. Zadania logiczne w części otwartej i zamkniętej z matematyki dostarczyły uczestnikom wielu emocji i rozrywki, pobudziły wyobraźnię i poszerzyły horyzonty myślowe, sposoby myślenia. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoły, zawarcia nowych znajomości. Miłym akcentem był wspólny poczęstunek i nagrody rzeczowe, które otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Gratulujemy postawy aktywności, zaangażowania i chęci poznawania nowych obszarów życiowych, a opiekunom mgr Bożenie Maryńczak, mgr Renacie Zaleskiej i mgr Bernardzie Kaszyckiej dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Uczniowie kl.IIa, kl.IIb oraz kl. IIIa i kl.IIIb gimnazjum w dniach 21 i 22 maja brali udział w nietypowej lekcji matematyki. Pracując w zespołach, budowali z papierowych rurek szkielet kopuły geodezyjnej. Kopuła geodezyjna to wielościan, który w bardzo dobry sposób przybliża powierzchnię kuli. Geodezyjne techniki budownictwa zostały rozpowszechnione przez filozofa, projektanta i ekologa Buckminstera Fullera w XX wieku. Umożliwiły stawianie wielkopowierzchniowych budowli bez użycia filarów i belek. Budynki wznoszone tą techniką są odporne na trzęsienia ziemi czy silny wiatr. W ten sposób buduje się kościoły, hale sportowe, sale wystawowe. W efekcie ich działań powstały oryginalne prace przestrzenne.


Nasza przygoda z projektem anglojęzycznym eTwinning – „Healthy lifestyle” dobiegła końca. Projekt został zrealizowany przez uczniów gimnazjum wraz z państwami partnerskimi z Turcji, Włoch oraz Francji. Głównym założeniem projektu było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród młodzieży gimnazjalnej. Projekt składał się z czterech etapów. Na początek uczniowie przygotowali powitalne prezentacje multimedialne swoich szkół. Następnie młodzież szkolna stworzyła książkę kucharską „Healthy dishes” oraz gazetkę szkolną „Healthy lifestyle”. Finalnym efektem projektu było przygotowanie zdrowych dań dla społeczności szkolnej. Wśród potraw pojawiły się m.in. sałatki, koreczki owocowe, ciasteczka fit, naleśniki czy racuchy. Degustacja potraw cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły.

 

16 maja dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy I i III obejrzały spektakl kukiełkowy pt. Jaś i Małgosia w krainie ekologii. Niezwykle barwne i dynamiczne przedstawienie dostarczyło oglądającym wiele miłych wrażeń, a losy bohaterów śledzono z wielkim zainteresowaniem. Dzieci miały również możliwość utrwalenia wiadomości z zakresu ochrony przyrody.

W ramach edukacji prozdrowotnej nasze przedszkolaki wybrały się we wtorek 8 maja na wycieczkę do przychodni lekarskiej ,,Doromed” w Krzywczy. Pan lekarz stomatolog M. Dorożyński zapoznał dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego i jego przeznaczeniem. Od doktora dzieci dowiedziały się jak dbać o higienę jamy ustnej. Poznały urządzenia i narzędzia potrzebne w leczeniu zębów. Chętni mieli możliwość usiąść na fotelu dentystycznym. Panie pielęgniarki pokazały dzieciom rejestrację i gabinet zabiegowy, opowiedziały o trudnej i odpowiedzialnej pracy lekarza, pielęgniarki i stomatologa. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane naklejkami i pełne wrażeń i miłych przeżyć wróciły do przedszkola. Fotorelacja

 

26 kwietnia 2018 r.

Tam na nieludzkiej ziemi zabito wiarę, nadzieję, miłość … Jednym strzałem w tył głowy.

           W całej Polsce trwa akcja sadzenia DĘBÓW PAMIĘCI pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, która polega na posadzeniu 21 857 drzew na 78. rocznicę zbrodni katyńskiej. Każdy Dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze, Miednoje, Bykowni i Charkowie. Biorąc udział w programie patriotyczno-edukacyjnym „Katyń…ocalić od zapomnienia” uhonorowaliśmy policjantów zamordowanych w Zbrodni Katyńskiej, po których zostały tylko guziki – znaki pamięci – które są aby świadczyć i nieustannie przypominać nam o tej bolesnej prawdzie z 1940 roku.
          Nasza uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. por. Krzysztof Ziobro – Kapelan Garnizonu Przemyśl, podczas której usłyszeliśmy prawdę o zamordowanych policjantach związanych przed 1939 rokiem z Krzywczą i z pewnością zapamiętamy przesłanie skierowane do nas, byśmy wiedzieli jak
kontynuować potrzebę pamięci o tragicznym 1940 roku, o Sybirakach, o historii, która buduje naszą tożsamość.
          Za asystą wojskową, w zadumie przeszliśmy pod pomnik Pamięci Obrońców Ziemi Krzywieckiej, gdzie odczytany został Apel Poległych, a Kompania Honorowa WP oddała salwę honorową. Gdy ustały strzały, delegacje złożyły kwiaty. W duchu zadumy i refleksji udaliśmy się na plac szkolny, gdzie chór odśpiewał hymn państwowy, a żołnierze wciągnęli flagę na maszt. Następnie posadzone zostały dęby.
         Jeden Dąb Pamięci posadziła rodzina zamordowanego, a drugi przedstawiciele służb mundurowyc
h.
      Oficjalną część uroczystości zakończyło odśpiewanie hymnu szkolnego, po czym Pani dyrektor powitała gości przybyłych na uroczystość. W grobowej ciszy obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły poświęcony tym, którzy nigdy nie wrócili do domów. Obraz Matki Bożej Katyńskiej, do której zwracali się deklamujący recytatorzy s
łowami poezji przeplatanymi nastrojowymi piosenkami sprawiły, że pojawiały się i łzy a głos drżał, utrudniając mowę.
Dopełnieniem tego jakże niezwykłego święta były podziękowania i przemówienia zaproszonych gości, m.in. wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu – Pani Joanna Preiss, która nie mogąc kryć łez wzruszenia podziękowała za otrzymany od pani dyrektor guzik, który obiecała zachować przy sobie do ostatnich dni swojego życia. Pani Maria Barszczewska, która przedstawiła sylwetkę swojego dziadka- Adama oraz opowiedziała nam o wymordowaniu polskiej inteligencji: lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów, urzędników, a także o wojsku, policji, straży granicznej i służbie więziennej, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy.
Usłyszeliśmy również ciepłe słowa z ust wicestarosty przemyskiego Pana Marka Kudły, Komendanta Miejskiej Policji w Przemyślu – Pana nadkomisarza Piotra Mazura oraz wójta gminy Krzywcza – Pana Wacława Pawłowskiego, którzy podkreślali, że gwarantem istnienia narodu jest pamięć, o jego przeszłości i jego bohaterach, pamięć o tych, których nie ma.
Po zakończeniu uroczystości goście mieli możliwość obejrzeć wystawę udostępnioną z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie: „Okupacja sowiecka na prawym brzegu Sanu 1939 – 1941”.
Dęby Pamięci – „żywe pomniki”, które posadzone zostały przy wejściu na plac szkolny, poświęcone są pamięci Andrzeja Polnika i Adama Köhlera – Aspirantom Policji Państwowej, zamordowanych strzałem w tył głowy w 1940 roku w Twerze.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym wyjątkowym dniu.
Patronat medialny nad obchodami sprawowało Radio Fara z Przemyśla. Relacja
Wszystkim wymienionym serdecznie dziękujemy.
Pamiętaliśmy. Pamiętamy. Pamiętać będziemy.
I opowiemy o tej straszliwej zbrodni 1940 roku naszym dzieciom i wnukom. A te dwa dęby rosnące przy naszej szkole będą strażnikami pamięci.

