KOMUNIKAT W SPRAWIE RODO


W związku z nowymi wymogami prawnymi dotyczącymi ochrony danych osobowych, nasza firma aby przekazać Państwu jasne i rzetelne informacje na temat pobieranych przez nas danych i ich ochrony oraz praw Państwu przysługujących stworzyła nową Politykę Prywatności. W celu poprawienia jakości usług korzystamy technologii z plików cookies, które wysyłane są automatycznie. Mogą Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Dalsze pozostawanie na naszej stronie bez zmian ustawień przeglądarki jest równoznaczne z akceptacją naszej Polityki Prywatności, którą przeczytać mogą Państwo tutaj. Czytaj więcej...


 

 


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej imienia 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy

2019/2020

21 lutego w przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Wszystkie dzieci    przygotowały  sobie balowe  stroje. Brały udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez Animatora - Panią Kasię. Przy znanej i lubianej muzyce prezentowały swoje umiejętności taneczne. 

20 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr KOKON z Krakowa, który przedstawił dzieciom bajkę pt. „Droga do odwagi". Dzieci nauczyły się zachowań, które pomagają  w  dążeniu  do  celu. Przy tym jeszcze wesoło się bawiły.

13 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu pana Piotra Wanat i pana Adama Sosnowskiego oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywczy pana Marka Chomkę, którzy pokazywali dzieciom sprzęt potrzebny do ratowania życia i mienia. Dzieci obejrzały krótkie filmy edukacyjne kierowane do najmłodszych. W trakcie omówienia ich treści dzieci wykazały się dużą znajomością tematu. W drugiej części spotkania Pan Maciej Staruch z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszelczycach i jednocześnie ratownik medyczny przeprowadził szkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej. Dzieci same mogły poćwiczyć etapy udzielania pomocy pod fachowym okiem ratownika.  Podczas niesienia pomocy należy postępować według zasady "patrz, czuj, słuchaj". Na zakończenie pani dyrektor serdecznie podziękowała przybyłym gościom.

8 lutego swoje 6 urodziny obchodził Maksymilian .Wszystkiego najlepszego!

6 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Każda grupa przygotowała dla swoich najbliższych coś wyjątkowego. Wnuki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i przedstawiały różne tańce. Wszyscy zaśpiewali gromkie STO LAT. Były życzenia i prezenty własnoręcznie wykonane. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. 

 

6 lutego byliśmy w Centrum Kulturalnym w Przemyślu gdzie dzieci pod fachowym okiem aktorów brały udział w nagrywaniu bajki pt.,, Kot w butach”. Było wiele radości , emocji i nowych wrażeń.


4 lutego w klasie wykonywaliśmy eksperymenty i doświadczenia.


1 lutego swoje 6 urodziny obchodziła Paulinka. Wszystkiego najlepszego!


30 stycznia bawiliśmy się na dmuchanych zamkach. Dzieci spędziły wiele niezapomnianych chwil na zjeżdżalniach i ściankach spinaczkowych. Wszyscy bawili się wesoło.

22 stycznia świętowaliśmy 5. urodziny Patryka, a 24 stycznia  szóste urodziny Karola. Były to wspaniałe dni. Nie zabrakło życzeń, uśmiechu, zabawy i pysznych słodyczy. Chłopakom  życzymy dużo zdrówka i uśmiechu na co dzień. 

10 stycznia 2020 r. odwiedził nas po raz kolejny st. sierż. Paweł Pawłowski funkcjonariusz Komendy Policji w Dubiecku, który rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu , lodowisku i stoku narciarskim.

23 grudnia 6 urodziny obchodził Miłosz. Wszystkiego Najlepszego!

Wigilia w Przedszkolu rozpoczęła się od zaprezentowania całej społeczności „Jasełek” w wykonaniu „Zerówki”. Były życzenia składane przez Panią Dyrektor, Rodziców i Nauczycieli, tradycyjne potrawy oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. 

