3 września 2007 r.

Inauguracja nowego roku szkolnego 2007/2008

 

Jak zwykle od mszy świętej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 8.15 zebraliśmy się w Kościele by wspólnie z gimnazjalistami modlić się o pomyślność i dobre stopnie. Nie zapomnieliśmy także Tych, których już nie ma w naszych szkołach- nauczycielach, pracownikach obsługi. Na koniec pani Dyrektor podała najważniejsze informacje i zaprosiła nas do szkoły. Zatem: Zaczynamy!

 
13 września 2007r.

68. rocznica bitwy na wzgórzach krzywieckich

 
     
     
     
     
     
     

Dokładnie 69 lat temu rozegrała się największa bitwa w wojnie obronnej na naszym terenie. Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili Obrońców naszej małej Ojczyzny. Uczniowie starszych klas przygotowali informacje dotyczące płk Bronisława Prugara- Ketlinga, który dowodził wojskami polskimi. Następnie udaliśmy się złożyć kwiaty i zapalić znicze na zbiorowej mogile poległych 13 września 1939 roku.

 

 
     
     
     
     
     
     
     
     
     

18 września 2007r.

Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: "Oszczędzaj wyłączaj, odzyskuj". Wszyscy uczniowie wyposażeni w rękawiczki i worki do segregowania śmieci wyruszyli porządkować najbliższą okolicę. Klasa I pozostała na terenie szkoły. Po zakończonej akcji zebraliśmy wszystkie śmieci. Ciekawe, kto tak zaśmiecał naszą kochaną Krzywczę?

 
 
17-21 września 2007 r. SZKOLNY TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA  
Do naszej szkoły zawitali goście: najpierw funkcjonariusze Straży Miejskiej w Przemyślu, potem funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu a na końcu pielęgniarka pani Lucyna Sobol.
W ramach tygodnia bezpieczeństwa uczniowie zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi w drodze do szkoły i ze szkoły, zostali wyposażeni w elementy odblaskowe oraz przeszkoleni z zakresu pomocy przedmedycznej. Poznali specyfikę pracy służb mundurowych.
 
 
     
 
     

27 września 2007r. Języki otwierają drzwi do Europy

 

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się innowacyjny program Europejski Dzień Języków, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Na godzinach wychowawczych uczniowie uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywa znajomość języków w komunikacji europejskiej i światowej. Organizatorem akcji była nauczycielka języka niemieckiego- pani Anna Ekiert. W ramach obchodów tego święta ogłoszony został konkurs plastyczny na plakat do hasła przewodniego: Języki otwierają drzwi do Europy. Konkurs wygrała klasa V.

 
     

 
KLUB MŁODEGO EUROPEJCZYKA  

Celem propagowania wiedzy o Europie powołany został z dniem 30 października 2007 roku Klub Młodego Europejczyka, którego zadaniem jest kształtowanie poczucia jedności europejskiej. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, przynależność do klubu jest dobrowolna dla uczniów z klas I – III, chętnych do pracy, aktywnych w działaniu i zainteresowanych edukacją europejską. Klub kształtuje postawy pro europejskie, propaguje historię i kulturę miejscowości, regionu, kraju, rozwija pozytywne cechy: tolerancję, szacunek dla innych, życzliwość, odpowiedzialność, sprawiedliwość poczucie tożsamości europejskiej budowanej na gruncie miłości do regionu i ojczyzny, rozbudza zainteresowanie innymi tradycjami i kształtuje postawy zainteresowania otaczającym światem poprzez korzystanie z mediów.

 

 
13 października 2007r. DZIEŃ NAUCZYCIELA  

W tym szczególnym dniu zebraliśmy się w świetlicy wiejskiej, by uczcić naszych drogich nauczycieli. Uczniowie przygotowali humorystyczny program pt. Kawiarenka kontynentalna. Były żarty i piosenki, wiersze i słowa wdzięczności. Na koniec wręczono kwiaty.

 
26 października 2007 r. WCZORAJ PRZEDSZKOLAKI- DZISIAJ PIERWSZAKI!  

Na ten dzień czekali uczniowie klasy I od samego początku roku szkolnego. I właśnie w ten piątek 9 uczniów od samego rana radośnie witało wszystkich w murach szkoły. Wraz ze swoja wychowawczynią panią Marią Kwaśną przybyli do świetlicy wiejskiej, by w otoczeniu rodziców i klas starszych być uroczyście włączonym w poczet naszej społeczności. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszoklasistów, jeszcze odcisk paluszka i prezenty. Po raz pierwszy najmłodsi otrzymali rożki- tradycyjny prezent rodem z Niemiec. Pani Anna Ekiert przybliżyła zwyczaj, który wnosi wiele radości i słodkości!