Fotorelacja

Nasza szkoła dba o to, by uczniowie poświęcali się zdobywaniu wiedzy, ale również pamiętali o ojczyźnie i jej historii. Dali temu wspaniały dowód 26 kwietnia podczas wzruszającej uroczystości posadzenia Dębów Pamięci.
Dąb - symbol siły, szlachetności i długowieczności – będzie nam przypominał, kim jesteśmy i jaką cenę zapłacili nasi przodkowie za naszą wolność. I przy tej okazji kierujemy słowa wdzięczności za oprawę florystyczną, dzięki której mogliśmy godnie uczcić pamięć Bohaterów Mordu Katyńskiego.
Dziękujemy
Pani Janinie Buczyńskiej z kwiaciarni „Bratek” w Przemyślu
Pani Agacie Pinda i Pani Dominice Pinda – Ślimak z kwiaciarni „Malwa” w Dubiecku
Pani Ludmile Malawskiej z Kwiaciarni „Malawscy kwiaty” w Przemyślu
Pani Beacie Owsiany
Paniom Danucie Zielińskiej i Liliannie Kalinowskiej z „Hurtowni kwiatów ciętych i dodatków” w Przemyślu.
Szczególne słowa wdzięczności kierujemy również do rodziców, bez których nie powstałaby dekoracja w szkole.
Dziękujemy Panu Rafałowi Wojdyło oraz Panu Bogusławowi Krzywińskiemu.
Dzięki Państwu ta ceremonia, głęboka w swojej wymowie, poruszyła wszystkich i była jedną z najpiękniejszych lekcji historii w krzywieckiej szkole.

 

25 kwietnia gościliśmy panią Katarzynę Kyc z Rzeszowskiego Oddziału IPN, która prowadziła warsztaty z uczniami. Zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych.

20 kwietnia odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci. Mamusie odkrywały swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Mamy wykazały się dużą kreatywnością, inwencja twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań – od zabawy do wykonania gotowego obrazka łąki wiosennej. Dzieci zaś były zachwycone, że razem z mamusiami mogą wspólnie pracować. Miła atmosfera, brak pośpiechu, bliski kontakt nauczyciela z mamami sprawiły że wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko. Dziękujemy mamom za zaangażowanie i udział w warsztatach. 

19 kwietnia gimnazjaliści zmierzyli się z zadaniami z części matematyczno- przyrodniczej.  Fotogaleria

19 kwietnia kwietnia nasze przedszkole odwiedziła wieloletnia Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Krzywczy p. Grażyna Gąska. Zaprezentowała dzieciom utwór ,,O żabkach w czerwonych czapkach’’, przeprowadziła pogadankę o roli barwy ochronnej u zwierząt, pomagała dzieciom wykonać żabki wg. orgiami. Serdecznie dziękujemy za sprawienie dzieciom miłej niespodzianki i zapraszamy do kolejnych odwiedzin.

 

18 kwietnia rozpoczęły się trwające trzy dni egzaminy gimnazjalne. Uczniowie klas trzecich o godz. 9 zasiedli do zadań z zakresu historii i wos-u. Po przerwie o godz. 11 zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego. Fotogaleria

14 kwietnia odbył się koncert finałowy Koncert Finałowy IV Młodzieżowej Wiosny Chóralnej podczas którego wystąpił chór naszej szkoły prowadzony przez pana Piotra Szelążka. Fotogaleria

10 kwietnia w Świetlicy Wiejskiej w Babicach został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Recytatorski „Jan Brzechwa – poeta dziecięcej radości”. Organizatorami tego wydarzenia kulturalnego byli: Urząd Gminy Krzywcza i Biblioteka Publiczna w Babicach. Do konkursu zgłosiło się ponad 70 dzieci ze szkół podstawowych w Reczpolu, w Krzywczy, w Ruszelczycach, w Babicach, w Bachowie oraz z Akademii Przedszkolaka w Krzywczy. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu komisja oceniająca w składzie: p. Aurelia Kocyło, p. Danuta Kowal oraz p. Barbara Stodolak dokonała oceny według następujących kryteriów: dobór tekstu i jego opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Mając na względzie powyższe wytyczne regulaminu postanowiła nagrodzić następujące osoby:
KATEGORIA I UCZNIOWIE ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
III miejsce: Helena Pawłowska, SP Krzywcza
KATEGORIA II UCZNIOWIE KLAS I -III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
II miejsce: Karolina Kuźbida z klasy III SP Krzywcza
IV miejsce: Julia Binko z klasy III SP Krzywcza
KATEGORIA III UCZNIOWIE KLAS IV – VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
I miejsce: Konrad Jaszczak z klasy IV SP Krzywcza

Fotorelacja

 

3 marca odbyła się, organizowana przez Arboretum i Zakład Fizjologii w Bolestraszycach oraz przez Centrum Kulturalne w Przemyślu konferencja i wręczenie nagród w konkursie plastycznym w ramach XVI obchodów Światowego Dnia Wody. W sali widowiskowej rozdano nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. "Rozwój , a malejące zasoby czystej wody". Z naszego przedszkola nagrodę otrzymał Szymon Śliwiak kl. 0 oraz wyróżniono Aleksandrę Dańczak z kl. II a gimnazjum. Gratulujemy laureatom.

22 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO w 1999 roku. Święto to stało się okazją do wysłuchania różnych wierszy w wykonaniu uczniów, m.in. rymowanych utworów Jana Brzechwy, ballady Adama Mickiewicza i liryków o miłości do ojczyzny oraz skłaniających do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Na koniec zabrzmiała poezja śpiewana. Wszak, jak stwierdziła Anna Kamieńska: Odnajdujemy w poezji coś z prawdy własnego serca. FOTORELACJA

22 marca- Światowy Dzień Wody. W tym dniu dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się jakie znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi roślin i zwierząt. Dzieci zapoznały się z utworem ,,Straszne Przygody Kropelki Wody'', ćwiczyły umiejętności wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji: co pływa w wodzie a co tonie, wsłuchiwały się w odgłosy wody nagranych na płycie CD, oglądały film edukacyjny ,,Obieg wody w przyrodzie". Najbardziej spodobało im się malowanie kropelki wody farbami i ćwiczenia oddechowe ,,burza w szklance wody", gdzie za pomocą słomek trzeba było wprawić wodę w ruch. FOTORELACJA

21 marca Panna Marzanna- nasza zima popłynęła do morza, a dzieci z naszego przedszkola  korzystały z zimowej pogody i jeździły na saneczkach.

 

21 marca podczas drugiego dnia rekolekcji uczniowie szkoły podstawowej spotkali się w świątyni i zgłębiali temat Królestwa Niebieskiego. W szkole obejrzeli film o Męce i śmierci Pana Jezusa. Gimnazjaliści rozpoczęli dzień od seansu filmu Zerwany Kłos. Następnie udali się do kościoła i wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. FOTORELACJA

20 marca podczas pierwszego dnia Rekolekcji Wielkopostnych uczniowie klas I- VII oraz klasy gimnazjalne wzięły udział w spotkaniu z ks. Piotrem Czarnieckim (z Radia FARA) w świątyni oraz spotkaniu z siostrą Pauliną i siostra Anną. Tematem spotkania w kościele był chrzest święty. Dzieci na zakończenie odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Podczas spotkania z siostrami zakonnymi uczniowie poznali historię Cudownego Medalika. Siostry sprawdziły poznaną wiedzę w Quizie. Nauczyły śpiewu pieśni "Ty jesteś Miriam" i rozdały Medalik.  FOTORELACJA

19 marca uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej w Krzywczy pod opieką polonistek spędzili miłe chwile w trakcie wycieczki do Przemyśla. Głównym punktem wyjazdu był udział w interaktywnym widowisku telewizyjnym pt:. „Talent Show, czyli kulisy produkcji telewizyjnych”. Uczniowie mogli zobaczyć, jak na planie pracuje ekipa filmowa, operator kamery, realizator obrazu, dźwięku i zawodowi aktorzy. Następnie odważni uczniowie, dzięki otrzymanym biletom szczęścia, mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności z zakresu dykcji, śpiewu czy tańca przed zgromadzoną publicznością. Praca z reżyserem, operatorami kamer i montażystami pozwoliła naszym wychowankom poznać kulisy produkcji  telewizyjnych. Widownia bawiła się doskonale, żywo reagowała i nagradzała gromkimi brawami odważnych artystów. Efektem wspólnej pracy będzie teledysk zmontowany i przesłany naszej szkole. Wszyscy z niecierpliwością czekamy, aby jeszcze raz zobaczyć naszych utalentowanych uczniów i przypomnieć sobie mile spędzony czas. Wcielając w życie zasadę: „ Coś dla duszy i coś dla ciała”, nie zabrakło też smacznej pizzy i ogromnych kebabów.

