foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Szkoły Podstawowej imienia 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy

2018/2019

W dniu 8.11.2018 r. w Zespole Szkół w Krzywczy w przeddzień 100-lecia Niepodległości Polski odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Przedszkolaki - Niepodległej".  W konkursie wzięła udział liczna grupa przedszkolaków ze szkół z terenu gminy. Grupę ,,Misie'' z naszego przedszkola reprezentowali: Paulina Wojtowicz która zajęła - I miejsce Michalina Pawłowska i Maksymilian Kieryk - II miejsca, za co otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcom gratulujemy. 

7 listopada przedszkolaki z grupy ,,Misie''  wraz z innymi oddziałami i uczniami z klasy I'' wzięły udział  we wspólnym świętowaniu ,,Dnia Postaci z bajek".

W dniu 06.11. 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci  z trzech grup zaprezentowały przygotowany program artystyczny. Pomimo tremy głośno śpiewały poznane piosenki i recytowały wierszyki. Kolejnym punktem programu było złożenie przyrzeczenia i pasowanie olbrzymim  cukierkiem, którego dokonała Pani Dyrektor.

 

Przedszkolakom życzymy samych słonecznych i radosnych dni wypełnionych zabawą i uśmiechem.

W piątek tj. 26 października dzieci z grupy ,,Misie'' wraz z dwoma pozostałymi grupami udały się na wycieczkę do Przemyśla na ,,Dzień Otwartych Koszar''. Na terenie jednostki powitali nas żołnierze 5- go Batalionu Strzelców Podhalańskich. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różnego rodzaju uzbrojenie i sprzęt wojskowy: czołg, wyrzutnie, moździerze, broń. Zwiedziliśmy również salę tradycji.
Po opuszczeniu terenu jednostki udaliśmy się na zwiedzenie Przemyskich Podziemi. Tam dzieci miały możliwość obejrzeć krótki film o historii Przemyśla a przechodzenie podziemnymi korytarzami i zwiedzanie piwnic dostarczyło dzieciom wiele ciekawych wrażeń.

W piątek Łukasz obchodził swoje 5 urodziny. Przedszkolaki tradycyjnie odśpiewały głośne "Sto lat" i częstowały się pysznymi cukierkami :) Kochanemu solenizantowi życzymy samych słonecznych dni i wiele radości!

Ćwiczenia korekcyjne w naszej sali.

Mamo, tato zobacz, jak bawimy się na placu zabaw!

24 września urodziny obchodził Marcinek, któremu życzymy dużo radości i zdrówka.

24 września dzieci z naszego przedszkola witały jesień. Na początku uroczystości pani dyrektor E. Urban przeczytała dzieciom opowiadanie A. Galicy Nadeszła Jesień. Następnie pod hasłem "dzieci- dzieciom"poszczególne grupy prezentowały wyuczone piosenki i wiersze. Całość uroczystości dopełniły wspólne zabawy, tańce i pląsy. Pani jesień zagościła w naszych kącikach  przyrody i w pracach plastycznych, które potem wykonywały grupy w swoich salach. 

 

Nasze przedszkolaki tworzą prace plastyczne...

Nasze przedszkolaki wracają ze spaceru...

 

 

2017/2018

10 maja nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka szkolna pani L. Sobol. Celem zajęć w tym dniu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat znaczenia spożywania zdrowych posiłków. Podczas prelekcji pani pielęgniarka zapoznała dzieci z piramidą żywieniową, promowała spożywanie warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki. W dalszej części dnia dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Marchew w ogródku"

 

Ćwiczenia korekcyjne i zabawy ruchowe przedszkolaków. Fotorelacja

W ramach edukacji ekologicznej dzieci w naszym przedszkolu realizują zadania, służące im do kształtowania przyjaznego stosunku do świata przyrody.

W poniedziałek 9 kwietnia dzieci wybrały się na wycieczkę do kwiaciarni. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z różnymi rodzajami kwiatów, nazywanie kwiatów wiosennych, określanie kolorów. Kwiaciarnia jest niezwykle interesującym miejscem, ponieważ bez względu na porę roku zawsze możemy znaleźć w niej mnóstwo żywych kwiatów, pełnych niesamowitych barw. Przedszkolaki poznały różne kwiaty cięte i doniczkowe, nazywały je i rozróżniały. Dowiedziały się w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły. Poza kwiatami miały możliwość zapoznania się z innymi akcesoriami dostępnymi w kwiaciarni. Wizyta w kwiaciarni była bardzo ciekawa dla naszych przedszkolaków za co bardzo dziękujemy właścicielce oraz pani florystce. Fotorelacja

W środę 11 kwietnia zakładaliśmy w przedszkolu ,,zielony ogródek’’. Dzieci będą dokonywać obserwacji– czego rośliny potrzebują do życia.

