Aktualności

16 września uczniowie klas I- III spotkali się z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Dubiecku sierż. szt. Pawłem Pawłowskim. Tematem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły, kontaktów z nieznajomymi. Dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych oraz używaniem elementów odblaskowych.

Dnia 13 września obchodziliśmy kolejną rocznicę nadania naszej szkole imienia 11. Karpackiej Dywizji Piechoty. Z tej okazji na holu szkolnym odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca żołnierzy walczących w obronie ziemi krzywieckiej we wrześniu 1939 roku. Zabrzmiały okolicznościowe wiersze i żołnierskie piosenki w wykonaniu uczniów. Ponadto szkolna delegacja złożyła wiązankę i zapaliła znicze na zbiorowej mogile wojskowej na krzywieckim cmentarzu, zaś Pani Dyrektor Elżbieta Urban reprezentowała szkołę na wieczornej Mszy św. w intencji poległych żołnierzy, która została odprawiona w kościele parafialnym.

Po zakończonym występie spotkała naszą społeczność szkolną miła niespodzianka. Pan Wójt Wacław Pawłowski oraz Pani Agata Wiśniowska przekazali na ręce Pani Dyrektor 10 kompletów tradycyjnych strojów rzeszowskich, które zostały zakupione w ramach projektu realizowanego przez Gminę Krzywcza. Serdecznie dziękujemy za ten piękny i wartościowy prezent.

Puchar przechodni Patrona Szkoły podczas rozgrywek sportowych wywalczyła klasa VIII!

3 września w naszej szkole miała miejsce dziesiąta odsłona Narodowego Czytania, zorganizowana przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Krzywczy.
Fragmenty  „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej czytali uczniowie: Gabriela Pawłowska, Sandra Furman, Maja Wojdyło, Kornelia Szmyd, Konrad Jaszczak oraz nauczyciele: Pani Dyrektor Elżbieta Urban, Maria Amarowicz, Bernarda Kaszycka, Renata Zaleska. W wydarzeniu wzięli udział także Pan Wójt Wacław Pawłowski oraz Emerytowani Nauczyciele.

1 września do społeczności szkolnej dołączyli pierwszoklasiści. Po mszy świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Janusza Wilusza i poświęceniu plecaków zebrali się na holu szkolnym, gdzie złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas pasowania przyrzekali uczyć się pilnie, szanować nauczycieli, kochać Ojczyznę i być dobrymi Polakami. Uroczystość pasowania dużym ołówkiem była symbolem włączenia dzieci do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy i korzystania w pełni z praw i obowiązków ucznia. Pani dyrektor Elżbieta Urban złożyła uczniom życzenia wielu sukcesów w nauce.
Wszystkim pierwszoklasistom oraz ich rodzicom życzymy samych radosnych chwil w szkole!