19 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III wzięli udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych " Szewczyk Dratewka" organizowanych przez Teatr Show w Przemyślu. Na żywo na dużym ekranie uczestnicy mogli obserwować przebieg zajęć. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają współczesne techniki filmowe, na czym polegają magiczne sztuczki. Kilkoro dzieci wybranych z widowni wcieliło się w rolę bohaterów baśniowych.

18 marca w Szkole Podstawowej w Reczpolu po raz dwudziesty zorganizowano Sejmik Folklorystyczny związany z obchodami Świąt Wielkanocnych. W konkursie na najładniejszą pisankę wykonaną metodą tradycyjną I- miejsce zajęła Emilia Bukowska z kl. VI i Aleksandra Wojdyło z kl. III A gimnazjum. II- miejsce Maja Wojdyło z kl. I SP Pisankę wykonaną metodą współczesną II- miejsce zajęła Maja Wojdyło, III- miejsce Aleksandra Wojdyło. W konkursie na tradycyjną palmę wielkanocną IV- miejsce zajął Maksymilian Kieryk z przedszkola. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Po wystawie "Zesłańcy – Sybiracy – Deportowani" udostępnionej przez Instytut Pamięci Narodowej od poniedziałku w naszej szkole do obejrzenia jest kolejna ekspozycja "Okupacja sowiecka na prawym Brzegu Sanu w latach 1939–1941", którą również przywiózł z IPN z Rzeszowa pan dr Piotr Pękalski. Zapraszamy wszystkich do oglądania, gdyż takie wydarzenia są unikatowe, a fotografia pozwala zatrzymać się na chwilę. W codziennym biegu jest rodzajem odskoczni, czymś stałym, w tak zmiennym świecie. To, co raz utrwalimy na zdjęciu, może pozostać z nami już na zawsze. Prawdziwa magia zawarta jest jednak w fotografii analogowej, tak bardzo różnej od dzisiejszej cyfrowej techniki. Fotogaleria

15 marca obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY ∏ . Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory, ale również ciekawa przygoda i zabawa. Na świecie Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą ∏ – Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14.ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku,a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Przygotowaniem imprezy zajęli się uczniowie klasy II A: A. Burchała, E. Grochoła, E. Kołodziej, M. Ślimak, A. Zbroniec. Świętowanie zaczęło się od poczęstowania słodkościami uczniów wchodzących do szkoły oraz rozdania naklejek z wizerunkiem liczby Pi. Korytarz szkolny został oklejony kilkunastometrowym rozwinięciem liczby Pi. Następnie na długiej przerwie zaprezentowano prezentację multimedialną przygotowaną przez G. Pawłowską II A . Dalsza część obchodów Dnia Liczby Pi to konkurs pomiędzy klasami gimnazjalnymi. Zwycięska drużyna: klasa III B gimnazjum w składzie M. Brożyniak, S. Kuzyk. Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom, dziękujemy za zaangażowanie. FOTORELACJA

Długo odkładany wyjazd na narty w końcu został zrealizowany. 14 marca gimnazjaliści pojechali do Przemyśla na stok narciarski. Na początku instruktorzy podzielili uczestników na dwie grupy. Jedna uczyła się podstawowych zasad począwszy od zakładania sprzętu, a skończywszy na zjazdach. Grupa zaawansowana szybko z miłą panią instruktorką przeszła do zjazdów slalomem. Pierwsze kroki na nartach stawiały, także panie R. Zaleska i E. Pawlus. Nie obyło się bez upadków. Dla niektórych trasa była za krótka (ha,ha...), a dla innych wyciąg linowy za szybki (ha,ha...). Pod koniec pobytu na stoku prawie nie było widać różnicy między początkującymi, a zaawansowanymi. W trakcie zajęć zadbano, także o ciepły posiłek i deser. Wszyscy świetnie się bawili i planują kolejny wyjazd. Bakcyl dobrej zabawy zadziałał! Fotorelacja

 

9 marca w Dworze w Babicach zorganizowano eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Organizatorem konkursu była Gmina Krzywcza i ZG ZOSP w Krzywczy. W turnieju uczestniczyli uczniowie z 4 szkół: z Zespołu Szkół w Krzywczy, z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ruszelczycach, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babicach oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bachowie.
W I grupie wiekowej (szkoły podstawowe) przyznano następujące miejsca:
I miejsce:
Magdalena Pawłowska, ZS Krzywcza
II miejsce:
Emilia Bukowska, ZS Krzywcza
III miejsce:
Dominika Wolarz, SP Babice
IV miejsce:
Martyna Kopiec, SP Babice i Michał Grzech, SP Babice
W II grupie wiekowej (klasy VII SP i gimnazja):
I miejsce:
Sebastian Owsiany, ZS Krzywcza
II miejsce:
Marek Banaś, SP Babice
III miejsce:
Kinga Karpińska, SP Ruszelczyce i Wiktor Kaszycki, SP Babice
IV miejsce:
Paweł Dzidek, ZS Krzywcza.
Wyżej wymienieni laureaci reprezentować będą Gminę Krzywcza na etapie powiatowym Turnieju.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Laureatom Turnieju gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym Turnieju.

8 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Kobiet. Z tej okazji męska część społeczności uczniowskiej pod opieką pani mgr Marty Bucik przygotowała wesołą niespodziankę, w postaci programu artystycznego.  Tematem przewodnim były oczywiście kobiety, którym złożono życzenia. Mogliśmy obejrzeć odcinek Randki w ciemno oraz Pokaz Mody na sezon wiosna- lato 2018, podczas którego wybrano najpiękniejszą modelkę- została nią Anielska Kobieta. Program był wesoły i dowcipny, wszystkim widzom dostarczył wiele radości. Na zakończenie wręczono kwiaty i słodki upominek dla żeńskiej części społeczności szkolnej. FOTORELACJA

3 marca w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbył się I etap (rejonowy) wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Sacrum w literaturze”. Naszą szkołę prezentowały uczennice gimnazjum i szkoły podstawowej: Ewelina Rosiwal, Gabriela Pawłowska i Karolina Dec. Do II etapu nominację otrzymała Gabriela Pawłowska z II A, która zaprezentowała wiersz Władysława Broniewskiego „Ballady i romanse”. Finał konkursu odbędzie się 17 marca 2018 r. w Jarosławiu. Uczennicy, Gabrieli Pawłowskiej gratulujemy i życzymy sukcesu w finale!

1 marca cała społeczność szkolna zebrała się by uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczennice gimnazjum Martyna Brożyniak, Ewelina Pękalska, Dominika Sikora, Ewelina Rosiwal oraz Julia Długosz pod kierunkiem dr Piotra Pękalskiego przygotowały prezentację na temat walki Niezłomnych z okupantem niemieckim, sowieckim oraz komunistycznym reżimem. Nie zabrakło opisu postaci Inki- Danuty Siedzikówny, której słowa przekazane grypsem tuż przed wykonaniem wyroku stały się symbolem niezłomności i walki o Niepodległą. Zgromadzeni w wielkim skupieniu wysłuchali komentarzy do prezentacji, z dużym zainteresowaniem obejrzeli filmy i zdjęcia. Na zakończenie wysłuchano poruszających słów poezji i pamięć Żołnierzy Wyklętych uczczono minutą ciszy. FOTORELACJA

23 lutego odbył się II etap XVIII Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach. W tym roku poświęcona jest ona niezłomnemu arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi z racji przypadającej 100-tej rocznicy jego urodzin. Naszą Szkołę w Przemyślu, w Wyższym Seminarium Duchownym reprezentowały: Martyna Brożyniak (kl. III b), Julia Długosz (kl. III a) oraz Karolina Dec (kl. VII). Na tle ok. 80 uczestników wypadły całkiem dobrze; na 63 możliwe punkty, zdobyły odpowiednio: 30, 23 oraz 21. Uczennicom gratulujemy udziału, a innych uczniów zapraszamy na kolejne edycje Olimpiady.