 
 
     
     
12 listopada 2007 r. Polska znowu wolna!  

89. rocznica Odzyskania Niepodległości.
Z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości w całym kraju odbywały się uroczyste akademie, pochody i apele. Uczniowie klasy VI przygotowali dla całej społeczności uroczystość, w której przypomnieli tak ważne wydarzenia sprzed 89 lat. Wszyscy odśpiewali hymn narodowy, a w programie pojawiły się jeszcze inne patriotyczne pieśni.

 

 
 

Szkolny Klub WIEWIÓRKA

 

 

Od września działa Szkolny Klub Wiewiórka, którego celem jest wykształcenie u dzieci w wieku wczesnoszkolnym postaw tolerancyjnych i pomocy potrzebującym oraz wykształcenie nawyków dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo. Opiekunem jest pani Anna Ekiert, a członkami samorządu są: Ewelina Iwanicka, Klaudia Sapa (klasa I), Gabriela Dec, Aleksandra Pawłowska (klasa II), Aleksandra Brożyniak i Karolina Rachwał (klasa III).
Co miesiąc uczniowie biorą udział w określonym przedsięwzięciu. W grudniu odbył się konkurs plastyczny pt. „List do świętego Mikołaja”.
Uczniowie wzięli także udział w akcji charytatywnej pod hasłem ,,Masz niepotrzebnego pluszaka – przynieś dla drugiego dzieciaka” i zbierali przez cały listopad pluszowe zabawki dla dzieci przybywających w szpitalach. Zebrane ,,skarby” zostały przekazane do punktu PCK w Przemyślu oraz oddziału przedszkolnego do Szkoły Podstawowej w Ruszelczycach.

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego der die das Kenner

 

22 listopada odbyła się IV edycja konkursu z języka niemieckiego „Der, die, das – Kenner”. Agnieszka Wójcik po rozwiązaniu 10 zadań uzyskała 76 pkt. i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Rzeszowie. Już po raz trzeci nasza szkoła weźmie udział w etapie wojewódzkim. Trzymamy kciuki za naszą uczennicę!

 

 
6 grudnia 2007 r. MIKOŁAJKI!  

Do naszej szkoły przybył długo oczekiwany Gość. Co prawda zamiast reniferów były konie, zamiast sań - wóz, ale nikt na takie szczegóły nie zważał. Najpierw do najmłodszych z prezentami, a potem do starszych klas ze słodyczami. Byliśmy naprawdę grzeczni i z niecierpliwością czekamy na następną wizytę.

 
12 grudnia 2007 r. Próbny sprawdzian!  

Klasa szósta o godzinie 10 przystąpiła do próbnego sprawdzianu. Dokładnie przez jedna godzinę rozwiązywali zadania zarówno zamknięte, jak i otwarte. To pierwszy egzamin, którego wyniki poznają jeszcze przed świętami. Będzie jeszcze czas, aby nadrobić zaległości i poćwiczyć przed kwietniem.

 

 
16 grudnia 2007 r. Kiermasz świąteczny  

To już szósty raz uczniowie naszej szkoły przygotowali kiermasz bożonarodzeniowy. W świetlicy wiejskiej zgromadzili się mieszkańcy naszej gminy by obejrzeć program o tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Były kolędy, także w języku niemieckim. Przybyli pasterze z radosną nowiną. A na koniec można było kupić kartki, stroiki, ozdoby świąteczne.

 
 
21 grudnia 2007r. Wspólna wigilia  

Jest taki szczególny dzień, na który czekamy z utęsknieniem. To ostatni dzień pobytu w szkole w danym roku kalendarzowym. Z tej też okazji odbyła się Wigilia szkolna, podczas której kolędowaliśmy i składaliśmy sobie życzenia. Pani Dyrektor życzyła wszystkim dużo zdrowia, radości oraz prawdziwie rodzinnych Świąt. Nie zabrakło również słów poezji oraz staropolskiego: Do Siego Roku! Zatem: życzymy szczęśliwego i zdrowego 2008! Oby na twarzach gościł uśmiech, zdrówko dopisywało, dobrych ocen w dzienniku nie brakowało.

 

 

 
10 stycznia 2008 r. Zabawa noworoczna  

Po ciężkiej pracy I semestru przyszedł czas na zasłużoną nagrodę czyli zabawę karnawałową. Pierwsi bawili się najmłodsi, którym dopisywały humory i nie brakowało sił. Po południu uczniowie klas starszych ruszyli w tany! Rodzice zadbali o poczęstunek i prezenty, które otrzymali wszyscy. Muzykę wybieraliśmy już od kilku dni, zatem na parkiecie było tłoczno. Szkoda tylko, że taka zabawa jest tylko raz w roku.