,,Najpiękniejsza   choinka jest  w sali przedszkolaków”

Dzieci ubrały klasowe drzewko własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Ze świątecznymi życzeniami u Pana Wójta Wacława Pawłowskiego w Urzędzie Gminy w Krzywczy .

Przedszkolaki samodzielnie pieką i ozdabiają pierniki, które wraz ze świątecznymi kartkami i życzeniami przekażą  Rodzicom.

Zabawy na dmuchanych zamkach.

Kolejny raz dzieci wysłuchały  bajki terapeutycznej  czytanej przez Panią  pedagog Ewę Pawlus.

Samodzielnie wykonujemy  ozdoby choinkowe.

5 grudnia dzieci w przedszkolu odwiedził Święty Mikołaj!

4 grudnia dzieci bawiły się radośnie na dmuchanych zjeżdżalniach!

4 grudnia przedszkolaki z grupy Smerfy ubierały choinkę w swojej sali. 

28 listopada w naszym przedszkolu odbył się ,,Bal andrzejkowy”. Rodzice przygotowali piękne stroje. Były konkursy i zabawy przy muzyce.  Po wyczerpującej zabawie  dzieci zasłużyły na owocowy poczęstunek .

25 listopada obchodziliśmy ,, Dzień Pluszowego Misia”. W tym dniu  dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Z uwagą wysłuchały bajki  muzycznej o Michalinie i jej misiu. Bardzo wesoło bawiły się przy misiowych utworach. Po udanej zabawie było owocowe ,,co nieco”.

22 listopada w zerówce odbyły się warsztaty. Dzieci uczyły się radzić sobie ze swoimi emocjami.

22 listopada 6. urodziny obchodził Hubert,  który przygotował dla kolegów niespodziankę!

21 listopada w naszej szkole oglądaliśmy pokazy iluzjonisty. Każde  z dzieci chciało być pomocnikiem mistrza. Nauczyły się nawet jednej sztuczki do pokazania rodzicom.

Smok wawelski z plasteliny.

6 listopada dzieci z przedszkola bawiły się na dmuchanych zamkach. Było bardzo głośno i wesoło.

 

5 listopada w przedszkolu obchodzony był DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Dzieci bardzo sumiennie przygotowały się do tego dnia. Każde włożyło strój swojej ulubionej postaci bajkowej. Prezentowały  i bawiły się wspaniale przy dźwiękach znanych i lubianych melodii.

W czwartek (18 listopada) w przedszkolu w grupie Smerfy odbyły się warsztaty, w których udział wzięli rodzice i pani dyrektor. Rodzice podczas warsztatów poznawali atmosferę panującą w grupie, sposoby prowadzenia zajęć z rytmiki, tańca. Mieli możliwość wykonać pracę wg. origami, wykazali się kreatywnością podczas współpracy z dziećmi przy ozdabianiu karty rodzinnej ,,Las jesienią". Dzieci chętnie prezentowały swoje umiejętności podczas zajęć muzycznych i plastycznych, wykazywały się odwagą i zaangażowaniem.

 

Bardzo dziękujemy rodzicom i pani dyrektor za przybycie, wspólną zabawę,  pomoc dzieciom i poświęcony czas.

 

Mamo, tato- zobacz, jak ćwiczę!

3 listopada swoje urodziny obchodziła Karolinka. Dzieci odśpiewały koleżance głośne STO LAT.

29 października Pani pedagog przeczytała dzieciom bajkę pt. „Tajemnica tatusiowej szuflady”. Po wysłuchaniu utworu dzieci wraz z Panią  stworzyły pudełko radości, pełne niespodzianek.

 

Kolejne październikowe urodzinki :) Kamil z grupy smerfy obchodził swoje 5 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały sto lat i częstowały się pysznymi cukierkami. Kamilkowi życzymy dużo uśmiechu i samych radosnych dni!

 

25 października  gościliśmy w naszej sali Panią Ewę Pawlus, która przeczytała  dzieciom bajkę terapeutyczną ,, O lisku Urwisku”. Dzieci oceniały zachowanie bohatera i  ustalały sposoby radzenia sobie z emocjami.