 

 22 lutego w naszej szkole odbyły się spotkania warsztatowe dotyczące udzielania pomocy przedmedycznej oraz zachowań w sytuacji zagrożenia życia. Warsztaty prowadzili strażacy z OSP w Krzywczy, Reczpolu i Ruszelczyc, oraz ratownik medyczny pan Maciej Staruch. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą teoretyczną i w praktyce ją zastosować. Strażacy udostepnili sprzęt, którym dysponują i jakim niosą pomoc poszkodowanym. FOTORELACJA

 

21 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy I i III wybrali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Celem wyjazdu był spektakl pt. Opowieści  z Lodowej Krainy" przygotowany przez Teatr Współczesny z Krakowa.  Fabułą były dalsze Elsy i Anny, która przygotowywała się do ślubu.  Głośnym okrzykiem zachwytu powitano Olafa i Svena- sympatycznych bohaterów mówiących ludzkim głosem. Widowisko miało piękną oprawę muzyczną z  piosenkami skomponowanymi dla najmłodszych oraz wiele efektów wizualnych. Dzieci żywiołowo reagowały, chętnie udzielając rad i wskazówek postaciom pojawiającym się na scenie. I jak każda bajka nastąpiło szczęśliwe zakończenie, zaś wszyscy żyli długo i ....

13 lutego odbyła się walentykowo- karnawałowa dyskoteka uczniów klas V- VII oraz klas gimnazjalnych. Fotorelacja

12 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z wyjątkowymi gośćmi: panią Janiną Iwasieczko, panią Heleną Kołacz i panem Mieczysławem Majewskim. Okazją do spotkania była 78. rocznica deportacji Polaków na Sybir. Zebrani na wstępie obejrzeli film przedstawiający losy rodaków wywiezionych w 1940 roku w głąb ZSRR. Następnie głos zabrali przybyli naoczni świadkowie, którzy w poruszających opowieściach przedstawili historię swoich rodzin, przyjaciół i sąsiadów wywiezionych bydlęcymi wagonami. Nie zabrakło pytań, które zadawali uczniowie. Dotyczyły najczęściej zwykłego, codziennego życia na nieludzkiej ziemi- zaś odpowiedzi na długo pozostaną w pamięci uczniów. Fotorelacja

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży "Zapobiegajmy pożarom" na etapie powiatowym.Jest nam niezmiernie miło poinformować, że  wśród laureatów etapu powiatowego są przedstawiciele z naszej szkoły.
W I grupie wiekowej – przedszkola:
I miejsce: Helena Pawłowska z Woli Krzywieckiej
II: Oliwia Skubisz z Woli Krzywieckiej
III miejsce: Paulina Mazur z Krzywczy
Wyróżnienia:
Wiktoria Popowniak z Krzywczy
Maja Sroka z Średniej.
W III grupie wiekowej:
II miejsce: Jacek Fudali z Ruszelczyc (kl. IV)
Wyróżnienia:
Martyna Binko z Woli Krzywieckiej (kl. V).
Prace wszystkich wymienionych powyżej laureatów konkursu wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu, który zostanie rozstrzygnięty 24 lutego 2018 r. w Zarzeczu.Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

24 stycznia obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadzia. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola, uczniowie klasy I i III przygotowali program artystyczny. Na wstępie głos zabrała pani Agnieszka Popowicz, która w imieniu pani Dyrektor złożyła zebranym najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, wszelkiego dobra oraz miłości wnucząt. Występ rozpoczęły przedszkolaki tańcem zimowym. Po nich bajki wesołej Babci wystawiła klasa 1. Zgromadzonych zachwycił taniec dziewczynek z klasy 3 do muzyki Vivaldiego. Maluszki jeszcze recytowały i śpiewały piękne piosenki o Babci i Dziadku. Pierwszoklasiści zatańczyli do muzyki lat 60- tych a następnie cała klasa trzecia wystawiła baśń "Królowa Śniegu". Było gromkie 100 lat! i wręczono prezenty. Następnie Goście usiedli do słodkiej herbatki. Fotorelacja

22 stycznia najmłodsi z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy I, III i IV bawili się podczas Bajkowego Balu Karnawałowego. Wśród przybyłych nie zabrakło piratek, księżniczek, kowboja, Elzy, kota, biedronki, Śnieżki, Kopciuszka i wielu innych bajkowych bohaterów. Bal poprowadziła Elza z Krainy Lodu czyli sympatyczna pani Sylwia KROPKA. Zorganizowano również konkurs na najpiękniejsze przebranie i kostium- dzieci zaprezentowały się przed zgromadzonymi w pokazie mody. Skoro wszyscy bawili się znakomicie, stąd wybrano Króla i Królową parkietu, Wice Króla i Wice Królową. Wybrano Króla i Królową Balu, którymi zostali Julia i Boguś z klasy III. Zabawa była wspaniała i nikt nie chciał schodzić z parkietu. Nie wiadomo nawet kiedy minął czas i trzeba było pożegnać partnerów wspólnego tańca.  Fotorelacja

22 stycznia odbyła się wycieczka uczniów klas drugich gimnazjum do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w największym parku trampolin-FlyPark na Podkarpaciu! Uczniowie intensywnie trenowali przy tym świetnie się bawili. Następnie udali się do kina na projekcję filmu pt.”Jumanji: Przygoda w dżungli”. Na koniec krótki poczęstunek i powrót do domu. Czas powrotny umilały dziewczyny swoim anielskim śpiewem. Jak mówi przysłowie „Wszystko, co dobre , szybko się kończy”.

18 stycznia wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Komisariatu Policji z Dubiecka, którego tematem był bezpieczny wypoczynek podczas zbliżających się ferii zimowych. Spotkania odbywały się w trzech grupach wiekowych. Policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas zorganizowanego wypoczynku, zabaw zimowych oraz korzystania z internetu. Nie zabrakło rad dotyczących kontaktów z nieznajomymi i postępowania w razie wypadku. Najmłodsi bardzo chętnie zgłaszali się do odpowiedzi na zadawane pytania m.in. o numery telefonów alarmowych i konieczności noszenia elementów odblaskowych. Wszyscy czekają na zasłużone ferie i chcemy by były udane, a tym samym bezpieczne.

12 stycznia nasze gimnazjalistki: Dominika Sikora (III a), Martyna Olearczyk (III b), Kinga Iwasieczko (II a), Gabriela Pawłowska (II a) brały udział w III- parkowym etapie XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", zajmując I miejsce (jako drużyna)i zakwalifikowały się do kolejnego IV- wojewódzkiego etapu konkursu. W konkursie przeprowadzonym w Leśnym Kompleksie Promocyjnym "Lasy Birczańskie" Nadleśnictwa Bircza uczestniczyła młodzież z 7 szkół tj. Krasiczyna, Birczy i Krzywczy (Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego) oraz Nr 8 w Sanoku, Ropienki, Tyrawy Wołoskiej i Urzec Mineralnych (Park Krajobrazowy Gór Słonnych), Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu na etapie wojewódzkim w Rzeszowie.