W czwartek 12 kwietnia dzieci poznały historię ,,Żółtego tulipanka” a potem samodzielnie wykonały tulipanki wykorzystując rolki po papierze toaletowym.

W nastrój Świąt Wielkanocnych wprowadziła nas ,,Bajeczka Wielkanocna''. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, pracy w grupie i pracy samodzielnej. Okazją do poznawania kolorów była zabawa ,,Jajecznica'',  podczas pracy w grupach układały jajko rozcięte na drobne elementy, rozwijały przy tym spostrzegawczość. Bardzo spodobała im się zabawa sprawnościowa - wyścigi z jajkiem. Okazją do świetnej zabawy było wykonanie ,,Zajączka Wielkanocnego''.

22 marca- Światowy Dzień Wody. W tym dniu dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się jakie znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi roślin i zwierząt. Dzieci zapoznały się z utworem ,,Straszne Przygody Kropelki Wody'', ćwiczyły umiejętności wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji: co pływa w wodzie a co tonie, wsłuchiwały się w odgłosy wody nagranych na płycie CD, oglądały film edukacyjny ,,Obieg wody w przyrodzie". Najbardziej spodobało im się malowanie kropelki wody farbami i ćwiczenia oddechowe ,,burza w szklance wody", gdzie za pomocą słomek trzeba było wprawić wodę w ruch.

 21 marca Panna Marzanna- nasza zima popłynęła do morza, a dzieci z naszego przedszkola  korzystały z zimowej pogody i jeździły na saneczkach.

20 marca podczas rekolekcji wielkopostnych do przedszkolaków przybyły siostry zakonne Paulina i Anna, które nauczyły piosenki "To Maryja- moja mama".We wtorek- 6 marca w naszym przedszkolu odbył się dzień dinozaura. Na tę okazję w przedszkolu utworzyliśmy kącik dinozaura, gdzie znalazły miejsce bajki o dinozaurach i dinozaury zabawki przedszkolne jak i te przyniesione z domu. Atrakcją tego dnia były obserwacje związane z wykluwaniem się z jaja dinozaura. Dodatkowo odbyły się zabawy z chustą Klanza w spadające meteoryty, zabawy muzyczne, zabawa w ,,liczbowe grzbiety''. Na zakończenie tego dnia odwiedziła nas pani Ewa Pawlus i przeczytała dzieciom opowiadanie ,,Jak nasza mama odczarowała wielkoluda'' za co bardzo dziękujemy!

15 grudnia w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Powiatowego konkursu na „ Stroik Bożonarodzeniowy”. Delegacja dzieci z przedszkola odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w tym konkursie. Złożenia życzeń, wręczenia nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym dokonał Starosta Przemyski- Jan Pączek. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane słodkościami.

8 grudnia byliśmy na spotkaniu z magikiem.

Dzień 6 grudnia przyniósł dzieciom wiele radości. Do przedszkola przyszedł Święty Mikołaj i przyniósł wór prezentów. Dzieci go powitały i przedstawiły krótki program artystyczny. Dopełnieniem niespodzianek tego dnia były dmuchane zjeżdżalnie w hali sportowej.

Przedszkolaki roztańczone  na zabawie andrzejkowej w dniu 29 listopada.

27 listopada dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia połączonych z akcją ,,Cała Polska Czyta Dzieciom’’. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Z misiem na kolanach dzieci przywitały zaproszonych gości: panią sekretarkę i panią logopedę, które przeczytały dzieciom fragmenty książki ,,Przygody Kubusia Puchatka’’, ,,Masza i Niedźwiedź’’. Tego dnia nie zabrakło wesołej zabawy przy piosence ,,Jadą, jadą misie”, jak również małego ,,co nieco’’. Na koniec dnia dzieci wykonały misie z masy solnej.

 

Dzieci wystąpiły podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości, które odbyły się w naszej szkole 12 listopada. Recytowały i śpiewały.

W ramach realizacji zajęć pt „Od ziarenka do bochenka’’ dzieci z przedszkola wybrały się do Piekarni w Krzywczy. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie z etapami powstawania chleba, poznawanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Dziękujemy właścicielowi oraz pracownikom Piekarni za okazaną nam życzliwość i gościnność.

 

 W poniedziałek (6 listopada) w przedszkolu odbył się ,,Dzień Postaci z Bajek’’. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w bajkowe stroje. Na tę okazję dzieci zostały zaproszone do obejrzenia teatrzyku ,,Czerwony Kapturek’’. Po przedstawieniu przedszkolaki wspaniale się bawiły przy skocznej muzyce tańcząc ,,Taniec Mai i Kaczuchy’’, brały również udział w rozwiązywaniu zagadek i rebusów. Za udział w zabawach i konkursach była słodka nagroda. Wszyscy uczestnicy zabawy dostali kolorowankę z bajkowymi postaciami. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie często sięgać.

 

 

2018 Copyright Zespół Szkół w Krzywczy Rights Reserved