22 października  urodzinowe życzenia składaliśmy Szymonowi, który podarował kolegom wiele słodkości.

 

22 października odwiedziła nas higienistka szkolna Pani Lucyna Sobol, która omówiła zasady zdrowego dożywiania oraz właściwego ubioru późną jesienią. 

6 urodziny Bartusia. Wszystkiego najlepszego!

10 października dzieci z naszej grupy zaśpiewały i zatańczyły gościom zaproszonym na Gminny Dzień Seniora, który odbył się  w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Krzywczy.

5 października swoje urodziny obchodził Łukaszek. Wszystkiego najlepszego!

3 października odwiedziła nas Pani  Ewa Pawlus pedagog szkolny, która przeczytała dzieciom bajkę pt. ,,Miasteczko Wesołych Filiżanek ’’ oraz rozmawiała o prawach i obowiązkach każdego dziecka, poczuciu własnej wartości i akceptacji siebie i innych.

27 września witaliśmy Jesień w naszym przedszkolu. Dzieci ubrały się w bluzeczki koloru jesiennych liści. Gościem  naszym była Pani Dyrektor, która przeczytała opowiadanie pt. „ Nadeszła jesień”. Rozmawiała z dziećmi na temat kolorów jesieni oraz zgromadzonych darów w kąciku przyrody. Były gry i zabawy w jesiennych rytmach.

24 września ogniskiem z pieczoną kiełbasą powitaliśmy JESIEŃ– najbardziej kolorową porę roku.

23 września swoje urodziny świętowali Marcin i Gabrysia. Życzymy sto lat!

23 września odwiedził nasze przedszkole Teatr,, KOKON’’ z Krakowa. Aktorzy przygotowali dla dzieci spektakl pt. „ Tajemnica skarbca Sułtana”. Dzieci poznały losy księżniczki Amiry i rybaka Basima. Bohaterowie pokazali dzieciom, że w dążeniu do spełnienia własnych  marzeń trzeba być pracowitym i wytrwałym.

16 września obchodziliśmy urodziny Leny, która wraz z mamusią przygotowała dla koleżanek i kolegów słodką niespodziankę.

We wrześniu dzieci z grupy Smerfy poznawały zasady ruchu drogowego. Pogoda sprzyjała spacerom, zatem przedszkolaki udały się na przejście dla pieszych, gdzie mogły wykazać się swoimi umiejętnościami.

7 września swoje 6 urodziny obchodził Olek. Koledzy zaśpiewali mu głośne „STO LAT”.

5 września odwiedził nas  st. sierż. Paweł Pawłowski funkcjonariusz Komendy Policji w Dubiecku, który przypomniał dzieciom zasady poruszania się po drodze. Wspomniał o właściwym podróżowaniu dzieci w samochodzie i autobusie szkolnym.

2018/2019

6 maja swoje 5. urodziny obchodził Bartek. Były życzenia, gromkie 100 lat! oraz słodkie cukierki. Bartkowi życzymy duuużo zdrowia i radości, uśmiechu na twarzy!

 

21 marca pożegnaliśmy odchodzącą zimę i powitaliśmy nadchodzącą wiosnę. Z tej okazji dzieci założyły zielone części garderoby. Podczas wspólnego spaceru wrzuciliśmy do wody symbol zimy- Marzannę. Wracając dzieci wesoło śpiewały piosenki o wiośnie z nadzieją, że na dobre u nas zagości!

21 marca swoje 5. urodziny obchodził Michał. Były serdeczne życzenia, pyszne cukierki i wiele radości. Życzymy 100 lat! i duuuużo zdrowia.

11 marca w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody z okazji Dnia Kobiet.

 

W dniu 29 stycznia nasze przedszkolaki wesoło bawią się na balu karnawałowym!

24 stycznia Patryk z grupy Misiów obchodził swoje 4 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały głośne „Sto lat" i częstowały się pysznymi cukierkami:).  Kochanemu solenizantowi życzymy samych słonecznych dni i wiele radości! 