 

10 stycznia uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Pogodnej Starości im. Brata Alberta w Dynowie. Młodzi aktorzy z kl.IV wystawili dla pensjonariuszy jasełka, zaś chór szkolny wniósł radość niezwykłym koncertem kolęd i pastorałek. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu podarowali przygotowane prezenty oraz poczęstowali słodkościami. Odwiedzili także tych podopiecznych, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli uczestniczyć we wspólnym spotkaniu. Rozmowy i wspomnienia dostarczyły wiele wzruszeń, a wspólny śpiew kolęd ogrzał samotne serca. Fotorelacja

3 stycznia uczniowie klas III gimnazjum byli na wycieczce w Rzeszowie. Na początek obejrzeli w kinie Helios film pt. „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Następnie pojechali do parku trampolin, gdzie wszyscy świetnie się bawili. Po wyjściu planowali już kolejną wizytę w FlyParku. Ostatnim punktem programu była wizyta w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci. Nasi uczniowie przekazali podopiecznym zebrane plastikowe nakrętki oraz prezent zakupiony z funduszy uzbieranych podczas grudniowej akcji pod hasłem „Pomóż, póki jestem”. Akcję zainicjował i koordynował Szkolny Klub Wolontariatu, a włączyła się w nią cała społeczność szkolna. Uczniowie wrócili do domów zadowoleni z filmu, wizyty w parku trampolin, ale także przekonani, że „więcej jest radości w dawaniu niż w braniu”.


22 grudnia uczniowie klasy czwartej pod kierunkiem pani mgr Marii Amarowicz wystawili Jasełka, które obejrzała cała społeczność szkolna wraz z licznie przybyłymi rodzicami. Następnie pani dyrektor mgr Elżbieta Urban złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne zapraszając do wigilijnego stołu. Przy największym zasiadły dzieci z przedszkola, uczniowie klasy I, III, IV, V, VI, wychowawcy i rodzice. Po wysłuchaniu fragmentu Pisma Świętego, wspólnej modlitwie i łamaniu się opłatkiem i składaniu życzeń nadszedł czas na potrawę wigilijną, ciasteczka, owoce wspólne kolędowanie. Klasowe wigilie odbywały się w salach lekcyjnych.A potem wszyscy wszystkim składali życzenia. Fotorelacja

17 grudnia nasze starsze solistki, skuszone możliwością pokazania swoich talentów, udały się do Babic na 2 część Gminnego konkursu kolęd i pastorałek, by przed szacownym jury zaprezentować swoje interpretacje kolęd w języku polskim, ale przede wszystkim takich, które w naszym kręgu kulturowym nie są znane, a na pewno są godne uwagi ze względu na swój niepowtarzalny charakter, mający swoje korzenie w krajach anglo– lub niemieckojęzycznych. Trzeba też zauważyć, że śpiewanie kolęd to wcale nie taka prosta sprawa. Wszyscy je znamy doskonale, każdy słuchając, zwłaszcza tych europejskich zna każda nutkę, każdy niuans, toteż pomyłka od razu jest zauważana przez publiczność. Tu pomyłek nie było, ale wrażeń dziewczynom nie brakowało. Ubolewamy tylko nad tym, że nie mogliśmy posłuchać dziewczyn na żywo i przeżywać z nimi tych emocji.
A oto lista laureatów:
W kategorii klas IV – VII Emilia Bukowska z kl. VI zajęła II miejsce.
Pozostałe solistki: Amelia Sobol, Izabela Hadam i Magdalena Wajda otrzymały wyróżnienia
W kategorii gimnazjum laureatką I miejsca została Oliwia Mikita z kl. IIb
II miejsce zajęły: Magdalena Rostecka z kl. IIb i Gabriela Pawłowska z kl. IIa.
Wszystkim młodym artystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

15 grudnia w świetlicy wiejskiej w Babicach odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w kategorii oddziały przedszkolne, przedszkola i klasy I-III pod patronatem Wójta Gminy pana Wacława Pawłowskiego. Naszą szkołę reprezentowały Laura Kaczmarska, Sara Kaczmarska i Kamila Wojdylak z klasy I oraz Julia Binko, Julia Witkowska, Karolina Kuźbida, Wiktoria Chrobak i Maja Fednar z klasy III. W tej kategorii Laura Kaczmarska zdobyła 1. miejsce, Julia Binko 2. miejsce, Julia Witkowska 3. miejsce, Sara Kaczmarska 4. miejsce, zaś Kamila Wojdylak i Karolina Kuźbida zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy talentu i pracy, którą solistki włożyły w przygotowanie 2 utworów na konkurs, w języku angielskim i polskim. Fotorelacja

VI edycja konkursu Wiedzy o lasach Nadleśnictwa Krasiczyn za nami. W etapie szkolnym wzięło udział prawie 400 uczniów (z 18 różnych szkół) z terenu Nadleśnictwa. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 75 uczniów, którzy rozwiązywali pytania konkursowe w siedzibie nadleśnictwa. Konkurencja była duża a Gracjan Rostecki- uczeń klasy II naszej szkoły zajął 2. miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

6 grudnia w klasie siódmej odbyło się przedstawienie- uczniowie w ramach projektu z języka polskiego przygotowali inscenizację fragmentu "Dziadów" Adama Mickiewicza. Na widowni zasiedli szanowni goście: Pani Dyrektor Elżbieta Urban, Pani Maria Amarowicz, Pani Joanna Kapuśniak z wychowankami z klasy szóstej. Prace nad projektem zostały podzielone, każdy się angażował. Obsada:

Karolina Dec- reżyser, Sowa;

Dominik Kroczek- Chór;

Arkadiusz Kurasz- Widmo złego Pana;

Adrian Małek- Kruk;

Aleksandra Rodzeń- Guślarz;

Maciej Wojdyło- Starzec, scenografia.

Zgodnie z tradycją Dziadów, po obrzędach odbyła się uczta ( tym razem piernikowa).

6 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i dzieci z przedszkola otrzymały niecodzienny prezent- mianowicie na hali sportowej od rana rozstawiono dmuchańce i każdy mógł wyszaleć się do woli. Nikt, naprawdę nikt nie wyszedł bez rumieńców na twarzy i lekko zmęczony. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupu waty cukrowej i pop cornu. Takie mikołajki są naprawdę suuuper! Fotorelacja

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 3b Ewelina Rosiwal została laureatką ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego „Monster auf Reisen” czyli „Potwory w drodze“ organizowanego przez Goethe - Institut w ramach projektu „Z niemieckim w drogę“ i tym samym gratulujemy Ewelinie sukcesu, gdyż znaleźć się w 10 najlepszych nie było łatwo. Ale to dowodzi tylko jednego, że można osiągnąć wszystko, jeśli tylko się chce.

W listopadzie 2017 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole współpracę międzynarodową ze szkołami w Turcji, Hiszpanii, Rumunii, Francji oraz Włoszech w ramach Programu eTwinning. Projekt skierowany jest do uczniów gimnazjum i nosi nazwę „Healthy lifestyle”. Głównym założeniem projektu jest rozpowszechnianie i propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród młodzieży gimnazjalnej. Do tej pory uczniowie stworzyli powitalne prezentacje multimedialne. Kolejnymi zadaniami projektu będzie stworzenie książki kucharskiej „Healthy Polish Recipes” oraz gazetki szkolnej „Healthy Living”. Na zakończenie projektu uczestnicy przygotują zdrowe dania dla społeczności szkolnej.

 

 

29 listopada w ramach przedmiotu doradztwo zawodowe uczniowie klas 7 naszej szkoły i SP w Babicach uczestniczyli w wycieczce celem poznania różnych zawodów. Program wycieczki obejmował zwiedzanie podziemi jarosławskich z bogatą ekspozycją z czasów świetności kupieckiej tego miasta. Następnie uczniowie przeszli przez halę produkcyjną Huty Szkła w Jarosławiu i wysłuchali ciekawej prelekcji. A na koniec w ramach "mikołajek" relaksowali się na basenie.Organizatorem wyjazdu była Jolanta Sas- Fisak wraz z opiekunem Sabiną Nowosielecką.