 

 

 
31stycznia 2008r. Święto Babci i Dziadka  

W świetlicy wiejskiej w Krzywczy zgromadzili się zacni Goście: nasze Kochane Babcie i Najdrożsi Dziadkowie. To właśnie dla Nich uczniowie klas I, II, III przygotowali program artystyczny. Nie zabrakło wierszy i piosenek a klasa III przedstawiła inscenizację bajki pt. "Kopciuszek". Trema była wielka, ale przecież wnuczki i wnukowie są dla Nich najważniejsi. Salę udekorowano portretami, które dzieci wykonały w szkole. Goście bardzo szybko odnaleźli swoje podobizny. Na koniec zaśpiewano chóralne 100 lat i wręczono laurki.

 
 
SUKCES !!!

 

Uczennica klasy VI- Agnieszka Wójcik została laureatką Konkursu z języka niemieckiego na szczeblu wojewódzkim. Konkurs zorganizowało Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Nasza uczennica uplasowała się na 10. miejscu wśród 270 uczestników z całego województwa! Serdecznie gratulujemy także pani mgr Annie Ekiert, która uczy w naszej szkole języka niemieckiego! Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas przygotowań pomoże Agnieszce w czasie drugiego etapu konkursu "Der Die Das Kenner".

 
26 lutego 2008r. Aby zdrowy uśmiech mieć!  
     

Do uczniów klas I- III przybył stomatolog pan Marek Dorożyński. Podczas pogadanki na temat pielęgnacji zębów pan doktor wręczył każdemu członkowi Klubu Wiewiórka legitymację członkowską. Wychowawczyni klasy drugiej- pani Ewa Korytko wręczyła szczoteczki i pastę do zębów oraz kalendarz. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch".

I miejsce zajął Bartosz Zatwardnicki (kl. II)
II miejsce zajął Jakub Sobol (kl. III)
III miejsce zajęła Aleksandra Pawłowska (kl. II)

 
 
Ogólnopolski konkurs Języka Niemieckiego
Der die das Kenner
 

6 marca b. r. Agnieszka Wójcik wzięła udział w wojewódzkim etapie konkursu z języka niemieckiego, który odbył się w Rzeszowie. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 35 uczniów z całego Podkarpacia. Nasza uczennica spotkała się z panią Martą Kozubską- autorka serii podręczników do języka niemieckiego "Ich und du" oraz "Der die das neu".
Agnieszka zajęła 19. miejsce- gratulujemy!

 
8 kwietnia 2008r. Sprawdzian Szóstoklasistów  

17 uczniów klasy szóstej przystąpiło do ogólnopolskiego Sprawdzianu. Przystąpienie do pierwszego w ich życiu tak ważnego egzaminu daje przepustkę do gimnazjum. Uczniowie pisali w dwóch salach pod bacznym okiem komisji. Na rozwiązanie 20 zadań zamkniętych i 5 otwartych mieli 60 minut. Nikt nie wyszedł wcześniej, pracowali wytrwale. Na wyniki musimy poczekać do czerwca.

 
 
23 kwietnia 2008r. O Polskim Czerwonym Krzyżu  

 

 

Do naszej szkoły na spotkanie z uczniami przybyła pani Krystyna z Przemyskiego Oddziału PCK. Podczas spotkania w dwóch grupach przybliżyła historię i ideę działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Jednym z punktów wizyty było spotkanie z członkami Szkolnego Klubu "Wiewiórka", który prowadzi pani Anna Ekiert.

 

 
10 maja 2008r. Zachować w pamięci- gen. B. Prugar- Ketling  

W sobotni poranek dzieci i młodzież całej gminy Krzywcza zebrała się w sali gimnastycznej Gimnazjum by spotkać się z panem Zygmuntem- synem gen. Bronisława Prugara- Ketlinga. Szacowny Gość przybył aby wsiąść udział w nadaniu imienia Ojca jednej z sal w SP Babicach. Podczas spotkania mieliśmy możliwość wysłuchania opowieści Syna o Ojcu- obrońcy naszej Małej Ojczyzny podczas bitwy na wzgórzach krzywieckich 13 września 1939r.

