foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej imienia 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy

8 listopada w Zespole Szkół w Krzywczy odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski PRZEDSZKOLACY- NIEPODLEGŁEJ. Do konkursu zgłosiły się dzieci z Przedszkola w Babicach, Reczpola  i Krzywczy. Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do występu, co zostało docenione przez jury. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe książeczki.

7 listopada  świętowaliśmy DZIEŃ POSTACI BAJKOWYCH . Uczniowie z klasy VI i VIII  przy współpracy z paniami z biblioteki przygotowali scenki z różnych bajek. Przedszkolaki również przebrały  się w stroje znanych i lubianych bajkowych postaci. Były konkursy,  zagadki i nagrody dla uczestników. Na koniec odbył się bal  przy dźwiękach znanych i lubianych przez dzieci utworów.

 

6 listopada w Zespole Szkół w Krzywczy odbyło się PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Wszystkie grupy przedszkolne bardzo starannie przygotowywały się do tej uroczystości. Zaprezentowały swoim  rodzicom krótkie programy artystyczne. Po ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na pełnoprawnego PRZEDSZKOLAKA dużym cukierkiem. Rodzice zaprosili na słodki poczęstunek. Były pamiątkowe dyplomy i upominki.

3 listopada swoje urodziny obchodziła Karolinka, która  częstowała swoich kolegów słodyczami.

Terapia logopedyczna w przedszkolu

Na początku roku szkolnego za zgodą rodziców w przedszkolu przeprowadzane są badania przesiewowe. Ich celem jest ustalenie aktualnego poziomu rozwoju mowy dzieci.

W zakresie badania wstępnego logopeda szczególną uwagę zwraca na:
1) rozumienie przez dziecko poleceń słownych,
2) zdolność wypowiadania się,
3) prawidłowość wymawiania dźwięków mowy i wyrazów,
4) budowę i sprawność aparatu artykulacyjnego.

Na podstawie wyników badań przesiewowych zostaje ustalona lista dzieci, które powinny uczestniczyć w zajęciach logopedycznych.
Pełna diagnoza logopedyczna obejmuje:

1) badanie artykulacji poszczególnych dźwięków mowy
2) budowę i sprawność narządów mowy 
3) badanie słuchu fonemowego 
4) analizę stanu uzębienia (wady zgryzu)
5) weryfikację sposobu oddychania, żucia, połykania.

Rodzice uzyskują pisemną informację o wynikach badań przesiewowych.
Terapia logopedyczna prowadzona jest indywidualnie lub grupowo w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń. Przeprowadzana jest zgodnie z zasadami dydaktycznymi, opiera się na zasadzie: systematyczności, stopniowania trudności, utrwalania, aktywnego i świadomego udziału dziecka. 

Ćwiczenia prowadzone na zajęciach obejmują:

• pracę nad bogaceniem słownika dziecka,
• pracę nad stymulacją świadomości językowej m. in. kształceniem form gramatycznych,
• pracę nad korygowaniem wymowy (zaburzeń artykulacyjnych).

Cała terapia składa się z dwóch zasadniczych etapów:

1) wywołanie prawidłowego wzorca artykulacyjnego danej głoski,
2) utrwalenie tego wzorca w mowie spontanicznej. 

W czasie zajęć logopedycznych prowadzone są również ćwiczenia wspomagające artykulację:

- ćwiczenia usprawniające narządy mowy,

- ćwiczenia oddechowe,

- ćwiczenia słuchu fonemowego.

 

31 października urodziny Miłoszka.

26 października wszyscy przedszkolacy wybrali się na pierwszą wyjazdową wycieczkę  do 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu,  gdzie oglądali  bojowy  sprzęt wojskowy. Zwiedzili   izbę tradycji i słuchali wojskowych piosenek. Mają  również ciekawe zdjęcia i niezapomniane wspomnienia. W tym dniu byli również  na przemyskim rynku, gdzie poznali zabytki   miasta oraz zwiedzili podziemia. Fotogaleria

21 października urodziny Kamilka.

19 października urodziny Antosia.

19 października dzieci wzięły udział w pokazie cyrkowym. Bardziej odważni włączali się w sztuczki i zabawy. Śmiechu było baaardzo dużo!

12 października w naszej grupie obchodziliśmy urodziny MARCHEWKI, która jest wszystkim dzieciom znana i przez nich bardzo lubiana. Dzieci brały udział w ciekawych zabawach, jak również w degustacji soku marchewkowego.