 

29 listopada na zabawie andrzejkowej bawiły się dzieci z przedszkola, uczniowie klasy I, III i IV. Spotkanie rozpoczęli od słodkiego i pysznego poczęstunku, o który jak zawsze zadbali kochani rodzice. Zabawę animował pan Sławek, który nie musiał nikogo prosić o taniec. Zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi doskonale bawili się wspólnie, wcale nie czując zmęczenia. Fotorelacja

 

28 listopada uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum brali udział w wyjeździe do Przemyśla. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Tu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: młodsi zwiedzili różne pomieszczenia biblioteki i poznali zasady jej funkcjonowania, zaś starsi uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. Prawo autorskie i wolne zasoby Internetu, która odbywała się w Mediatece. Po wartościowych i interesujących zajęciach w bibliotece przyszedł czas na smakowitą pizzę. Po wyjściu z pizzerii wszyscy udaliśmy się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na spektakl teatralny pt. Opowieść wigilijna na podstawie opowieści C. Dickensa. Aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa trafili do serc młodych odbiorców. Przedstawiona sztuka śmieszyła, zaskakiwała i skłaniała do refleksji nad ważnymi wartościami. Potem w radosnym, świątecznym już nastoju wróciliśmy do szkoły.

Fotorelacja

 

28 listopada uczniowie klasy I i III udali się do Centrum Kulturalnego w Przemyślu, gdzie obejrzeli spektakl pt. Karolcia w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Barwne przygody tytułowej właścicielki niebieskiego koralika dzieci obejrzały z wielką przyjemnością, żywiołowo reagując na zabawne sytuacje.

27 listopada uczniowie klas V- VII oraz gimnazjaliści bawili się podczas dyskoteki andrzejkowej. Fotorelacja

25 listopada w Publicznej Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbył się Konkurs recytatorski pt. "Tęczowe rymy Urszuli Kozłowskiej". Naszą szkołę reprezentowali: Norbert Jachowski z kl. I, Julia Binko i Karolina Kuźbida z kl. III.

 

22 listopada uczniowie klas trzecich gimnazjum rozpoczęli trzydniowe egzaminy próbne.

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Od samego rana wchodzących do szkoły witali uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu: miłym słowem, słodkim poczęstunkiem oraz „słoneczną naklejką". Ponadto na holu pojawiło się „Szkolne Drzewko Życzliwości”, na którym można było umieścić miłe słowa dla drugiej osoby, a w „Alei Życzliwości” zawisły okolicznościowe plakaty wykonane przez uczniów. W tym dniu podsumowaniem akcji był krótki apel, na którym wręczono statuetki najżyczliwszym uczniom z poszczególnych klas, którzy zostali wybrani podczas klasowego głosowania. Oto wyniki:
KL.I SP – Kamila Wojdylak
KL.III SP- Karolina Kuźbida
KL.IV SP- Emilia Łozińska
KL.V SP- Amelia Sobol
KL.VI SP- Natalia Draganik
KL.VII SP- Dominik Kroczek
KL. IIA GIMNAZJUM- Kinga Iwasieczko
KL.IIB GIMNAZJUM – Emilia Gądek
KL.IIIA GIMNAZJUM- Ewelina Pękalska
KL.IIIB GIMNAZJUM – Martyna Olearczyk
Najżyczliwszym roku 2017 serdecznie gratulujemy!!! A do wszystkich życzliwych kierujemy prośbę: Pamiętajcie! Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko!

17 listopada w Zespole Parków Krajobrazowych w Przemyślu w konkursie malarsko- rysunkowym pt. „ Jesienne impresje krajobrazowe” laureatką III miejsca w kat. klas II- III gimnazjum została Kamila Pawlik z klasy III B, a wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Aleksandra Wojdyło z klasy III A.

14 listopada odbyło się kolejne ze spotkań bibliotecznych w ramach realizacji programu „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tym razem uczniowie kl. IV wraz z zaproszonymi rodzicami uczestniczyli w Bajkowym balu u pana Kleksa. Na początku „bajkowe postacie” przywitały gości piosenką „Witajcie w naszej bajce”. Następnie pan Kleks przedstawił historię o Lunnach, czyli Księżycowych Ludziach, którą zarejestrowało jego oko wysłane na Księżyc. Potem były zagadki, „lekcja” kleksografii oraz „geograficzna” zabawa z globusem. Zarówno uczniowie, jak i rodzice świetnie się bawili, a w przerwach korzystali z przygotowanego poczęstunku, m. in. kolorowych ciasteczek - motyli (ulubionego dania pana Kleksa). Dzięki temu spotkaniu wszyscy mieli okazję uświadomić sobie, że lektura to nie przykry obowiązek, ale również możliwość dobrej zabawy.

12 listopada w naszej szkole miały miejsce Gminne Obchody Święta Niepodległości, którym patronował Wójt Gminy Krzywcza, Parafia Rzymsko- Katolicka i Zespół Szkół w Krzywczy. Uroczystości rozpoczęła Eucharystia w intencji Ojczyzny, po której zostały złożone kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów w Krzywczy, następnie poczty sztandarowe i zgromadzeni przeszli pod budynek szkoły, gdzie została wciągnięta flaga państwowa na maszt. Ostatnim punktem była uroczysta akademia. Przybyłych gości, radnych, sołtysów, dyrektorów szkół naszej gminy przywitali dyrektor mgr Elżbieta Urban i Wójt Wacław Pawłowski.  Po powitaniu goście wygłosili przemówienia, zaś akademię rozpoczął Chór GLORIA z Babic kierowany przez panią Alicję Król. O historii Niepodległej opowiedziały najmłodsze dzieci z przedszkola, starsi uczniowie i chór szkolny  pod kierownictwem pana Piotra Szelążka. FOTORELACJA

10 listopada Centrum Kulturalnym w Przemyślu miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Razem dla Niepodległej”. Laureatami naszej szkoły zostało dwoje uczniów: Aleksandra Śliwiak z klasy V, Kacper Mazur z klasy IV. Odbyło się rozdanie nagród, koncert pieśni patriotycznej oraz wszyscy nagrodzeni zostali zaproszeni do uczestnictwa we wspólnych warsztatach tworzenia kokard narodowych.

3 listopada uczniowie szkoły podstawowe i dzieci z przedszkola obejrzały przedstawienie pt. Zagubiony.pl, przygotowane przez Bazyl. W zabawnym spektaklu główny bohater "wpadł' w sidła gry komputerowej, która miała zastąpić mu prawdziwych przyjaciół. Widzowie bardzo żywiołowo reagowali na przygody bohatera, głośno artykułując swoje emocje. Mądre przesłanie i morał płynący z przedstawienia na długo pozostanie w pamięci oglądających.

27 października do naszej szkoły przybył z wizytą Patrol Saperski. Żołnierze patrolu rozminowania Nr 33 z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z zasad postępowania w przypadku znalezienia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Prowadzący przedstawił młodzieży sposoby postępowania w przypadku znalezienia podejrzanego obiektu oraz podał numery odpowiednich służb reagowania kryzysowego, z którymi należy się w takich wypadkach niezwłocznie skontaktować. Po prelekcji żołnierze zaprezentowali wysokiej klasy sprzęt, który wykorzystywany jest w pracy saperów, m.in. wykrywacze min, kombinezon przeciwwybuchowy i manipulator. Młodzież została zapoznana również ze specyfiką pracy saperów poza granicami kraju, sposobami działania na misjach pokojowych i stabilizacyjnych oraz obejrzała foldery i zdjęcia prezentujące żołnierzy w akcji.   FOTORELACJA