 
 
14 maja 2008 r. Dyskoteka  
 
28 maja 2008r. Finał konkursu Klubów 4H  

 

10 członków Klubu 4H "Promyki" z naszej szkoły wzięło udział w Finale Konkursu na najlepszą prace projektową, który odbył się w PODR Boguchwała. Wśród klubów, które przyjechały nasz powiat reprezentowały jedynie "Promyki". Tematem pracy była ekologia- segregacja śmieci. Po prezentacji był poczęstunek i spotkanie w pałacyku. Klub otrzymał piłkę oraz koszulki z logo 4H.

 
1 czerwca 2008r. Piknik Rodzinny  

 

W słoneczną niedzielę w Dniu Dziecka, w parku w Krzywczy odbył się Piknik Rodzinny. Udział w nim wzięły całe rodziny, połączono w nim Dzień Matki, Dziecka i Dzień Ojca. Piknik rozpoczął występ artystyczny uczniów klas I-III naszej szkoły. Wśród wierszy i piosenek były również życzenia dla Rodziców. Każdy z Nich otrzymał laurkę od swojej pociechy. A potem przyszedł czas na wspólną zabawę i słodki poczęstunek.

 
 
2 czerwca 2008r. Dzień Dziecka  


Tradycją naszej szkoły stało się obchodzenie Święta Dzieci. W tym dniu pani Dyrektor władze oddaje w ręce uczniów. Pogoda dopisała i klasy starsze rozegrały turniej piłki nożnej i siatkowej Młodsi wzięli udział w konkursach plastycznych, muzycznych Karaoke, wiedzy o bezpieczeństwie i literackim. Urząd Gminy ufundował poczęstunek dla wszystkich milusińskich a Rada Rodziców nagrody.

 

 
 
4 czerwca 2008r. III Gminny Konkurs Języka niemieckiego  


Już po raz trzeci uczniowie naszych szkół spotkali się na finale Gminnego Konkursu Języka niemieckiego. Wśród 15 finalistów bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy VI- Agnieszka Wójcik- notabene Laureatka konkursu z KO. Czwarte miejsce zajęła Agnieszka Gurba z klasy V. Mariola Bielańska i Patrycja Brzozowska otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!

 

 
6 czerwca 2008r. Pasowanie na Czytelnika  

 

9 uczniów klasy I zostało włączonych w Poczet Czytelników naszej biblioteki. W obecności pani Dyrektor i strasznych kolegów pasowani zostali na Czytelnika przez panią Marię Kwaśną. Klasa IV przygotowała program artystyczny, w którym pojawili się bohaterowie książek. Każdy z adeptów czytelnictwa otrzymał legitymację.

 

 
 
10 czerwca 2008r. Wycieczka w Bieszczady  

W myśl przysłowia: "Cudze chwalicie..." 46 uczniów pod bacznym okiem 4 opiekunów wyjechało wczesnym rankiem na wycieczkę w Bieszczady. Zwiedzaliśmy zabytki sztuki cerkiewnej. Jednak głównym punktem wycieczki było wejście na Połoninę Wetlińską (1228 m. n. p. m.). Nikt nie narzekał podczas marszu w górę, gdzie czekała na nas burza! Na szczęście nad Soliną świeciło słońce i zdążyliśmy wyschnąć. Co prawda nie na długo, ponieważ kolejnym punktem wycieczki była pływalnia "Delfin" w Ustrzykach Dolnych. Po obiedzie w "Niedźwiadku" zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domu.

 

 
 
 
18 czerwca 2008r. Pożegnanie uczniów klasy szóstej.  

Aż trudno sobie wyobrazić, że to już! 17 uczniów klasy szóstej przygotowało program artystyczny, w którym dziękowali wszystkim za wspólne lata w Szkole. Pani Dyrektor przypomniała najważniejsze chwile w Ich historii. Klasa piąta pożegnała starszych i już nie może się doczekać, kiedy przejmie stery!!! Wieczorem jeszcze dyskoteka- ostatnia wspólna zabawa.

 
 
 
20 czerwca 2008r. Zakończenie nauki w roku szkolnym 2007/2008  

Nadszedł wreszcie dzień, w którym nagrodzono uczniów za ich całoroczna pracę. Najpierw msza św. podczas której dziękowaliśmy za udany rok nauki. następnie pani Dyrektor nagradzała tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Niespodzianką była wizyta pana R. Kaszyckiego ze Stowarzyszenia "W Dolinie Sanu", który przyniósł nagrody dla uczniów z najwyższą średnią. Długa była lista nagrodzonych za wysokie wyniki w nauce, konkursy plastyczne, osiągnięcia sportowe. A na koniec wychowawcy rozdali świadectwa i wakacje czas rozpocząć!!!