8 stycznia grupa przedszkolna "MISIE" powitała uroczyście zimę  tańcem i piosenką. Dzieci wykonały pracę plastyczną "Bałwankowa rodzina".

2 stycznia swoje 5. urodziny obchodziła Michalina- życzymy spełnienia marzeń i 100 lat!

4 grudnia przedszkolaki z grupy ,,Misie'' wraz z pozostałymi grupami wybrały się na wycieczką do Ośrodka Edukacji Leśnej w Birczy. Na miejscu powitała nas pani przewodnik i zaprosiła do Sali Konferencyjnej. Tam dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o bogatej faunie bieszczadzkich lasów, po czym zapoznały się z ekspozycją przyrodniczą. Podziwiały spreparowane eksponaty zwierząt m. in. wilka, niedźwiedzia, żubra, jelenia, różne okazy ptaków drapieżnych. Uwieńczeniem naszej wycieczki jest przywieziona do przedszkola świąteczna jodła, za którą bardzo dziękujemy Leśnemu Kompleksowi Promocyjnemu ,,Lasy Birczańskie''. 

 

Niespodzianka dla dzieci na gwiazdkę- 13 grudnia dzieci z naszego przedszkola miały możliwość wybawić się do woli na dmuchanych zjeżdżalniach rozłożonych w hali gimnastycznej. 

 

4 grudnia Adaś z grupy  Misiów obchodził swoje 3 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały głośne "Sto lat" i częstowały się pysznymi cukierkami:) Kochanemu solenizantowi życzymy samych słonecznych dni i wiele radości! 

W dniu 30 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Z misiem na kolanach dzieci przywitały zaproszonych gości: Panią Dyrektor która zapoznała dzieci z historią pluszowego misia i Panią Bibliotekarkę, które przeczytały dzieciom fragmenty książki  ,,Przygody Kubusia Puchatka’’. Tego dnia nie zabrakło wesołej zabawy  i tańców ze swoimi misiami.

 

W dniu 16 XI 2018 r.  Dzieci z grupy ,,Misie'' wraz z pozostałymi grupami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Przemyślu.Na miejscu poznawały zawód bibliotekarza, oglądały zasoby biblioteki, brały u dział w mini-konkursie na odgadywanie imion bohaterów bajek. Na końcu panie bibliotekarki obdarowały dzieci szablonami zakładek do książek, które zostaną pokolorowane w przedszkolu. Za prezent i miłe przyjęcie bardzo dziękujemy. 

Kolejnym etapem wycieczki było odwiedzenie Pracowni Ceramiki Artystycznej, gdzie dzieci wykonywały ozdoby ceramiczne.

 

W dniu 8.11.2018 r. w Zespole Szkół w Krzywczy w przeddzień 100-lecia Niepodległości Polski odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Przedszkolaki - Niepodległej".  W konkursie wzięła udział liczna grupa przedszkolaków ze szkół z terenu gminy. Grupę ,,Misie'' z naszego przedszkola reprezentowali: Paulina Wojtowicz która zajęła - I miejsce Michalina Pawłowska i Maksymilian Kieryk - II miejsca, za co otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy. 

7 listopada przedszkolaki z grupy ,,Misie''  wraz z innymi oddziałami i uczniami z klasy I'' wzięły udział  we wspólnym świętowaniu ,,Dnia Postaci z bajek".

W dniu 06.11. 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci  z trzech grup zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Pomimo tremy głośno śpiewały poznane piosenki i recytowały wierszyki. Kolejnym punktem programu było złożenie przyrzeczenia i pasowanie olbrzymim  cukierkiem, którego dokonała Pani Dyrektor.

 

Przedszkolakom życzymy samych słonecznych i radosnych dni wypełnionych zabawą i uśmiechem.