25 października uczniowie klasy III, IV, V, VI i VII wybrali się na wycieczkę do Krosna. Zanim dotarli do celu, wraz z przewodnikiem przeszli ścieżką przyrodniczą w Rezerwacie Przyrody „Prządki”, gdzie podziwiali wysokie skałki i poznali legendę związaną z tym miejscem. Kolejnym punktem na trasie wycieczki był Odrzykoń, a w nim ruiny zamku, w którym słynny komediopisarz Aleksander Fredro znalazł pomysł na napisanie „Zemsty”. Uczniowie poznali historię zamku i zwiedzili ocalałe pomieszczenia. Potem przyszedł czas na obejrzenie Sali tortur. Wszyscy chętnie „poddawali się” różnym torturom: zakuwali się w dyby, wchodzili do ciemnego kabata i przymierzali metalowe maski hańby. Około południa dotarli do „ Miasta szkła”, czyli Krosna i rozpoczęli zwiedzanie nowoczesnego obiektu – Centrum Dziedzictwa Szkła. Uczniowie poznali historię huty szkła i mieli okazję zobaczyć na żywo produkcję „szklanych arcydzieł”. Uczestniczyli też w warsztatach malowania na szkle, a gdy ich obrazki wysychały przy hutniczym piecu, odciskali pamiątkowe medale. Jeszcze tylko zakupy szklanych pamiątek i ruszyli w drogę powrotną. Do domu wszyscy wrócili w wyśmienitym humorze, z plecakami pełnymi pamiątek. FOTORELACJA

23 października 15 uczniów z kl. IV – VI szkoły podstawowej i 17 z kl. VII, II i III gimnazjum rywalizowało w I (szkolnym) etapie konkursu „Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn”.  Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy o występujących w naszym regionie zbiorowiskach leśnych, prowadzonej gospodarce leśnej i problemach ochrony przyrody. Największą ilość punktów w tym etapie uzyskali:

- w kategorii kl. IV – VI: Mikołaj Pinkowicz kl. IV, Wiktor Sus kl. V , Natalia Draganik kl. VI

- w kategorii kl. VII i gimnazjum: Gracjan Rostecki kl. II a, Aleksandra Rodzeń kl. kl. VII, Gabriela Pawłowska kl. II a.

Laureaci etapu I - szkolnego otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Nadleśnictwo Krasiczyn i będą reprezentować naszą szkołę w II – centralnym etapie w Przemyślu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 23 października obchodziliśmy Urodziny Książkowego Misia, które dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I zorganizowała pani Maria Amarowicz. Z tej okazji każdy przyniósł pluszowego misia, którego przedstawił i pokazał zebranym. Urodzinowi goście poznali historię Kubusia Puchatka-najpopularniejszego niedźwiadka o bardzo małym rozumku, który stał się bohaterem książki A. Milne. Podczas zajęć nie mogło zabraknąć znanej zabawy w Starego niedźwiedzia, słuchania przygód Kubusia Puchatka i urodzinowego tortu.

19 - 20 października 18 młodych gimnazjalistów z Gminy Krzywcza uczestniczyło w 2- dniowych warsztatach dot. rzeki San w ramach projektu "Rzeki Karpackie" w Przemyślu realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa. Podczas  szkolenia zorganizowano zajęcia teoretyczne i praktyczne. W drugim dniu warsztatów podczas zajęć terenowych na Słonnem, w Chyrzynie oraz w Krasiczynie młodzi ludzie z bliska poznali specyfikę rzeki San. Wyjazd dla młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Krzywczy został zorganizowany przez Urząd Gminy Krzywcza przy finansowym wsparciu realizatora projektu. Dla uczestników warsztaty zorganizowano nieodpłatnie zapewniając im przy tym wyżywienie, transport i materiały szkoleniowe. FOTORELACJA

18 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście włączeni do społeczności szkolnej. W obecności licznie przybyłych rodziców i najbliższych z rodziny, wszystkich starszych kolegów, grona pedagogicznego  zaprezentowali wiadomości i umiejętności, które zdobyli od początku roku szkolnego. Nie zabrakło wierszy i piosenek, tańca i wielu momentów wzruszeń. Po części artystycznej nastąpiło wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewano hymn szkoły. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każdego z nich na Ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, prezenty książkowe i legitymacje szkolne. Na zakończenie słowa życzeń skierowali uczniowie klasy trzeciej, którzy zapewniając o swojej pomocy wręczyli własnoręcznie przygotowane pamiątki. FOTORELACJA

 

Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce”- słowa C. K. Norwida były mottem przewodnim uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w naszej szkole 16 października. Uczniowie podziękowali nauczycielom i innym pracownikom szkoły za ogrom przekazywanej wiedzy, za poświęcenie, czas i cierpliwość oraz gorące serca. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, piosenki oraz humorystyczny pokaz „pomocy” szkolnych, niezbędnych we wdrażaniu nowego systemu edukacji.

W dniach 9 -13 października Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w akcję pomocy Pani Urszuli Kozłowskiej. Pani Urszula – autorka książek dla dzieci, cierpi na nowotwór złośliwy jelita grubego. Szansą dla niej jest kosztowna operacja i radioterapia. Wolontariusze sprzedawali przygotowane przez siebie ciasteczka i zapiekanki, dzięki czemu udało się zebrać kwotę 384.50zł !!! Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

16 października uczniowie klas II i III gimnazjum obejrzeli w Centrum Kulturalnym w Przemyślu adaptację teatralną lektury „Zemsta" Aleksandra Fredry. Spektakl przygotowali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Inscenizacja została przygotowana bardzo profesjonalnie, aktorzy doskonale wcielili się w grane postacie, a stroje oddawały klimat epoki. Spektakl był przeplatany , jak na komedię bywa, humorystycznymi scenkami, wśród których nie zabrakło słynnej sceny kłótni o mur graniczny między Cześnikiem i Rejentem oraz momentu dyktowania słynnego listu, pisanego przez niedouczonego Dyndalskiego. Spektakl wywarł bardzo pozytywne wrażenie na gimnazjalistach.

13 października uczniowie klas IV- VII odwiedzili wojskowe koszary 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu, z okazji święta Batalionu. Podczas wizyty można było obejrzeć pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Atrakcją było wejście do wnętrza wozów bojowych oraz degustacja prawdziwej wojskowej grochówki.

11 października w Centrum Kulturalnym w Przemyślu uczniowie klasy siódmej szkoły podstawowej, drugiej i trzeciej gimnazjum wzięli udział w prelekcji pana Leszka Włodka przemyślanina, znawcy historii, harcerza, pasjonata i kolekcjonera. Tematem spotkania było męczeństwo i walka przemyskiej młodzieży o niepodległość Polski. Na koniec spotkania uczniowie wykazali się wiedzą z historii, która była nagrodzona drobnymi upominkami.

3 października w Przemyślu odbyły się zawody sztafetowe w biegach przełajowych na szczeblu rejonowym. Nasza szkoła zajęła 4. miejsce, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu.

 

 30 września obchodzono w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę w postaci drobnego, słodkiego poczęstunku- muffinek rozdawanych każdemu chłopcu.

29 września w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. Word Multiplication Table Day). Akcja światowa odbywa się w każdy ostatni piątek września. Szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. W tym roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy w konkursie wzięło 12 uczniów z klas IV- VII, którzy pod opieką nauczycieli matematyki- mgr Renaty Zaleskiej i mgr Bernardy Kaszyckiej mieli okazję do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach w zabawowej formie. Akcja była szansą dla uczniów nie tylko do utrwalenia tabliczki mnożenia, ale dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych emocji. To atrakcyjne wydarzenie dla całej szkoły chcemy kontynuować w następnych latach. Dla najbieglejszych rachmistrzów
1. Karoliny DEC z klasy VII

2. Kacpra MAZURA z klasy IV

3. Filipa ŚLIMAKA z klasy VI
organizatorzy przewidzieli symboliczne nagrody i dyplomy. 
   

28 września w Krasiczynie odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Brały udział dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych (2005 i młodsi, 2002-2004). W kategorii 2002-2004 uczniowie naszej szkoły: Podolak Hubert, Podolak Norbert, Wilgucki Maciej, Dzidek Paweł, Sikorski Emanuel, Tomaszewski Szymon, Lach Sebastian, Kasprowicz Gracjan, Kurasz Kacper, Sus Patryk. Zajęli pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowali się szczebel wyżej do zawodów rejonowych, które odbędą się w Przemyślu.