12 października odwiedził nas st. sierż. Paweł Pawłowski policjant Komendy Policji w Dubiecku, który rozmawiał z dziećmi o bezpiecznej drodze do przedszkola. Przypomniał również numery alarmowe, a także uczył jak dzieci powinny się zachować gdy najbliższa osoba będzie potrzebowała pomocy.

Grupa przedszkolaków podczas zajęć z języka angielskiego.

5 października w naszej grupie obchodziliśmy urodziny Bartusia. Było głośno i wesoło.

W tygodniu ,,Dbajmy o zęby”. Odwiedziła nas higienistka szkolna Pani Lucyna Sobol, która rozmawiała z dziećmi na temat codziennej higieny całego ciała. Nauczyła przedszkolaków prawidłowego szczotkowania zębów. Dzieci poznały słowa piosenki pt.,, Myj zęby’’. Przeprowadziły również wywiad z Panią stomatolog Anną Łabudzką lekarzem przychodni DOROMED. Mimo chłodnej pogody nie rezygnujemy z codziennej aktywności na świeżym powietrzu. Wykonały również prace plastyczne.

 

24 września przedszkolaków odwiedziła Pani Marzena Seńczyszynkierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywczy. Przeczytała najmłodszym bajkę pt. „Szukając Marudka” z użyciem Teatrzyku Papierowego KAMISHIBAI, pochodzącego z Japonii. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o chłopcu Leosiu i jego piesku Marudku. Wszyscy już umówili się na kolejne spotkanie.

 

24 września to pierwszy dzień kalendarzowej JESIENI w naszym przedszkolu. Odwiedziła nas Pani Dyrektor, która rozmawiała z dziećmi o tej pięknej i kolorowej porze roku oraz przeczytała opowiadanie ,,Jesienny szal” . Wszyscy w tym dniu przyszli ubrani na pomarańczowo. Były wspólne zabawy i śpiew. Przedszkolaki ze zgromadzonych liści zrobiły ciekawe prace plastyczne.dzieci z naszego przedszkola witały jesień. Na początku uroczystości pani dyrektor E. Urban przeczytała dzieciom opowiadanie A. Galicy Nadeszła Jesień. Następnie pod hasłem "dzieci- dzieciom"poszczególne grupy prezentowały wyuczone piosenki i wiersze. Całość uroczystości dopełniły wspólne zabawy, tańce i pląsy. Pani jesień zagościła w naszych kącikach  przyrody i w pracach plastycznych, które potem wykonywały grupy w swoich salach. 

 

 Wesołe chwile na placu zabaw.

Przedszkolaki w tygodniu ,,Bezpieczna droga” poznały niektóre znaki drogowe, nauczyły się wiersza W. Chotomskiej oraz wybrały się na wycieczkę, gdzie w praktyce stosowały 5 zasad przechodzenia przez jezdnię. 

Ćwiczenia gimnastyczne w plenerze.

7 września obchodził Olek, który częstował swoich kolegów i koleżanki słodyczami.

2 września swoje urodziny obchodziła Pola. Dzieci zaśpiewały koleżance sto lat. Mamusia Poli przygotowała słodki poczęstunek.

31 sierpnia 2018 r. w godz. 9-16 odbył się DZIEŃ OTWARTY w przedszkolu. Dzieci wraz z rodzicami mogli zobaczyć sale przedszkolne oraz pobawić się na placu zabaw. Wielką atrakcją był magiczny dywan. Na zmęczonych przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 

Została podpisana umowa na dofinansowanie

projektu „Wesołe Przedszkole w Krzywczy”Miło nam poinformować, iż w dniu 15 grudnia 2017 roku Gmina Krzywcza podpisała umowę z Województwem Podkarpackim – Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na dofinansowanie projektu pod nazwą: „Wesołe Przedszkole w Krzywczy”.

Kwota dofinansowania wynosi 209 117,50 zł, środki finansowe Gminy Krzywcza 27 000,00 zł. Całkowita wartość wydatków kwalifikowanych Projektu wynosi 236 117,50 zł.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku 3-6 lat w Gminie Krzywcza poprzez utworzenie dodatkowych 25 miejsc wychowania przedszkolnego w Zespole Szkół w Krzywczy.

W ramach projektu prowadzone będą zajęcia zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego, zajęcia dodatkowe: logopedyczne, zajęcia taneczne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia z rytmiki. Zostanie zakupione niezbędne wyposażenie do przedszkola oraz zabawki i materiały edukacyjne.

Projekt realizowany będzie w okresie od 02.07.2018 r. do 31.08.2019 r.

 

2018 Copyright Zespół Szkół w Krzywczy Rights Reserved