W piątek tj. 26 października dzieci z grupy ,,Misie'' wraz z dwoma pozostałymi grupami udały się na wycieczkę do Przemyśla na ,,Dzień Otwartych Koszar''. Na terenie jednostki powitali nas żołnierze 5- go Batalionu Strzelców Podhalańskich. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różnego rodzaju uzbrojenie i sprzęt wojskowy: czołg, wyrzutnie, moździerze, broń. Zwiedziliśmy również salę tradycji.
Po opuszczeniu terenu jednostki udaliśmy się na zwiedzenie Przemyskich Podziemi. Tam dzieci miały możliwość obejrzeć krótki film o historii Przemyśla a przechodzenie podziemnymi korytarzami i zwiedzanie piwnic dostarczyło dzieciom wiele ciekawych wrażeń.

W piątek Łukasz obchodził swoje 5 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały głośne "Sto lat" i częstowały się pysznymi cukierkami :) Kochanemu solenizantowi życzymy samych słonecznych dni i wiele radości!

Ćwiczenia korekcyjne w naszej sali.

Mamo, tato zobacz, jak bawimy się na placu zabaw!

24 września urodziny obchodził Marcinek, któremu życzymy dużo radości i zdrówka.

24 września dzieci z naszego przedszkola witały jesień. Na początku uroczystości pani dyrektor E. Urban przeczytała dzieciom opowiadanie A. Galicy Nadeszła Jesień. Następnie pod hasłem "dzieci- dzieciom"poszczególne grupy prezentowały wyuczone piosenki i wiersze. Całość uroczystości dopełniły wspólne zabawy, tańce i pląsy. Pani jesień zagościła w naszych kącikach  przyrody i w pracach plastycznych, które potem wykonywały grupy w swoich salach. 

 

Nasze przedszkolaki tworzą prace plastyczne...

Nasze przedszkolaki wracają ze spaceru...

 

 

2017/2018

10 maja nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka szkolna pani L. Sobol. Celem zajęć w tym dniu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat znaczenia spożywania zdrowych posiłków. Podczas prelekcji pani pielęgniarka zapoznała dzieci z piramidą żywieniową, promowała spożywanie warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki. W dalszej części dnia dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Marchew w ogródku"

 

Ćwiczenia korekcyjne i zabawy ruchowe przedszkolaków. Fotorelacja

W ramach edukacji ekologicznej dzieci w naszym przedszkolu realizują zadania, służące im do kształtowania przyjaznego stosunku do świata przyrody.

W poniedziałek 9 kwietnia dzieci wybrały się na wycieczkę do kwiaciarni. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z różnymi rodzajami kwiatów, nazywanie kwiatów wiosennych, określanie kolorów. Kwiaciarnia jest niezwykle interesującym miejscem, ponieważ bez względu na porę roku zawsze możemy znaleźć w niej mnóstwo żywych kwiatów, pełnych niesamowitych barw. Przedszkolaki poznały różne kwiaty cięte i doniczkowe, nazywały je i rozróżniały. Dowiedziały się w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły. Poza kwiatami miały możliwość zapoznania się z innymi akcesoriami dostępnymi w kwiaciarni. Wizyta w kwiaciarni była bardzo ciekawa dla naszych przedszkolaków za co bardzo dziękujemy właścicielce oraz pani florystce. Fotorelacja

W środę 11 kwietnia zakładaliśmy w przedszkolu ,,zielony ogródek’’. Dzieci będą dokonywać obserwacji– czego rośliny potrzebują do życia.

W czwartek 12 kwietnia dzieci poznały historię ,,Żółtego tulipanka” a potem samodzielnie wykonały tulipanki wykorzystując rolki po papierze toaletowym.

W nastrój Świąt Wielkanocnych wprowadziła nas ,,Bajeczka Wielkanocna''. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, pracy w grupie i pracy samodzielnej. Okazją do poznawania kolorów była zabawa ,,Jajecznica'',  podczas pracy w grupach układały jajko rozcięte na drobne elementy, rozwijały przy tym spostrzegawczość. Bardzo spodobała im się zabawa sprawnościowa - wyścigi z jajkiem. Okazją do świetnej zabawy było wykonanie ,,Zajączka Wielkanocnego''.