 

27 września uczniowie klasy pierwszej udali się z wizytą do Małej Akademii Słodkości w Jarosławiu. Przy pięknej pogodzie od razu poczuli zapach pieczonych ciastek, który roznosił się przed wejściem do Fabryki Mondelez. Podczas pobytu dzieci obejrzały film ukazujący ponad 84- letnią historię zakładu, poznały także linię produkcyjną wypiekanych słodyczy. Na kolorowej mapie świata sprawdziły miejsca skąd pochodzą składanki potrzebne do wypieków. W części praktycznej wykonywały kruche ciasteczka, dodając różne składniki i tym samym decydując o ich smaku. Miały również czas na degustację przepysznych łakoci oraz sprawdzenie miary swojej słodkości. Niestety, większość z nich okazała się jedynie Sucharkiem. Mamy jednak nadzieję, że po tej wyśmienitej wizycie nasz poziom słodkości znacznie się podniesie. Na pamiątkę wszyscy uczniowie otrzymali słodką niespodziankę i maskotkę Lubisia To była wspaniała i niezapomniana lekcja poznawania świata wszystkimi zmysłami. Kto wie, może w przyszłości niektórzy z nas będą pracować w tak zasłużonej fabryce. FOTORELACJA

18 września uczniowie klasy I i III wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Dubiecku. Sierż. szt. Maciej Sochacki przypomniał o najważniejszych zasadach obowiązujących podczas drogi do szkoły. Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat korzystania z jezdni, zasad przechodzenia przez jezdnię oraz bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi. Na zakończenie uczestnicy otrzymali słodki upominek.  

ZASŁUŻYLIŚMY NA TO IMIĘ!

Dzień 13 września 2017 r. na długo zostanie w pamięci społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Krzywczy. Nadanie imienia 11. Karpackiej Dywizji Piechoty Publicznej Szkole Podstawowej było wyjątkowo uroczystym momentem w historii placówki. To niecodzienne święto rozpoczęło się wspólną modlitwą w kościele parafialnym w Krzywczy. Mszy św. przewodniczył abp Józef Michalik, który dokonał poświęcenia sztandaru Szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się na miejscowym cmentarzu, gdzie złożono hołd żołnierzom poległym 13 września 1939 r. w obronie Ziemi Krzywieckiej w walce z niemiecką 7 Bawarską Dywizją Piechoty. Ceremonię upamiętniającą bohaterską śmierć 23 żołnierzy poprowadził dr Piotr Pękalski, modlitwę za poległych odmówili wojskowi kapelani: ks. płk Jerzy Mokrauz, ks. płk Marcin Kwiatkowski i ks. por. Michał Kollek, a oprawę muzyczną prowadziła Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa pod dowództwem kapelmistrza kpt. Andrzeja Kufla. W ceremonii uczestniczyła kompania honorowa 1 Batalionu Czołgów z Żurawicy pod dowództwem por. Adama Burak, która po odczytaniu apelu poległych oddała salwy honorowe. Delegacje władz samorządowych, rodziców, uczniów i gości złożyły wieńce na mogile żołnierzy.  Oficjalna część uroczystości miała miejsce w budynku Zespołu Szkół w Krzywczy. Rozpoczęła się od podniesienia flagi państwowej i odsłonięcia tablicy pamiątkowej przez płk. Wojciecha Łyszkiewicza, prezesa Stowarzyszenia Żołnierzy i Przyjaciół Wojsk Górskich „Karpatczycy”.
Przybyłych gości przywitali: Elżbieta Urban, dyrektor Szkoły i Wacław Pawłowski, Wójt Gminy Krzywcza. Po odczytaniu przez Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Pytlowanego uchwały o nadaniu imienia szkole nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom i uroczyste ślubowanie. Po prezentacji sztandaru głos zabrał Piotr Haszczyn, który przedstawił historię szkolnictwa w Krzywczy. Następnie pamiątkowe gwoździe wbijali fundatorzy sztandaru i zaproszeni goście, którzy zaszczycili święto swoją obecnością: Wicewojewoda Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Starosta Przemyski Jan Pączek, reprezentanci posłów na Sejm Andrzeja Matusiewicza i Mieczysława Kasprzaka, Kierownik oddziału kuratorium w Przemyślu Bernadeta Jasińska, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stanisław Bajda, Przedstawiciele Dwudziestej Pierwszej Brygady Strzelców Podhalańskich płk Wiesław Szczepankiewicz i por. J. Kalinowski Prezes Stowarzyszenia „Karpatczycy” Wojciech Łyszkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Adamski, kapelani Wojska Polskiego, Komendanta Policji Dubiecku Witold Bednarczyk, Komendant PSP Adam Sosnowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bircza Zbigniew Kopczak, Zastępca dyrektora PCEN Zbigniew Hamielec, Wójt Gminy Dubiecko Wiesław Bembenek, Wójt Gminy Bircza Grzegorz Gągola, księża z Parafii Krzywcza i Babice, Radni Gminy Krzywcza,dyrektorzy szkół, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, rodzice, rodziny, darczyńcy.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, gdzie opowiedzieli o historii 11. Karpackiej Dywizji Piechoty oraz naświetlili sylwetkę dowódcy, gen. Bronisława Prugara – Ketlinga. Występ uczniów połączony został z opowieścią
Huberta Seńczyszyna o kampanii wrześniowej 11. Karpackiej Dywizji Piechoty. Montaż poetycki wzbogaciły pieśni w wykonaniu szkolnego chóru prowadzonego przez nauczyciela Piotra Szelążka.
Pod koniec uroczystości głos zabrali goście:Wicewojewoda Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Stanisław Bajda, Kierownik oddziału kuratorium w Przemyślu Bernadeta Jasińska, Starosta Przemyski Jan Pączek, Zastępca dyrektora PCEN Zbigniew Hamielec, w imieniu posła Mieczysława Kasprzaka dyrektor biura poselskiego Bogusław Tkaczyk, asystent posła Andrzeja Matusiewicza, pułkownik Wojciech Łyszkiewicz, dyrektor Szkoły im. J. Sokola w Nowej Rudzie Dariusz Chojecki, którzy gratulowali wspaniałej uroczystości i złożyli życzenia oraz podziękowania na ręce dyrektora szkoły.
Na zakończenie dyrektor Szkoły, Elżbieta Urban wyraziła wdzięczność za to, że tak wiele osób i instytucji okazało wsparcie, które jest motywacją do jeszcze lepszej pracy.                                                                                

                                                                       zredagowała  mgr Marta Bucik   

Uroczystości nadania imienia towarzyszyły okolicznościowe wystawy, które można było obejrzeć na holu szkoły: Z historii szkoły- w dokumentach, zdjęciach i kronikach szkolnych, Wrzesień 1939 roku na Podkarpaciu- przygotowana przez IPN,  Uzbrojenie i umundurowanie żołnierzy 1939 roku- przygotowana przez pana Mirosława Majkowskiego,      

Historia szkolnictwa w Krzywczy- autor Piotr Haszczyn                                                                                                                                             
Relacja z uroczystości w Radio Fara
FOTORELACJA

5 września dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i III wzięli udział w spotkaniu z panem Zenonem Fajgerem z IPN w Rzeszowie. Tematem spotkania były polskie symbole narodowe i ich historia. Podczas prelekcji dzieci mogły obejrzeć prezentację dotyczącą najstarszego symbolu- Orła Białego. Spotkanie było przeplatane licznymi pytaniami, na które chętnie padały odpowiedzi.

4 września rozpoczęliśmy naukę w nowym roku szkolnym od wspólnej Eucharystii, którą sprawował ks. Krzysztof Bis. Na zakończenie poświecił plecaki i przyniesione przybory szkolne uczniom klasy pierwszej. Następnie w strugach deszczu przeszliśmy do hali sportowej, gdzie pani dyrektor mgr Elżbieta Urban przywitała uczniów, dzieci z przedszkola, licznie przybyłych rodziców oraz nauczycieli. Zebranym odczytano list Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz przedstawiono wychowawców i nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Po spotkaniu ogólnym przyszedł czas na spotkania z wychowawcami i poznanie podziału godzin. Fotorelacja