22 marca- Światowy Dzień Wody. W tym dniu dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się jakie znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi roślin i zwierząt. Dzieci zapoznały się z utworem ,,Straszne Przygody Kropelki Wody'', ćwiczyły umiejętności wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji: co pływa w wodzie a co tonie, wsłuchiwały się w odgłosy wody nagranych na płycie CD, oglądały film edukacyjny ,,Obieg wody w przyrodzie". Najbardziej spodobało im się malowanie kropelki wody farbami i ćwiczenia oddechowe ,,burza w szklance wody", gdzie za pomocą słomek trzeba było wprawić wodę w ruch.

 21 marca Panna Marzanna- nasza zima popłynęła do morza, a dzieci z naszego przedszkola  korzystały z zimowej pogody i jeździły na saneczkach.

20 marca podczas rekolekcji wielkopostnych do przedszkolaków przybyły siostry zakonne Paulina i Anna, które nauczyły piosenki "To Maryja- moja mama".We wtorek- 6 marca w naszym przedszkolu odbył się dzień dinozaura. Na tę okazję w przedszkolu utworzyliśmy kącik dinozaura, gdzie znalazły miejsce bajki o dinozaurach i dinozaury zabawki przedszkolne jak i te przyniesione z domu. Atrakcją tego dnia były obserwacje związane z wykluwaniem się z jaja dinozaura. Dodatkowo odbyły się zabawy z chustą Klanza w spadające meteoryty, zabawy muzyczne, zabawa w ,,liczbowe grzbiety''. Na zakończenie tego dnia odwiedziła nas pani Ewa Pawlus i przeczytała dzieciom opowiadanie ,,Jak nasza mama odczarowała wielkoluda'' za co bardzo dziękujemy!

15 grudnia w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Powiatowego konkursu na „ Stroik Bożonarodzeniowy”. Delegacja dzieci z przedszkola odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w tym konkursie. Złożenia życzeń, wręczenia nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym dokonał Starosta Przemyski- Jan Pączek. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane słodkościami.

8 grudnia byliśmy na spotkaniu z magikiem.

Dzień 6 grudnia przyniósł dzieciom wiele radości. Do przedszkola przyszedł Święty Mikołaj i przyniósł wór prezentów. Dzieci go powitały i przedstawiły krótki program artystyczny. Dopełnieniem niespodzianek tego dnia były dmuchane zjeżdżalnie w hali sportowej.

Przedszkolaki roztańczone  na zabawie andrzejkowej w dniu 29 listopada.

27 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia połączonych z akcją ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Z misiem na kolanach dzieci przywitały zaproszonych gości: panią sekretarkę i panią logopedę, które przeczytały dzieciom fragmenty książki ,,Przygody Kubusia Puchatka’’, ,,Masza i Niedźwiedź’’. Tego dnia nie zabrakło wesołej zabawy przy piosence ,,Jadą, jadą misie”, jak również małego ,,co nieco’’. Na koniec dnia dzieci wykonały misie z masy solnej.

 

Dzieci wystąpiły podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości, które odbyły się w naszej szkole 12 listopada. Recytowały i śpiewały.

W ramach realizacji zajęć pt „Od ziarenka do bochenka’’ dzieci z przedszkola wybrały się do Piekarni w Krzywczy. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie z etapami powstawania chleba, poznawanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Dziękujemy właścicielowi oraz pracownikom Piekarni za okazaną nam życzliwość i gościnność.

 

 W poniedziałek (6 listopada) w przedszkolu odbył się ,,Dzień Postaci z Bajek’’. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje. Na tę okazję dzieci zostały zaproszone do obejrzenia teatrzyku ,,Czerwony Kapturek’’. Po przedstawieniu przedszkolaki wspaniale się bawiły przy skocznej muzyce tańcząc ,,Taniec Mai i Kaczuchy’’, brały również udział w rozwiązywaniu zagadek i rebusów. Za udział w zabawach i konkursach była słodka nagroda. Wszyscy uczestnicy zabawy dostali kolorowankę z bajkowymi postaciami. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie często sięgać.

 

 

2020 Copyright Zespół Szkół w Krzywczy Rights Reserved